Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2014., 10:06   #401
Quote:
little gypsy kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ja bi molila ako mi može netko stručan tu reći da li je moguće da mi se zbog nedostatka zuba kojeg sam vadila prije godinu i pol, a nije stavljen na to mjesto implantat, ta rupa povećala za 3 mm? Nisam bila u mogućnosti staviti implantat na to mjesto, ali sam išla neki dan na pregled i rekli su mi da ako da ako idem stavljati implantat to će biti poprilično velika rupa jer se povećala za tih 3 mm? Je li to moguće tako brzo, u godinu i pol da se toliko pomaknulo? I ako pričekam još kojih 3-4 mj. do stavljanja implantata, kolika je šansa da će se u tom razdoblju još ta rupa povećati?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima
Ne razumijem u kojem smislu je rupa 3 mm veća? Imate li ortopan?
8200 kn je dosta, top implantat se danas da naći već od 7-7500 kn. Cijena raste ako su u igri cirkon krune ili cirkon abutmenti...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 15:43   #402
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Ne razumijem u kojem smislu je rupa 3 mm veća? Imate li ortopan?
8200 kn je dosta, top implantat se danas da naći već od 7-7500 kn. Cijena raste ako su u igri cirkon krune ili cirkon abutmenti...
Pa kao da se povećala otkad je zub zvađen, znači u godinu i pol dana.. Znači da su susjedni zubi pomicali, jer očito nisu imali oslonac kad ovog zuba nema. A mene malo-malo pa zna zaboliti na tom dijelu, onako neka tupa bol, pa pretpostavljam da se tu nešto dešava, ako se stvarno tako brzo pomiču zubi onda vjerojatno zbog toga boli
Radila sam i ortopan na tom pregledu, i odmah su mi ga pokazali na ekranu. Makar ja po njemu ne mogu ocijeniti je li to stvarno 3 mm, ili su mi oni to tako rekli samo da ja zbog toga što prije uzmem kod njih implantat.. Možda zvučim kao paničar al eto, htjela sam samo provjeriti i čuti drugo mišljenje.

A kakvih sve ima kruna i abutmenta (to bi bio onaj srednji dio, između onog donjeg 'šarafa' i krunice, ako sam dobro shvatila? )? Je li cirkon najbolji, najčešće se koristi, kakve su njegove prednosti? To mi nisu uopće na pregledu rekli, a ja nisam pojma imala da ih postoji više vrsta, materijala, što već.

A jel može samo još mišljenje o Implant Direct implantantu, je li on stvarno kvalitetan, i jel ok cijena za njega 6800 kn? Stomatološka poliklinika u kojoj sam bila daje doživotnu garanciju na I. Direct, a nude i Astra Tech koji je još skuplji, ali na njega doživotnu garanciju daje baš firma koja ih proizvodi? Što mi je onda najpametnije uzeti, što mislite?
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 23:10   #403
Quote:
little gypsy kaže: Pogledaj post
Pa kao da se povećala otkad je zub zvađen, znači u godinu i pol dana.. Znači da su susjedni zubi pomicali, jer očito nisu imali oslonac kad ovog zuba nema. A mene malo-malo pa zna zaboliti na tom dijelu, onako neka tupa bol, pa pretpostavljam da se tu nešto dešava, ako se stvarno tako brzo pomiču zubi onda vjerojatno zbog toga boli
Radila sam i ortopan na tom pregledu, i odmah su mi ga pokazali na ekranu. Makar ja po njemu ne mogu ocijeniti je li to stvarno 3 mm, ili su mi oni to tako rekli samo da ja zbog toga što prije uzmem kod njih implantat.. Možda zvučim kao paničar al eto, htjela sam samo provjeriti i čuti drugo mišljenje.

A kakvih sve ima kruna i abutmenta (to bi bio onaj srednji dio, između onog donjeg 'šarafa' i krunice, ako sam dobro shvatila? )? Je li cirkon najbolji, najčešće se koristi, kakve su njegove prednosti? To mi nisu uopće na pregledu rekli, a ja nisam pojma imala da ih postoji više vrsta, materijala, što već.

A jel može samo još mišljenje o Implant Direct implantantu, je li on stvarno kvalitetan, i jel ok cijena za njega 6800 kn? Stomatološka poliklinika u kojoj sam bila daje doživotnu garanciju na I. Direct, a nude i Astra Tech koji je još skuplji, ali na njega doživotnu garanciju daje baš firma koja ih proizvodi? Što mi je onda najpametnije uzeti, što mislite?
Većina implantoloških sustava danas daje doživotnu garanciju na implantat. Za 6500 kn možete dobiti "jači" implantat od navedenog, a za 7-7500 premium implantat. Vezano za tih 3mm, zaista ne znam kakva je situacija (je li panika) dok ne vidim ortopan
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 00:18   #404
Pozdrav!

Imam jedno pitanje budući da svugdje drugačije pročitam: ako imam dopunsko preko HZZO-a da li to znači da svejedno moram platiti bijele plombe od trojke na dalje?

Unaprijed hvala
--Nnn--- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:24   #405
Quote:
--Nnn--- kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam jedno pitanje budući da svugdje drugačije pročitam: ako imam dopunsko preko HZZO-a da li to znači da svejedno moram platiti bijele plombe od trojke na dalje?

Unaprijed hvala
Tako je, dopunsko samo znači da ne plaćate participaciju 10 kn svaki posjet
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 20:43   #406
znači bijele plombe se plaćaju od trojke nadalje, dakle za pozadinske zube? :S A za jedinicu dovjku i trojku se besplatne. I može neka usporedba jesu li bijele plmombe uistinu u drugim aspektima, osim vizualnog, bolje od crnih. Jesu li crne izdržljivije ?
DecadeTwo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 16:32   #407
Ovisi o stručnosti osobe koja ih postavlja i kvaliteti materijala
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 12:49   #408
Koliko kosta impantant cijelog zuba , tocnije 6-ice? hvala
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 13:40   #409
Quote:
iwanamilinkovic kaže: Pogledaj post
Koliko kosta impantant cijelog zuba , tocnije 6-ice? hvala
Ovisno o ordinaciji, tipu implantata, krunice, dodatnim zahvatima... U pravilu od 5-7500 kn za impl + metal keramičku krunu
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 15:47   #410
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Većina implantoloških sustava danas daje doživotnu garanciju na implantat. Za 6500 kn možete dobiti "jači" implantat od navedenog, a za 7-7500 premium implantat. Vezano za tih 3mm, zaista ne znam kakva je situacija (je li panika) dok ne vidim ortopan
Hvala na odgovoru, nisam stigla prije odgovoriti
Ma htjela sam u biti mišljenje da li je stvarno moguće da se u samo godinu i pol dana toliko proširi to mjesto gdje je izvađen zub - 3mm? Znala sam da je to moguće, ali ne da to toliko brzo može ići.

A koji bi to bili "jači" implantati npr, da znam? Može i na pp, hvala
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 20:27   #411
Pošto sam u procesu popravljanja zubi zanima me koliko bi došla 4 zuba implatanti (prednja) sa nekom srednjom kvalitetom,znači sveukupno?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 20:23   #412
25 000 kuna cca.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 13:32   #413
Quote:
Rafa007 kaže: Pogledaj post
25 000 kuna cca.
Za 4 zuba?Jučer sam bila kod zubara i najeftinija verzija bi mi došla 12 000 kn.Tako on kaže ,sa ok implatantom znači niti najeftiniji niti najskuplji.
Sori greška,ja sam sa ovim zubarom pričala o mostovima a ne implantantima.
__________________
lola

Zadnje uređivanje Lola 27 : 04.11.2014. at 13:40.
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 18:00   #414
trebala bi uraditi ortopan a ne mogu se nikako odlučiti privatnik-dom zdravlja(bolnica) pa ako moze koji savjet...
naime, isla sam kod zubara privatno koji mi je rekao da aparati u domu zdravlja vise zrace i slike budu lose. koliko je to istina? jos k tome, dao mi je "uputnicu" i preporucio kuda da idem (cijena 200 kn, slike gotove odmah, njemu se salju na mail)
sliku trebam jer mi kosa pojacano opada. inace su zubi na izgled ok, ponegdje koji sitni karijes. i da, na dvojkama su krunice a od jedne se vec zubno meso odvojilo pa me strah da se nesta ne krije unutra (uplasila me jedna baba da se zub kvari i ispod krunice)
djevojka-broj-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 01:42   #415
Quote:
djevojka-broj-8 kaže: Pogledaj post
trebala bi uraditi ortopan a ne mogu se nikako odlučiti privatnik-dom zdravlja(bolnica) pa ako moze koji savjet...
naime, isla sam kod zubara privatno koji mi je rekao da aparati u domu zdravlja vise zrace i slike budu lose. koliko je to istina? jos k tome, dao mi je "uputnicu" i preporucio kuda da idem (cijena 200 kn, slike gotove odmah, njemu se salju na mail)
sliku trebam jer mi kosa pojacano opada. inace su zubi na izgled ok, ponegdje koji sitni karijes. i da, na dvojkama su krunice a od jedne se vec zubno meso odvojilo pa me strah da se nesta ne krije unutra (uplasila me jedna baba da se zub kvari i ispod krunice)
ako si iz ZG odi u perkovičevu (traži uputnicu) i napravi ortopan i neće te koštati 200 kn
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 23:01   #416
Quote:
djevojka-broj-8 kaže: Pogledaj post
trebala bi uraditi ortopan a ne mogu se nikako odlučiti privatnik-dom zdravlja(bolnica) pa ako moze koji savjet...
naime, isla sam kod zubara privatno koji mi je rekao da aparati u domu zdravlja vise zrace i slike budu lose. koliko je to istina? jos k tome, dao mi je "uputnicu" i preporucio kuda da idem (cijena 200 kn, slike gotove odmah, njemu se salju na mail)
sliku trebam jer mi kosa pojacano opada. inace su zubi na izgled ok, ponegdje koji sitni karijes. i da, na dvojkama su krunice a od jedne se vec zubno meso odvojilo pa me strah da se nesta ne krije unutra (uplasila me jedna baba da se zub kvari i ispod krunice)
To je poprilično istina. Skrati si muku i odi u bilo koji jači radiološki centar ili bolju ordinaciju gdje su najmoderniji strojevi... ako nemaš novce, nemoj razmišljati o privat...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 18:22   #417
koja je razlika u cijenu bijele plombe kod privatnika i preko hzzo (mislim dal hzzo sta participira ili moram sve platiti)
i drugo pitanje, koji je najbolji materijal za ispun 6 i 7, stakloionomer, fuji?
masaccio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 04:49   #418
Quote:
masaccio kaže: Pogledaj post
koja je razlika u cijenu bijele plombe kod privatnika i preko hzzo (mislim dal hzzo sta participira ili moram sve platiti)
i drugo pitanje, koji je najbolji materijal za ispun 6 i 7, stakloionomer, fuji?
po nti put - HZZO financira bijele plobme na prva 4 zuba, ostalo moraš platiti sam, oko 200 kn
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 11:25   #419
Pozdrav,
razmisljam o prebacivanju kod privatnika pa ne znam da li dobro čitam cjenik...dakle, ako pise ispun kompozitni od 250-500 kn, je li to cijena samo plombe ili i svega onoga što zubar sa zubom napravi i prije, dakle bušenje, liječenje,...? Ako krivo čitam, može pitanje u kojem rangu cijene se kreće popravak jednog zuba (znam da ovisi o veličini karijesa bla bla,... ali otprilike)
Hvala!
ninačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 18:59   #420
ljudi moji...kaj se meni dogodilo!

prije dva mjeseca sam skinula fiksni aparatić i konačno sva sretna kaj sam se riješila zubara i sredila zube - kad mi neki dan pukne donja petica! uzaaaas, odlomio mi se cijeli unutarnji dio (ne gornji, nego bas onaj straznji dio), cijeli taj "zid" mi je otisao

i sad, odem ja kod zubara i pitam kaj se tu da napravit, zubar mi ponudio dvije opcje, neku za 1500 kn (pretpostavljam metal keramicka kruna?) i za 2800kn (čista keramika?)

e sad, mene zanima zakaj mi je pukao zub, koji su moguci razlozi (jela sam pizzu, a ne čavle ), i drugo, s obzirom na to da se radi o petici koja se ne vdi, za koju opciju da se odlučim?

trebam se odlučiti do sutra jer idem na otisak, pa pliz, pliz, nek mi netko odgovori hvala
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.