Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2017., 20:25   #1
Koji auto za 40tkm godišnje?

Dakle stara mazda 6 je pred raspadom (presla 300tkm) i sada gledam nešto novije s čim bi godišnje radio 40ak tkm uglavnom otvorene ceste.
Gledam Octaviu, Mazdu 3, Vitaru, Auris ... sve dizeli naravno do 50ak tkm.
Onda sam gledao i hibride i plin ...
Pa ako netko ima nešto za preporučiti ili iskustva u tom rangu auta i s tom kilometražom ...? Neki best buy u smislu troškova goriva, servisa .... ? Kupovati nešto novo ili rabljeno ?
budget je oko 130t kn .... možda malo više, a poželjno što niže ;-)
Louis Cypher is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:46   #2
Sa oko 40.000 godišnje bio sam jako zadovoljan sa Citroenom C4 II HDI90, cijena novog je u granicama koje si zadao,
ova zadnja generacija, 2011.
Oko pola km bilo je grad, druga polovica autocesta. Bilo je i ekstremno dugih puteva. Prosjek potrošnje u 4 godine i 160.000 km po računima 5,1. Ni jedan popravak tokom tog perioda. U kontaktu sam s čovjekom koji ga je lani kupio od mene. Sad je na 180.000 km bez problema. Filter čađe još ne treba čistiti.
Vjerujem da su i drugi auti dobri, no u Octaviji jako dugo sjedenje mi je bilo neudobnije nego u C4.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:11   #3
Quote:
Louis Cypher kaže: Pogledaj post
Dakle stara mazda 6 je pred raspadom (presla 300tkm) i sada gledam nešto novije s čim bi godišnje radio 40ak tkm uglavnom otvorene ceste.
Gledam Octaviu, Mazdu 3, Vitaru, Auris ... sve dizeli naravno do 50ak tkm.
Onda sam gledao i hibride i plin ...
Pa ako netko ima nešto za preporučiti ili iskustva u tom rangu auta i s tom kilometražom ...? Neki best buy u smislu troškova goriva, servisa .... ? Kupovati nešto novo ili rabljeno ?
budget je oko 130t kn .... možda malo više, a poželjno što niže ;-)
Pa što ti se mazda zamjerila,da gledaš druge marke
Imaš na njuškalu mazde 1 g stare sa par tis,km.Ako nepatiš na performanse imaju 105 konja dizlo,troši kao zipo.Ja imam 6 mj staru mazdu sam 2.0 120 hp i potrošnja mi neprelati 6 litri,90 % otvorene ceste.A po autoputu pri 130 cucla 6.2 lit.Sumljam da i dizlo troši puno manje pri toj brzini
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 23:08   #4
+1

Opet mazGu
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:36   #5
Kolega koji radi slicnu kilometrazu, nesto malo vecu, u pravilu kupuje 8-9g stare dizelase sa 150-200tkm i vozi ih 2 godine, i onda nadoda 3000 eura i nastavlja ciklus. Svi su 3.0 tdi, mislim da je sa bmw 5-icom bio najsretniji al na tom autu je i najvise popusio. (bila je novija, ne da je imao popravaka) Sad je na A6. Sjednes u auto i ko nov je.

Ovisi kolko love imas, al kupit noviji auto sa manje km i radit 40tkm godisnje je ogroman gubitak na vrijednosti, dok se na ovim "odsluzenim" autima to ni ne osjeti. I zacudilo me da takve aute nije problem prodat sa 250tkm.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:36   #6
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Kolega koji radi slicnu kilometrazu, nesto malo vecu, u pravilu kupuje 8-9g stare dizelase sa 150-200tkm i vozi ih 2 godine, i onda nadoda 3000 eura i nastavlja ciklus.
To mi se cini kao najgora opcija. Covjek koji toliko treba biti na cesti pa onda riskira sa tim starim izvozanim autima hrpetinu popravaka u bas najgorem dijelu njihovog koristenja.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:47   #7
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Kolega koji radi slicnu kilometrazu, nesto malo vecu, u pravilu kupuje 8-9g stare dizelase sa 150-200tkm i vozi ih 2 godine, i onda nadoda 3000 eura i nastavlja ciklus. Svi su 3.0 tdi, mislim da je sa bmw 5-icom bio najsretniji al na tom autu je i najvise popusio. (bila je novija, ne da je imao popravaka) Sad je na A6. Sjednes u auto i ko nov je.

Ovisi kolko love imas, al kupit noviji auto sa manje km i radit 40tkm godisnje je ogroman gubitak na vrijednosti, dok se na ovim "odsluzenim" autima to ni ne osjeti. I zacudilo me da takve aute nije problem prodat sa 250tkm.
Sve ovo boldano (pod pretpostavkom stvarne kilometraže),do 130tkn, uključujući i trošak da se auto dovede u besprijekorno stanje..., hmmm?!
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:49   #8
Passat ili Octavia
Intel_85 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:57   #9
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Passat ili Octavia
Opet passat i octavia u isti koš...
Passat ili superb...octavia isto nije loša za tu svrhu, najbolja možda u svojoj klasi, al njena klasa je golf, dok su već passat i superb druga priča
čorba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:04   #10
AR 159 dizlo, kosta sicu ,, nepiderljivo..udobno,, samo sto grad nevoli
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.