Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2015., 14:40   #321
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Gledam ove vakuum posude, pa to je prava stvar, bolje od vrećice??
Ja vakuumirao ramstek i držao ga u vrećici 3 tjedna i meso je bilo žilavo i nikakvo.
Probat ću se prebaciti na te posude. Može ova obična pumpa, 100kn je jeftinija od elektronske??
Nije 100 nego 176...elektricna je 195, a obicna 19kn. Osim ako si negdje drugdje nasao jeftiniju.
Pretpostavljam da elektricna je bolja, ali vjerojatno nije drasticno. Imam ovu jeftinu i sluzi svrsi.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 15:17   #322
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ako iz kile bifteka idu 4 odreska onda imaš 2 x 4 x 0.3 dl = 2,4 dl
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Pa neće samo biftek pit konjak
To to, vidi se tko me razumije.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 16:01   #323
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nije 100 nego 176...elektricna je 195, a obicna 19kn. Osim ako si negdje drugdje nasao jeftiniju.
Pretpostavljam da elektricna je bolja, ali vjerojatno nije drasticno. Imam ovu jeftinu i sluzi svrsi.
Ma naravno, za povremeno vakumiranje obična je sasvim dosta.
Zanima me kako Vam je meso bilo nakon vakumiranja u takvim vakuum posudama u trajanju od 3 tjedna...?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 10:15   #324
biftek stigao
izrezan, jedan dio u zamrzivacu, drugi u ulju i ceka...
e sta da radim sa glave i onih zavrsetaka bifteka
kako to najbolje iskoristiti ?
HENDRIXXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 11:44   #325
Quote:
HENDRIXXX kaže: Pogledaj post
biftek stigao
izrezan, jedan dio u zamrzivacu, drugi u ulju i ceka...
e sta da radim sa glave i onih zavrsetaka bifteka
kako to najbolje iskoristiti ?
Beef Stroganoff i tatarski.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 15:07   #326
Kupila sam danas 2 steaka (suho odlazani, Konzum) ...kako da ih cuvam do sutra? Tako suhe ili da ih stavim u ulje? Soliti pretpostavljam ne treba?
Ima dosta masnog na njima, nadam se da ce se uspjeti sve speci u tavi, u pecnicu ne mogu (ako bi mozda bilo dobro?), jer ne radi dobro..ne postize visu temperaturu.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:00   #327
Nisam znala što bih, pa sam ih stavila (zamotane u krpu) u vakum posudu. Do sutra će valjda to biti ok.
Sad još ne znam da li micati kost i masnoću. (koja je btw tvrda kao kamen, za razliku od mesa)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 15:08   #328
Teško se nađe odležano meso baš po našem ukusu, pa smo se kum i ja počastili jednim eksperimentalnim komadom opreme:



I napunili ga odmah sa Red angusom:



Jučer je odbrojavanje počelo, svako malo pratim stanje...



__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 15:32   #329


Ajd malo opisi....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 15:55   #330
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post


Ajd malo opisi....
Radi se o kutiji od plastike i inoxa, u koju se stavi meso i onda ona ide u frižider.
Kutija na sebi ima ventilatore, antibakterijsku uv lampu, filter za neutralizaciju mirisa i elektroniku koja nadzire protok zraka ovisno o temperaturi i vlazi. Spaja se na wifi, pa parametre vidiš na webu.

Od tud smo ga naručili:
https://thesteakager.com/

Na facebooku imaju grupu, ljudi imaju odlična iskustva pa smo se i mi odlučili...
Sad držimo fige i križamo dane...
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 16:57   #331
Quote:
sinisa_7 kaže: Pogledaj post
Radi se o kutiji od plastike i inoxa, u koju se stavi meso i onda ona ide u frižider.
Kutija na sebi ima ventilatore, antibakterijsku uv lampu, filter za neutralizaciju mirisa i elektroniku koja nadzire protok zraka ovisno o temperaturi i vlazi. Spaja se na wifi, pa parametre vidiš na webu.
Od tud smo ga naručili:
https://thesteakager.com/
Na faceboku imaju grupu, ljudi imaju odlična iskustva pa smo se i mi odlučili...
Sad držimo fige i križamo dane...
Fantazija. Koliko love je u igri?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:30   #332
Po podacima s prodavateljove stranice: 249,99$ (uređaj)+74,99$(dostava) + možebitna carina i PDV . Podaci iz teorije ...
Duk_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 10:15   #333
Quote:
Duk_007 kaže: Pogledaj post
Po podacima s prodavateljove stranice: 249,99$ (uređaj)+74,99$(dostava) + možebitna carina i PDV . Podaci iz teorije ...
Da, to je to. S tim da treba pratiti akcije. Za Božić je bilo 200$, a sad u prvom mjesecu 189$.
Netko tko je spretan u DIY bi to mogao složiti i za manje love, npr preurediti postojeći frižider...
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 20:26   #334
Molio bi znalce za savjet !?
Nabavio sam 6-7 kg odrezaka (nekoliko komada t bonea, nekoliko komada ramsteka s kosti i čistog bifteka, tako ispalo kad je mesar razrezao).
E sad, kad je meso bilo friško, par komada sam premazao senfom i ostavio u ulju 4-5 dana i nakon pečenja je bilo perfektno, dok sam ostalo zamrznuo. Zadnja 2 puta bi izvadio komad, odleđivao ga u frizideru 24h i par sati prije pečenja začinio i ispekao...ali nisu mekani i fini kao ono koje sam pacao nekoliko dana..
Može savjet kako da postupam sa zaleđenim odrescima da budu što ukusniji i mekši?
Pretpostavljam da ih nije pametno nakon odmrzavanja pacati danima po frižideru?
Svaki savjet dobrodošao!!
arsenall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 06:53   #335
Quote:
arsenall kaže: Pogledaj post
Zadnja 2 puta bi izvadio komad, odleđivao ga u frizideru 24h i par sati prije pečenja začinio i ispekao...ali nisu mekani i fini kao ono koje sam pacao nekoliko dana..
Može savjet kako da postupam sa zaleđenim odrescima da budu što ukusniji i mekši?
Pretpostavljam da ih nije pametno nakon odmrzavanja pacati danima po frižideru?
Gube na kvaliteti zbog otpuštanja vode (mesnog soka) prilikom odmrzavanja. Smrznute odreske stavi u ulje (moraju biti potpuno prekriveni) i pusti da se u hladnjaku postepeno odmrzavaju, najmanje 24 sata. Zbog odmrzavanja u ulju otpustiti će znatno manje vode. Kada su potpuno odmrznuti, začini ih po ukusu i vrati u ulje te nadalje postupaj jednako kao i sa svježim odrescima. Slobodno ih pacaj isto kao i svježe.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 15:22   #336
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Gube na kvaliteti zbog otpuštanja vode (mesnog soka) prilikom odmrzavanja. Smrznute odreske stavi u ulje (moraju biti potpuno prekriveni) i pusti da se u hladnjaku postepeno odmrzavaju, najmanje 24 sata. Zbog odmrzavanja u ulju otpustiti će znatno manje vode. Kada su potpuno odmrznuti, začini ih po ukusu i vrati u ulje te nadalje postupaj jednako kao i sa svježim odrescima. Slobodno ih pacaj isto kao i svježe.
Hvala brate Pellaprate..

Znaci, izvadim odrezak iz leda, maknem kesicu i uronim ga u posudu sa uljem u frizider. Kad se odmrzne, namazen ga senfom, vratim u to isto ulje i mogu ga tako drzati danima (npr. 5-6 dana) pa onda spremati?!

Najbitnije mi je da da se moze drzati opet u pacu nakon smrzavanja/odmrzavanja!

Hvala
arsenall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 19:20   #337
Pitanjce:

Bacio sam ramstek iz igomata u ulje, doduše nakon par dana stajanja u fridžu u foliji, i sad sam ga izvadio nakon cca tjedan dana.
Potamnio je kao i inače kada ga bacim u ulje, a i smrducka malo možda i jače nego kao uvijek kada ga izvadim nakon par tjedana iz ulja.
Sad se pitam dali je moguće da se pokvario zbog par dana stajanja bez ulja?
Ja bih ga spekao, ali me žena napala i bacila ga.

Sada se pitam dali je uopće ispravno da smrducka ramstek iz ulja, i u kojoj mjeri?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 00:01   #338
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post

Sada se pitam dali je uopće ispravno da smrducka ramstek iz ulja, i u kojoj mjeri?
Nema miris svježeg nego poseban miris odstajalog mesa ali ne smije imati niti malo mirisa na pokvareno, trulo niti miris smije biti kiselkast.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 05:46   #339
Ok. Onda je ovaj bio gotov
Tenks
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 22:33   #340
Meso kada se smrzne, pucaju stanice. Nikakvo stajanje u ulju to ne može "izlječiti".
Stara je tema i rasprava, ali cudnih teorija ima

Za kucnu upotrebu i pripremu naravno da nije prakticno, ali postoji razlog zašto je dry age koristen u prakticki svim najbolji steakhousima. A razlog je taj da je to najbolji nacin

U normalnim drzavama junetina uvijek bude malo dry age, ni ne prodaju svjezu. To samo kod nas na balkanu valjda.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.