Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2009., 15:28   #1
SATOVI VOŽNJE MOTORA

Da li netko u Hrvatskoj pruža satove vožnje motora i obuku za motoriste osim onoga što postoji u auto školama što je jako slabo?

Hvala
krfrljuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 17:23   #2
http://www.motori.hr/99_racing_schoo...niku_3692.html
toconja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 11:32   #3
Nisam mislio na satove brze i profesionalne vožnje po stazi nego satove obuke i vožnje za one koji uopće ne znaju voziti motor i po prvi puta kupuju motor.
Takvih ljudi danas ima dosta, a nema prave obuke za njih.
Nije samo u pitanju naučiti kako se mijenjaju brzine i kako tehnički voziti motor nego i učenje moto kulture koja spašava živote.
krfrljuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 12:55   #4
Quote:
krfrljuz kaže: Pogledaj post
Nije samo u pitanju naučiti kako se mijenjaju brzine i kako tehnički voziti motor nego i učenje moto kulture koja spašava živote.
- ako imas slabiji motor/skuter ili vozis sporo, vozi uz desni rub ceste da te drugi mogu zaobic
- i za tebe vrijede svjetla na semaforu, crveno je crveno!
- ne kratiti crveno svjetlo prelaskom preko plocnika
- ne ulazit u pjesacke zone (bar ne s upaljenim motorom)
- ne ic u suprotni smjer
- ne sjec zavoj (kad tad ce te pokupit netko ko se ne moze sklonit ustranu, npr. kamion)
- ne izlijetat sa sporedne ceste
- NE parkirat na mjesta za automobile (motor bez problema nadje parking za razliku od auta)
- ne provlacit se na semaforu, a onda spavat kad se upali zeleno i smetat po cesti, ako ides naprid, onda te do sljedeceg semafora NE ZELIM imat isprid haube, ako si kilav, onda ostani iza
- ne vozi slalom, kad tad ce se netko prestrojit bez zmigavca pa ces glavu izgubit
- budi uocljiv, upali svitla
- ne guzi se po otvorenoj cesti, ako ti auto zakoci, letices priko njega
- ne pretjeci na punu liniju, ona vridi i za tebe
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 13:56   #5
više-manje sve dobro objašnjeno...

ali za parkiranje bi se dalo raspravljat... koliko god vozači automobila žele da parkiraš negdje drugdje, toliko pješaci žele da upravo tamo parkiraš...
po meni najbolje je ocjenit gdje nikom ne smetaš...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 14:21   #6
na Rivi u ST je to recimo uredno rijeseno, na parkingu postoji:
1. odvojeni prolaz za motore (bez rampe)
2. odvojeni i OZNACENI parking za motore
tako su svi zadovoljni
Ono sto se nazalost desava je da 1 motor zauzme mjesto za 1 auto, iako je to zbog njegovog komoda a ne iz potribe, jer npr. na krajevima parkinga i izmedju stabala gdje auti ne mogu ni teoretski parkirat je i vise nego dovoljno mjesta ne za 1, nego i 2 motora... tako da je u vecini slucajeva kod parkinga ipak rijec o bezobrazluku motorista koji ne da nema gdje parkirat bez da ikog ometa, nego to ne zeli iz ciste objesti...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 21:18   #7
Quote:
krfrljuz kaže: Pogledaj post
Da li netko u Hrvatskoj pruža satove vožnje motora i obuku za motoriste osim onoga što postoji u auto školama što je jako slabo?

Hvala
Googlaj malo. Imao je netko u ZG-u. Učili su padanje s motora, izbjegavanje predmeta na cesti i sl.
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 21:27   #8
Auto club...moto revija....ima puno savjeta unutra...i već milion puta je bilo 20. zakona za nove motoriste i slično....btw iskustvo stičeš sam...a isto tako možeš platiti ekstra satove u auto školi....čak i poslje položenog ispita...dogovoriš se sa instruktorom...koliko god misliš da ti je potrebno...
Mara Ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 06:17   #9
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
- ako imas slabiji motor/skuter ili vozis sporo, vozi uz desni rub ceste da te drugi mogu zaobic
- i za tebe vrijede svjetla na semaforu, crveno je crveno!
- ne kratiti crveno svjetlo prelaskom preko plocnika
- ne ulazit u pjesacke zone (bar ne s upaljenim motorom)
- ne ic u suprotni smjer
- ne sjec zavoj (kad tad ce te pokupit netko ko se ne moze sklonit ustranu, npr. kamion)
- ne izlijetat sa sporedne ceste
- NE parkirat na mjesta za automobile (motor bez problema nadje parking za razliku od auta)
- ne provlacit se na semaforu, a onda spavat kad se upali zeleno i smetat po cesti, ako ides naprid, onda te do sljedeceg semafora NE ZELIM imat isprid haube, ako si kilav, onda ostani iza
- ne vozi slalom, kad tad ce se netko prestrojit bez zmigavca pa ces glavu izgubit
- budi uocljiv, upali svitla
- ne guzi se po otvorenoj cesti, ako ti auto zakoci, letices priko njega
- ne pretjeci na punu liniju, ona vridi i za tebe

Sve to definitivno stoji samo to nije ni približno sve što jedan motorist treba znati...
krfrljuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 06:24   #10
Quote:
Mara Ra kaže: Pogledaj post
Auto club...moto revija....ima puno savjeta unutra...i već milion puta je bilo 20. zakona za nove motoriste i slično....btw iskustvo stičeš sam...a isto tako možeš platiti ekstra satove u auto školi....čak i poslje položenog ispita...dogovoriš se sa instruktorom...koliko god misliš da ti je potrebno...
U tome je i problem što svugdje možeš naći po nešto, ali nigdje sve ono bitno na jednom mjestu od iskusnog motorista, i to uživo.
Normalno da se uči i iz vlastitog iskustva, međutim takve su greške najskuplje...
A čemu učiti na vlastitioj koži ako možeš na tuđoj...

Ovo u autoškoli je preskupo, a ima nažalost puno situacija da instruktor vožnje motora uopće sam ne vozi motor pa nema kvalitetnih iskustava
krfrljuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 00:32   #11
Quote:
krfrljuz kaže: Pogledaj post
U tome je i problem što svugdje možeš naći po nešto, ali nigdje sve ono bitno na jednom mjestu od iskusnog motorista, i to uživo.
Normalno da se uči i iz vlastitog iskustva, međutim takve su greške najskuplje...
A čemu učiti na vlastitioj koži ako možeš na tuđoj...

Ovo u autoškoli je preskupo, a ima nažalost puno situacija da instruktor vožnje motora uopće sam ne vozi motor pa nema kvalitetnih iskustava
cekaj,to hoces rec tj pitas dali ima negdje u hrvatskoj netko ko te moze to naucit a nemas dozvole?
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 15:10   #12
Quote:
alfa 159 kaže: Pogledaj post
cekaj,to hoces rec tj pitas dali ima negdje u hrvatskoj netko ko te moze to naucit a nemas dozvole?
Bez uvrede...topla preporuka...prvo dobro pročitati sve do sad napisano i malo razmisliti prije nego napišeš ovako glup komentar.

Da pojasnim...prije nego počneš voziti po cesti i položiš vozački ispit možeš jako puno toga naučiti, a da niti ne upališ motor.
Nakon što prođeš tu osnovnu obuku, otiđeš položiti vozački ispit u auto školu.
Kad ga položiš, onda imaš dodatnu obuku na cesti koja će ti uvelike pomoći da ne radiš glupe početničke greške i da sačuvaš glavu na ramenima.

Mislim da je ovo bilo dovoljno jasno...
krfrljuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 23:19   #13
pogledaj si malo knjige na tu temu... na netu toga imas more... vecinu mozes skinit u pdf-u...
(npr. http://www.amadirectlink.com/roadrid...ider/index.asp)

ali najvaznije ti je svjest da svaki put kad sjedas na motor stavljas glavu u torbu... i da vidis kako ces vozit meni se i voznja u autu popravila otkad motor vozim...
mnogi kazu pravi se da si nevidljiv... stalno gledaj koje su ti moguce rute za izbjegavanje u slucaju incidenta... itd itd...
kao sto rekoh... slobodno si uzmi vremena i citaj citaj citaj... nece skodit... pogledaj i clipove na youtubeu (npr... http://www.youtube.com/watch?v=dK8WdUXnO-4)

i sretno!!!
__________________
Što Bog da i sreća junačka.
super_leptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 09:43   #14
ovaj klipić je dobra pouka "ride wide"...
ono što je prikazano je doduše školski u "idealnim" uvjetima, ali ionako treba isključivo u takvim uvjetima izvoditi takve stvari, dok god ne postaneš potupno siguran u sebe, a možda još i bitnije, u svoj motor i njegove mogućnosti...
također je lijepo prikazano kako treba voziti iza nekog auta, dakle ili držati razmak (kao i da voziš auto) ili se voziti tako da si vidljiv u bočnim retrovizorima jer si na taj način vidljiv, a imaš i dovoljno manevarskog prostora ukoliko taj ispred tebe počne naglo kočiti i time te iznenadi (naravno najbitnije je ne spavati za volanom, jer onda ni nema potrebe za tim jer motori bolje koče nego auti)...

uglavnom najbitnije je da si postaviš granice dosta nisko, a onda ih s vremenom povisuješ, i to malo po malo
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 13:57   #15
Quote:
krfrljuz kaže: Pogledaj post
Bez uvrede...topla preporuka...prvo dobro pročitati sve do sad napisano i malo razmisliti prije nego napišeš ovako glup komentar.

Da pojasnim...prije nego počneš voziti po cesti i položiš vozački ispit možeš jako puno toga naučiti, a da niti ne upališ motor.
Nakon što prođeš tu osnovnu obuku, otiđeš položiti vozački ispit u auto školu.
Kad ga položiš, onda imaš dodatnu obuku na cesti koja će ti uvelike pomoći da ne radiš glupe početničke greške i da sačuvaš glavu na ramenima.

Mislim da je ovo bilo dovoljno jasno...
neznam zasto,autoskola i instruktor koji je placen za to ce ti dovoljno objasniti za normalnu voznju,ja sam procitao sve gore sta je napisano.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 11:17   #16
Već duže vremena tražim da li postoji neka dodatna obuka sigurne vožnje motocikla u Zagrebu ili Hrvatskoj. Bez da se uvrijede svi koji je nude, ali jednostavno to nije to...

Za sve koji žele naučiti kako voziti motocikl neka pogledaju stranicu:

http://www.midwestmotorcycletraining.com

Osobno sam prošao i položio tečajeve "MIDWEST Police Motorcycle Training" škole za naprednu vožnju pa ukoliko vas zanima, javite se na 091/4672674 i možemo dogovoriti instrukcije sa teoretskim i praktičnim dijelom!
broz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 14:04   #17
AMC na mićevcu ti ima školu sigurne vožnje
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:17   #18
Ako nisi u stanu i ako imaš dvorište, neku vikendicu, nešto negdje bez puno prometa, najbolje je da si kupiš neko prdekalo, tipa tomos ATX pa se vozaj negdje po cijele dane, tako sam i ja naučio na apn-u 6 i sad samo čekam pare za polaganje
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:36   #19
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
Ako nisi u stanu i ako imaš dvorište, neku vikendicu, nešto negdje bez puno prometa, najbolje je da si kupiš neko prdekalo, tipa tomos ATX pa se vozaj negdje po cijele dane, tako sam i ja naučio na apn-u 6 i sad samo čekam pare za polaganje
pa on zna vozit motor,vjerovatno daleko bolje od tebe,ti si nesto pobrkao
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 17:06   #20
Quote:
alfa 159 kaže: Pogledaj post
pa on zna vozit motor,vjerovatno daleko bolje od tebe,ti si nesto pobrkao
pa zašto se onda raspituje? Mislim da od mene nije bolji ako on za sebe traži te satove... Ja vozim već 8-9 godina... Krenuo na apn-u, pa povremeno vozio hondu xl-200 i xl-350
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.