Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2006., 07:06   #1
Falafel u Zg

Prijatelj mi godinama zivi u Israelu ...neki dan mi se obratio sa idejom o otvaranju orginal falafel stand-a u ZG .Zamolio me da napravim malu anketu medju forumasima .Falafel je vegetarianska hrana ,relativno jeftina ..u principu kad u Izraelu kupujes falafel 'placas samo falafel i pitu dodatak od 6-7 vrsta salata je slobodan ,znaci koliko salate mozes staviti u pitu ovisi o tvom umjecu . I koja lokacija bi u ZG bila najbolja za takvu vrstu hrane.
Iskreno '..... ja sam ipak malo zabrinuta da tako nesta tamo nebi narocito proslo jer smatram da vegetarijanstvo jos uvjek nije jaca strana Hrvata???
Ruth48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 07:57   #2
ja mislim da bi bilo zgodno. ima dosta vegetarijanaca, a i onima koji to nisu vjerojatno bi bilo interesantno. ovisi jel fino. a koji je to tip restorana. brzinski ili? ako je nešto tipa fast food onda ti je po mom mišljenju centar najbolja lokacija.
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 08:20   #3
meni se sviđa ideja. čim se maknem iz shitty Hrvatske, jurim u institucije u kojima se nudi falafel. nema veze kaj nema mesa, jelo je zasitno i ukusno. radi se o slanutku, koji ima dosta bjelančevina, i još ako pride bude išao tahini - jelo je bog-bogova!
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 08:25   #4
sve kaj je novo i kaj još nema je ljudima interesantno
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 08:44   #5
Quote:
Ljelja kaže:
meni se sviđa ideja. čim se maknem iz shitty Hrvatske, jurim u institucije u kojima se nudi falafel. nema veze kaj nema mesa, jelo je zasitno i ukusno. radi se o slanutku, koji ima dosta bjelančevina, i još ako pride bude išao tahini - jelo je bog-bogova!

Da falafel su kuglice od slanutka uz njega obavezno ide dodatak tahini i humus ,razne varijante salata, gril patlidzan,sos od hrena i cikle, shug Jemenski ljuti sos. Falafel u pravilu se servira u pita ili lafa piti ali nije ni to pravilo u USA sam vidjela falafel u pecivu koi izgleda kao kosarica.
Ruth48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 09:28   #6
hej pozdrav, obožavam falafel u beču obavezno odem u židovski restoran i udavim se kako je to fino

nedavno sam pričao sa tipom koji drži kebab u tkaliči, naime i on je držao falafel i često sam znao ići kod njega, ali ima već neko vrijeme ne prodaje falafel, pitao sam ga zašto, kaže da se jako slabo prodavao.
u HR su ljudi većinom ortdoksni mesožderi i ako nema mesine onda su gladni

možda uz dobar marketing i vrlo,vrlo,vrlo umjerene cijene upali!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 10:08   #7
hej zaboravio sam napisati, dobrovoljno se javljam za degustaciju i ocjenu
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 12:20   #8
Quote:
grogo bolger kaže:
hej pozdrav, obožavam falafel u beču obavezno odem u židovski restoran i udavim se kako je to fino

nedavno sam pričao sa tipom koji drži kebab u tkaliči, naime i on je držao falafel i često sam znao ići kod njega, ali ima već neko vrijeme ne prodaje falafel, pitao sam ga zašto, kaže da se jako slabo prodavao.
u HR su ljudi većinom ortdoksni mesožderi i ako nema mesine onda su gladni

možda uz dobar marketing i vrlo,vrlo,vrlo umjerene cijene upali!
Umjerena cjena??? A koja bi to cjena trebala biti odprilike? Posto u HR cjena slanutka kosta tri puta vise nego u Israelu takodje i neko povrce kosta vise nego tamo.Prijatelj mi rece da je cjena falafela u piti u Israelu 3-4$ ovisno o mjestu.A slanutak pakovan po 1 kg stoi 1/5 $ dok sam cula da u HR 1kg slanutka stoi oko 25 kn, sto bi bilo oko 4$ 1 kg slanutka ?? Sve je pod ?
Ruth48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 12:45   #9
mora biti jeftiniji od čevapa
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 13:42   #10
Quote:
Ruth48 kaže:
Umjerena cjena??? A koja bi to cjena trebala biti odprilike? Posto u HR cjena slanutka kosta tri puta vise nego u Israelu takodje i neko povrce kosta vise nego tamo.Prijatelj mi rece da je cjena falafela u piti u Israelu 3-4$ ovisno o mjestu.A slanutak pakovan po 1 kg stoi 1/5 $ dok sam cula da u HR 1kg slanutka stoi oko 25 kn, sto bi bilo oko 4$ 1 kg slanutka ?? Sve je pod ?
ma ne može se Hrvatska cijenama povrća i voća boriti s Izraelom. tamo su maheri napravili raj na zemlji. sad umjesto pustinje imaju viseće vrtove. puno se i uspješno uzgaja, Hrvatska na žalost najveći dio hrane uvozi, zato je i skuplje.

ali mislim da u nas toliko niti ne bi igrala ulogu cijena (pa nemre to sad bit tak skupo), ako se biznis pravilno postavi. u našoj zemlji prolazi reklama i ako jedna muha sleti negdje, dolaze i ostale.

sjetila sam sa dva fenomenalna restorana koja nude chickpeas u Londonu. ustvari, taj lebanese stil je vrlo zahvalan jer možeš iskemijati sve, od restorana, prek kantine do take-awaya. Hummus Bros je fenomenalan, brz, opušen i s potpuno iskorištenim konceptom kombiniranja slanutka sa raznim prilozima i umacima. svaki dan neš drugo! kantina je u sred Sohoa. ima još jedan restač, mislim da se zove Just Falafel, nisam sigurna, ali isto uvijek dupkom pun jer je praktičan, a hrana svježa i totalno jeftina za londonske prilike.

e sad kad bi se tak nešto prodalo pod "hip" našim čevapožderima, nitko sretniji od nas ljubitelja slanutka! mislim da je tak nešto neminovno u skorije vrijeme. nemremo stalno prodavat image kraljevine odojka. tko prvi uleti s takvim spikama i dobro ih osmisli, mislim da ne može omanuti. nek si da napraviti biznis-plan u nekom savjetovalištu ili centru za poduzetništvo. lokacija + cijena trebali bi učiniti svoje.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 14:23   #11
@Ljelja ajme sad si me podsjetila
bio sam ovo ljeto tamo ajmeeee

samo da ne bude skupo kai subway sendviči
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 18:20   #12
ja to nekad za gablec jedem...bez salate.kad sefu idem kupiti shwarmu onda mi gazda restaca da falafel badave onak-na kucu.i ok je cisto.mislim da bi to rulja kupovala.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 18:31   #13
joooj falafi
bili su na rembrant pleinu u amsterdamu i stalno smo ih tamo jeli! sa salata barom i majonezom na pumpicu!!!! predobra stvar!
ja bi ih svakako i u zgb jela
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 18:58   #14
Quote:
Ruth48 kaže:
Prijatelj mi godinama zivi u Israelu ...neki dan mi se obratio sa idejom o otvaranju orginal falafel stand-a u ZG .Zamolio me da napravim malu anketu medju forumasima .Falafel je vegetarianska hrana ,relativno jeftina ..u principu kad u Izraelu kupujes falafel 'placas samo falafel i pitu dodatak od 6-7 vrsta salata je slobodan ,znaci koliko salate mozes staviti u pitu ovisi o tvom umjecu . I koja lokacija bi u ZG bila najbolja za takvu vrstu hrane.
Iskreno '..... ja sam ipak malo zabrinuta da tako nesta tamo nebi narocito proslo jer smatram da vegetarijanstvo jos uvjek nije jaca strana Hrvata???
super, sam tam bi jel! kad sam u Zagrebu

no, kaj inace ide uz taj falafel je i ponuda nekvog laganijeg mesa tipa kebab, shuarma-pita. tak bi svi dosli na svoje. nije bash kosher, ali funkcionira.
a falafel
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 19:01   #15
Quote:
Ruth48 kaže:
Umjerena cjena??? A koja bi to cjena trebala biti odprilike? Posto u HR cjena slanutka kosta tri puta vise nego u Israelu takodje i neko povrce kosta vise nego tamo.Prijatelj mi rece da je cjena falafela u piti u Israelu 3-4$ ovisno o mjestu.A slanutak pakovan po 1 kg stoi 1/5 $ dok sam cula da u HR 1kg slanutka stoi oko 25 kn, sto bi bilo oko 4$ 1 kg slanutka ?? Sve je pod ?
mora uvoziti iz makedonije. tam je jefitinije.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 19:39   #16
DA!!! FALAFEL STAND ILI BILO GDJE! TREBA OTVORIT FALAFEL JE TAKO FIIIIIIIIIN!
__________________
zlo&pakost inc.
pakost is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 19:50   #17
Quote:
Ljelja kaže:
sjetila sam sa dva fenomenalna restorana koja nude chickpeas u Londonu. ustvari, taj lebanese stil je vrlo zahvalan jer možeš iskemijati sve, od restorana, prek kantine do take-awaya. Hummus Bros je fenomenalan, brz, opušen i s potpuno iskorištenim konceptom kombiniranja slanutka sa raznim prilozima i umacima. svaki dan neš drugo! kantina je u sred Sohoa. ima još jedan restač, mislim da se zove Just Falafel, nisam sigurna, ali isto uvijek dupkom pun jer je praktičan, a hrana svježa i totalno jeftina za londonske prilike.

.
Ima i Falafel King na Portobellu Rd.

ja sam si u Hrvatskoj sama radila falafele... uzasno su easy za napraviti... humus je malo jebeno napraviti zbog tahini sosa...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 20:55   #18
Quote:
Ruth48 kaže:
Prijatelj mi godinama zivi u Israelu ...neki dan mi se obratio sa idejom o otvaranju orginal falafel stand-a u ZG .Zamolio me da napravim malu anketu medju forumasima .Falafel je vegetarianska hrana ,relativno jeftina ..u principu kad u Izraelu kupujes falafel 'placas samo falafel i pitu dodatak od 6-7 vrsta salata je slobodan ,znaci koliko salate mozes staviti u pitu ovisi o tvom umjecu . I koja lokacija bi u ZG bila najbolja za takvu vrstu hrane.
Iskreno '..... ja sam ipak malo zabrinuta da tako nesta tamo nebi narocito proslo jer smatram da vegetarijanstvo jos uvjek nije jaca strana Hrvata???
Cuj, za nesto malo neobicnije, ja bih rekla strogi centar, jer time zahvacas ne samo gradsku nego i turisticku populaciju--pa jos ako je mjesto oglaseno na websiteovima tipa In Your Pocket, moglo bi proci dobro.
Ako zeli otvoriti bas stand, onda je sam falafel dosta. Inace Zagrebu stvarno fali nekakvo mjesto za brzu vegetarijansku prehranu, tipa salad bar (a moze i nesto drugo), gdje se moze uzeti i takeaway a moze i sjesti. Vegetarijanaca mozda i nema tako puno, ali ima dosta ljudi, posebno mladjih (a pogotovo zena), koji bi rado pojeli bezmesni obrok koji je jeftin a malo zanimljiviji i prehrambeno vredniji no pecivo, komad pizze ili sendvic sa sirom.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 21:59   #19
Quote:
puffko kaže:
Cuj, za nesto malo neobicnije, ja bih rekla strogi centar, jer time zahvacas ne samo gradsku nego i turisticku populaciju--pa jos ako je mjesto oglaseno na websiteovima tipa In Your Pocket, moglo bi proci dobro.
Ako zeli otvoriti bas stand, onda je sam falafel dosta. Inace Zagrebu stvarno fali nekakvo mjesto za brzu vegetarijansku prehranu, tipa salad bar (a moze i nesto drugo), gdje se moze uzeti i takeaway a moze i sjesti. Vegetarijanaca mozda i nema tako puno, ali ima dosta ljudi, posebno mladjih (a pogotovo zena), koji bi rado pojeli bezmesni obrok koji je jeftin a malo zanimljiviji i prehrambeno vredniji no pecivo, komad pizze ili sendvic sa sirom.
U pravu si, ja mislim da bi on to malo vise prilagodijo Evropskom stilu. Stim sto bi se moglo sjesti i naruciti falafel na tanjuru.... takeaway u svakom slucaju a mozda i dostava u urede ili tako neke ustanove koje nemaju gablece.Mozda bi se tu radi raznovrsnosti ponude nudili jos neki specijaliteti ' koi i nisu iskljucivo vegetarijanski .Naprimjer ' griled hallumi ' dimljeni tofu i jos poneki specijalitet koi su mlijecnog tipa ,jaja bi bila potpuno iskljucena . Meso nedolazi u obzir , smatram da ima dovoljno restorana koi sluze mesne obroke u ZG.U pravu si i oko lokacije ja isto smatram da je centar mjesto za takvu stvar. Znaci '... odprilike bi trebao ulicni lokal minimum 30 m/2 .Dugo nisam u HR tako da nemam predodzbu koliko bi najam takvog prostora stajao..? Ako neko ima neku jasniju sliku oko visine najamnine ' molim savjet!!
Ruth48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 00:11   #20
to bi definitivno upalilo u zg. ljudi vole nove stvari a u zg je tako malo različitih mjesta. također sve je više ljudi koji brinu o prehrani i iako i nisu vegeterijanci vole vegetarijansku hranu.mislim da bi mjesto trebalo fora izgledati i da bi bilo bolje da u ponudu uključite i neka druga jela. npr. juhe ( take away) salate i slično, a i ta bi hrana mogla imati istočnjački štih.
sretno
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.