Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2015., 18:10   #421
Sofra, Point centar. Naručio sam hajdučki ražnjić (nisam htio mljeveno).
Došao ogroman oval sa brdom luka (ne smijem ga jesti, ali hajde, nisam ni napomenuo ali ovo je stvarno bilo brdo), brdom pomfrita (bosanska kuhinja i pomfrit, i opet brdo...), 4 velika komada lepinje (to je jedino bilo dobro ali definitivno previše) i par komadića mesa i tikvica nabodenih na mali mač (e tu se štedilo iako mi i nije krivo jer je bilo suho i bezukusno).
Sreća da nisam bio gladan inače bih se hajdučki najeo kruha i pomfrita
Ni ostatak društva nije bio sretan, većinom su naručili šiš u lepinji, nikoga nisam vidio da je pojeo više od pola.
Sailor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 23:25   #422
Moram priznat da sam se načitala svakakvih komentara o Sofri i sad sam dosta obeshrabljena da odem na večeru kako sam planirala (utorak, oko 7,8 sati)... stvarno je potrebna rezervacija za radni dan u to vrijeme (Borovje)? Muljaže sa somunom?! Kakvi su ćevapi i koliko su mali ti "mali"?
valentinaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 23:38   #423
Quote:
valentinaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Moram priznat da sam se načitala svakakvih komentara o Sofri i sad sam dosta obeshrabljena da odem na večeru kako sam planirala (utorak, oko 7,8 sati)... stvarno je potrebna rezervacija za radni dan u to vrijeme (Borovje)? Muljaže sa somunom?! Kakvi su ćevapi i koliko su mali ti "mali"?
ako si iščitavala što se pisalo za sofru, onda si mogla vidjeti da mislim nitko ne ide tamo na ćevape niti ih tamo preporuča

najbolji ćevapi su mi u Rustici, Josipa Stadlera 75 - http://www.restoran-rustica.hr/ a tamo su mi i najbolje pljeske (Bobanova ruža), samo ne znamo kako je ovih dana tamo, obzirom da je Boban u istarskoj podružnici Rustice.

ali ako vam je do dobrog roštilja, Deedy je neki dan dojavio kako su maznuli vrhunske gurmanske uštipke u TPK Tvornici pljeskavica Kosta u Savskoj (stara lokacija) pa eto ti ideje za razmotriti, također rezerviraj https://www.forum.hr/showthread.php?t=761730&page=20
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 15:52   #424
Za Valentinovo bijah u Sofri. Porcije su im ogromne. Ja sam jela Sultanski odrezak-fino, a MM Ramstek na Mostarski-odličan. Sljedeći put ću definitivno taj ramstek. Do deserta nismo stigli, nismo više mogli.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:57   #425
Čitam malo web stranice Sofre i piše: Borovje i Point Centar.
Kaj Sofra u Green Goldu nije pod njima?
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 13:27   #426
radio sam kod njih na roštilju, tak ak želite dobro sebi, nemojte to jest. lepinje tamo stoje u kašetama i suhe su ko barut, najčešće će te dobiti podgrijani pomfrit koji je stajao neznam koliko, a povrće sa žara srednja žalost... ako baš morate, uzmite neki cijeli komad mesa (jetrica itd.), ni tome baš ne mogu procijeniti svježinu. znam da toga ima po svim restoranima, ali u ovaj sigurno neću doć jesti. hvala lijepa, ali ne
blueboyblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 17:27   #427
Zapravo mi ne pada na pamet slušati neosnovane kritike bivšeg zaposlenika. Dok si radio tamo, nisi imao potrebu upozoriti nas na navedeno?
Bio sam baš prošli tjedan u GG i bilo je sve više nego izvrsno.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 20:22   #428
Koji su ovo klošari...
Odmah da se sjetio foruma kad sam na računu vidio nešto naplaćeno a nije bilo na stolu. Volio bih da smo išli negdje dalje ali bili smo tamo blizu pa eto.

Poslano sa mog Moto Z2 Play koristeći Tapatalk
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2018., 07:56   #429
Nisam planirao pisati o svom iskustvu iz Sofre, ali kad vec ozivio thread...
Cura i ja bili nedavno bili u Pointu, ona uzela neku mini platu, ja musaku. Hrana je bila stvarno ukusna i dobro pripremljena, jedino mala zamjerka na sopsku salatu, koja je bila skoro vise sira nego povrca, fakat ne pretjerujem :')
Ziva glazba subotom poslijepodne mi je bila malo too much, ali ok, to je subjektivna stvar. Osoblje, obzirom na guzvu, brzo i pristojno.
Sad dolazi problem...par sati nakon ukusnog obroka, mi se napuhnuli ko nikad u zivotu :') Nemam pojma u cemu je bio problem, jedino zajednicko u obrocima nam je bilo mljeveno meso, a fakat nemogu reci da sam osjetio ista imalo cudno u okusu ili mirisu. Ne bih olako bacao optuzbe i blatio restoran, moze se dogoditi svugdje...ali moram priznati da me nakon tog dijela iskustva bas i ne vuce vratiti se.
MarkoMh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 14:25   #430
čuo sam iz prve ruke da su ćevapi u Sofri jako loši, ali ovo bome nisam očekivao:
Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
Pred 3 mj sam s frendicom Bosankom bila u toj Sofri na ćevapima. To je bilo nešto najgore što sam ikad jela. Odvratni su im ćevapi. Uopće ne znam kako da to riječima opišem. Nemam pojma kakvo je to bilo meso, kako ih i od čega rade, da li stave i mrvičak soli...uglavnom, došlo mi je da ispljunem...što je problematično kad si u restaču i drugi te časti. Nekako sam pojela malo više od frtalja porcije, i sfulirala da nemrem, ne znam kaj mi je, pa nek mi spakiraju za doma. Doma sam imala plan pojesti samo lepinju... no ona je bila toliko gnjecava - vodenasta a masna i ljigava, fuuuuj, da je sve skupa, i meso i lepinja, završilo u smeću. Bila sam si grozna da bacam hranu...ali ti ćevapi su bili toliko odvratni da mi nije uopće jasno da to itko može jesti. Frendica je oduševljena njima, ali imam filing da je to neki suludi patriotizam...njoj nigdje ništa nije dobro, osim tamo.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 23:22   #431
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
čuo sam iz prve ruke da su ćevapi u Sofri jako loši, ali ovo bome nisam očekivao:
Sve što sam jela u Sofri je bilo odlično. Posljednji put kad smo bili u 12.mj. uzeli smo plate pa sam imala priliku probati razne vrste mesa. Janjetinu, teletinu, piletinu, pljeskavice, ćevape i ne znam jel još nešto bilo povrće Nitko se nije žalio na tegobe i da hrana nije bila ukusna...
Sonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 23:44   #432
Bome je i meni jednom nakon ručka u Sofri (Point) bilo loše. Jela sam klepe.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2019., 12:12   #433
Pita od sira u sofri. Jebena. Ostalo prosjek. Pite iznad prosjeka.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 14:30   #434
Evo nije mi obicaj kritizirati bez veze ali 2 zadnja dana sam bio u krevetu sa temperaturom i proljevom, a zadnje sto sam radio je rucak u Sofri, "Hadzijiski odrezak". Mozda je i do mene i moje osjetljive probave. Bio mi je cudan kao podgrijan a ne vruc direktno sa rostilja.
bluelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 17:53   #435
Quote:
bluelife kaže: Pogledaj post
Evo nije mi obicaj kritizirati bez veze ali 2 zadnja dana sam bio u krevetu sa temperaturom i proljevom, a zadnje sto sam radio je rucak u Sofri, "Hadzijiski odrezak". Mozda je i do mene i moje osjetljive probave. Bio mi je cudan kao podgrijan a ne vruc direktno sa rostilja.
Ja izuzetno rijetko imam problema s probavom, pa mi opet naskodila Sofra kad bio zadnji put prije cca godinu dana. Nije mi jasno sto rade, jer obzirom na promet koji imaju, sve bi tebalo biti svjeze.
MarkoMh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 19:11   #436
Kad smo kod svjeze pripremljene hrane... neko dan jeden iz zgb cateringa pljesku koja je stoodsto pecena a i dalje crvena iznutra. To je to kad se ljudi ne zajebavaju s tudim zdravljem nego krkaju nitrite i levo i desno .
Za par postova unatrag a vezano za napuhanost... ne napuhuje mljeveno meso, ne napuhuje soja niti ergela mozebitnih aditiva, ne cine to niti zacini u prahu vec budalasi sto se igraju majstora mete pravi luk, papriku i ostala vlaknasta povrca kao zacin. Ja kazen na to- ko ij jebe kad ne znaju sto ostali znaju...

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2019., 12:18   #437
Quote:
MarkoMh kaže: Pogledaj post
Ja izuzetno rijetko imam problema s probavom, pa mi opet naskodila Sofra kad bio zadnji put prije cca godinu dana. Nije mi jasno sto rade, jer obzirom na promet koji imaju, sve bi tebalo biti svjeze.
a što bi radili, uzimaju najlošije namirnice jer će se ionako sve pojesti stvorila se urbana legenda da se tamo odlično jede i više se uopće ne trebaju truditi jer će ionako imati promet i zaradu... moj prijatelj koji inače nije nikakav gurman mi se žalio da su u Sofri očajno loši ćevapi, a on inače zna pojesti običnu kuhanu tjesteninu bez ičega
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2021., 14:35   #438
Zatvara se kultni zagrebački restoran u Green Goldu

Kratkom objavom na Facebooku objavljena je odluka o zatvaranju poznatog bosanskog restorana
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2021., 20:38   #439
pa zatvara se samo taj u Green goldu, i to u tom prostoru... trebali su to napraviti i prije s obzirom da se u Sofru ide u derneciti u velikim grupama sto je sad neizvedivo
a i dio kijentele iz obliznjeg Hiltona takodjer je izostao zbog nedostatka turista... kao ovo prodje Sofra ce se opet otvoriti u tom dijelu grada
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2021., 20:59   #440
Najbolje je da je Sofra i na Savici cca 300m od djamije gdje je takodjer restoran. I taj u djamiji je 100x od Sofre po kvaliteti i svemu a bogme i jeftiniji. Cemu ic u sofru... A opet posluju.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.