Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2006., 20:38   #1
Kvrge i kvržice na glavi

Evo zanima me nesto...prije dosta godina...negdje kad sam imao 5,6 godina sam pao na glavu i isao na sivanje...sve je bilo u redu...i tek u 13 godini sam skuzio za tu crvgu na glavi...Sada cu imat 17 godina i to me jako brine...nije ta cvrga nesto preveliko neg se moze vidjet a meni je neugodno naprimjer dignut kosu gore i tak par stvari...pa me zanima...imate li kakav prijedlog sto da napravim,preporucite mi doktora koji bi pomogao...i sta mislite jel bi se to sve moglo rijest operacijom...puno hvala svima koji odgovore...neznaju koliko mi to znaci...

hvala...
IvErSoN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 21:27   #2
hoce ko pomoci!???
IvErSoN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 22:22   #3
jebem vas nastrpljive

kaj ti znaci moj post (ili post svih onih koji ne znaju odgovor na tvoje pitanje) kad si s njim mozesh rit obrisati

cekaj (dan, dv a, tri...) dok se tu pojavi netko od medicinara ili netko sa slicnim problemom
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 10:03   #4
kvržice na glavi??

Prije 10ak godina napipala sam iznad uha na glavi malu kvržicu.
Doktorica je rekla da je to najvjerojatnije masno tkivo i da se to ne dira ako ne boli i ne raste.
E pa meni je u tih 10ak godina narasla na veličinu graška (bila je prije kao mini grašak ).I do nje "izrasla"još jedna i na drugoj strani glave također 2 komada.
Ništa ne boli,tvrdo je i nije pomično.Što bi to bilo??Dali je opasno??
Ja kad se sjetim nekakvih rezuckanja i operacija-oblije me znoj!!!!
Dali je netko imao sličnu situaciju?
hvala
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 13:18   #5
Pozdrav.DA bucek to su tkzv.lojne žlijezde ,čvorići i ja sam to riješavao dva puta i još imam jednu za riješit.I sve su na glavi.Normalno prije operacije mora pregledati kirurg.To sam riješavao ambulantno sa lokalnom anestezijom(injekcija ,anestezije pod kožu glave) i kirurg radi svoj posao,Moram ti reći da bolova nije bilo,malo je neugodnjak jer si svjestan.Bolovi su bili poslije,ali izdržljivi dok nisu prošli.Meni je bilo to ćudno da se i nakon odstranjivanja(rijeći doktora) mogu opet javiti na nekom drugom mjestu kasnije.U svakom slučaju odi to riješavati.Sjećam se kad sam bio prvi put da mi je kirurg rekao(iz zajebancije)" kaj ste ćekali da vam mozak iscuri."Zato ti savjetujem da ideš to riješavati.Malo je neugodnjak,ali proći će.Bok.
cocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 13:23   #6
Nije ti to ništa opasno.

To je aterom.

http://www.plivazdravlje.hr/?section..._menu2=&id=740


Najčešći su na glavi, ja sam imala jedan na nozi. Lokalno mi ga je kirurg odstranio, jer sam ja htjela. Inače se ne moraju dirati.

Imaš tu još (br.118):

http://www.plivazdravlje.net/index.p...p=1&offset=110
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 14:08   #7
Ajme anestezija u glavu !!Koma.....ali idem uskoro doktorici pa ću vidjeti kaj ona kaže.Hvala vam
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 14:14   #8
Treba kvržice pogledati specijalist koji će odlučiti dali je operacija potrebna ili ne. Ako rastu onak čisto bi bilo dobro da se maknu iz estetskih razloga (da ti ne narastu rogovi ) a svakako će se napraviti i citološka analiza po potrebi.
Nekad citološka analiza nije potrebna.
Kaj se tiče anestezije u glavu malo lokalnog anestetika stupanj boli kao da kod vađenja krvi ili čak manji i to je to
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 16:31   #9
zaista ne boli nista...ja sam vadio 4 dosad, i nisam imao nikakva losa iskustva. Dobijes injekciju i to je sve sto se osjeti. Prilikom zahvata ne osjeti se apsolutno nikakva bol. Cak nisam nista osjetio niti nakon. Definitivno ti preporucam eksciziju...
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 18:34   #10
ja sam išao već 4 puta i odstranio ukupno oko 12-14 komada......ali madeže...inače nije strašno dobiti anesteziju u glavu, jednom sam čak dobio u vrat...ništa strašno.........idem opet...to mi je sada postao hobi.........
 
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 13:53   #11
Pozdrav svima!

Vidim da nitko nije dugo postao na ovu temu ali ja sam se našla u jednom problemčiću pa se nadam da ću dobiti neke odgovore

Prošlu subotu sam imala blizak susret sa pčelom.Naime napala me i zapetljala mi se u kosu.Dok sam ju pokušavala otjerati ubola me u gornji desni dio glave.Kao posljedica nastala je oteklina uz jaču popratnu bol, no ona je već skoro i nestala.Pošto nisam alergična na ubode pčela nisam osjećala nikakve druge tegobe.Ali u nedjelju sam napipala jednu drugu oteklinu u donjem dijelu glave s desne strane.Pod prstima se osjeti kvržica, tvrda, nepomična i bolna na pritisak.Sada me to malo zabrinulo jer me na tom mjestu nije ubola pčela pa me zanima ima li tko saznanja da li bi to ipak mogla biti posljedica otrova ako se proširio jer mi se čini da se na donjem dijelu glave nalaze i limfni čvorovi, svaki sa po jedne strane.Ne znam trebam li se zabrinjavati ili ne.Pa ako je netko imao sličan problem ili saznanja o tome nadam se da ću dobiti odgovor.Hvala!
Laza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:14   #12
Bolna kvrga na glavi!

Pozdrav svima!

Prošlu subotu sam imala blizak susret sa pčelom.Naime napala me i zapetljala mi se u kosu.Dok sam ju pokušavala otjerati ubola me u gornji desni dio glave.Kao posljedica nastala je oteklina uz jaču popratnu bol, no ona je već skoro i nestala.Pošto nisam alergična na ubode pčela nisam osjećala nikakve druge tegobe.Ali u nedjelju sam napipala jednu drugu oteklinu u donjem dijelu glave s desne strane.Pod prstima se osjeti kvržica, tvrda, nepomična i bolna na pritisak.Sada me to malo zabrinulo jer me na tom mjestu nije ubola pčela pa me zanima ima li tko saznanja da li bi to ipak mogla biti posljedica otrova ako se proširio jer mi se čini da se na donjem dijelu glave nalaze i limfni čvorovi, svaki sa po jedne strane.Ne znam trebam li se zabrinjavati ili ne.Pa ako je netko imao sličan problem ili saznanja o tome nadam se da ću dobiti odgovor.Hvala!
Laza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:34   #13
Quote:
Laza kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Prošlu subotu sam imala blizak susret sa pčelom.Naime napala me i zapetljala mi se u kosu.Dok sam ju pokušavala otjerati ubola me u gornji desni dio glave.Kao posljedica nastala je oteklina uz jaču popratnu bol, no ona je već skoro i nestala.Pošto nisam alergična na ubode pčela nisam osjećala nikakve druge tegobe.Ali u nedjelju sam napipala jednu drugu oteklinu u donjem dijelu glave s desne strane.Pod prstima se osjeti kvržica, tvrda, nepomična i bolna na pritisak.Sada me to malo zabrinulo jer me na tom mjestu nije ubola pčela pa me zanima ima li tko saznanja da li bi to ipak mogla biti posljedica otrova ako se proširio jer mi se čini da se na donjem dijelu glave nalaze i limfni čvorovi, svaki sa po jedne strane.Ne znam trebam li se zabrinjavati ili ne.Pa ako je netko imao sličan problem ili saznanja o tome nadam se da ću dobiti odgovor.Hvala!
Stari se prije jedno mjesec dana probudio poslije popodnevnog ubijanja oka s isto bolnom i nepomičnom kvrgom. Nagon cjelodnevnog gruntanja je na karaju ispalo da je zaspao na ruci i da se nažuljao na sat pa mu se napravila kvrga. Prošlo mu je nakon 3 dana.
Možda si se i ti negdje nažuljala?
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:00   #14
Nisam, nema šanse a i ne nosim sat.Dragi me zezao da me u snu lupio laktom samo nisam valjda primjetila Naravno to nije točno.Čak mislim da mi sve više otiče i boli bez podražaja.Ta bol se širi cijelom desnom polovicom glave.Jučer navečer sam primjetila iza desnog uha još jednu manju kvrgu ali ne boli za razliku od prve.Ne zezam se, ako je to možda netko tako shvatio.Možda je to ipak neka vrsta alergijske reakcije na ubod pčele samo je dislocirana.Pričekati ću još neko vrijeme a ako se ne smiri idem doktoru.Naravno i dalje primam vaša iskustva i savjete
Laza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:02   #15
hm...kakva je to kvrga?da možda nije neka infekcija koju prati i oteklina s tim da oteklina bi onda bila osjetljiva na dodir i ne bi trebala biti velika poput one kada te ujede pčela..dakle opis malo te kvrge bi bio poželjan i osjetljivost na dodir
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:23   #16
Mislim da je čak i veća nego oteklina koja je nastala nakon uboda pčele.da naglasim još jednom, pčela me ubola na gornjem desnom dijelu glave a čudna kvrga se pojavila nekih 10-15 cm niže drugi dan.Kako sam rekla, tvrda je i bolna na dodir.Bol je tupa i širi se po desnoj polovici glave bez podražaja i sa podražajem.
Laza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:28   #17
hm....svakako idi doktoru,ako ti se ne pegla sa bolovima,dobiješ antihistaminik i kortikosteroid ako se radi o alergijskoj reakciji a ako ne vjerojatno dobiješ antibiotik i riješiš se u svakom slučaju neugodnog oteka
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:31   #18
Ok hvala.Tako sam i mislila napravit.Otrpit ću još malo do kraja tjedna pa ako se ništa ne promijeni idem doktoru.Znam da ovako svi možemo nagađat do sutra ali me zanimalo drugo mišljenje barem za prvu ruku
Laza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 19:05   #19
Dvije kvržice na stražnjem dijelu glave

Nedavno sam ih napipao .. U predjelu malog mozga, blago u lijevo, male, jedna pored druge formirajući malu rupicu između .. Tvrde su obje, poput košćatih izraslina, ne bole na dodir. Mislim da to nisam imao prije, skroz slušajno sam napipao, dosta je izraženo. Zna li netko što bi to moglo biti?

Hvala.
Vel80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:06   #20
Moguce da su to limfni cvorovi ili nakupine masnog tkiva formirane u kuglicu.
mario_domink is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.