Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2011., 15:03   #1501
Jel u matični ured i u crkvu trebamo ići oboje?
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 15:05   #1502
mislim da u maticni trebate jer se oboje potpisujete na neke formulare a za crkvu mislim da nije nuzno...
Dadolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 15:06   #1503
da

zapravo, ako pitaš za crkvu na onaj završni dogovor mjesec dana prije - onda da...za termin sam išla sama...
kod matičara za prijavu braka morate ići oboje.
mala od oltara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 15:17   #1504
Kvragu, zaboravila sam da mi treba slobodan dan za to (budući da moramo u Slavoniju u matični i u crkvu)

Znači ostalo nam je otići u matični i prijaviti, i odnijeti dokumente u crkvu, termin smo prijavili... ah imamo vremena do 7.mj
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 15:28   #1505
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Kvragu, zaboravila sam da mi treba slobodan dan za to (budući da moramo u Slavoniju ....
ja sam uspjela sa svećenikom dogovoriti da dođemo na završni dogovor u subotu ujutro..al matičara ćeš morati jedan radni dan kad ćete biti tamo...
mala od oltara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 16:38   #1506
uh ja sam se malo rano sjetila postavit ovo pitanje joooj
Ja nisam rođena u Zg a vjenčat ću se u Zg. E sad jel moram ja ić u matični ured udaljen 400km ili mogu telefonom zamolit da mi to potvrde/pošalju??
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 23:13   #1507
Mi idemo sutra k matičarki jer dragi može tek za dva tjedna, a to nam je tri tjedna do svadbe, a ja sam već sad luda tak da hoću to obavit... ugl, nosimo domovnice i kopije (s tim da je njegova stara 10 godina- valjda ne bu problema), kopije osobnih od kumova, 160 kn biljega + 29kn za neke takse, a kaj se tiče izvadaka iz matice rođenih; i moj i njegov bi trebali bit kod te iste matičarke budući da smo oboje rođeni u Brežicama pa se to prebacivalo- i naravno osobne na uvid- mislim da je to, to, valjda ne bu trebalo još nekaj- jesam kaj zaboravila?
__________________
27.srpanj 2012.- jel moguće...
BettyBop is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 14:18   #1508
je li prerano otići kod matičara prijaviti namjeru sklapanja crkvenog braka tri mjeseca ranije? to bi nam bilo idealno obzirom na godišnji.
zrikzrikzrikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 19:54   #1509
Quote:
zrikzrikzrikavac kaže: Pogledaj post
je li prerano otići kod matičara prijaviti namjeru sklapanja crkvenog braka tri mjeseca ranije? to bi nam bilo idealno obzirom na godišnji.
mi smo danas bili kod matičara... uglavnom ti papiri koje ti daju vrijede 3 mjeseca pa otiđite 2 mjeseca i 29 dana prije
Ana St-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 20:55   #1510
Quote:
Ana St-Zg kaže: Pogledaj post
mi smo danas bili kod matičara... uglavnom ti papiri koje ti daju vrijede 3 mjeseca pa otiđite 2 mjeseca i 29 dana prije
hvala. opet nam se to ne poklapa s godišnjim, morat ćemo to nekako drugačije
zrikzrikzrikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 21:05   #1511
dal moramo ići oboje, ili mogu samo ja odnjet stvari?
dragi svaki dan radi min do 4, ili duže + dok dođe doma i moramo na drugi kraj u općinu...do kada uopće rade?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 23:32   #1512
Morate oboje, jer se oboje morate potpisat na zapisnik- a gle, uvijek možeš probat pitat telefonski, objasnit i ak imaš susretljivog matičara možda zažmiri na jedno oko...
__________________
27.srpanj 2012.- jel moguće...
BettyBop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 08:22   #1513
e, da i još jedna info za sve koji su iz zg. izvod iz matične knjige rođenih možete vaditi u draškovićevoj, gdje idete i u matičara za vjenčanje... znači moj dragi je prijavljen u općini u maksimiru pa smo se bezveze tlačili, a mogao je sve obaviti na jednom mjestu...
eto, možda nekom pomogne...
Ana St-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 09:52   #1514
@zrikzrikzrikavac

Ja sam išao par mjeseci ranije kod matičarke, rekao željeni datum, a ona mi je rekla da se vratim mjesec i po prije datuma vjenčanja, jer se tad 'otvara' mogućnost upisa za naš datum. Najbolje ti je nazvati matični ured, jer meni su rekli točan dan kad bi se trebao pojaviti za upis

E sad, i ja imam pitanjca:

1. My beloved fiancee nije iz Splita, izvadak iz matične knjige rođenih je riješila preko matičnog ureda iz svog rodnog grada i sve pet. E sad me zanima, što s domovnicom? Koliko mora biti najmanje 'stara' i mora li nju vaditi u svom rodnom gradu ili šta?

2. Vjenčanje nam neće bit u crkvi, al platit ćemo izlazak na teren. Kako mogu izraćunat koliko će me točno opelješit? Znam da ima neka caka, al zaboravih

Zahvaljujem
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 10:17   #1515
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
@zrikzrikzrikavac

Ja sam išao par mjeseci ranije kod matičarke, rekao željeni datum, a ona mi je rekla da se vratim mjesec i po prije datuma vjenčanja, jer se tad 'otvara' mogućnost upisa za naš datum. Najbolje ti je nazvati matični ured, jer meni su rekli točan dan kad bi se trebao pojaviti za upis

E sad, i ja imam pitanjca:

1. My beloved fiancee nije iz Splita, izvadak iz matične knjige rođenih je riješila preko matičnog ureda iz svog rodnog grada i sve pet. E sad me zanima, što s domovnicom? Koliko mora biti najmanje 'stara' i mora li nju vaditi u svom rodnom gradu ili šta?

2. Vjenčanje nam neće bit u crkvi, al platit ćemo izlazak na teren. Kako mogu izraćunat koliko će me točno opelješit? Znam da ima neka caka, al zaboravih

Zahvaljujem
Za domovnicu nije bitno koliko je stara. Ja sam nosila domovnicu iz 96, koja mi je bila za upis u srednju. A za ovo drugo vidi na stranici Ministarstva uprave, mislim da ćeš tamo naći sve odgovore.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 10:28   #1516
Quote:
Blakey kaže: Pogledaj post
Za domovnicu nije bitno koliko je stara. Ja sam nosila domovnicu iz 96, koja mi je bila za upis u srednju. A za ovo drugo vidi na stranici Ministarstva uprave, mislim da ćeš tamo naći sve odgovore.
Hvala Blakey
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 14:16   #1517
Nama nije ni trebala domovnica, već nam je matičarka rekla da su osobne dovoljne (jer je uvjet da ju dobiješ i da imaš hrvatsko državljanstvo).
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 14:26   #1518
Pozdrav svima.
Imam pitanjce..
Dragi i ja planiramo crkveno vjenčanje 24.09.
E sad, zvala sam tetu matičarku i ona kaže da možemo doći kad god po potvrdu da ispunjavamo pretpostavke.
Malo me zbunila..kaj ta potvrda ne vrijedi samo 3 mj?
mogvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:02   #1519
ne isplati ti se ići ranije. ja bila danas u općini zbog nečeg drugog i išla pitati dal možemo izvadak iz knjige rođenih tamo kod njih izvadit, a ne tamo gdje smo prijavljeni od početka. rekli su mi da možemo jer su umreženi. izvadila i potvrdu za ne plaćanje biljega u poreznoj, pa ćemo vidjet dal će mi uvažit.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 16:11   #1520
Znaći najbolje je pričekati još jedno dva mjeseca?
I još jedno pitanje vezano za crkvu..jel se krsni list može vaditi samo u crkvi u kojoj sam krštena ili su i oni nekim čudom umreženi?
Danas se spremamo na razgovor sa svečenikom pa sam malo zbunjena glede svega..
Hvala!
mogvaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.