Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2013., 15:17   #1
Motorna prskalica

Namjeravam uskoro kupiti motornu leđnu prskalicu,treba mi za voćnjak za stari nasad vočki tj,bitno mi je da baca konstantno u zrak-pošto sam čuo da većina imaju na neke mlaznice ili slobodan pad,meni treba konstantno nekoliko min.isti pritisak-sada me zanima Solo 432 ili neka cifareli,ko ima iskustva molio bi preporuke i naravno svaka sugestija je dobro došla.
vinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 08:31   #2
hm

Barem bi netko mogao odgovoriti dali sam pod dobar podnaslov uopće postavio ovu temu.
vinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 10:12   #3
Pozdrav
Nemam ni jednu od tih koje ste najbrojali vec imam Villager DM 14, koja je sigurno slabija od nabrojanih. Medjutim prskalica savrseno sluzi, imam manji vocnjak, 200 stabala odprilike, prskalica pravi pritisak u rezervaru gdje se nalazi tekucina kojom se obavlja prskanje tako da je moguce prskati i vece vocke. Kod mene vocke nisu visoke osim par sljiva i tresnje tako da ova prskalica zadovoljava sve moje potrebe. Na internetu se moze naci i nacin kako je malo modifikovati da pravi veci pritisak, medjutim to nisam radio jer mi ovako odgovara.
Samo obratite paznju na tezinu prskalice kad je puna, tj. najbolje bi bilo obaviti negdje probno prskanje pa onda vidjeti jel to to. Netreba zaboraviti da cete radit pod maskom i zastitnom opremom, pa ako je veci vocnjak pitanju razmislite o nekom drugom nacinu prskanja, jer par vocaka se zavrsi brzo i lako ali ako imate velik vocnjak u kombinaciji sa maskom, kabanicom, cizmama, 20-30 kg na ledjima i jos kod tu dodate sunce prava nocna mora
pozz
ms4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 08:44   #4
vinica, nisi napisao o kakvoj vrsti uzgoja se radi, tj. koliku visinu bacanja materijala ti očekuješ? Ja sam za potrebe vinogradarstva i za voćnjak srednje visine (cca. 4-5 m) kupio kinesku špricu u Mađarskoj, vrlo sam zadovoljan s njom.

Za veće visine potrebno je da prskalica ima dodatnu pumpu, koja pumpa materijal u struju zraka na kraju cijevi s kojom špricaš. Ova moja šprica stvara određeni nadtlak u spremniku materijala, ali to ti praktički ima svaka od "običnih" šprica. Za tebe je važno ili da je motor čim jači (veća količina izbačene zračne struje), ili još bolje ako ima i dodatnu pumpu za materijal.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 21:46   #5
.

A da razumijem da treba imati tlaćnu pumpu to je jasno,a oćekujem da mi baca u zrak 4-5 metara ali želim da baca konstantno nekih 2min-imam voćnjak od 100 voćki plus starog nasada oko 20voćki također trebam prskalicu i za druge stvari ali to nije bitno,svaka baca dovoljno daleko naprijed mene zanima u vis.
vinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 10:23   #6
Quote:
vinica kaže: Pogledaj post
...oćekujem da mi baca u zrak 4-5 metara ali želim da baca konstantno nekih 2min
Koliko vremenski dugo će bacati, to ovisi o veličini spremnika i količini materijala. Moja špirica ima spremnik od 20 litara, ona može špricati i 5 minuta (i duže), jer se može podešavati protok samog materijala, tj. brzina istjecanja materijala iz spremnika u mlaznicu zračne struje. To podešavanje ima svaka motorna šprica.

Generalno gledajući, jači motor (više KS) stvara jaču zračnu struju, a čim je jačna zračna struja, ona dobacuje do većih visina.

Imaš Cifarelli šprice s 5 KS motorom, ta će te sigurno zadovoljiti:

http://www.comet.hr/akcije/cifarelli-cjenik-2013/

A ovdje imaš ponudu u Mađarskoj, tu moraš uložiti malo više vremena i truda za pronaći neki model koji ima barem 3,5 KS, za doseći 4-5 m visine..

http://permetezo.arukereso.hu/

http://www.youtube.com/watch?v=h5yUsY6bCnI
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 20:27   #7
Thumbs up

Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Koliko vremenski dugo će bacati, to ovisi o veličini spremnika i količini materijala. Moja špirica ima spremnik od 20 litara, ona može špricati i 5 minuta (i duže), jer se može podešavati protok samog materijala, tj. brzina istjecanja materijala iz spremnika u mlaznicu zračne struje. To podešavanje ima svaka motorna šprica.

Generalno gledajući, jači motor (više KS) stvara jaču zračnu struju, a čim je jačna zračna struja, ona dobacuje do većih visina.

Imaš Cifarelli šprice s 5 KS motorom, ta će te sigurno zadovoljiti:

http://www.comet.hr/akcije/cifarelli-cjenik-2013/

A ovdje imaš ponudu u Mađarskoj, tu moraš uložiti malo više vremena i truda za pronaći neki model koji ima barem 3,5 KS, za doseći 4-5 m visine..

http://permetezo.arukereso.hu/

http://www.youtube.com/watch?v=h5yUsY6bCnI




Hvala, mislim da si mi dovoljno pomogao.
vinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 13:02   #8
Bok, može li mi tko pomoći? Kupio sam motornu prskalicu Star 3WF-850, piše da joj je domet 12m, amoja prska samo dplje, kad jpodignem cijev ništa. Zna li netko u čemu je problem
roker343 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 17:31   #9
Provjeri navojni poklopac kroz koji nadolijevas materijal.
Identican problem imal i ja na sprici renomiranog proizvodjaca.
Pokusaj zadihtat spremnik-poklopac ( za pocetak stavi plasticnu vrecicu na rupu za nadolijevanje i preko nje zasarafi poklopac )
Ako proradi - na tragu si.
Meni sprica gubila pritisak bas na tom dijelu i ne sprica u zrak pa da je...
Dao napravit gumeni dihtung - malo se popravila situacija.
Na kraju uzeo silikonski kit i napravil dihtung u samom poklopcu, kad se osusi silikon namastis litijevom masti ili slicno
Kod mene sad radi savrseno
__________________
Varaždin
branee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 21:20   #10
Ako je motor ispravan i nigdije nepušta onda je sigurno problem u tom dihtungu poklopca ili nije dovoljno zategnuto ili je guma niš koristi. Takav identičan slučaj imaš i kod obične prskalice bez motora, ako nedihta tada u spremniku nema tlaka.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 22:18   #11
Niti u savršenom tehničkom stanju ta šprica neće bacati 12 metara u vis, to nemoj ni očekivti... Motor i turbinu moraš zalaufati postavljanjem gasa na max., slavinu za tekućinu otvoriš... Provjeri nije li crijevo iz spremnika prema mlaznici negdje stisnuto.

Što je viši tlak u spremniku, materijal leti višè i dalje...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 17:21   #12
Quote:
branee kaže: Pogledaj post
Provjeri navojni poklopac kroz koji nadolijevas materijal.
Identican problem imal i ja na sprici renomiranog proizvodjaca.
Pokusaj zadihtat spremnik-poklopac ( za pocetak stavi plasticnu vrecicu na rupu za nadolijevanje i preko nje zasarafi poklopac )
Ako proradi - na tragu si.
Meni sprica gubila pritisak bas na tom dijelu i ne sprica u zrak pa da je...
Dao napravit gumeni dihtung - malo se popravila situacija.
Na kraju uzeo silikonski kit i napravil dihtung u samom poklopcu, kad se osusi silikon namastis litijevom masti ili slicno
Kod mene sad radi savrseno
Stavio sam ispod poklopca tanku najlonsku vrećicu i dignem mlaznicu, a ono baca oko metar uvis. Bez toga ništa nije bacala.Ne kužim kad u poklopcu ima original dihtung.
Hvala puno na pomoći
pozz roker343
roker343 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 17:23   #13
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ako je motor ispravan i nigdije nepušta onda je sigurno problem u tom dihtungu poklopca ili nije dovoljno zategnuto ili je guma niš koristi. Takav identičan slučaj imaš i kod obične prskalice bez motora, ako nedihta tada u spremniku nema tlaka.
Hvala na savjetu, nešto ćemo morati smisliti
pozz roker343
roker343 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 17:36   #14
Daj nekome majstoru nek pogleda o čemu se radi, tu je nešto opako krivo složeno... Ja imam prskalicu s takvim motorom, gumena brtva u poklopcu je odlično izvedena, debela i mekana, dobro brtvi i nije potrebno prejako zatezati poklopac.

Mlaz zračne struje mora biti puno jači, jel ti se zavrti motor na visoke okretaje?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 17:46   #15
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Daj nekome majstoru nek pogleda o čemu se radi, tu je nešto opako krivo složeno... Ja imam prskalicu s takvim motorom, gumena brtva u poklopcu je odlično izvedena, debela i mekana, dobro brtvi i nije potrebno prejako zatezati poklopac.

Mlaz zračne struje mora biti puno jači, jel ti se zavrti motor na visoke okretaje?
Odnio jučer u servis, tip kaže da to ne može bacati uvis, jer iz rezervara kroz crijevo materijal ide do mlaznice slobodnim padom, pa kad digneš mlaznicu kaže on, normalno da ne može bacati visoko.Al' ja mu kažem da u papirima piše da mora bacati, a on se smije, kao ono " piše i na plotu..." Što napravit?
roker343 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 20:47   #16
Trebao si se prije raspitati, bojim se da sad više nemaš puno manevarskog prostora... Raspršeni materijal leti toliko koliko ga zračna struja odnese...

A pošto i ja špricam voćnjak, materijal ipak leti puno više od jednog metra. Nemoj previše podizati vrh mlaznice, samo ga "iz lakta" zakreni nagore i pod punim gasom pošpricat ćeš dosta toga..

12 metara ne baca niti u daljinu, ali 4-5 metra visine može se pošpricati.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.