Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2015., 20:09   #1
Exclamation Krenula genetski modificirana hrana, lososi ........

Dakle, amerikanci krenuli

Na trpeze stiže GM losos

http://www.slobodnadalmacija.hr/Moza...2/Default.aspx


Odluka FDA da odobri genetski modificiranog lososa povijesna je prekretnica u debati o GM tehnologiji - kaže Hrvoje Radovanović, asistent na programu zaštite prirodnih resursa u Zelenoj akciji, dodajući da bi ta odluka mogla otvoriti Pandorinu kutiju s obzirom na to da biotehnološke kompanije danas razvijaju još barem 35 vrsta genetski modificiranih riba, kao i genetski modificirane krave, svinje i piliće.
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 11:42   #2
Super, jeftiniji losos znaci...po cijenama kakve su sad, ionako si ga jako rijetko mogu priustit.
MarkoMh is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 12:45   #3
Mozes vjerovati samo onome sto sam uzgojis i to tako da kilometrima nema nikoga tko zagaduje. Onda bolje medicinsku travicu.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 13:15   #4
Super. Tko hoce jesti jeftinijeg lososa, kupit ce ga. Riba se uzgaja u zatvorenim sustavima
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 23:11   #5
ne zanima vas budučnost hrane?

još kad čitate i ovakve članke

IZRAČUNALI SMO KOJE ĆE TOČNO GODINE OCEANI I MORA OSTATI BEZ RIBE. VRLO USKORO

http://www.jutarnji.hr/-izracunali-s...drana/1463867/

Za samo 43 godine, 2048., u oceanima našeg planeta više neće biti ribe. Do tog je zaključka došao međunarodni tim znanstvenika predvođen dr. Borisom Wormom iz Sveučilišta Dalhousie u Halifaxu. Oni su analizirali nekoliko vrsta podataka, kao i tisuću godina povijesti 12 obalnih regija diljem svijeta, uključujući i Jadransko more.

ili ovo

Više od polovice primata je na rubu istrebljenja

http://metro-portal.hr/vise-od-polov...ebljenja/95180

Njihov opstanak je doveden u opasnost uništavanjem staništa uslijed sječe šuma, čestih požara, lova i ilegalne trgovine.

dodajte tome nestanak pčela, kravlje ludilo .........

što će se to jesti za 20 g?
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 09:25   #6
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
ne zanima vas budučnost hrane?
.....


Više od polovice primata je na rubu istrebljenja

http://metro-portal.hr/vise-od-polov...ebljenja/95180

Njihov opstanak je doveden u opasnost uništavanjem staništa uslijed sječe šuma, čestih požara, lova i ilegalne trgovine.

dodajte tome nestanak pčela, kravlje ludilo .........

što će se to jesti za 20 g?
Genetički inženjering je prisutan već godinama. Ne vidim zašto je losos sada tu sporan kad se već obilato jede voće, povrće pa i meso koje je GMO.
Da ne govorim o lijekovima primjerice inzulinu koji oboljelima od dijabetesa tip 1 omogućava preživljavanje.

Nije to naša budućnost već realnost. Svakodnevna.

Uništavamo ovaj planet, istrebljujemo ostale životinjske vrste, baš smo pošast. A tebe brine što ćemo jesti.
Ne brinem se da ćemo ostati gladni, baš zbog tih znanstvenih manipulacija, što je pak pogubno za ostatak života koji je preostao. A kvalitetniju hranu nismo ionako ni zaslužili.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 09:52   #7
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
....


što će se to jesti za 20 g?
kako stvari stoje pitanje je TKO će jesti ... ne možeš uništavati prirodu, direktno utjecati na globalno zagrijavanje i podizanje razine mora i očekivati da kao vrsta budeš pošteđen
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 23:27   #8
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Uništavamo ovaj planet, istrebljujemo ostale životinjske vrste, baš smo pošast. A tebe brine što ćemo jesti.
Ne brinem se da ćemo ostati gladni, baš zbog tih znanstvenih manipulacija, što je pak pogubno za ostatak života koji je preostao. A kvalitetniju hranu nismo ionako ni zaslužili.
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
kako stvari stoje pitanje je TKO će jesti ... ne možeš uništavati prirodu, direktno utjecati na globalno zagrijavanje i podizanje razine mora i očekivati da kao vrsta budeš pošteđen
A e, baš sam bedast

čak i diskusija na ovu temu pokazuje koliko brinemo za budućnost, ako ne nas onda naše djece, unučadi ....

a ja mislio ........
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 09:15   #9
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post

a ja mislio ........
stvarno, što si mislio?
Da ćemo se sada licemjerno skandalizirati nad lososima kada nam planet doslovno umire i godinama se ne uspijeva postiči niti minimalni dogovor kojim bi se zaštitili prirodni resursi ... dovoljno je pogledati snimke onečišćenja u Brazilu od prije neki dan ili kontinuirano raskrčavanje tropskih šuma. Pred takvom globalnom slikom koja ne obećava ništa dobra, lososi su mi zadnja briga na pameti
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 12:49   #10
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
A e, baš sam bedast

čak i diskusija na ovu temu pokazuje koliko brinemo za budućnost, ako ne nas onda naše djece, unučadi ....
Pa uzgoj GMO ribe ocito pokazuje da netko brine. Sto je lose u tome ucinit ljudima hranu dostupnijom?
MarkoMh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 22:22   #11
Quote:
MarkoMh kaže: Pogledaj post
Super, jeftiniji losos znaci...po cijenama kakve su sad, ionako si ga jako rijetko mogu priustit.
Odakle ti to da će biti jeftiniji? Jesi čuo išta o autorskim pravima na GMO? Bit će skuplje.
Hiawatha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 13:06   #12
Moze bit skuplji jedino ako bude jedini losos na planeti i jedini proizvodjac sa ogromnom potraznjom za lososom.

Ti si jedan od onih kaj bi stavili cijenu od milion dolara na svoju chipiranu peglicu i proglasio se bogatasem. Pa nitko ti nece kupit skupi proizvod ako postoji jednako kvalitetan jeftiniji.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 20:51   #13
Svake godine 420.000 smrti izazvano je zdravstveno neispravnom hranom

http://www.slobodnadalmacija.hr/Ljep...1/Default.aspx

kada nam nakon 30, 40, 50 g budu rekli da su se malo zajebali sa GMO, kao što su se zajebali sa DDT, kravljim ludilom, masti i slaninom u drugom smislu itditditd, a u međuvremenu pobili milione ljudi i ondak će te tako gledati?
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 21:05   #14
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Svake godine 420.000 smrti izazvano je zdravstveno neispravnom hranom

http://www.slobodnadalmacija.hr/Ljep...1/Default.aspx

kada nam nakon 30, 40, 50 g budu rekli da su se malo zajebali sa GMO, kao što su se zajebali sa DDT, kravljim ludilom, masti i slaninom u drugom smislu itditditd, a u međuvremenu pobili milione ljudi i ondak će te tako gledati?
Zaboravio si i olovo u gorivu. Desetljećima su srali kako "nema dokaza" da je benzin sa olovom štetan i pozivali se na neke ofrlje odrađene studije itd. u kojima su, dakako, najviše prstiju imali naftaši. To je bio presedan u kojem je znanost bila zloupotrebljena radi kratkoročne koristi raznih moćnika, i od tada sve ide samo na gore.

A kad se konačno raskrinkao "olovni mit", tada je već bila hrpa smrti i bolesti koje su nastale direktno radi toga.

Povijest se ponavlja, očito.
thirteen13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 12:20   #15
GMO se istrazuje 30 godina, postoje tisuce studija, miljarde uzoraka, ali vama to nije dosta? Sto bi vas tocno zadovoljilo da smatrate gmo sigurnim? ..bolje pitanje, na osnovu kakvih dokaza ste skepticni prema gmo?
MarkoMh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 06:41   #16
Točno je da ćemo imati i tartufe kroz par godina za vrlo pristupačnu cijenu
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 15:17   #17
iz prve ruke - već ih se uzgaja bez problema, al jos nisu na prodaju i okus nije ni upola intenzivan ko kod divljih
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 16:31   #18
Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
iz prve ruke - već ih se uzgaja bez problema, al jos nisu na prodaju i okus nije ni upola intenzivan ko kod divljih
GMO tartufi? Znaci, proizvodjaci sami poklopaju sto proizvedu?


How yes no...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 18:05   #19
ne, još nisu za masovnu proizvodnju ni prodaju al se mogu uzgojit, štoviše, radi se na tome i kod nas...problem je što okus nikako ne parira "divljim", a iako je apsolutno sigurno za konzumaciju, tehnologija iza proizvodnje istih nije prošla ni trećinu potrebnih testova za izbacivanje na tržište
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.