Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2008., 13:39   #1
Sirup protiv kolika Nurse Harvey's

Moja jednomjesecna beba ima grceve. Pedijatrica mi je preporucila da joj dam jednu kasiku Nurse Harvey's sirupa prije vecernjeg spavanja. I tako juce uvece sam joj prvi put dala od ovog sirupa.
Rezultat: beba je spavala 7 sati bez prestanka. Nakon dugog spavanja jako malo je htjela da jede. Zaspala je vec posle 5 minuta dojenja. Znaci spavala je celu noc skoro bez jela.
Moj utisak je da je beba bila kao izdrogirana. I naravno pitam se da li cu opet da joj dam od ovog sirupa. Jos se i pitam kako je normalno da je ovaj sirup tako popularan? Jel treba da "drogiramo" bebe, kako bi spavali mirno uvece? Moj odgovor je: NE.

Molim vas koja su vasa iskustva s ovim proizvodom?
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 14:02   #2
Neznam ,ja nisam taj koristila!A jesi procitala uputstvo?Sta pise?
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 14:09   #3
jesam procitala i uradila upravo kako je pisalo.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 14:43   #4
Koliko ja znam na tom sirupu piše da se da čajna žličica za vrijeme ili nakon jela... ne više od 6 puta na dan. Ja mom zvrku dajem za vrijeme jela jer kad se najede nema šanse stavit mu nešto u usta...i to mu dajem na špricu jer sa žličicom sve popljuje van. O tog sirupa dosta prdi ali da su grčevi skroz prestali..nisu. On bi meni noć uvijek dobro odspavao nakon što bi ga grčevi izmučili...a kad nema grčeve noć uvijek dobro odspava....samo s jednim buđenjem...a noćas je prvi put prespavao cijelu noć.

Reci dal tebi beba bljucka.... jer moj je meni dosta bljuckao i zbog toga nije htio jesti..jer mu se hrana vraćala u jednjak i to ga je peklo..a to ujedno i grčeve izaziva....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 18:07   #5
na osnovu 1.-og posta zvuči kao neka drogusina...
inače, kolike kao grčevi su jedan mit, ne postoje. ta večernja nervoza,plač koju iskusi 90% djece (poprilično velik postotak, koji je potakao istraživanja u smjeru toga da je u pitanju faza u razvoju) su dakle faza. uzrok bi bio uspostavljanje ritma sna i budnosti, otpuštanje "stresa" na kraju dana i slično... (kao što im je plač osnovni način komunikacije, tako služi i za otpuštanje napetosti)... ima toga puno za pisati.
postoje naravno i probavni grčevi koji se mogu javiti neovisno o dijelu dana. uzrok je prvenstveno još nerazvijen probavni sustav i crijeva. (zato dojilje osobito na početku moraju pripaziti što jedu).
što se tzv. "bapske-priče-kolika" tiče, roditeljima čiji bebani to prolaze predlaže se ostati miran i hladne glave (plač vlastitog djeteta može biti poprilično uznemirujuće iskustvo..), shvatiti to kao jednu fazu, pružiti ljubavi, strpljenja (malo nosati okolo isl.), i ne izlagati dijete dodatnim podražajima tada, pred spavanje (ne pričati previše, i sl.), ili već od djeteta do djeteta...
ta faza razvoja uglavnom prolazi oko 3.-eg mjeseca.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 19:38   #6
moj sin je imao grčeve puna prva tri mjeseca, i probali smo svašta..od jovančevićevih vježbica, masaža, tople pelene..pa do sirupa nurse harvey's. ne bih se s precious X složila da to ovisi o prehrani dojilje jer je x-mama s ovog foruma to iskusilo kao najobičniju floskulu. naravno, treba izbjegavati tvari koje nadražuju probavni sustav dojenčeta - poput octa, b. i c. luka, zelene salate, grahorica i još niz toga - ima na topicu - grčevi, kolike... - ali da se stanje popravlja, ili dijete ima manje ili veće grčeve - ne. dijete ima grčeve zbog - većinom nakupljenog zraka u crijevima - probavni sustav je nerazvijen - dijete ne zna potjerati vjetar - i to ga muči do boli. nemirno je, neutješno i iritantno plače..
nurse harvey's - ukratko - bio mi je dobar prva dva dana..poslije toga je stanje bilo još gore. dijete sam nosala, ljuljala, vozala off road u kolicima, pjevala, plesala, plakala..kad sam ga kupovala - kao žeeedan vodu - mm je odmah bio protiv jer vam lijepo piše na kutiji da je njegov osnovni sastojak - soda bikarbona - koja izaziva nadimanje i od koje odrastao čovjek - neuvijeno rečeno - prrrdiiiii...
naravno, kad dijete nešto muči jako, i toga se oslobodi - spava, posebice jer (bacila sam bočicu davno pa se ne mogu prisjetiti svih napisa) ima i sredstava za umirenje..

što se grčeva tiče - jesu užasavajući, jesu grozni, teško se podnose, ali tu samo veliko strpljenje pomaže. i drmusanje djeteta (ne tresenje - da netko krivo ne shvati). ima jedan "ples" - medo pleše (zmijica ga dobro zna opisati) - koji je i njenom i mom djetetu poprilično ublažio stanje.
u svakom slučaju - mi smo probali i homeopatske kuglice, a ono što nam je pomoglo poprilično su kapi - saab simplex, s tim da sam kapala 4 na početku i malo pomalo došla do 15. taj broj je pomogao, pa sam pomalo smanjivala ili preskakala, kad bih vidjela da je jedan dan mirniji...

grozno jest - ali se zaboravi
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 23:52   #7
Ma kakva droga, beba ti je spavala jer ju konačno nije mučio zrak u crijevima!

Kad moja curica ima grčeve dajemo joj Nurse i to žličicu tijekom obroka. Na taj način se lakše isprdi tj. riješi suvišnog zraka iz probavnog sustava.
__________________
Rađam utorkom i četvrtkom...i to samo prekrasnu dječicu.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 09:05   #8
nama taj Nurse nije ništa pomagao.bilo mu je još gore. napuhavalo ga je a on nije mogao prduckati, dali smo mu svega par puta i odustali. ako treba kome, imam skoro čitavu bočicu
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 14:56   #9
kolike i grčevi su 2 različita pojma....

Mihael je imao grčeve koji bi se javljali navečer...i to nije skok u razvoju..to je bilo vrištanje iz petnih žila od boli, grčevito skupljanje nogu i ruku ...i onda par sekundi mir i sve ispočetka...kad se isprducka,pokaka ili podrigne ko da ničeg nije bilo....dok je plakao ništa ga niej moglo smirit

ovo za jelo kod nas nije imalo veze...u pčetku sam jela samo kuhano, što ne napuhava a on iamo grčiće, sa mjesec i pol sam prestala pazit i grčevi prošli...

ponekad su nakratko pomogle masaže trbuha, držanje na koljenu (da je buša na koljenu)...mi njega ikad nismo drmuckali ni treskali...ili kontakt koža na kožu (njegov trbuh na moj i onda lagano guzu gurat gore dolje tako da se njegov trbuh masira....to nam je najviše pomagalo)

koristili Sab Simplex kapi koje sam davala oko 14 i oko 17 sati pa su grčevi bili puno blaži ili ih uopće nije bilo...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 17:06   #10
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
ako treba kome, imam skoro čitavu bočicu
možeš je baciti jer ne smije biti otvorena duže od mjesec dana
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 20:56   #11
hvala!
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 15:31   #12
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Ma kakva droga, beba ti je spavala jer ju konačno nije mučio zrak u crijevima!

Kad moja curica ima grčeve dajemo joj Nurse i to žličicu tijekom obroka. Na taj način se lakše isprdi tj. riješi suvišnog zraka iz probavnog sustava.
moguce.

probat cu opet veceras sa sirupom prije nocnog spavanja. da vidimo oce li opet dugo spavat ili mozda vise nece.

hvala svima na odgovorima!
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 12:55   #13
i ja sam kupio tu bocicu, dali smo je malcu mozda 3-4 puta i nakon toga odustali, nije nam nista pomogli
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 13:26   #14
kod nas pomaze da beba duze spava. juce sam joj opet dala, malo manju dozu i bebica je spavala dobro, s time sto se budila za jelo na svaka tri sata.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 15:42   #15
Mi smo poceli sa Nurse Harvey's, i u pocetku se cinilo da samo malo i na kratko pomazu. Davali smo na Hippovu zlicicu za bebe. I onda smo smo se sjetili uzeti spricu i izmjeriti 5ml na nju, i shvatili smo da ta zlicica ne zaprima ni 1,5 ml...
Nije ni cudo da nije pomagalo. Sada joj dajemo po 3 ml kod svakog dojenja, jer je manja od mjesec dana, i puno je bolje. Jedino sto nam i dalje nema redovitu stoilcu, pa se masiramo svaki dan, trbuscic, tako da olaksamo...
little duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 16:29   #16
Quote:
little duck kaže: Pogledaj post
Sada joj dajemo po 3 ml kod svakog dojenja, jer je manja od mjesec dana,

a na sirupu lijepo piše da se ne smije davati bebama manjima od mjesec dana i ne više od 6 puta u 24 sata
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 17:24   #17
Quote:
little duck kaže: Pogledaj post
Mi smo poceli sa Nurse Harvey's, i u pocetku se cinilo da samo malo i na kratko pomazu. Davali smo na Hippovu zlicicu za bebe. I onda smo smo se sjetili uzeti spricu i izmjeriti 5ml na nju, i shvatili smo da ta zlicica ne zaprima ni 1,5 ml...
Nije ni cudo da nije pomagalo. Sada joj dajemo po 3 ml kod svakog dojenja, jer je manja od mjesec dana, i puno je bolje. Jedino sto nam i dalje nema redovitu stoilcu, pa se masiramo svaki dan, trbuscic, tako da olaksamo...
Ja kad sam taj sirup davala svom malom davala sam mu sa špricom jer drugačije nije išlo i jedna čajna žličica je točno jedna mala šprica....

I kao što je Lali rekla taj sirup se ne daje djeci ispod mjesec dana starosti... na deklaraciji piše velikim slovima...

http://nemus.hr/nh.html#5
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 00:45   #18
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Ma kakva droga, beba ti je spavala jer ju konačno nije mučio zrak u crijevima!

.
upravo tako...dijete se nspokon naspavalo
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 00:51   #19
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
kolike i grčevi su 2 različita pojma....

...

dojenacke kolike ili dojenacki grcevi su jedna te ista stvar samo ovisi kako ih tko od doktora zove http://www.vitamini.hr/3813.aspx
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 12:04   #20
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
dojenacke kolike ili dojenacki grcevi su jedna te ista stvar samo ovisi kako ih tko od doktora zove http://www.vitamini.hr/3813.aspx
Ne bih se baš složila s tobom,postoje kolike i aerokolike. Iz iskustva znam,mali mi nije imao problema sa grčevima,ali ako bi se nagutao zraka,bez da ga izbaci,mučilo bi ga. A klasični grčevi se javljaju kod beba kojima su nezrela crijeva
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.