Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2015., 09:22   #1061
Ne može! To je jedino što hladi hladnjak, ali se može napraviti nešto poput vrata koja se ne otvaraju. Može biti od plastike, plexi-a, ili čak od samog stiropora.

Quote:
Dirk_Diggler kaže: Pogledaj post
Imam gorenje frižider, star cca 20 godina. U gornjem dijelu se nalazi 'pretinac' za duboko zamrzavanje. Vrata od tog pretinca su polomljena, pa cijela 'komora' tj, cijeli frižider hladi puno više nego bi ja htio.

Može li se funkcija dubokog smrzavanja nekako isključiti / onesposobiti, a da ostatak frižidera postiže 'normalnu' temperaturu ili je to prekomplicirano?

hvala
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 00:58   #1062
Pozdrav

radi se o Gorenje HDS 201 iz vremena dok je čirilica bila popularna

nakon odleđivanja mislim da je cimer shebo hladnjak - odleđivao je sa šarafcigerom/odvijačem/kacavidom (znam, nije pametna ideja, medjutim, sad je gotovo) i malo zbusio hladnja, ali se probusio i raspršivač (mislim da je to puklo koji dan poslije)

Nakon odleđivanja je par dana radio dobro (ploča ispred rasprsivaca se ledila i bila je ok temperatura) - koji dan poslije, gotovo..
temperatura pada, led nikako da se nahvata na ploču, samo se orosi, mozda malo inja bude, ali to je to, hlađenje nije bas neko, a hrana se pocela kvarit..

vise manje je izvedba svega unutri slicna kao u ovom postu od prije par godina
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=288

Mene zanima,
JEFTINA OPCIJA - dal da pokusam samo zamjeniti raspršivač i valjda ce radit
SKUPA OPCIJA - zvat majstora, krpat frizider, novi plin stavit, kupit novi frizider?


Mislim da sonda termostata valja i da samo treba rasprsivac novi, mada, nije mi jasno, ploča se rosi i mrvicu ledi, al to je to, rasprsivac radi onda, makar je i probusen?
s moje strane, mislit je drek znati, pa zato pitam

Hvala na pomoći


stanje trenutno.
https://imgur.com/a/DSbWk

High res https://i.imgur.com/OLCa6XE.jpg


High res
https://i.imgur.com/l6Yr6PM.jpg
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 09:19   #1063
Dodatak na post iznad..

Vamo na slici se vidi da je i ploča dobila po piksni, ima par udaraca..
hladi se do malo više od pola (vidi crnu crtu) . poslije toga nista..

High res http://i.imgur.com/rRXQ1zw.jpg
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 10:11   #1064
Pa gdje mislite naći djelove za ovo??? Ovo je neki 15+ godina star model. Meni se čini da vi možete čekati glomazni otpad ili Cigiće sa Tamićom da vas riješe ovoga i krenuti u potragu za drugim.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 10:25   #1065
Recimo, ovdje - http://batis.hr/bijelaizbornik.php?id=8

Zato ovdje i pitam isto

vidim da je sve odvojivo na termostatu, da mogu zasebno prištekat isparivač (krivi termin sam koristio u poslijednja 2 posta) i da postoje razne ploče i isparivači koji bi se mozda dali pristekat..

p.s. 15+, mašio si jednog cenera.. ja bi rekao 25+
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:29   #1066
Ništa od toga u sam svoj majstor izvedbi nije moguće. Zamjena isparivača sa sobom povlači i novi plin, a sve to da se izvede traži i odgovarajući alat K tome prema ovome što vidim na fotografiji radi se o kombiniranom hladnjaku (gore ledenica, a dolje hladnjak) tako da čak i da imaš sve od nabrojenog to se popraviti ne može.

Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
Recimo, ovdje - http://batis.hr/bijelaizbornik.php?id=8

Zato ovdje i pitam isto

vidim da je sve odvojivo na termostatu, da mogu zasebno prištekat isparivač (krivi termin sam koristio u poslijednja 2 posta) i da postoje razne ploče i isparivači koji bi se mozda dali pristekat..

p.s. 15+, mašio si jednog cenera.. ja bi rekao 25+
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 22:45   #1067
A pusti ih. Nek i Batis malo zaradi. Oni izgleda misle da je to plug & play sistem. A to što to sve treba variti (lotati, što li), što je freon koji ide u te stare frižidere zabranjen osim ako nemaš posebnu dozvolu i sve ostalo. A pitanje je i kako je kompresor podnio gubitak plina
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 22:08   #1068
Electrolux kombinirani hladnjak ENB 3

Jucer je moj Electrolux (6 godina star) odlucio prestati hladiti.

Temperatura je dosla do 16 C, i izgledalo je da venitilator ne radi.
Danas sam nasao servisni manual za slican model:
http://www.4mcculloch.co.uk/images/m.../599383850.pdf

Ponesto iz njega uspio povezati kako stvar funkcionira.
Dakle ima jedan kompresor i hladi se centralni dio u ledenici iz kojeg se onda ventilatorom hladni zrak tjera po unutrasnjosti ledenice i hladnjackog djela (ako je otvoren kontrolni dio - air flow regulator - dumper).

Prvo sam posumnjao da se taj dio zablokirao posto nije bilo strujanja zraka i gornji dio je s vremenom postajao skroz topao.

U navedenom pdfu postoji i servisni mod, iz kojeg imam dva problematicna rezultata (ostalo je sve OK):
kod provjere air flow regulatora rezultat je 0E (opcije su 00 - zavoren i 0F - otvoren), ovaj 0E mirise na gresku, a opet naknadno sam shvatio da zrak ipak struji.
Drugi problem je kod testa temperaturnih senzora:
E5 0 degree compartment sensor damaged

Pretpostavljam da je to senzor koji je dostupan u ovom modelu iz unutrasnjosti sa desne strane, ali nije predviđena banalna zamjena.

Nakon ugasenog hladnjaka preko noci, kod paljenja temperatura je dosla do 6C gore kod praznog hladnjaka dok je ledenica isla od +10 (zagrijao se preko noci) do -10.

Nakon toga sam optimisticno napunio natrag hladnjak, i temperatura je krenula rasti do 15C (vjerovatno i zbog unesene topline iako je vecina sadrzaja bila na hladnom).
Temperatura ledenice je i dalje na -10ak (prazna).

Kad sam ledenicu napunio dosla je do -18 (postavljeno na regulaciji je -18 ledenica i +4 hladnjak).

Hladnjak je dosao do 8C, i nakon toga krenuo opet rast.

Ventilator sad vise nije radio (kad otvorim vrata i simuliram da su zatvorena sa magnetom gore i sklopkom dolje), sta je prije (ranije danas) bio slucaj, jucer nisam isprobavao jer nisam znao za magnet.

Kada sam spustio temperaturu ledenice na -22, ventilator hladi, temperatura dolje pada i samim tim i gornji dio (hladnjak) opet ide prema 9C (u medjuvremenu je dosao do 10C).

Temperature koje pokazuju displeji su otprilike u skladu sa termometrom kojeg sam stavio u hladnjak i ledenicu, dakle nije slucaj da je krivo prikazana temperatura.

Neko mozda imao slicnih iskustava?

Da li neko zna sta bi znacio navedeni 0E kod i E5 kod?

Po svemu ovome mi se cini da ventilator radi kada ledenica ima potrebu za hladjenjem pa se i hladnjak okoristi time, dok kad ledenica dohvati pravu temperaturu hladnjak vise ne uspjeva pokrenuti ventilator na rad.
Mozda nekakva veza od strane termostata u hladnjaku do upravljacke plocice, ili sama plocica nisu OK.

Posto ledenica dodje do -22 plin i kompresor bi valjda eliminirao, a u to se ionako ne bi upustao.

I ima li neko nekog majstora za preporuciti u Zagrebu ko se voljan upustiti u ovo, prije nego pokidam senzore i zamjenim ih ako Batis ponudi adekvatne rezervne djelove?

Unaprijed zahvaljujem za svaki odgovor.

Zadnje uređivanje Majstor : 03.04.2015. at 16:55. Reason: Ispravljanje naslova teme
Billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 22:09   #1069
i da isprike na dugackom postu, ipak ljudi tu nekad traze rjesenje za slicne probleme, pa ako ne bude solucija baciti i kupiti novi objavit cu kako je zavrsilo, mozda nekome pomogne.
Billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 17:08   #1070
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
A pusti ih. Nek i Batis malo zaradi. Oni izgleda misle da je to plug & play sistem. A to što to sve treba variti (lotati, što li), što je freon koji ide u te stare frižidere zabranjen osim ako nemaš posebnu dozvolu i sve ostalo. A pitanje je i kako je kompresor podnio gubitak plina
Da istina sam ne može ništa napraviti , čak i neki majstori nemaju zamjenski plin (postoji zamjenski za sve plinove koji su zabranjeni -tjst koji su još u aparatima a više se ne smiju upotrebljavati)
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 17:24   #1071
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
Da istina sam ne može ništa napraviti , čak i neki majstori nemaju zamjenski plin (postoji zamjenski za sve plinove koji su zabranjeni -tjst koji su još u aparatima a više se ne smiju upotrebljavati)
A lik odmrzava frizider srafincigerom....umjesto da priceka jos 1-2 sata I skine led rukom. A I dosta domacica tako nozem, srafincigerom - ne kuzim gdje je zurba....ili kupi no-frost pa nikad neces to trebati raditi.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 18:04   #1072
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A lik odmrzava frizider srafincigerom....umjesto da priceka jos 1-2 sata I skine led rukom. A I dosta domacica tako nozem, srafincigerom - ne kuzim gdje je zurba....ili kupi no-frost pa nikad neces to trebati raditi.
je u pravu si , i stavi tople vode u hladnjak i za 5 min nema leda
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 19:43   #1073
Ajd što ga odmrzava šarafcigerom, al što je navalio gore nego Kolinda ba Titinu bistu.... Pa ovo je krvnički izbideno a ne nakvrcano.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 20:34   #1074
ENB 39409X

Trenutno mi se čini da je otišao defrost grijač ili termal cut out senzor (jedan od dva ili oba).

Ovo se da dosta lijepo ispitati na ovom modelu sa multimjerom u konektorskoj kutiji na stražnjem dijelu.

Da li netko zna di se moze nabaviti zamjenski termal cut out senzor?
Ovako izgleda original:
http://shop.electrolux.co.uk/product...hermal+Cut-Out

Batis nema
Billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 23:40   #1075
Te sve probleme oko regulacije, otapanja, unutarnjeg ventilatora i finog podešavanja parametara rada riješava jedan regulator korišten uglavnom u ugostiteljstvu :

Eliwell ID974 ili lijepša opcija Dixell XR60

Samo očito nije zanimljiv za bijelu tehniku jer nije estetski privlačan, a i nije zanimljivo kad paše jedan regulator na sve uređaje...

Za electrolux dijelove kontaktiraj TGS Servis
DuVlaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 18:05   #1076
Hvala DuVlaho

Mislim da je ovdje regulacija hlađenja OK, samo je greška u sklopki koja isključuje grijač kad ovaj otopi dovoljno leda (isključuje na 8C), ili u sklopki koja služi u slučaju da prva zakaže na način da je cijelo vrijeme otvorena (isključuje na 40C).

Grijač je spojen u seriju sa ove dvije sklopke pa ako je jedna trajno otklopljena nikad neće grijati, šta znači da led ostaje u ledenici i smanjuje cirkulaciju zraka s kojom se hladnjak u stvari hladi.

To bi trebao biti nekakav bimetal, a sad da mi se da nekakvu improvizaciju stavljati u ledenicu sumnjam, pa ću naručiti rezervni dio, u Electroluxu kažu da toga u principu u servisima ima bez nekog čekanja, pa ću probati kod TGS-a.
Billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 01:35   #1077
Rastavio ledenicu.
Grijač ima beskonačan otpor (dakle otišao je).
Senzor +40 je OK, senzor +8 mi je malo teže simulirati pa možda i radi, a možda i ne radi, za sad ne radi, doduše piše da otvara na -5, a zatvara na +8. -5 mi baš nije lako dobiti sa posudom leda.
Prema iskustvima, da li se uopće isplati mijenjati ovaj defrost grijač, pogotovo ako je i senzor otišao?

Dosta je to sve krhko i prožeto sa evaporacijskom rešetkom.
Mogu sve sastaviti i ostaviti hladnjak za zlu ne trebalo, ali vjerovatno kad ovakve stvari krenu odlaziti je novi bolja opcija.
Billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 13:33   #1078
---

pozdrav..ima li tko iskustva sa zamjenom kompresora TP za sanitarnu vodu,odnosno ugradnjom drugog kompresora(sličnog/identičnog/neoriginalnog) u
sklop TP?

original je SC15GHH,R134a
hvala
vw1200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 15:21   #1079
Nemam baš sa zamjenom kompresora na toplinskim pumpama za sanitarnu vodu, al kompresor je kompresor bio u tome, klimi ili rashladnom pultu odnosno frižideru

Ako bi uzeo druge marke neće ti odgovarati položaj ili možda mjesto usisa, izlaza i servisnog priključka, no kako je riječ o cijevima malog promjera sve se to da okrenuti i izvariti.

Čak i ako staviš malo jači/slabiji kompresor to se može upogoniti. Samo treba vješta ruka koja će ispravno napuniti freon i lijepo dok puni freon pratiti temperaturu kondenzatora, dehidratora te usisnu stranu kompresora.

Mnogi frigomehaničari su krkani pa slijepo se drže manometra ili još gore jedino vage. Nije ista stvar radio frižider u okolini gdje je +10 , +20 ili + 40
Je da će on hladiti, no ne ide ista količina freona za optimalan rad na sve tri temperature. Također s godinama ulje iz kompresora krene začepati filter i kapilaru, tlak na usisu je u opadanju... krkan koji puni manometrom a nema osjećaja će mu nalit 2 kile jer je čuo da temp. ekspand. treba biti -5 do -10 za r134a, a ne zna da pritisak na usisu ovisi o snazi kompresora, prohodnosti kapilare, temperaturi okoline, kabineta itd.

Rashladnu tehniku treba raditi po osjećaju koji se stekne iskustvom
DuVlaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 17:30   #1080
---

Quote:
DuVlaho kaže: Pogledaj post
Nemam baš sa zamjenom kompresora na toplinskim pumpama za sanitarnu vodu, al kompresor je kompresor bio u tome, klimi ili rashladnom pultu odnosno frižideru

Ako bi uzeo druge marke neće ti odgovarati položaj ili možda mjesto usisa, izlaza i servisnog priključka, no kako je riječ o cijevima malog promjera sve se to da okrenuti i izvariti.

Čak i ako staviš malo jači/slabiji kompresor to se može upogoniti. Samo treba vješta ruka koja će ispravno napuniti freon i lijepo dok puni freon pratiti temperaturu kondenzatora, dehidratora te usisnu stranu kompresora.

Mnogi frigomehaničari su krkani pa slijepo se drže manometra ili još gore jedino vage. Nije ista stvar radio frižider u okolini gdje je +10 , +20 ili + 40
Je da će on hladiti, no ne ide ista količina freona za optimalan rad na sve tri temperature. Također s godinama ulje iz kompresora krene začepati filter i kapilaru, tlak na usisu je u opadanju... krkan koji puni manometrom a nema osjećaja će mu nalit 2 kile jer je čuo da temp. ekspand. treba biti -5 do -10 za r134a, a ne zna da pritisak na usisu ovisi o snazi kompresora, prohodnosti kapilare, temperaturi okoline, kabineta itd.

Rashladnu tehniku treba raditi po osjećaju koji se stekne iskustvom
hvala lijepa...lp

Zadnje uređivanje Majstor : 01.05.2015. at 13:50. Reason: Ludilo!!!!! Kopiraš cijeli tekst da bi se zahvalio. Nema smisla, oprosti, drugi puta žutilo!
vw1200 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.