Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2013., 00:26   #3101
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
A tko je branio podijeliti Hrvatsku? Shvaćaš li nebulozu upita? Postoji USTAV. To ti je DNK bilo koje države. Postoji i međunarodno pravo.
Znači Tuđman nije htio podjelu Bosne jer bi Srbi ostali u Hrvatskoj.
Koji zaokret. To zovu ludi Ivan? .. za 180 stupnjeva.



Praljak je naredio da se Most sruši. A Tuđman Franjo nikakve veze - ali sa razumom....
Da baš je Praljak naredio,imaš li ti kakav dokument o tome?Zašto tužiteljstvo u Haagu nije dovelo tu fantomsku dvojicu tenkista za svjedoke ili zašto do dana današnjeg nitko u BIH nije ni optužen ni osuđen za rušenje mosta?Gdje je tu logika?Prije će biti da je to izmišljotina AID-a kao i ona priča o Vukojeviću "silovatelju".
jonpredrag is offline  
Old 29.05.2013., 00:30   #3102
Quote:
jonpredrag kaže: Pogledaj post
Hrvatska se ne bi mogla podijeliti jer 85% stanovništva su činili Hrvati.Tko će je podijeliti?Srbi su pokušali odcijepiti jedan dio pa su dobili po labrnji.S druge strane Bosna se mogla podijeliti jer je imala tri naroda a svaki je imao preko 700 tisuća stanovnika i da su se dva najbrojnija naroda u Jugoslaviji(Srbi i Hrvati,potpomognuti Srbima i Hrvatima u BIH) dogovorili o podjeli BIH ona bi bila podijeljena u roku 3 dana,bez ispaljenog metka,Ali to vjerojatno ne bi odgovaralo Srbima jer bi 600 tisuća Srba ostalo živjeti u toj imaginarnoj Velikoj Hrvatskoj.
Da su željela sva tri naroda, podjelila bi se jer takva mogućnost dogovora postoji promjenom Ustava. Dva ne mogu. To je tako i gotovo. čemu svojatati tuđe ili tuđu zemlju u ime "plemena"?

O tome bi li se ili ne bi imaš Indiju i Pakistan, premlad si da to znaš ali proguglaj. "bosanci" /tu računam Bošnjake, Srbe i Hrvate/ su trebali odlučiti. Srbi su izazvali sva sranja, a Franjo Tuđman ostatak priče, da prostiš, zasro zbog vlastite alavosti.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 29.05.2013., 00:35   #3103
Quote:
jonpredrag kaže: Pogledaj post
Da baš je Praljak naredio,imaš li ti kakav dokument o tome?Zašto tužiteljstvo u Haagu nije dovelo tu fantomsku dvojicu tenkista za svjedoke ili zašto do dana današnjeg nitko u BIH nije ni optužen ni osuđen za rušenje mosta?Gdje je tu logika?Prije će biti da je to izmišljotina AID-a kao i ona priča o Vukojeviću "silovatelju".


Logika ti je već napisana tenk HVO - zašto nisu dovedeni, e to je duga priča. Kako je Praljak dan ranije prepustio zapovjedništvo ... poklon za povratak u Zagreb. Dovoljno je pogledati izmišljnu rekonstrukciju i lažiranu snimku rušenja.
Most, obzirom da nije bilo ljudskih žrtava se ne "računa", shvaćaš, nije bitan za "pravo". I tako smo mi iz svojih džepova platili obnovu.
To je kao da ti netko opsuje mater. Ne košta ali ostalja gorki okus.

Pusti Vukojevića ... njega treba pitati za ubojstvo Brune Bušića.

dokument o ostalom će biti iščitan danas. pa što bude. Moje predviđanje 25 - 27 godina za gospodina
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 29.05.2013., 00:41   #3104
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Da su željela sva tri naroda, podjelila bi se jer takva mogućnost dogovora postoji promjenom Ustava. Dva ne mogu. To je tako i gotovo. čemu svojatati tuđe ili tuđu zemlju u ime "plemena"?

O tome bi li se ili ne bi imaš Indiju i Pakistan, premlad si da to znaš ali proguglaj. "bosanci" /tu računam Bošnjake, Srbe i Hrvate/ su trebali odlučiti. Srbi su izazvali sva sranja, a Franjo Tuđman ostatak priče, da prostiš, zasro zbog vlastite alavosti.
A tko je uopće što svojatao osim u vašim imaginarnim glavama?S hrvatske strane se uvijek govorilo samo o reoganizaciji unutar BIH i ništa drugo.
jonpredrag is offline  
Old 29.05.2013., 00:44   #3105
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post


Logika ti je već napisana tenk HVO - zašto nisu dovedeni, e to je duga priča. Kako je Praljak dan ranije prepustio zapovjedništvo ... poklon za povratak u Zagreb. Dovoljno je pogledati izmišljnu rekonstrukciju i lažiranu snimku rušenja.
Most, obzirom da nije bilo ljudskih žrtava se ne "računa", shvaćaš, nije bitan za "pravo". I tako smo mi iz svojih džepova platili obnovu.
To je kao da ti netko opsuje mater. Ne košta ali ostalja gorki okus.

Pusti Vukojevića ... njega treba pitati za ubojstvo Brune Bušića.

dokument o ostalom će biti iščitan danas. pa što bude. Moje predviđanje 25 - 27 godina za gospodina
Tenka sam spomenuo samo zato što se o njemu govori od onih što zagovaraju to da je HVO srušio most,a nitko živ ne zna tko su ti tenkisti i dali uopće postoje kao što nitko živ ne zna tko je ta silovana muslimanka.

Dosta je za večeras.Laku noć.
jonpredrag is offline  
Old 29.05.2013., 00:44   #3106
Quote:
jonpredrag kaže: Pogledaj post
A tko je uopće što svojatao osim u vašim imaginarnim glavama?S hrvatske strane se uvijek govorilo samo o reoganizaciji unutar BIH i ništa drugo.
Baš si simpatičan. Reorganizirao je Tuđman Franjo i Hrvatsku.
Moš` ti zvati kako god želiš,pa pogledaj kako je tekla reorganizacija. Neodoljivo me podsjeća na Adolfa.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 29.05.2013., 00:45   #3107
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Ti bas ne razumiješ finese. A Tuđman Franjo je zaštitio interese Hrvatske .
Da nije bilo Tuđmna ne bi bilo niti rata, shvati već jednom USTAV, treba li da napišem na tunguskom USTAV?
I shvati - da narod - koji se bori - za svoju slobodu - je n e p o b j e d i v.
Vidjeli smo kako je nepobjediv kada su Srbi vec u prvoj godini rata ostvarili SVE svoje ratne ciljeve u BiH, osvojivsi 75% teritorija BiH. A tada su im se Hrvati JEDINI suprostavili u agresiji, Muslimani su tada pili kavu po Bascarsiji a Izetbegovic pozivao JNA da ih zastiti od Srba.
A sto bi tek bilo da su se Srbima pridruzili Hrvati...svi mudzahedini svijeta koje bi Alija doveo ne bi bili dovoljni da spase Alijinu prciju na 25% Bosne...

Da nije bilo ALIJE mozda nebi bilo rata, jer da je prihvatio PRVI i JEDINI mirnodopski plan za BiH, dakle prije pocetka rata, onaj Lisabonski Carringhton-Cutileirov, do rata mozda ne bi ni doslo, jer bi se sve rijesilo tim planom. No Srbima je to Alijino odbijanje doslo kao naruceno. Znak da pocnu sa ratnim operacijama. Okidac kojeg su cekali.
Idemo dalje...da je Alija prihvatio barem jednu od tri Tudjmanove ponude za saveznistvom, rat bi mozda i krace trajao, a sigurno bi spasio daleko vise zivota, prema tome, Alija je izravni krivac sto je uopce toliko ljudi moralo stradati da bi on pomocu rata, jer JEDINO TAKO JE I MOGAO, ostvario svoju opsesiju (citat: BiH je sredstvo a ne konacni cilj!), a to je bila muslimanska republika. Za taj bolesni cilj dobro je posluzilo i saveznistvo sa onim koji te do jucer klao sve u sesnaest.

USTAV kazes...trebam li ponoviti po stopedesetsedmi put da je Izetbegovic bio taj koji je krsio Ustav kad god je stigao i gdje god je mogao.
John_Wayne is offline  
Old 29.05.2013., 00:49   #3108
Quote:
jonpredrag kaže: Pogledaj post
Tenka sam spomenuo samo zato što se o njemu govori od onih što zagovaraju to da je HVO srušio most,a nitko živ ne zna tko su ti tenkisti i dali uopće postoje kao što nitko živ ne zna tko je ta silovana muslimanka.

Dosta je za večeras.Laku noć.
Laku noć.
Vukojević nije tema ovdje, ali za Praljka sam nedvojbeno siguran kako je glavni krivac za rušenje Mosta. Postojao je tenk ili tenkovi HVO koji su pucali po Mostu, jedan član posade je ubijen naknadno, a druga dvojca su "nestala", nema podataka. Je li moja sigurnost istina - ne mogu te uvjeriti, jer nisam bio tamo, ali ostale "stvari" ne samo toga, mi kazuju kako je to to.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 29.05.2013., 00:53   #3109
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Vidjeli smo kako je nepobjediv kada su Srbi vec u prvoj godini rata ostvarili SVE svoje ratne ciljeve u BiH, osvojivsi 75% teritorija BiH. A tada su im se Hrvati JEDINI suprostavili u agresiji, Muslimani su tada pili kavu po Bascarsiji a Izetbegovic pozivao JNA da ih zastiti od Srba.
A sto bi tek bilo da su se Srbima pridruzili Hrvati...svi mudzahedini svijeta koje bi Alija doveo ne bi bili dovoljni da spase Alijinu prciju na 25% Bosne...

Da nije bilo ALIJE mozda nebi bilo rata, jer da je prihvatio PRVI i JEDINI mirnodopski plan za BiH, dakle prije pocetka rata, onaj Lisabonski Carringhton-Cutileirov, do rata mozda ne bi ni doslo, jer bi se sve rijesilo tim planom. No Srbima je to Alijino odbijanje doslo kao naruceno. Znak da pocnu sa ratnim operacijama. Okidac kojeg su cekali.
Idemo dalje...da je Alija prihvatio barem jednu od tri Tudjmanove ponude za saveznistvom, rat bi mozda i krace trajao, a sigurno bi spasio daleko vise zivota, prema tome, Alija je izravni krivac sto je uopce toliko ljudi moralo stradati da bi on pomocu rata, jer JEDINO TAKO JE I MOGAO, ostvario svoju opsesiju (citat: BiH je sredstvo a ne konacni cilj!), a to je bila muslimanska republika. Za taj bolesni cilj dobro je posluzilo i saveznistvo sa onim koji te do jucer klao sve u sesnaest.

USTAV kazes...trebam li ponoviti po stopedesetsedmi put da je Izetbegovic bio taj koji je krsio Ustav kad god je stigao i gdje god je mogao.
ej uspori, nitko ne kaže da se USTAV ne smije "kršiti". postoje posljedice .
Tuđman Franjo nije tema ovdje, ali znaš da je lažljivac od malih nogu, ...imaš na temi. Radi Tuđman su završili u Hagu, jer se revno provodili palitiku Tuđman Franje. kao šro je Lordedd odlično napisao itekako su bile podudarne.
Lakše bi bilo cuclati Hrvatski novac nego BiH.

Ugodna noć ..........
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 29.05.2013., 00:54   #3110
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Laku noć.
Vukojević nije tema ovdje, ali za Praljka sam nedvojbeno siguran kako je glavni krivac za rušenje Mosta. Postojao je tenk ili tenkovi HVO koji su pucali po Mostu, jedan član posade je ubijen naknadno, a druga dvojca su "nestala", nema podataka. Je li moja sigurnost istina - ne mogu te uvjeriti, jer nisam bio tamo, ali ostale "stvari" ne samo toga, mi kazuju kako je to to.
javi se haagu s dokazima, oni ih nisu nasli pa im pomozi
bigboom is offline  
Old 29.05.2013., 03:10   #3111
Prijenos je i na Novoj i na portalu Dnevnik.hr
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/s...---288321.html
U ovom clanku dnevnik.hr pise da je presuda navodno napisana na 5000 stranica

Zadnje uređivanje smemy : 29.05.2013. at 03:20.
smemy is offline  
Old 29.05.2013., 03:45   #3112
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
ej uspori, nitko ne kaže da se USTAV ne smije "kršiti". postoje posljedice .
Tuđman Franjo nije tema ovdje, ali znaš da je lažljivac od malih nogu, ...imaš na temi. Radi Tuđman su završili u Hagu, jer se revno provodili palitiku Tuđman Franje. kao šro je Lordedd odlično napisao itekako su bile podudarne.
Lakše bi bilo cuclati Hrvatski novac nego BiH.

Ugodna noć ..........
Nu, polako:

1. Ta tvoja BiH prije austro-ugarske Aneksije nije imala svoj ustav. Zato ga nije mogla unijeti u SHS i kasniju Kraljevinu Jugoslaviju. Dakle, BiH prije Velikog Klanja nikada nije postojala kao suverena država sa svojim ustavom kojeg bi netko trebao ili morao poštivati. Bosna i Hercegovina je postojala samo kao geografski pojam. Nikada kao Država.

2. Kad je Bloody Joe onomad sa svojim satrapima iz troroge kape izmađio SR BiH, opet je to bila samo jedna administrativna jedinica u sklopu SFRJ. I taj Ustav BiH je bio zamišljen kao dio Ustava SFRJ i kao takav vrijedio samo u sklopu SFRJ i Ustava SFRJ.

Sad bi čak i ti morao moći iz toga izvući jedini logičan zaključak: da taj tzv. Ustav SR BiH prestaje postojati onog trenutka kad se Slovenija i Hrvatska izdvajaju iz SFRJ. A Ustav SFRJ se gasi samim nestankom Države SFRJ. Administrativna jedinica nepostojeće Države SFRJ nije nakon stupanja na snagu Ustava Države Slovenije i Ustava Države Hrvatske (prestanka postojanja SFRJ) donijela svoj vlastiti Ustav, a kojeg bi potpisali Hrvati, Muslimani i Srbi što su obitavali na toj lokaciji i tako se "ozakonila" kao "ustavna Država".

Daklem, čak i tebi bi moralo biti jasno da nakon nestanka SFRJ i njenog Ustava logično nestaje i svaki sastavni dio tog Ustava. A to je bio i tzv. Ustav SR BiH.

Zato si je Alija mogao taj "Ustav SR BiH" zabiti duboko u svoje debelo crijevo, ako mu je toliko mnogo značio. To preporučam i tebi, naravno. Kao i svakom onome koji vjeruje da je taj "Ustav" imao ikakvu pravnu vrijednost godine 1992.

3.Tuđman Franjo (vječna mu slava!) nije tema ovdje. Ali, ime mu se zatrlo ako nije pokušao učiniti sve što je mogao da bi za svoj narod osigurao što je moguće veći komad teritorija jedne administrativne jedinice u njegovom susjedstvu koja se našla "na bubnju". I u kojoj je živio jedan dio hrvatskog naroda.

I ti i taj tvoj "Lordderd" na kojeg se pozivaš trebali bi razlikovati slijedeće: Milošević je htio dio BiH u kojem su bili većina Srbi, Tuđman samo dio na kojem su većina bili Hrvati, a Alija je htio čitav teritorij. Ne samo onaj na kojem su muslimani bili većina.

Daklem, Alija je htio i svoje i tuđe. A, ako netko hoće uzeti tuđe, kako ga ono nazivamo?.

4. Most?. Pa, u ratovima su rušeni cijeli gradovi i poubijano cijelo njihovo civilno pučanstvo. Iako za to sa vojnog stajališta nije bilo nikakvog razloga. Generalima su zbog toga podignuti spomenici. Slavi ih se kao uzorne vojnike i moralne veličine. A ti ovdje kakeruckaš o nekakvoj maloj "ćupriji" koja se možda urušila i zbog seizmičkog pdrhtavanja tla na onom geološki trusnom području. Koga boli "đoka" za nekakvom turskom ćuprijicom u nekoj "turskoj mahali"?. Čiju kulturu ta ćuprija predstavlja na ovim prostorima?. Što taj simbol znači jednom kršćaninu, pa bio on Srbin ili Hrvat?.

Kakav je to "zločin" ukloniti jedan simbol stoljetnog tlačenja i zatiranje i Hrvata i Srba u Bosni Hercegovini?. Meni bi bilo drago da su to učinili Hrvati. Ali, nažalost, sve govori protiv toga da su to napravili upravo oni...

A ti i tvoj "Lorded" smanjite malko svoja željna očekivanja u svezi presude. General Praljak i ostali dobit će samo simbolične kazne. Koje neće biti veće od 5-6 godina. Prvostupanjske kazne, naravno. A to što ih ti i tvoji "Lordovi"nazivate nekakvim "ratnim zločincima", zbog toga nikoga nebudu zaboljele prepone.

Ma nek i pacovi u nečemu uživaju. Tko zna koliko će dugo ili kratko...
tekaguru is offline  
Old 29.05.2013., 04:00   #3113
Ako su klali nedužne civile i imali logore po Hercegovini neka ih optuže.
Nisam znao da su Hrvati u Hercegovini na to spali, na logore kao u vrijeme NDH.
Osramotili su Hrvate na neki način. Ja jesam Hrvat iz Bosne ali iz dijela di Hrvat je manjina ne većina.
silvan is offline  
Old 29.05.2013., 07:56   #3114
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Ako su klali nedužne civile i imali logore po Hercegovini neka ih optuže.
Nisam znao da su Hrvati u Hercegovini na to spali, na logore kao u vrijeme NDH.
Osramotili su Hrvate na neki način. Ja jesam Hrvat iz Bosne ali iz dijela di Hrvat je manjina ne većina.
U ratovima postoje zarobljenici. To su oni vojnici koji se nakon ili bez borbe predaju. Sto se radi sa tim ljudima? Njih se ne smije tuci, zlostavljati i ubijati. Znaci moraju negdje biti smjesteni gdje ce imati osnovne zivotne uvjete.
To mjesto se zove zarobljenicki logor.
[QUOTE=Ord Mantel;45259234]Ne, najgluplja mu je izjava bila odgovor na pitanje gledatelja da objasni kako je on to bio 9.mj. u zarobljeništvu, kad nije. Odgovorio je da je bio 3.mj., ali da je suosjećao sve dok zadnji zarobljenik nije pušten na slobodu, kao da je on bio zarobljen. Toliko o njegovom svjetonazoru i prodavanju magle.
Ovdje mozes vise procitati o tome i nemoj se vise baviti podmetanjima tipa ja sam Hrvat, ali ...
zulualpha is offline  
Old 29.05.2013., 09:04   #3115
Mene zanima dali je uopće moguće da sud ukine UZP a potvrdi međunarodni sukob?Čini mi se da je to nemoguće,da su to dvije spojene posude.
jonpredrag is offline  
Old 29.05.2013., 09:35   #3116
oslobodite nevine ljude!!!!!!
GojkoVelicanstv is offline  
Old 29.05.2013., 09:42   #3117
Quote:
jonpredrag kaže: Pogledaj post
Mene zanima dali je uopće moguće da sud ukine UZP a potvrdi međunarodni sukob?Čini mi se da je to nemoguće,da su to dvije spojene posude.
Međunarodni sukob je postojao cijelo razdoblje rata..Sa područja BiH se pet godina provodila agresija na RH..
metalHamer is offline  
Old 29.05.2013., 09:48   #3118
Quote:
jonpredrag kaže: Pogledaj post
Mene zanima dali je uopće moguće da sud ukine UZP a potvrdi međunarodni sukob?Čini mi se da je to nemoguće,da su to dvije spojene posude.
ma to nema veze jedno s drugim , kako to više ne razumijete.

1) međunarodni sukob je postojao cijelo vrijeme jer je RH cijelo vrijeme bila umiješana u njega , prvenstveno svakojakom pomoći za hrvate, HZHB i HVO, ali i muslimane u BiH , muslimane izbjeglice u RH i samu ABiH (četiri brigade ABiH osnovane u RH, dok s druge strane nije dokazana prisutnost HV-a u sukobu ) !
To je RH činila kontinuirano i sustavno i to nije agresija !

2) Ali nije bilo organiziranog i provedenog UZP-a RH i HZHB za etničko čišćenje i progon muslimana i nehrvata (kako kaže optužnica) i stvaranje Velike Hrvatske u granicama Banovine prema dogovoru iz Karađorđeva!

3) Iako je bilo zločina protiv muslimana (u vidu logora, ubojstava, progona...). E sad jesu li ti zločini došli s političkog vrha HZHB ili su bili pojedinačni ekscesi ...?

Dakle, točka 1) i 3) moraju i biti će dosuđene, ali točka 2) je znanstvena fantastika !

Zadnje uređivanje hr1u00 : 29.05.2013. at 09:59.
hr1u00 is offline  
Old 29.05.2013., 09:51   #3119
ovako široko postavljena optužnica mora pasti. nema činjeničnog uporišta za ovo što tužiteljstvo traži.
GojkoVelicanstv is offline  
Old 29.05.2013., 10:04   #3120
Počinje.

Gledam na dnevnik.hr.
Na ICTY mi ne radi zvuk.
__________________
....a sad je na redu general Praljak i ostali....
Weteran is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.