Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 08.04.2014., 01:09   #1
Zaboravljena prošlost Davora Gjenera, glasničar HDZ-a

Kad čovjek danas napiše u katalog knjižnica Grada Zagreba "Gjenero, Davor", van mu ispadne knjiga "Hrvatska u demokraciji: politika Hrvatske demokratske zajednice u izgradnji hrvatske države" (izdana 1992.). Prosječni bi se čovjek tu zapitao kako može uopće postojati knjiga s tim naslovom kad mi znamo da danas Gjenero o Tuđmanu misli sve najgore.

E sad, nakon što se pročita koloplet kolumni koji sačinjavaju mršavih 70-ak stranica te knjige, u njima se može toliko lako namirisati režimsko autorstvo, režimsko-tuđmanofilska, doduše preobučena u akademsko ruho, ali itekako vidljiva, nota.

I onda se malo pogleda nakladnik knjige - "Azur Journal", nakladnička kuća koja je djelovala početkom 90-ih, i izdavala niz nacionalističkih knjiga i knjižica, uključujući i Hitrecovu zapaljivo nacionalističku "Lijepo moju" i naravno "Ognjišta" Mile Budaka. Jedan do drugog, Davor Gjenero i Mile Budak.

Naravno, najfascinantniji segment ovog djela jest to što je Gjenero (sve/gotovo sve, nemam knjigu kraj sebe) kolumne pisao za tzv. Glasnik koji je bio i ostao, iako je svoju kraticu izgubio, "Glasnik HDZ-a".

1991. Gjenero je bio režimski pisac u Tuđmanovim novinama (nema zabune, nije drugi čovjek istog imena, što nam može potvrditi i njegov lijep pogled na slici ispod podnaslova "Bilješka o autoru"), a danas (dobro, 2009.) o Tuđmanu kaže ovo:

"Što je onda ostalo nakon Franje Tuđmana?

Gjenero: „Ostalo je 10 godina izgubljenog vremena, ostale su posljedice loše vladavine i rata koji se mogao, ako ne izbjeći, onda voditi daleko pametnije no što je bio vođen u Tuđmanovo vrijeme, s manje žrtava i razaranja.“"

Nema što nema. Ja sam primao pare starog, ja razapinjem starog.
Kad se danas gugla "gjenero glasnik" ne dolazi baš ništa relevantno, tek poneki zaboravljen napis zaboravljenog forumaša na Indexu ili negdje drugdje.

Davor Gjenero nekad je pisao u službenom mediju HDZ-a potpuno režimske tekstove!!!!!!!!!
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.