Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2013., 17:00   #3701
što bi bila dobra alternativa za zube. mica inače papa sirovo meso, ali kosti ne može (ne želi) nikako, neće niti oglodati npr. nasjeckane pileće vratiće, dehidrat joj ne želim davati, tu i tamo (kad sam u žurbi) dobije koju konzervu, ali nisu joj baš nešto omiljene. ali trebam joj nešto kupiti za zube, a i kalcija bi trebala dobivati
crystalmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 18:35   #3702
Šta je grožđe otrovno za mace? Ovaj moj krelac zna marnuti bobu grožđa ako ostavim grožđe vani na elementu pa je našutavava po kući, nosi u ustima i sl. Isto radi sa svim ostalim bobičastim voće, povrćem i voćem koje je narezano na komade ili koje je sitnije. Eh da, voli maznuti list od kupusa pa ga raskida, baca, igra se... I obično sve to njegovo igranje završi tako da mi dofura na krevet, da ja ne gledajući sjednem ili legnem na to i gledam šta je to ljigavo ispod mene.

Bemu miša, sad ću tek morati paziti šta ostavljam na elementima u kuhinji, ništa on od toga ne jede jer mu nije napeto ali kida, baca, našutava, nosi u gubici pa ste me sad malo isplašili.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 18:45   #3703
je otrovno je za mace i pse, ima neki spoj neznam točno, mada ako to naganja i nosi po kuću, nema tu razloga za brigu, moje naganjaju sve kaj nađu, bilo to hrana ili ne... najmlađa maca je po pitanju čudne hrane najblesavija, najnapetiji joj je kruh, mazne komad i onda ga nosi i reži često i pojede, također obožava lizat ulje s tave, a i dvaput sam ju zatekla kako pije kavu iz šalice... kavu sa sojinim mlijekom
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 18:50   #3704
Quote:
crystalmaiden kaže: Pogledaj post
što bi bila dobra alternativa za zube. mica inače papa sirovo meso, ali kosti ne može (ne želi) nikako, neće niti oglodati npr. nasjeckane pileće vratiće, dehidrat joj ne želim davati, tu i tamo (kad sam u žurbi) dobije koju konzervu, ali nisu joj baš nešto omiljene. ali trebam joj nešto kupiti za zube, a i kalcija bi trebala dobivati
kosti nisu samo za zube, nego trebaju za funkcioniranje organizma u cjelini...
možeš ih samljeti ili zdrobiti pa joj dati s mesom
ako hraniš samo sa sirovim, trebaš se relativno strogo držati optimalnog omjera mesa/iznutrica i kostiju
ili moraš davati mačju hranu
__________________
Live long and prosper Mace traže dom https://www.facebook.com/pravasapa
Spori Lori is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 21:45   #3705
ja danas kupila jednu malu vrećicu Hills natures best i jednu RC kitten da miješam sa Orijenom dok ne stigne zaliha za dva tjedna. ovaj Hills joj se ni malo ne sviđa za sada, a kitten je jela prije ali sada je drugačiji, puno su manji ti briketići, pa joj treba malo da se navikne. strah me bilo kupiti vreću od 2kg ak ne bude htjela jesti pa ćemo ovaj miks za sada papati dok ne dođe orijen.
lilith.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 22:08   #3706
mojima je orijen naravno dosadio . koji šok. taman nađem hranu s kojom sa zadovoljna i njima je bila dobra, i sad im se više ne sviđa. imam vreću N&D, kad pojedu orijen, pa dok stigne nova pošiljka. taman će im N&D do tada dosaditi
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 23:05   #3707
Nama je Britcare pri kraju i naravno da ga kod nas u centru nema a ne mogu nikako do osijeka...jedina alternativa mi je RC ili Pro plan za kastrate...micko ne želi ni primirisati RC-u a od Pro plana mu je stvarno smdilo govno kako su me i upozorili...tako sam se nadala da ću ugrabiti orijen ali ništa niti od Brita a kamoli toga...mislim da ću morati naručiti preko neta...ima li možda kakav kod za Pet centar i znate li za koliko stigne pošiljka?


inače Britcare bi trebala biti hrana bez žitarica i glutena zar ne?
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 23:07   #3708
za par dana stigne pošiljka

evo probaj ovaj kod, dobila sam ga na mail NL281G43M

brit nije bez žitarica, sadrži kukuruz
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 23:14   #3709
opet sam usporedila superpremium hrane za kastrate i zaista britcare ima najbolji sastav bez glutena nasuprot RC, HIll's i Pro Planu.
I koliko je micko prije bio lud za purinom tako je sada za ovom hranom, kakica nikad bolja i smrad puno manji nego na pro planu

evo ga:

BRIT CARE CAT CASTRATE
Potpuna hrana za sterilizirane mačke s piletinom i rižom

Brit Care hipoalergena hrana za mačke sadrži funkcionalne sastojke (M.O.S., F.O.S.), a ne sadrži soju, govedinu, svinjetinu, teletinu, kao ni GMO sastojke.
Brit Care Castrate je visoko probavljiva superpremium hrana za sterilizirane i kastrirane mačke.
Održavanjem optimalnog pH, podržava zdravu funkciju bubrega i djeluje kao prevencija stvaranju mokračnih kamenaca.

Sastav: piletina i prerađevine pilećeg podrijetla (40%), riža, kukuruz, mast peradi, dehidrirane pileće bjelančevine, dehidrirani kukuruz, rižine posije, pivski kvasac, suha repini rezanci, ulje lososa, prirodne arome, prirodna vlakna, minerali, DL-metionin, L-lizin, manan oligosaharidi (M.O.S.), voćni oligosaharidi (F.O.S.), valerijana (0,01%).

Analitički sastav: bjelančevine 36%, sadržaj masti 12%, vlaga 10%, sirovi pepeo 7,5%, sirova vlaknina 5%, kalcij 0,8%, fosfor 0,7%, natrij 0,88%, magnezij 0,06%.
Dodaci/kg: nutritivni dodaci: vitamini: vitamin A 30000 IJ, vitamin D3 2000 IJ, vitamin E 600 mg, vitamin K3 1 mg, vitamin B1 2,5 IJ, vitamin B2 3 mg, vitamin B6 2 mg, vitamin B12 0,02 mg, niacin 25 mg, kalcijev pantotenat 5 mg, biotin 1 mg, folna kiselina 0,2 mg, kolin klorid 350 mg; elementi u tragovima: željezo 36 mg, cink 34 mg, mangan 15 mg, bakar 75 mg, jod 0,4 mg, kobalt 0,2 mg, selen 0,3 mg; aminoliseline: taurin 1500 mg, DL-metionin 7,2 mg, L-lizin 19 mg.

Nabrijala sam se na Orijen pa ugrabiti ću ga kad tad
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 23:15   #3710
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
za par dana stigne pošiljka

evo probaj ovaj kod, dobila sam ga na mail NL281G43M

brit nije bez žitarica, sadrži kukuruz
Hvala puno!
to sam pretraživala na stranicama pet centra jedina hrana u kategoriji hrane bez žitarica i glutena im je britcare, ali po sastavu se vidi da ima žitarica ali istina nema glutena.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 01:04   #3711
Quote:
lanaxx kaže: Pogledaj post
je otrovno je za mace i pse, ima neki spoj neznam točno, mada ako to naganja i nosi po kuću, nema tu razloga za brigu, moje naganjaju sve kaj nađu, bilo to hrana ili ne... najmlađa maca je po pitanju čudne hrane najblesavija, najnapetiji joj je kruh, mazne komad i onda ga nosi i reži često i pojede, također obožava lizat ulje s tave, a i dvaput sam ju zatekla kako pije kavu iz šalice... kavu sa sojinim mlijekom
Dobro stvarno mu to nije napeto za jesti, više mu služi za igru, al opet me sad malo trta. Budem ja sve osim naranči i banana spremala izvan dohvata šapa.

Oooo da, kruh je isto jako zanimljiv, pogotovo kad ga ostavimo sušiti za mrvice i kad si gospodin smisli da ono što je u zdjelici nije po njegovoj volji. Onda iz očaja marne i malo žvače, ono u stilu vidite me kako sam jadan, moram jesti stari tvrdi kruh.

Dobro ulje mi još nije nitko lizao, iako da pržim bilošta u maslinovom uopće ne sumnjam da bi ovo moje debelo čudo od micana išao malo lickati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 01:10   #3712
Quote:
lilith.. kaže: Pogledaj post
ja danas kupila jednu malu vrećicu Hills natures best i jednu RC kitten da miješam sa Orijenom dok ne stigne zaliha za dva tjedna. ovaj Hills joj se ni malo ne sviđa za sada, a kitten je jela prije ali sada je drugačiji, puno su manji ti briketići, pa joj treba malo da se navikne. strah me bilo kupiti vreću od 2kg ak ne bude htjela jesti pa ćemo ovaj miks za sada papati dok ne dođe orijen.
Ne znam zašto, ali moji sa Hillsom nisu baš previše oduševljeni. Ono jedu ga ali vidiš da to rade preko one stvari.

Quote:
Lost_in_Wonderland kaže: Pogledaj post
opet sam usporedila superpremium hrane za kastrate i zaista britcare ima najbolji sastav bez glutena nasuprot RC, HIll's i Pro Planu.
I koliko je micko prije bio lud za purinom tako je sada za ovom hranom, kakica nikad bolja i smrad puno manji nego na pro planu
Pa da, BC je recimo malkoc bolji, ako ništa jednak je al je cjenovno prihvatljiviji nego ovi. Moji su na ovoj za kastrirane, micko baš nije sretan ali ja jesam, barem se ne obžderava nego jede kad je gladan.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 09:10   #3713
Dakle, odlučim prebaciti ljubimče na Royal Canin i kupim Hill's za kastrirane pa pomiješam jer računam da je na Hill's okuse navikao, pa da mu ne bude velika promjena odjednom. Nakon Hill'sa je povratio , a dotad nikad prije nije povratio od hrane. Samo nakon kastracije, ali to je normalno.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 12:59   #3714
ja sam sada definitivno uvjerena da je u RC kittenu droga
ima u zdjelici pomiješano Orijen, RC kitten i Hills i od svega toga je pobirala sav RC i pojela, i dobar dio Hillsa a Orijen je ostao jadan netaknut.

i počela mi je puno više jesti. danas joj je 9 dana od sterilizacije, nije moguće da jede zbog toga zar ne?
mislim da ću joj morati početi po prvi puta određivati količinu klope... samo moram prvo izračunati koliko bi bilo optimalno jer su tri različite hrane u igri i svaka ima drugačiju preporučenu količinu.
lilith.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 15:53   #3715
To sam i ja rekla, garant je neka droga u RC-u, ova moja luda mačka kad ga nanjuši ne prestaje jesti dok sve ne pobrsti. Čak i kada joj miješam, ona ga nanjuši i samo njega jede. A u onaj RC babycat od 1-4 mjeseca ne znam šta stavljaju unutra, ali maltene moram bježati od nje kad nanjuši vrećicu koliko je dosadna i koliko žica. Kao pravi narkić.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 00:03   #3716
da su vam se macke i da li je to normalna pojava,nakon godinu dana ( kod mene) hranjenja sa superpremium hranom postale preosjetljive na ove jeftine obojane hrane?
dala sam neki dan maci kitekat u vrecici jer ima 7 kg brita i vecinom ga jede,tu i tamo joj uzmem dm konzervu,a nije mi se dalo u dm reko dosta joj je kitekat,i drugo jutro je plakala jako i isla na wc 4 puta,ima grceve, da li je mozda sada postala preosjetljiva na tu jeftnu hranu ili sto? od dm hrane i landfleisha je okej. takoder zna nekad povratiti vodu( jednom nakon sto se kuhane brokule najela) a nekada hranu,prejede se te suhe pa onda pije vode,ali je opcnito zdrava pa ju nebi zbog probave vodila vetu zasada ako se ne nastavi,koje povrce bi joj mogla davati? cesto joj kuham brokulu i voli ju jako i jede,ovih dana cu i mijesano kuhano mrkve krumpira persina, je to zdravo za njih?zelim joj najbolju prehranu ali brit kao da joj je nadrazio zeludac malo...a ako ne jede mokre hrane dulje onda place trazi jesti kraj pune zdjele suhe hrane...
dayria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 00:19   #3717
Quote:
dayria kaže: Pogledaj post
da su vam se macke i da li je to normalna pojava,nakon godinu dana ( kod mene) hranjenja sa superpremium hranom postale preosjetljive na ove jeftine obojane hrane?
Mislim da nije u pitanju preosjetljivost zbog superpremium hrane nego u Kitekatu, pogotovo ako joj od drugih, jeftinih hrana nije bilo ništa.

Ja imam jedno loše iskustvo sa Kitekatom i nikad više ga nisam dala ni jednoj mački.
U sezoni mačića sam ih imala jedno 7-8 plus moje, različitih starosti i iz različitih legla i ostala bez klope navečer a imala vreću Kitekata koju mi je netko donio uz nekog mačića i dala im to.
Svi do jednog su dobili proljev, a neki i povratili. Odmah sam maknula sav Kitekat iz zdjelica i ponovo su bili dobro.
Od tada bi rađe mačke držala gladne jedan dan nego bilo kome ponovo dala Kitekat.
Pinlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 00:21   #3718
Dayria moja mačka povraća whiskas i kitekat vrećice u zadnje vrijeme, prije nije tako da nije ništa čudno da im počne smetati s vremenom, nije baš neka hrana, zapravo te vrećice su smeće.

Jel maca ima proljev? Nemoj joj davati ovo povrće koje si mislila, mace su mesožderi. Ja znam povremeno neko povrće dati ali u minimalnim količinama i to samo zato jer su navikli u tim žnj hranama ih jesti pa žicaju. Ako mica ima proljev skuhaj joj piletinu sa malo riže, ali onako da se riža raskuha. I to sve možeš izmikasti u pastu, moji su jednom svi imali neku crijevnu virozu i proljev i s ovime sam ih hranila danima i to me spasilo. Čim bi krenila davati mačju hranu krenulo bi im opet pa sam ih držala nekoliko dana na tome dok im se nije smirio želudac i crijeva. Onda sam im davala 2-3 tjedna i suhu i mokru za gastro probleme i onda sam ih prebacila na uobičajnu prehranu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 00:28   #3719
pa i moja je prije nego je k meni dosla hranjena sa kitekatom,cleverom i slicnim jeftinim hranama i oke j ebilo,onda sam presla na dm hranu,pa na proplan i sada je na britu,ali nikada joj nije bilo lose od whiskasa ili tako nesto,nekada joj uzmem da se posladi tim otrovima,neznam da li je proljev ili grcevi,mozda tvrda stolica neznam ali nije bila okej,plakala je i to je vec drugi puta da tako nikada mi nije,a povrati mi ponekad ali samo vodu ili recimo gluposti koje jede dlake plastiku pera...a nekada i hranu,sad joj vise nikada nedam nista osim dm mokre hrane i landfleisha,cak cu joj poceti kuhati domacu hranu, a povrce neznam,dam joj rijetko krumpira kuhanih ili mrkve malo,sad brokulu obozava sve pojede a neznam dal je zdravo spada li pod raznovrsnu prehranu ili nije potrebno?
dayria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 01:13   #3720
Ma Whiskas, Kitekat i slične hrane su zapravo teško smeće, ko npr. što je kod ljudi pašteta, hrenovke, kojekakve pureće i pileće posebne gdje pol kile dođe 10 kn i sl. Nije joj prije smetalo, sad smeta, nemoj joj davati ionako nema ništa kvalitetno u njima. Kažem ti da je tako i kod moje mace, jela je sve i svašta, sada joj smeta i ne dajem joj to što vidim da joj ne paše. Ni meni ne pašu neke stvari koje sam prije jela, ne brinem se što mi je kod mace ista stvar pogotovo kad su ovakve hrane u pitanju.

Normalno je da mace povremeno povrate, pogotovo kad su kućne i kad se jače linjaju. Zato maci uzmeš neku travicu da može lakše izbaciti dlaku povraćanjem ili joj daj pastu pa će izaći na drugi kraj.

Zašto joj ne želiš davati više Brittcare? Te sve mokre hrane su preskupe ako se uzimaju neke kvalitetne, za te novce možeš hraniti macu sa pravim mesom. A ove dm-ove i Laind of flech baš i nisu bog zna šta, bolje su od Whiskasa i sl ali ne nešto puno. Moj savjet ti je da uzmeš jednu solidnu suhu hranu (ako si možeš priuštiti kupuj Orijen, baš je nedavno mislim Lilith pisala da ga ima u Šapici u Donjem gradu), Brittcare, Royal Canin, Hill's i Iams su tu negdje u rangu koliko sam ja proučavala u zadnje vrijeme. Nisu baš bajne jer imaju povrća ili žitarice u sebi al opet su puno bolje od onih jeftinijih i razvikanih poput Whiskasa. Od mokre bi ja na tvom mjestu izbjegavala ove koje joj smetaju. I definitivno joj kuhaj što više mesa, ribe i sl. Ako se usudiš možeš davati i sirovo meso ali meso se mora zamrznuti u dubokom i držati mislim min 24 sata (imaš temu o sirovoj hrani pa si pogledaj). Izbjegavaj povrće bilokoje vrste pogotovo krumpir i rižu i sl. Rižu ja svojima dajem jedino kad imaju proljev i to ovako gore kako sam ti napisala.

Ne znam, ja gledam da svojima kombiniram što različitije. Suha hrana im je osnovna hrana, ovo ostalo im kombiniram. Od suhe im uzimam Brittcare i RC urinary povremeno zbog mačka ili im uzmem RC za seniore jer su moji gospoda u godinama a taj isto regulira ph mokraće. Mokru kupujem koju stignem i koju ulovim na akciji u Pet centru. Micanu ne dajem ni u ludilu sa račićima i sl jer mi od tog dobije neke eksplozivne smrdljive sraćke , mački ne dajem whiskas i kitekat jer ih riga. Kuham im meso, jetricu, srceta, ribice (papaline, srdelice), povremeno dam jogurta, maslinovog ulja jer micko obožava. Znam im dati i malo sirovoga ali me to previše strah jer u većini slučajeva je iz mesnice ili iz trg, centara meso pa se ne usudim baš davati u velikim količinama i često.
Znam da ne hranim mace idealno ali nastojim u skladu sa mogućnostima koje imam da im priuštim najbolje što mogu. Mislim da se ne bune.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 08.02.2013. at 01:18.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.