Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2006., 00:07   #1
Miomi i trudnoća

Pozdrav svim sretnim stanodavcima i podstanarima !

Pitanje za trudnice koje imaju miom ili koje znaju za iskustva drugih trudnica s miomom/ima...

Dakle, kao sto se moze pretpostaviti, imam miom na maternici. Nije velikih dimenzija i zasad se pristojno ponasa.
Ginekolog se nada da mi nece stvarati probleme u trudnoci koju muz i ja planiramo, ali nikad se ne zna..

Dakle, zanima me, ima li koja od vas iskustva sa slicnim problemom? Ako da, koliko vam se miom povecao u trudnoci i da li je netko imao spontani pobacaj zbog njega?

Ispricavam se ako zvacem staru temu, ali ja, onako brzim preletom, nisam uspjela pronaci da se o tome vec pisalo.
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 09:21   #2
ja znam dva slučaja, jednoj se pojavio tek u trudnoći ali je mirovao....i ona je morala mirovat i sve ispalo ok, poslje poroda nestao. Druga ih je imala oduvijek i mislili da neće lako zatrudnit ali nije bilo nikakvih smetnji i u trudnoći se povukao...

NAdam se da će se povuć i da nećeš imat nikakvih problema
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 09:56   #3
Hvala ti puno na dobrim zeljama

Mislim da mi se nece skroz povuci, ali se nadam da nece narasti pod utjecajem hormona, sto gadovi znaju napraviti

Nadam se da cu vam se uskoro pridruziti na podforumu
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 11:11   #4
ja nemam osobnih iskustava ali sestricna ima miom koji se pojavio u prvoj trudnoci i u prvih 4 mjeseca narastao je do velicine djecje glave ali nije ometao rast djeteta kao ni njegov razvoj , nakon poroda miom se smanjio da bi se opet povecao u drugoj trudnoci ali ne tako jako kao prije..... kako sam upoznata sa situacijom sad nakod drugog poroda se opet smanjio i ginekolog je preporuci sestricni da rodi jos djece koliko misli i nakon toga da ga odstrani.... eto to je toliko koliko znam o miomu

Zadnje uređivanje putnica : 06.11.2007. at 16:59. Reason: q
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 11:22   #5
Quote:
Wedding kaže:
..... kako sam upoznata sa situacijom sad nakod drugog poroda se opet smanjio i ginekolog je preporuci sestricni da rodi jos djece koliko misli i nakon toga da ga odstrani.... eto to je toliko koliko znam o miomu
Meni je moj privatni ginic rekao da ga odstranim prije nego planiram trudnocu, za svaki slucaj, a onda sam otisla po second opinion kod drugog, za kojeg znam da je dobar, i on mi je rekao da on to nista ne bi dirao, nego da mi samo preporuca da vise ni trenutka ne cekam s trudnocom, nego da se bacimo na posao
Kao sto sam rekla, moj je dosta mali i on kaze da nije smjesten na neki opasan polozaj.

Hvala puno na odgovoru, svidio mi se, zvuci optimisticno po mene
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 11:33   #6
Quote:
Cuska Frntifljuska kaže:
Meni je moj privatni ginic rekao da ga odstranim prije nego planiram trudnocu, za svaki slucaj, a onda sam otisla po second opinion kod drugog, za kojeg znam da je dobar, i on mi je rekao da on to nista ne bi dirao, nego da mi samo preporuca da vise ni trenutka ne cekam s trudnocom, nego da se bacimo na posao
Kao sto sam rekla, moj je dosta mali i on kaze da nije smjesten na neki opasan polozaj.

Hvala puno na odgovoru, svidio mi se, zvuci optimisticno po mene
Uvijek treba gledat optimisticno..... sestricni je ginekolog rekao da bolje da ga ne dira jer ukljanjanjem mioma uklanja se i dio maternice pa je kasnije svaka trucnoca ima moguci rizik........ ajde brzo na posao da na jesen zakmeci nekaj malo slatko od 3 kile
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 11:58   #7
Quote:
Cuska Frntifljuska kaže:
Meni je moj privatni ginic rekao da ga odstranim prije nego planiram trudnocu, za svaki slucaj, a onda sam otisla po second opinion kod drugog, za kojeg znam da je dobar, i on mi je rekao da on to nista ne bi dirao, nego da mi samo preporuca da vise ni trenutka ne cekam s trudnocom, nego da se bacimo na posao
Kao sto sam rekla, moj je dosta mali i on kaze da nije smjesten na neki opasan polozaj.

Hvala puno na odgovoru, svidio mi se, zvuci optimisticno po mene
Draga Cuska, ako ti nije bed reci mi gdje je točno i koliko je točno velik. Naime i ja imam neki izvan maternice i oko cm i pol i nitko se od mojih ginova ne uzbuđuje zbog toga. Ne raste već mjesecima. I to mi je krenulo od stresiranja i sranja, ali ne želim se impresionirati od tamo nekog kretenskog mioma, naprosto ćemo i ti i ja uskoro zatrudnit, bebe će deložirati te gluposti od mioma i bit će sve super, samo da znaš...
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 12:11   #8
Moj ti je na straznjem zidu maternice, velicine oko 3 cm, djelomicno je usadjen u zid maternice, a djelomicno izbocen. Nije u podrucju gdje se jajasce usadjuje u maternicu (tako mi kaze ginic), pa ne bi trebao raditi previse problema pri zacecu. Jedino je kod mioma, koliko ja znam, pojacan rizik od spontanih pobacaja. Meni je ginic (ovaj drugi) rekao da se ne brinem previse, da cemo o potencijalnim problemima razmisljati ako se dogodi koji spontani. Moj miom je isto stabilan. Kontroliram ga svakih 6 mjeseci i nije se dosad mijenjao.

To spada u male miome, pa je ocito i taj tvoj od 1 cm najobicniji malisa, kojeg se moze poslati po sibice

Zelim ti svu srecu u pokusajima!
Ja tek sad zapocinjem, pa cemo vidjeti kako ce ici. Kazem, brine me to sto znam da cu sad htjeti uspjeh sto prije, pa me mozda bas stres zezne
Vidim da se to i tu na podforumu mnogima dogadjalo, pa se na kraju bebac prikeljio bas onaj mjesec kad ga nitko nije zvao

Vidjet cemo! Nigdar ni bilo da ni nekak bilo
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 12:22   #9
Quote:
Cuska Frntifljuska kaže:
Zelim ti svu srecu u pokusajima!
Ja tek sad zapocinjem, pa cemo vidjeti kako ce ici. Kazem, brine me to sto znam da cu sad htjeti uspjeh sto prije, pa me mozda bas stres zezne
Vidim da se to i tu na podforumu mnogima dogadjalo, pa se na kraju bebac prikeljio bas onaj mjesec kad ga nitko nije zvao

Vidjet cemo! Nigdar ni bilo da ni nekak bilo
I ja tebi - sretno + ja tek krećem jer prošli mjesec bebica nije htjela doći ali bude već, i da, što prije prestanemo forsirati prije će doći...pokušaj misli zabaviti nečim drugim (to su ti oni planovi koje cure stalno spominju a bebe su majstori/ce u remećenju istih )
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 21:05   #10
uf,
cure neznam kako ste preživjele, al ja sam upravo operirala miom.bio je viši od 7 cm, a u 5 mjesecu trudnoće...sreća, bogu hvala da je moja beba u redu.....tako mala a već svašta podnijela...još samo 3 mjeseca.....
suncica2307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 22:11   #11
Quote:
suncica2307 kaže: Pogledaj post
uf,
cure neznam kako ste preživjele, al ja sam upravo operirala miom.bio je viši od 7 cm, a u 5 mjesecu trudnoće...sreća, bogu hvala da je moja beba u redu.....tako mala a već svašta podnijela...još samo 3 mjeseca.....
zašto su ti ga u trudnoći dirali? jel smetao bebi? ja ga imam, ali van maternice( kako je dok rekao na najboljem mogućem mjestu) i dok mi je rekao da ga sad od bebe ne može vidjeti, ali da se njim ni ne opterećujem do poroda, a poslije ćemo vidjeti što s njim...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 16:16   #12
Miomi u trudnoći

U 18 tjednu trudnoće sam i danas sam bila na redovitom pregledu i uzv-u, i na uzv mi je doktorica našla čak 3 mioma na maternici kojih na pregledu u 12 tjednu nije bilo, sad mene zanima pošto mi je doc rekla da ona ne zna kako se ti miomi misle ponašati (hoće li se smanjivati ili rasti) da li je netko imao ikakvog iskustva s ovim?
Thanx!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 16:50   #13
draga nemam takvo iskustvo al sa mnom je rodila jedna zena koja je imala miom
otkrili joj oko 20og tjedna
nije imala nikakavih problema ali je rodila sa 36tjedana zdravu i normalnu curicu koja uopce nije bila ni u inkubatoru ni u toplom kreveticu
miom je pri kraj trudnoce pritiskao plod i gurao ga van,al je sve dobro proslo
savjetuj se sa svojim doktorom ako treba potrazi i drugo misljenje
sretno
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 16:57   #14
Kako vodim trudnoću u bolnici nakon uzv-a sam išla na pregled. Doktor je bio jako ležeran u vezi tih mioma jer su kao mali (2,7 1,7 i 3,8 cm), čak me nije naručio sljedeći put na uzv već samo na redovni pregled.

Ah nisam pametna!
Ma neću se nervirat svaka 3 tjedna idem na kontrolu u bolnicu valjda će sve biti u redu!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 17:02   #15
spojila sam ti s cuskinom temom, ona je sretno gura 41. tjedan trudnoce
sretno i tebi
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 17:23   #16
Hvala na lijepim željama!

Pronašla sam ja već njenu temu ali njen se slučaj razlikuje od moga u tome što ja nisam imala miom prije trudnoće već su mi se pojavili tek nakon 12 tjedna trudnoče pa me strah ak su u 6 tjedana toliko narasli da ne nastave svoj rast i tako ugroze moju bebicu.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 18:29   #17
Evo ja sam ti primjer ko cuska..imala ga pune 2 i pol godine prije nego sam ostala trudna, oko 2,5 cm veličine, također na stražnjoj stjenci maternice sa rastom prema van, a ne prema središtu maternice.

Mog gin isto više ne može kontrolirati točno i imam feeking kao da se razvlači skupa sa maternicom jer više nije okrugal kako je bio prije.

Mene isto brine kako će se ponašati s vremenom, da ne bi narastao i da ne bi smetao bebi.

Sreća kod tebe je da su se ipak pojavili nakon onog kritičnog razdoblja za pobačaje (prva 3 mj.). Ja bi na tvom mjestu osobno inzistirala na uzv idući put jer stvarno sa miomima nikad ne znaš kako će se ponašat. Možda će rast i smetat, a ti nećeš djelovat jer ne znaš što je..ili će pak u potpunosti nestat a ti ćeš se živcirat jer ćeš mislit da su još uvijek tamo.

U krajnjem slučaju, ja ti isto predlažem drugo mišljenje..čisto da se smiriš.
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 18:35   #18
Ma idem u četvrtak 15.11. na 3D uzv kod dr. Kosa u polikliniku Vili tak da ću onda vidjeti jel naraslo kaj i njega još ispitati o njima.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 11:09   #19
Apropos mog mioma, u trudnoci se na koncu rastegnuo i nestao. (Eto, da sama sebi odgovorim na pocetno pitanje.)

Lavice, nadam se da se tvoji nece vratiti i da ce te pustiti na miru! Puno srece u trudnoci!!!
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:14   #20
Talking za treudnice

cao cure....
ja vec imama jedno dijete i skoro sam otkrila da sam ponovo trudna,ali...kada sam posjetila svog ginekologa veli mi da imama miom,sto me prestrasilo...eh sada mi treba vas pomoc inace cu da ,....posto mi je jako rana trunoca da li ce mi to prestavljeti problem...cure...unaprijed vam se mnogo zahvaljujem
adnana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.