Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2014., 14:55   #41
Quote:
Minas Tirith kaže: Pogledaj post
Snoba moš prepoznat i na prvi pogled, bez prvog razgovora. Riječi samo pojačaju efekt. Ako znaš gledat.
nda. ti ne znaš moj osmijeh čarobni. objasniću ti detektor kad se vidimo
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 14:58   #42
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
E tako i ja. Meni su to sve šogori i šogorice. Isto kao što su mi sve ujne, tetke, strine jednostavno tete i njihovi muževi barbe. I imam jednog strica, ali to samo zato jer su mi od rođenja govorili da je to stric.
Kod mene svi govore opisno "od žene brat", "od dva brata djeca", "njen otac i moja mati brat i sestra" i sl. I imam jednu baku koja spominje nekog kunjada. Trebalo mi je vremena da shvatim da mu to nije prezime nego je čovjek iz kraja gdje se tako nazivaju "šogori".

Mislim da bih smatrala životnim neuspjehom da se zamaram tim ljudima koliko i moji preci ili ŽuD-ovci.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 14:58   #43
http://hr.wikipedia.org/wiki/Rodbinski_nazivi

Izvanji prasinovac

Nema šanse da nekog tako zovem.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 14:59   #44
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
baku koja spominje nekog kunjada. Trebalo mi je vremena da shvatim da mu to nije prezime nego je čovjek iz kraja gdje se tako nazivaju "šogori".

To se kod nas u primorju koristi. I možda još negdje.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 14:59   #45
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
Provjeravala sam na nekom srpskom forumu, oni imaju to točnije napisano, šogor bi trebao bit mužev brat. al izgleda da je u svakom selu to drugačije - u mom je šogor mužev brat i sestrin muž. ne znam
Ako misliš provjeravati po srpskim forumima, onda se vrati u Srbiju.

Evo.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:00   #46
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
nda. ti ne znaš moj osmijeh čarobni. objasniću ti detektor kad se vidimo
Veselim se pogledu ti i osmijehu tvom čarobnom.
Minas Tirith is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:02   #47
Imam zeta i sestrića, a ne šogora i nećaka.
Sestrić!!
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:04   #48
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Kod mene svi govore opisno "od žene brat", "od dva brata djeca", "njen otac i moja mati brat i sestra" i sl. :zu bo: I imam jednu baku koja spominje nekog kunjada. Trebalo mi je vremena da shvatim da mu to nije prezime nego je čovjek iz kraja gdje se tako nazivaju "šogori". : D

Mislim da bih smatrala životnim neuspjehom da se zamaram tim ljudima koliko i moji preci ili ŽuD-ovci.
udaj mi se za brata!

Mislim, napokon

još mi onu jednu zaključaše taman kad se počelo odvijat i kad sam trebala saznat šta je šogorica napravila
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:04   #49
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Ako misliš provjeravati po srpskim forumima, onda se vrati u Srbiju.

Evo.
nikad nisam ni otišla iz srbije. srbija u srcu, HDZ-ovac u familiji
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:06   #50
pašenog?!?!?!

feso, ti si potpuno poremećena osoba s tim svojim linkovima
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:10   #51
Nemam.

S druge strane. Hm.
Nemam.
__________________
Sluts just heal quicker.
Grubi ti trolovi bili.
Tejsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:21   #52
Quote:
Tejsi kaže: Pogledaj post
Nemam.

S druge strane. Hm.
Nemam.
šta je? Zapeo pod dalekovodom?
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:23   #53
Quote:
simply_black kaže: Pogledaj post
http://hr.wikipedia.org/wiki/Rodbinski_nazivi

Izvanji prasinovac

Nema šanse da nekog tako zovem.
Ako želiš nekog suptilno uvrijediti?
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:24   #54
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Imam zeta i sestrića, a ne šogora i nećaka.
Sestrić!!
Da si čitala Paju Patka, sestrići bi ti bili poznati.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:25   #55
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Da si čitala Paju Patka, sestrići bi ti bili poznati.
Ja sam mislila da je sestrić bratić s mamine strane. Mislim da to tako u bosni zovu. A možda sam i totalno falila.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:30   #56
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da je sestrić bratić s mamine strane. Mislim da to tako u bosni zovu. A možda sam i totalno falila.
Koliko ja znam i sestrići i bratići i sestrične i bratične bi trebali biti nećaci i nećakinje, po ovom s wikipedie čak pranećaci i pranećakinje - zato su meni bratići i sestrične promašeni kao nazivi za rođake.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:32   #57
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam i sestrići i bratići i sestrične i bratične bi trebali biti nećaci i nećakinje, po ovom s wikipedie čak pranećaci i pranećakinje - zato su meni bratići i sestrične promašeni kao nazivi za rođake.
a nije to baš tak - tvoj bratić je nećak tvojoj mami - za svakog ima mjesta u familiji
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:36   #58
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
a nije to baš tak - tvoj bratić je nećak tvojoj mami - za svakog ima mjesta u familiji
Mene zanima zašto je toliko važno razlikovati sve te ljude (šukunnećake i slično), a nije važno razlikovati tete s mamine i tatine strane ili bratovu ženu od sinove žene.

Ili malog brata od rođaka-bratića?

Sad sam malo premišljala o tim šogorima i mislim da bi me dotična persona mučila jedino u vidu muževog brata blizanca, postojanje takvog bi mi bilo malo hororično.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:52   #59
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Mene zanima zašto je toliko važno razlikovati sve te ljude (šukunnećake i slično), a nije važno razlikovati tete s mamine i tatine strane ili bratovu ženu od sinove žene.

Ili malog brata od rođaka-bratića?

Sad sam malo premišljala o tim šogorima i mislim da bi me dotična persona mučila jedino u vidu muževog brata blizanca, postojanje takvog bi mi bilo malo hororično.
pa da moš otvarat topike, a da sve bude jasno. Na Ani.rs bi cijeli podforum "Familija" bio totalni nered da ne postoji jasna klasifikacija. osim toga, riječ "zaova" je fkt superiška
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:52   #60
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
I ako da, imate li problema s njim?

Par katova iznad SVI imaju problema sa šogorima. Dobro, i šogoricama. Može i šogorice.



(šogor je mužev brat, a šogorica muževa sestra).

Ne jednog nego cak tri sogora...ne vidam ih svaki dan pa nemam nikakvih problema sa njima..
rosalia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.