Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2021., 13:52   #1
Otplaćivanje kredita u Hrvatskoj iz inozemstva

Pozdrav, zanimalo bi me kakva su iskustva ljudi koji su otišli u inozemstvo dok su im ostale nepodmirene obaveze u Hrvatskoj.

Naime nedavno sam uzeo nenamjenski kredit u Hrvatskoj u nekoj manjoj svoti. Međutim otvorila mi se prilika za radom u drugoj zemlji unutar EU. Sad kako bih nastavio otplaćivati taj kredit sa primanjima izvana, zanima me koje su potencijalne sankcije banke s obzirom na klauzulu o ugovoru gdje ih se treba obavjestiti za promjenu poslodavca, te o slučaju gdje nebi bili obavješteni ali bi sredstva bila dostupna na računu. Da li je problem što na računu vezanom uz kredit nema mjesečnih uplata od poslodavca.

LP
ekumicic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 14:06   #2
gok god ti se rate mjesčne i općenito obaveze po tom kreditu redovno bez kašnjena i problema naplaćuju, nitko te ništa neće pitati. problemi će nastatiti ako ne bude se imalo odakle naplaćivati nešto.
khideg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 14:21   #3
Zašto ih jednostavno ne obavijestis da se ne dovodis u situaciju da krsis ugovor i razbijaš glavu o mogućim sankcijama.?
Generalno dok ti uredno podmirujes svoje obaveze banci se fucka radiš li za Matu ili Antu ali ako si potpisao da ćeš im promjenu javiti a ne javiš mogu ti možda kredit proglasiti dospjelim radi kršenja odredbi ugovora iako ne znam za iti jedan takav slučaj.
flatlajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 14:29   #4
A zbog toga jer su mi preostala sredstva potrebna za troškove preseljenja te mi ovisi cijela opcija o njima, pa ukoliko se dogodi scenarij da dođe do raskida ugovora te im moram vratiti preostali iznos malo sam u banani.
ekumicic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 14:46   #5
Kad si ugovarao kredit jeli ti jedan od uvjeta bio da preneses primanja u tu banku? Ako nije, vjv čak i ako je nećeš imati nekih sankcija samo pazi da redovito sve podmirujes dok lova sjeda do datuma dospijeća nemaš razloga za preveliku brigu,a i kako sam kažeš nemaš baš nekog izbora.
Ja sam razmišljala o selidbi u inozemstvo i kontaktirala banku vezano za auto leasing u slučaju da odselim i pitala za opcije prijevremenog otkupa, vraćanja , ili nastavka uplata i sve opcije su im bile u redu. Znam da nije kredit ista kategorija ali ne vjerujem da ćeš imati probleme
flatlajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 14:55   #6
Uzimano unutar iste banke u kojoj su primanja.
ekumicic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 15:37   #7
Ja sam ziheras koji voli igrati po pravilima tako da bi ja svakako na tvom mjestu kontaktirala banku, mailom, preko virtualne poslovnice ili chata i upitala za hipotetski situaciju i opcije. Npr u slučaju da ostaneš bez posla banke mahom nude zamrzavanje kredita na neki period, smanjene rate uz produženje otplate i slično, njima je uvijek u interesu doći do svojih novaca tako da vjerujem da im nikakav problem neće predstavljati to što ti je poslodavac sada u EU dok uredno izvršava obaveze a sve možeš odraditi čisto i bez da krsis ugovor i brineš se što će biti ako saznaju. Najvjerojatnije da dok god plaćaš neće saznati niti će ih biti briga ali ako možeš ne kršiti ugovor ja uvijek biram tu opciju.
flatlajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 15:38   #8
a čuj, kažem, veća je šansa da će ti sve ostati isto ako ne radiš ništa po pitanju javljnja nego da sam sebi skačeš u probleme javljajući nešto za što znaš možda i sam da je kršenje ugovora. kad banka čuje da nisi u hr, prvi scenaij je ... nećemo se imat odakle naplatiti, poništiti će ti ugovor.. ovako šuti, podmiruj i neće nitko pitati ništa.

govorim to iz bankarskog iskustva gdje su alkergični na to da nisu pokriveni... možeš zgrtat milijone na "rad na razne naćine" ili vani, ali kad ti gledaju kreditnu spospobnost nećeš dobiti ni jedan kredit jer nisi sposoban... gluposti.
khideg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 15:39   #9
Quote:
flatlajn kaže: Pogledaj post
ako možeš ne kršiti ugovor ja uvijek biram tu opciju.
haha, možeš se postaviti na stražnje noge.. ako kršiš ugovor nema milosti.,prekida se i gotovo.. ez obzira imao ti milione u stranoj banci ili ne... ne pravi sam sebi probleme.
khideg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 15:53   #10
Krši ugovor jedino ako im ne javi promjenu. Ništa on ne krši time što se seli. Mogao se tako preselit iz Zagreba u Split i promjenit firmu i šta sad, nikom ništa. Može im samo javit da ne radi više za tog poslodavca, nastavi plaćati i gotova priča, ne mora spominjati inozemstvo ako ga je strah. Ne vidim nikakave posljedice po njega ako javi promjenu, što misliš da će mu već odobreni kredit koji se uredno plaća proglasiti dospjelim , pa di je tu interes banke, manje će zaraditi ako mu kredit zatvore nego dok ga otplaćuje
flatlajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2021., 08:11   #11
Quote:
khideg kaže: Pogledaj post
a čuj, kažem, veća je šansa da će ti sve ostati isto ako ne radiš ništa po pitanju javljnja nego da sam sebi skačeš u probleme javljajući nešto za što znaš možda i sam da je kršenje ugovora. kad banka čuje da nisi u hr, prvi scenaij je ... nećemo se imat odakle naplatiti, poništiti će ti ugovor.. ovako šuti, podmiruj i neće nitko pitati ništa.
nije bas istina, ja sam se preselila van i imala sam stambeni kredit, obavijestila sam ih o preseljenju i novoj adresi, i nastavila jednako placat mjesecne rate kao i prije.
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.