Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2016., 20:01   #8901
Jao zene skicam malo recept ciza, malo sladoleda i razmisljam kako bi bilo dobro da mi ih netko napravi.
Ako ne nadjem dobrovoljca, testirat cu ih na GO, tad cu valjda imati dovoljno vremena.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 27.07.2016., 21:40   #8902
Gipsy
janis2102 is offline  
Old 28.07.2016., 08:16   #8903
Negdje na temi, ne znam koji dio (možda 2) sam pronašla recept za "zeljanicu". Ima li to netko spremljeno ili možda link na recept?
janis2102 is offline  
Old 28.07.2016., 09:41   #8904
Priključujem vam se i ja

Ponukana iskustvom poznanice koju sam vidila nedavno nakon par miseci, i skoro se onesvistila od šoka kako žena izgleda i kako zrači, odlučila sam i ja pokušat.

Ja ne trebam smršavit, visoka sam 173 i 63 kg teška. Moj prvenstveni motiv za ovaj način prehrane je to šta se fizički osjećam očajno-tromo, umorno, neraspoloženo, s podočnjacima koji su u zadnjih godinu dana napredovali od nepostojećih do izrazito tamnih......do 11 ujutro sam već za prileć, a ne radit do 5 popodne

Danas mi je 7. dan "dijete", više manje sam se striktno držala (osim par datulja za koje sam tek kasnije saznala da su UH bombe i par kockica čokolade), jaja za doručak, meso i povrće za ručak, večera ili komad sira i salata, ili ostaci od ručka i salata.

Problem mi je što ne mogu više jest jaja za doručak ni prije nisam bila fan doručka, a sad nakon 7 dana kajgane ujutro mi se na spomen jaja povraća.
Ako bi i doručkovala prije, to bi bile kašice ili nešto slatko,peciva, kruhasto.

Sinoć sam pokušala napraviti lchf muffine, nažalost sve završilo u smeću
Umjesto tijesta stvorila se nekakva tvrda masa, žali bože i bademovog i kokosovog brašna

Uglavnom, ponata ovog mog romana je da vas pitam je li ok da, s obzirom da ne trebam smršavit, ujutro jedem kruh (lchf) s maslacem ili drugim namazima, ili će to utjecati na efekt prehrane? Također, ako još netko ima probleme po doručku kao i ja pa da stavi neki isprobani recept. I još, čula sam da lchf kruhovi imaju miris i okus po jajima, pa ako mi možete reć kod kojih kruhova se osjeti najmanje.
sbirulina is offline  
Old 28.07.2016., 10:03   #8905
Quote:
sbirulina kaže: Pogledaj post
Priključujem vam se i ja

Ponukana iskustvom poznanice koju sam vidila nedavno nakon par miseci, i skoro se onesvistila od šoka kako žena izgleda i kako zrači, odlučila sam i ja pokušat.

Ja ne trebam smršavit, visoka sam 173 i 63 kg teška. Moj prvenstveni motiv za ovaj način prehrane je to šta se fizički osjećam očajno-tromo, umorno, neraspoloženo, s podočnjacima koji su u zadnjih godinu dana napredovali od nepostojećih do izrazito tamnih......do 11 ujutro sam već za prileć, a ne radit do 5 popodne

Danas mi je 7. dan "dijete", više manje sam se striktno držala (osim par datulja za koje sam tek kasnije saznala da su UH bombe i par kockica čokolade), jaja za doručak, meso i povrće za ručak, večera ili komad sira i salata, ili ostaci od ručka i salata.

Problem mi je što ne mogu više jest jaja za doručak ni prije nisam bila fan doručka, a sad nakon 7 dana kajgane ujutro mi se na spomen jaja povraća.
Ako bi i doručkovala prije, to bi bile kašice ili nešto slatko,peciva, kruhasto.

Sinoć sam pokušala napraviti lchf muffine, nažalost sve završilo u smeću
Umjesto tijesta stvorila se nekakva tvrda masa, žali bože i bademovog i kokosovog brašna

Uglavnom, ponata ovog mog romana je da vas pitam je li ok da, s obzirom da ne trebam smršavit, ujutro jedem kruh (lchf) s maslacem ili drugim namazima, ili će to utjecati na efekt prehrane? Također, ako još netko ima probleme po doručku kao i ja pa da stavi neki isprobani recept. I još, čula sam da lchf kruhovi imaju miris i okus po jajima, pa ako mi možete reć kod kojih kruhova se osjeti najmanje.
Welcome
Evo, ja ne doručkujem.
Nemam problem s kilama nego ne volim doručak, ne prija mi, ne treba mi. Nikad ga nisam rado jela (izuzetak je na skijanju )
Ujutro popijem kavu s punomasnim vrhnjem, do ručka mi ne treba ništa. Ne grickam između obroka (nisam nikad imala tu naviku).
Obilato ručam, još obilatije večeram.
Imam istu kilažu već godinama (+- kilo dva)

Ne proizvodim nikakve čudne kruhove jer za to nemam ni volje ni vremena. Jednom sam napravila oopsie. Bezveze.
Muffine sam par puta napravila, ali bez ikakvog brašna, jaja, sir, šunka/panceta i povrće. To mi je zgodna večera ako nema ostataka od ručka, ili kad pokušavam nekome pokazati da ima dobre hrane na LCHF-u. Drugi zgodan i omiljeni recept su bruschette na patlidžanima.
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Old 28.07.2016., 10:04   #8906
Za sve svoje tegobe si jako dobro odlucila s ovim tipom prehrane.

Buduci da ne trebas mrsaviti slobodno si daj oduska, meni osobno najukusniji kruh je Dobar jutarnji kruh, u njega mozes kombinirati sve i svasta od onog sto vec imas doma, bitno da ti ukupni omjer sastojaka stima.
Primjerice nemas bademe, ubaci orahe, nemas mljeveni sezam, ubaci onaj u komadu , a povecaj mljevena 'brasna' koja imas, bitno da total suhih sastojaka odgovara receptu.

Nema okus po jajima i jako je fin. Cimpet izbaci iz recepta.

Ima i nekih receptica za peciva sa mljevenim indijskim orascicima, nisam probala , ali su jako dobri.


Imas temu lchf recepti na forumu, pa pogledaj i tamo, sto god sam od tamo spremala je ispalo dobro.

Da ti smjesa ne bude tvrda i gumasta bitno je da imas dovoljno masnoce , ako ti se nesto cini pretvrdo dodaj jaje ili maslac otopljeni, moze i malo vode.

Nase smjese nikada nisu 'tekuce' vec ih mozes grabiti rukom, moraju biti onako gnjacave, a ne tekuce

Jedi sve LCHF sto zelis i koliko zelis, citaj recepte i daj masti na volju, ako pratis smjernice sve ce biti super, a nakon mjesec - dva ce ti poceti nestajati problemi s umorm, losim spavanjem i tome slicno.
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Old 28.07.2016., 10:12   #8907
Hvala cure!
Popodne se bacam na dobar jutarnji kruh. Ne moram doručkovat, ali oko 11me uhvati glad pa moram nešto prigrist, inače imam osjećaj da ću zaspat na nogama. Bacam se popodne na dobar jutarnji kruh.
sbirulina is offline  
Old 28.07.2016., 12:40   #8908
Ja bih trebala smrsati koju kilu e sad me zanima da i su obavezna samo 3 obroka(posto ja volim da jedem manje a cesce)i da li su dozvoljeni punomasni sirevi
Trudna foka is offline  
Old 28.07.2016., 13:46   #8909
Nisam stručnjak za LCHF ali kad sam se odlučila krenuti, iščitala sam blogova i foruma pa mogu eto dat pokoji savjet.
Naime jedno od pravila LCHF-a je : Jedi kad si gladan, jedi do sitotsti.

Odnosno, ako niste tip od doručka, kao ni ja, nemojte jesti doručak. Ako Vam paše jesti 5 puta dnevno manje obroke, jedite tako... Nema ovdje strogog pravila da morate jesti određen broj obroka u određeno vrijeme....

Ja primjerice ne jedem doručak, naprosto mi ne paše. Ujutro popijem kavu sa kokosovim uljem, ili egg milkom ako imam vremena ga napraviti ujutro.
Na poslu ako osjetim glad pojedem paradajz, malo pršuta, šunke, špeka ili slično. To eventualno bude oko podneva.
Ručak spremam kad završim sposlom oko 3-4 sata poslje podne i jedem znači između 4 i 5 posljepodne.
I to je to.... naravno kad sam disciplinirana a ne kao zadnje vrijeme kad sam u nekom odvratnom stanju pa kiksam na sve strane.

Moj muž, navečer pojede i večeru, njemu treba, meni ne. Svejedno skidamo kile i on i ja bez obzira što on jede više od mene.

Dakle, osluškujte svoje potrebe i jedite kad ste gladni.
ivarica is offline  
Old 28.07.2016., 13:50   #8910
Eh, da, svima koji započinju sa LCHF prehranom bih preporučila da krenu sa zelenom kurom. To je jako dobar kick start, i očisti se tijelo fantastično. Koliko dugo će netko biti na ZK opet je individualno, ovisi koliko tko može tako. Ja sam u početku bila mjesec dana. Sad nakon ovog brljanja idem opet na ZK mjesec dana. Meni to nije problem jer nisam baš nešto ekstra luda za mliječnim proizvodima
ivarica is offline  
Old 28.07.2016., 13:59   #8911
Zanimljiv osvrt na zaslađivače, čak je i stevia među njima

http://www.dietdoctor.com/how-to-lose-weight#9
janis2102 is offline  
Old 29.07.2016., 08:55   #8912
koji zaslađivač kupujete za kolače i gdje? gdje su cijene najpovoljnije?
Imam doma zelenu (mljeveni list) steviju i to mi grozno mijenja okus hrane. Htjela bi uzeti nešto neutralnije. Stevija+eritrol?
anchy87 is offline  
Old 29.07.2016., 09:15   #8913
Da , kombo stevie i eritirola.

Ja sam uzela s moje nature web shopa.
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Old 29.07.2016., 10:49   #8914
Quote:
anchy87 kaže: Pogledaj post
koji zaslađivač kupujete za kolače i gdje? gdje su cijene najpovoljnije?
Imam doma zelenu (mljeveni list) steviju i to mi grozno mijenja okus hrane. Htjela bi uzeti nešto neutralnije. Stevija+eritrol?
Koristim Xilitol, probala sam razne stevije (tabletice, prah, tekuća) i jednostavno se nisam mogla naviknuti na okus, probala sam i eritrol, ali ima neki pepermintasti aftertaste koji mi se ne sviđa. Xilitol mi je ok, u zadnje vrijeme ga kupujem u Intersparu, cca 50kn/kg inače sam ga znala naručivati u Biokošari. Nije da nešto radim kolače i da ga puno koristim, ali za kavu i fat bombice mi je super.

Probaj kombinaciju stevije i eritrola, možda tebi bude ok...ne znaš dok ne probaš
tintintina is offline  
Old 29.07.2016., 11:29   #8915
Ja sam izbacila šećer iz kave, pijem običnu crnu, jutros prvi put uživam u okusu, znači mom tijelu je doslovno trebalo 8 dana da zaboravi na šećer u kavi
Ja sam kavopija, pa računam da u svaku kavu, a popijem ih 3-4 sigurno, stavim žličicu šećera ne bi ni trebala započinjat s lchf-om.

Sinoć sam pekla fat head pizzu http://www.ditchthecarbs.com/2015/04/23/fat-head-pizza/ , odlična je bila, iako sam zaboravila stavit krem sir u tijesto, nije smetalo. Sol nisam ni dodala u tijesto jer mi je sir bio slan (pola mozarella pola edamer). Gore samo rajčica mozarella i bosiljak Jako je zasitna pa mi je pola ostalo danas za ručak, valjda će bit ok kad se zagrije u mikrovalnoj.

Jedino me noćas ulovila mučnina, imala sam osjećaj ko da imam sto kila, valjda me malo i psiha pere i podsvjest, naučila sam na masnoće gledat ko na najveće zlo
sbirulina is offline  
Old 29.07.2016., 14:33   #8916
Quote:
sbirulina kaže: Pogledaj post





Jedino me noćas ulovila mučnina, imala sam osjećaj ko da imam sto kila, valjda me malo i psiha pere i podsvjest, naučila sam na masnoće gledat ko na najveće zlo


Ja nemam bas mucninu, ali stalno neki cudan osjecaj, kao da ću sad izbaciti visak masnoće ktoz usta do sada sam naravno izbjegavala masnoće, a i nisam od malena fan. Naime ja od prsuta odvajam ono bijećo, ne volim carsko, ne volim kozicu na piletini tako da to neću mijenjati.



Kavu sam pila doslovce s mrvicom sećera i cimetom, sad sam izbacila i to malo



Danas radila zeljanicu, ali nije mi se bas lijepo zapeklo gore kako sam ocekivala i dugo se peklo. Vjerojatno nisam vrhnje trebala staviti u smjesu jer ga nisam ni u klasicnu stavljala
janis2102 is offline  
Old 30.07.2016., 11:43   #8917
napravih jednostavnu slasticu, pa rekoh da podijelim s vama: smiksati šlag, dodati mascarpone, sladilo, kakao ili što već, pa sve smikasti, staviti u zdjelice i u frižider na hlađenje. ponekad umjesto kakaa napravim ganache, pa ga smiksam kada se ohladi i dodam ostale sastojke. ne pitajte za omjere.
gargamišamel is offline  
Old 30.07.2016., 14:42   #8918
Ja cu danas isto morati nesto slatko a u nedostatku inspiracije i volje za odlaskom u ducan (pms radi svoje), bit ce nesto s ovim sto imam doma.

Ono sto mene interesira je, jel bi ovaj slatkac od Gipsy i ciz od Urbane mogli ikako da se rade bez zasladjivaca? Ne koristim ih a ne bi bas slasticu koja nije slatka.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 30.07.2016., 16:01   #8919
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ne koristim ih a ne bi bas slasticu koja nije slatka.
možda tamna čokolada, ali dođe ti na isto. pada mi na pamet slatko povrće poput nekih bundeva i batata, ali ne znam da li i koliko se oni koriste u ovoj prehrani. zapravo znam da se batat ne koristi, ali nisam sigurna za bundeve.
gargamišamel is offline  
Old 30.07.2016., 20:32   #8920
Sada zato i koristim tamnu cokoladu kad radim slastice, i najcesce ubacim neki domaci pekmez ili brusnice, grozdjice. Znam da to nije lchf ali radije tako nego eksperimentirati sa zasladjivacima. Eventualno mogu meda ubaciti

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:08.