Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2014., 14:14   #4421
Evo sam dobila klavocin zbog ešerihije na dva tjedna. Sudara li se taj antibiotik s Belarom? Ako itko zna, jer znam da antibiotik smanjuje djelovanje...
Shine0202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 01:22   #4422
pročitaj što piše u uputama.
zapravo, pročitaj prethodnu stranicu za početak
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 17:05   #4423
Kontracepcijske i pušenje?
Mišljenja,prijedlozi, savjeti?
TheTina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 17:18   #4424
Quote:
TheTina kaže: Pogledaj post
Kontracepcijske i pušenje?
Mišljenja,prijedlozi, savjeti?
Vjerujem da ti ova tema nije od neke koristi jer nema puno postova, al' će ti ovdje vjerojatno reći isto.
Ne znam koliko godina imaš, al' je kod svakih pravilo da se nakon 35 to ne radi jer se dosta povećava rizik koji ide uz pilule (povećava se vjerojatnost stvaranja ugrušaka koji onda mogu dovesti do srčanog ili moždanog i sl.).
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 17:32   #4425
Quote:
Aelia kaže: Pogledaj post
Vjerujem da ti ova tema nije od neke koristi jer nema puno postova, al' će ti ovdje vjerojatno reći isto.
Ne znam koliko godina imaš, al' je kod svakih pravilo da se nakon 35 to ne radi jer se dosta povećava rizik koji ide uz pilule (povećava se vjerojatnost stvaranja ugrušaka koji onda mogu dovesti do srčanog ili moždanog i sl.).
Imam 21 god. Pokušat ću barem smanjiti pušenje,možda s vremenom i prestanem.
TheTina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:46   #4426
Dali netko zna dali su još u opticaju pilule starije generacije(Steridil)?Ja na tim tabletama nisam imala nikakvih problema,ništa .A ova nova generacija pilula katastrofa,kao lagane ovo ,ono a ništa meni ne valjaju.Dali ginekolozi koji ih prepisuju dobivaju neku lovu od proizvođača ako uvaljuju samo njihove tablete(Jasmin,Triqilar ,Yaz) ja ne mogu nagovorit ovog mog da mi da moje stare tablete kao ne koriste se više.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:49   #4427
ako se više ne proizvode, onda ti ih naravno ne može više propisati.
ja za njih nisam čula da se trenutno propisuju
a Logest/Lindynette, dal si to probala?
nažalost, to je ponekad lutrija, naći pilule koje ti odgovaraju.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 17:36   #4428
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
ako se više ne proizvode, onda ti ih naravno ne može više propisati.
ja za njih nisam čula da se trenutno propisuju
a Logest/Lindynette, dal si to probala?
nažalost, to je ponekad lutrija, naći pilule koje ti odgovaraju.
Bila sam na Lynndeta i bila sam luda,sa svima sam se svađala,ma užas jedan.Nervozna ko pas samo šta nisam grizla.Sad sam trenutno na Trinquilaru ali dobivam menstruaciju 7 dana prije zadnje pilule pa se onda produži kad prestanem piti i sve tako.A pijem na vrijeme (možda ponekad zakasnim 1 sat).
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 22:30   #4429
ovak babe, u panici sam
jučer oko 19:40 sam popila yaz (6. tabletu) ko i obično, oko 21:20-40 sam išla povraćat jer mi je eto, alkohol zasmetao.
nisam popila dodatnu pilulu pošto nisam bila doma. prije pola noći sam imala nezaštićeni spolni odnos.
sad ... danas oko pol 11 dok sam došla doma sam popila tabletu koju sam i trebala danas, i sad navečer još jednu ko i obično.

šta da radim ? da paničarim i dalje ?
imam razlog za brigu ? neznam kam bi sa sobom :/
charstonfy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 00:18   #4430
zakasnila si s tom pilulom dva-tri sata nakraju, da si ju popila do 7:40 bilo bi to unutar 12 sati.
onu prvu kao da nisi ni popila, pitanje koliko se stigla apsorbirati.
koristi dodatnu zaštitu sljedećih tjedan dana.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 01:02   #4431
uzima koja adexa pilule? ima kakvih nuspojavi od njih?
trebala bi pocet s njima ove dane(zbog reguacije ciklusa),nisam pilule uzimala dugi dugi niz godinama pa sam na cudu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 09:56   #4432
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
zakasnila si s tom pilulom dva-tri sata nakraju, da si ju popila do 7:40 bilo bi to unutar 12 sati.
onu prvu kao da nisi ni popila, pitanje koliko se stigla apsorbirati.
koristi dodatnu zaštitu sljedećih tjedan dana.
kupila sam navečer onu day after pilulu, nadam se da bude ok ...
charstonfy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 12:08   #4433
Quote:
charstonfy kaže: Pogledaj post
kupila sam navečer onu day after pilulu, nadam se da bude ok ...
nemoj to uzimati.
samo ćeš si sve poremetiti, to će biti preveliki šok za tvoj organizam, ne preporuča se uzimanje day after pilule dok si na kontracepcijskim pilulama.
šanse da si ostala trudna su jako male, nije sprečavanje ovulacije jedino što pilule rade.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 19:35   #4434
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
uzima koja adexa pilule? ima kakvih nuspojavi od njih?
trebala bi pocet s njima ove dane(zbog reguacije ciklusa),nisam pilule uzimala dugi dugi niz godinama pa sam na cudu
Pročitaj postove na zadnjih par stranica.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 23:36   #4435
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
nemoj to uzimati.
samo ćeš si sve poremetiti, to će biti preveliki šok za tvoj organizam, ne preporuča se uzimanje day after pilule dok si na kontracepcijskim pilulama.
šanse da si ostala trudna su jako male, nije sprečavanje ovulacije jedino što pilule rade.
digla sam paniku, van države sam i to mi je eto palo na pamet ko jedina opcija u takvoj situaciji :/
charstonfy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 23:09   #4436
jucer sam pocela sa adexom,bas me zanima kako ce mi djelovat to sve
jeste se vi debljale po njima?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 12:46   #4437
kosa i kontracepcijske pilule

ne znam jesam li na pravom mjestu ...

uglavnom trebam vaš savjet/pomoć/bilo šta
s obzirom da imam neredovite cikluse, a zna se ponekada desiti da usred mjeseca počnem "krvariti" nešto crno, nakon par dana to onda postane smeđe
u tom periodu mi onda izostanu ciklusi, to neobično " krvarenje" traje ponekada i do 20 dana, a kada imam normalnu menstruaciju to traje 1-2 dana

ono što je najtragičnije u cijeloj priči je da meni kosa opada u pramenovima, već 28 mjeseci, puna sam ćelavih mjesta, kupila sam si poluperiku ali ni to mi ne pomaže, da ne pričam koliko me je to psihički pogodilo
jednostavno mislim da je ovo moje stanje na glavi povezano sa tim čudnim pojavama
sve nalaze koje sam vadila su mi bili savršeni(krv,bubrezi, štitnjača), osim kao imam mali hormonalni disbalans

moje pitanje glasi da li postoje neke kontracepcijske pilule koje pozitivno utječu na kosu ?
molim vas pomagajete, svaki savjet bi mi puno značio jer ne mogu više da živim sa ovim stanjem ovako
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:54   #4438
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
jucer sam pocela sa adexom,bas me zanima kako ce mi djelovat to sve
jeste se vi debljale po njima?
Ja nisam. Tj. zadnja dva mjeseca vidim na vagi tri kile više nego što sam imala, iako na tijelu ih ne primjećujem baš. A i mislim da mi to nije od pilula, ovo mi je 8. mjesec da ih pijem, do sada je sve bilo OK.
Bubeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 17:38   #4439
Vozac- nisi napisala, jesi vadila i ostale hormone? Kakav ti je testosteron?
Pretpostavljam ako je do toga da bi onda bile ok bilo koje kontracepcijake sa antiandrogenim djelovanjem, tipa Yaz, Yasmin, Belara. Moja frendica je zbog istog problema pila Diane i stanje se popravilo, ali kada ih je prestala pit postalo je gore nego prije.
Tako da racunas da ce ti pilule djelovat (mozda) dok ih pijes, a kad prestanes velike su sanse da se sve vrati na staro, ako ne i gore.
Ako se odlucis na pilule, mislim da bi trebala uzimati folnu uz njih jer one trose zalihe folne.
Jesi pitala ginekologa za savijet?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 18:34   #4440
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Vozac- nisi napisala, jesi vadila i ostale hormone? Kakav ti je testosteron?
Pretpostavljam ako je do toga da bi onda bile ok bilo koje kontracepcijake sa antiandrogenim djelovanjem, tipa Yaz, Yasmin, Belara. Moja frendica je zbog istog problema pila Diane i stanje se popravilo, ali kada ih je prestala pit postalo je gore nego prije.
Tako da racunas da ce ti pilule djelovat (mozda) dok ih pijes, a kad prestanes velike su sanse da se sve vrati na staro, ako ne i gore.
Ako se odlucis na pilule, mislim da bi trebala uzimati folnu uz njih jer one trose zalihe folne.
Jesi pitala ginekologa za savijet?
ovo su mi nalazi vađeno 4 dan
estradio 80,6
lh 6,7
fsh 3,9
prolaktin (4-23)
testosteron ukupni 1,4 (0,2-2,6)
testosteron slobodni 15,4 (3,5-30)
shbg 69 (15-120)
andostendion 11,2 (1-12)
dheas 9,8 (normalna mu je od 2-10)
t3 1,85 (1.34-2.73)
tsh 4,9 (0.34-5.6)
t4 109 (78.4-157.4)

kada sam zamolila svog ginekologa da mi napiše i za progesteron nije mi htjela dati jer kao meni to ne treba, a ja na webu čitam simtomptome i nuspojave manjka progesterona i sve ih imam, ali ja to njoj jednostavno ne mogu objasniti

bila sam dobila da pijem Belaru i Duphaston ali me bilo strah jer u nuspojavama piše da još više opada kosa pa kuda će mi još i ovo malo što mi je ostalo pasti
ja bi pila neke cijeli život samo da znam da će popraviti stanje gore, jer ovo je toliko teško za podnijeti da više ne znam šta da radim ni kome da se obratim
kada kažem da mi pada kosa svi misle joj pa to nije ništa, a kada skinem svoju poluperiku onda budu reakcije joj pa ti si stvarno bez kose
zadnji put sam dobila od endokrinolgice odgovor da je moja kosa jednostavno takva i da joj nema pomoći da se u 99 % slučajeva nikada ne otkrije uzrok

ako netko još nešto zna što bi mogla još napraviti od pretraga ili nekog dobrog specijalista pa neka je i privatnik da mi preporuči jer sam stvarno očajna i ne znam više šta da poduzemem

-u kojem smislu se stanje tvojoj prijatelji popravilo ? jel prestala opadati, jel joj rasla nova kosa ili ?
jer meni će trebati stvarno neka udarna terapija kako moja jadna kosa izgleda
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.