Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2015., 08:36   #2061
Quote:
Bili Cvitak kaže: Pogledaj post
Ljudi, jel biljega na kraju kupujem za 140 kn ili samo 40 kn? Nisam skuzila bas...

i dal postoji neka opca uplatnica na netu da vec danas uplatim novce a npr.sutra samo odnesem potvrdu o uplati maticaru? Help!
Mi smo uzeli 200kn biljega i 40kn keša na licu mjesta.
Pitaj u uredu.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 08:54   #2062
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Mi smo uzeli 200kn biljega i 40kn keša na licu mjesta.
Pitaj u uredu.
Onoda definitivno pitaj, jer smo mi trebali 40kn biljega i 100kn uplatit na račun (i još ako se ne varam 25kn keša)
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 09:23   #2063
Bok ljudi,trebao bih par informacija ali ovako sto tocnije jer dosta vec i sam znam-ja i moja buduca supruga sklapamo brak ove god...na tajlandu...ona je drzavljanka tajlanda....svjesni smo u postupak pune legalizacije dokumenata...medutim nitko nam nemoze dati punu informaciju...nakon sklapanja braka..i podizanja vjencanog lista..gdje sve taj dokument treba ovjeriti na tajlandu.... nase veleposlanstvo u indoneziji govori da zadnja u nizu ovjera mora biti ministry of forgein affairs of kingdom Tailand-tj ministarstvo vanj poslova....no nitko nam negovori gdje prije toga trebamo ici...na ovjeru...pomozite....
nikola061 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 13:23   #2064
Quote:
nikola061 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,trebao bih par informacija ali ovako sto tocnije jer dosta vec i sam znam-ja i moja buduca supruga sklapamo brak ove god...na tajlandu...ona je drzavljanka tajlanda....svjesni smo u postupak pune legalizacije dokumenata...medutim nitko nam nemoze dati punu informaciju...nakon sklapanja braka..i podizanja vjencanog lista..gdje sve taj dokument treba ovjeriti na tajlandu.... nase veleposlanstvo u indoneziji govori da zadnja u nizu ovjera mora biti ministry of forgein affairs of kingdom Tailand-tj ministarstvo vanj poslova....no nitko nam negovori gdje prije toga trebamo ici...na ovjeru...pomozite....
Nije li se lakse njoj raspitati kad je vec sa Tajlanda?
Ne znam iz prve ruke, ali imam malo iskustva i mi logika kaze da je to ista procedura kao kod legalizacije dokumenata. Jer morate ga legalizirati kako bi ga mogli koristiti u Hrvatskoj. Znaci opcinski sud, ministarstvo pravosuda, ministarstvo vanjskih poslova, pa to nosite u nasu ambasadu.
Ili nazovite nase ministarstvo vanjskih poslova, ja sam ih zvala na dnevnoj bazi i jako su ljubazni.
fostoq7alabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 20:12   #2065
Raspitala se i ona no svaki put drugu stvar saznamo oko papirologije tako da oko takvih stvari moramo biti sigurni....Dakle ovjera na tajlandu mora proci punu legalizaciju da bih mogao na temelju njihovog vjencanog lista upisati brak u rh...Nase veleposlanstvo u Indoneziji mi je dalo informacije no nezelim ici preko njih..Jer na se tu penju troskovi konpletnu proceduru mogu obaviti i u budimpesti jer veleposlanstvo kraljevine tajland hrvatsku pokriva iz budimpest...a ovjeru mogu napraviti samo u zemlji gdje i hrvatska ima veleposlanstvo...hvala
nikola061 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 09:09   #2066
imam jedno pitanje moj decko je iz bosne i zelimo se vjencati sto treba dolje sve uzeti kod sebe da se ozenimo tu u hrvatskoj i da li ja gubim sva prava alimentacije zaa djecu ako se udam za njega hvala vam
snjezana sneky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 06:32   #2067
Quote:
nikola061 kaže: Pogledaj post
Raspitala se i ona no svaki put drugu stvar saznamo oko papirologije tako da oko takvih stvari moramo biti sigurni....Dakle ovjera na tajlandu mora proci punu legalizaciju da bih mogao na temelju njihovog vjencanog lista upisati brak u rh...Nase veleposlanstvo u Indoneziji mi je dalo informacije no nezelim ici preko njih..Jer na se tu penju troskovi konpletnu proceduru mogu obaviti i u budimpesti jer veleposlanstvo kraljevine tajland hrvatsku pokriva iz budimpest...a ovjeru mogu napraviti samo u zemlji gdje i hrvatska ima veleposlanstvo...hvala
Treba ti apostilled marriage certificate (ne samo notarized, mora apostilled), prijevod vjencanog lista mozes obaviti kod sudskog tumaca u Hrvatskoj ili poslati nekom od rodbine da to obavi i onda preda u maticni ured. Ili posaljes apostilled marriage certificate veleposlanstvu pa onda oni naprave prijevod i obave sta treba da se zavede u maticne knjige.

Doduse meni iz Hong Konga je lako za prijevod jer mogu dobiti marriage certificate na engleskom, nisam sigurna da li je to moguce u startu na Tajlandu ili ne. Takodje ljudi u nasem veleposlanstvu u Kini su jako ljubazni i sve fino objasne. Kad je moj ujak pitao u maticnom uredu rekli su mu da treba samo ovjereni (notarized) vjencani list, ali veleposlanstvo kaze apostilled pa sigurnije tako.

Preporucila bih ti da se drzis preporuka najblizeg veleposlanstva (Indonezija) i da to obavis sto prije. Ako planiras u Budimpesti, mogu te zezati da nisu nadlezni po mjestu prebivalista ni za tebe ni za buducu suprugu. Nazalost te zezancije da se ovo ili ono moze podnositi samo u mjestu prebivalista cesto saznas kad vec bude kasno, tj. dodjes tamo i odjednom ne moze.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 10:24   #2068
Evo ja sad zvala svoj matični ured- spadam u Trnje, prije je to sve bilo u Vukovarskoj ulici, sad su premješteni na Pešćenicu, rekla mi je ženska da trebamo samo uzeti naše osobne, i kopije kumova, 140 kn biljega platimo u bilo kojem kiosku, i 20 kn gotovine sa sobom..
i tjedan dva nakon svadbe je gotov vjenčani list, mogu nazvat telefonski da pitam..
eto ako netko ide u isti ured kao i mi da zna
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 12:43   #2069
Quote:
ancica89 kaže: Pogledaj post
Evo ja sad zvala svoj matični ured- spadam u Trnje, prije je to sve bilo u Vukovarskoj ulici, sad su premješteni na Pešćenicu, rekla mi je ženska da trebamo samo uzeti naše osobne, i kopije kumova, 140 kn biljega platimo u bilo kojem kiosku, i 20 kn gotovine sa sobom..
i tjedan dva nakon svadbe je gotov vjenčani list, mogu nazvat telefonski da pitam..
eto ako netko ide u isti ured kao i mi da zna
? Mi oboje iz Dubrave,vjenčanje zakazali na trgu Francuske, a vjenčani list su nam uručili odmah nakon potpisivanja papira na gornjem gradu...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 13:20   #2070
Quote:
ancica89 kaže: Pogledaj post
Evo ja sad zvala svoj matični ured- spadam u Trnje, prije je to sve bilo u Vukovarskoj ulici, sad su premješteni na Pešćenicu, rekla mi je ženska da trebamo samo uzeti naše osobne, i kopije kumova, 140 kn biljega platimo u bilo kojem kiosku, i 20 kn gotovine sa sobom..
i tjedan dva nakon svadbe je gotov vjenčani list, mogu nazvat telefonski da pitam..
eto ako netko ide u isti ured kao i mi da zna

Baš mi je čudno kako se to sve drastično razlikuje unutar istog grada čak.
Mi smo imali vjenčanje u matičnom u novom zagrebu, platili smo uplatnicu na 200 kn i još 100 kn biljega i isto smo kao charmed84 dobili vjenčani list odmah nakon završetka vjenčanja.
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 14:05   #2071
ne znam ja samo prenosim kaj mi je teta rekla
nadam se da će se to do 9. mj. promjeniti ( kada mi imamo svadbu) i da nećemo dugo čekati za vjenčani list tako da mogu sve papire i sve rješavat brzo a ne da dugo čekam zbog toga..
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 20:21   #2072
To vam je matični najbliži restoranu?
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 07:40   #2073
ne to je matični gdje crkva spada u koju općinu..
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 11:38   #2074
Ako se udajes u crkvi naravno da ne mozes dobiti vjencani list odmah, jer mora jos proci kroz maticni ured. Ovisi i o sveceniku i o maticnom kad ce to biti gotovo. Meni su rekli da dodem u utorka, ali na kraju ju sve bilo rjeseno vec u ponedjeljak
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 17:37   #2075
znači odmah prvi ponedjeljak poslije svadbe ili još ponedjeljak iza?
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 17:46   #2076
Meni je bilo ponedjeljak iza svadbe, ali to ne znaci da je svugdje tako. Ako ti je hitno pitaj svecenika kada obicno nosi papire u maticni
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 08:05   #2077
okej hvala ti
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 08:20   #2078
Pitaj svećenika definitivno. Nama je npr. naš reko da je njima ponedjeljak neradni dan i da oni to nose u utorak ili srijedu. Ako ti treba hitno možeš se dogovorit sa svećenikom da ti sama odeš odmah u ponedjeljak (ili utorak ako je i njima ponedjeljak neradni) i sama odneseš kod matičarke a onda ju zamoliš da ti odmah upiše u sustav. Možda ti ona neće moći odmah dati vjenčani list (ne znam koliko te ženskice tamo se mogu snaći), ako ti ne može dati isprintaj si preko eGrađanina jer bi to trebalo odmah biti u sustavu.

Nama se nije žurilo sa time pa mi je ženska u matičnom rekla da dođemo za 10tak dana po vjenčani list znači to joj je gornja vremenska granica cijelog postupka.

A ako ti se ne žuri nego si samo nestrpljiva imat novo prezime onda opet kažem eGrađanin, tamo se ulogiraš svaki dan i provjeriš jel promijenjeno prezime
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 10:21   #2079
zasada mi se nigdje ne žuri tj. nije mi hitno

a ja mogu s tim obrascem koji bi mogla skinuti s e građani mijenjati sve kartice koje imam? osobnu, banke, pokaz itd.?
mislim jel će im bit to ajmo reć dovoljan dokaz pošto nije original vjenčani list?
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 10:39   #2080
Quote:
ancica89 kaže: Pogledaj post
zasada mi se nigdje ne žuri tj. nije mi hitno

a ja mogu s tim obrascem koji bi mogla skinuti s e građani mijenjati sve kartice koje imam? osobnu, banke, pokaz itd.?
mislim jel će im bit to ajmo reć dovoljan dokaz pošto nije original vjenčani list?
Svi dokumenti sa eGrađanina jesu originalni Zato je i pokrenut taj sustav. On na sebi ima neku šifru ili nešto slično po čemu oni tamo mogu provjeriti da je to valjani dokument a ne krivotvorina. Ako netko negdje komplicira zbog toga to je njegova/njezna greška, tj. taj netko nije upučen dobro.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.