Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2011., 11:33   #441
nisu mi dali da potpišem to...kao rekli mi prema novo zakonu se to nemože, da sam došo prije 6. mjeseca prošle godine moglo bi se raskinuti, ovako ne...a inača kamata nabijaju isto ko i banka ako ne i gore...socijalno osjetljiva država my ass...XD
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 11:50   #442
Quote:
holograf kaže: Pogledaj post
nisu mi dali da potpišem to...kao rekli mi prema novo zakonu se to nemože, da sam došo prije 6. mjeseca prošle godine moglo bi se raskinuti, ovako ne...a inača kamata nabijaju isto ko i banka ako ne i gore...socijalno osjetljiva država my ass...XD
Pogledajte Uvjete na poleđini police (sitna slova) i ako piše članak Otkaz police ne znam kako Vam nisu dali.

Jeste li tražili OTKAZ police? Ne prekid, već otkaz?
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 16:30   #443
ma tražio sam, ali kao što rekoh taj "zakon" je ukinut poslije 6. mjeseca prošle godine kako su mi rekli, e sad, dal se neko pravi pametan tamo ili je stvarno tako neznam...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 17:33   #444
Nije točno. Otkaz postoji i dalje. Vidite

http://www.hzzo-net.hr/08_01_03.php

U lipnju 2010. se mijenjao Zakon o dobrovoljnom zdr. osiguranju, ali promjene su se odnosile na neke kategorije osiguranika, npr. nezaposlene osobe su počele plaćati dopunsko.

http://www.hzzo-net.hr/dload/zakoni/02_03.pdf
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 02:53   #445
Ok, kao nezaposlen sam, a prihodi u prosloj veci od 1800 ili 1900 mjesecno (ili koliki je već ono za samce cenzus)

To dopunsko od 80 kn, sta sve uklucuje?
Placam dakle samo tih 80 kn dopunsko? (ne pitam za naknade banaka nego je li to sve sto se tice osiguranja)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 19:57   #446
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ok, kao nezaposlen sam, a prihodi u prosloj veci od 1800 ili 1900 mjesecno (ili koliki je već ono za samce cenzus)

To dopunsko od 80 kn, sta sve uklucuje?
Placam dakle samo tih 80 kn dopunsko? (ne pitam za naknade banaka nego je li to sve sto se tice osiguranja)
Ovdje piše što pokriva dopunsko osiguranje:

http://www.hzzo-net.hr/08_01_02.php


Plaća se 80 kn pod uvjetom da imate obvezno zdr.osiguranje.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 20:13   #447
Da vec sam bio na tom linku.

A to obvezno ima svaki hrvatski državljanin, ili kako to ide??
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 20:35   #448
Kako ste osigurani?
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 16:45   #449
dali je rendgen pod osnovnim osiguranjem besplatan ili pod dopunskim? ako nije besplatan onda koli bi koštao rendgen (triba ruku slikati) otprilike i ima li veze to ako sam student? i mogu li uzet tuđu iskaznicu bez nekih problema?
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 23:31   #450
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
dali je rendgen pod osnovnim osiguranjem besplatan ili pod dopunskim? ako nije besplatan onda koli bi koštao rendgen (triba ruku slikati) otprilike i ima li veze to ako sam student? i mogu li uzet tuđu iskaznicu bez nekih problema?
Rtg je besplatan samo ako imaš dopunsko osiguranje. Pod osnovnim osiguranjem nije ništa besplatno (izuzetak su određene kategorije osiguranika) i plaća se određeni % sudjelovanja.
Ako si redoviti student imaš pravo na besplatnu policu dop.osiguranja.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 16:10   #451
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Rtg je besplatan samo ako imaš dopunsko osiguranje. Pod osnovnim osiguranjem nije ništa besplatno (izuzetak su određene kategorije osiguranika) i plaća se određeni % sudjelovanja.
Ako si redoviti student imaš pravo na besplatnu policu dop.osiguranja.
da, ali je nemam, jedino osim ako to oni automatski ne obnavljaju. nemam uopće karticu. hoće li mi potvrda sa faksa pomoći? ako neće, koliko otprilike će me stajati uputnica+slikanje? i mogu li uzeti tuđu karticu pa tako rješiti problem?
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 16:31   #452
Ako si redovni student (i dalje to ne govoriš) s potvrdom od faksa možeš napraviti besplatno dopunsko osiguranje.

Uzimanje tuđe kartice neću komentirati.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 21:48   #453
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Ako si redovni student (i dalje to ne govoriš) s potvrdom od faksa možeš napraviti besplatno dopunsko osiguranje.

Uzimanje tuđe kartice neću komentirati.
Hah, jesam redovni sam. Gdje sad to trebam ići i kome sa potvrdom?
__________________
Life is a bitch and Im gonna fuck it
Lion_punk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 09:03   #454
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
Hah, jesam redovni sam. Gdje sad to trebam ići i kome sa potvrdom?
ideš u HZZO u jukićevoj s tom potvrdom, indexom, zdravstvenom karticom i osobnom i tamo pitaš na info što dalje.
niko1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 10:09   #455
Zikomid, imam pitanje. (Priznajem, lijena sam pogledati policu ili nazvati HZZO.)
Muž je prošle godine 15. 4. sklopio policu dopunskog koje je počelo vrijediti 15. 5. Kad produžavati i koji je postupak? Sad u travnju ili u svibnju? Na iskaznici mu ne piše do kad vrijedi, samo od kada (to je 15. 5. 2010.). Treba li produžavati policu tj. obnoviti ju ili samo nastavimo plaćati?
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 10:12   #456
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
Hah, jesam redovni sam. Gdje sad to trebam ići i kome sa potvrdom?
S potvrdom faksa kojom dokazuješ da si redovan student (ili indeksom ako u njemu piše da redovito studiraš) i svojom zdr.iskaznicom javi se u HZZO kojem pripadaš.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 10:14   #457
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Zikomid, imam pitanje. (Priznajem, lijena sam pogledati policu ili nazvati HZZO.)
Muž je prošle godine 15. 4. sklopio policu dopunskog koje je počelo vrijediti 15. 5. Kad produžavati i koji je postupak? Sad u travnju ili u svibnju? Na iskaznici mu ne piše do kad vrijedi, samo od kada (to je 15. 5. 2010.). Treba li produžavati policu tj. obnoviti ju ili samo nastavimo plaćati?
Ako ne piše do kad vrijedi, samo datum početka važenja police, onda se radi o obnovljivoj polici i ne treba ići u HZZO (jedino ako su se suprugu promijenili neki uvjeti, tipa osiguranje, plaća i sl.). Nastavi plaćati na isti račun i isti poziv na broj.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 10:19   #458
Hvala na brzom odgovoru! Ne piše do kad vrijedi, a uvjeti se nisu mijenjali.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 10:24   #459
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Hvala na brzom odgovoru! Ne piše do kad vrijedi, a uvjeti se nisu mijenjali.
Onda nastavi plaćati na isti način dok se uvjeti ne promijene ili do trenutka kad budete željeli prekinuti policu.

Inače na ovom linku možeš provjeriti status obveznog i dopunskog osiguranja (skroz desno, gdje je slika stetoskopa):

http://www.hzzo-net.hr/
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:23   #460
jel i dalje dopunsko besplatno za članove jedne obitelji ako prihod po članu ne prelazi 1516 kn
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:02.