Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2010., 19:58   #61
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Hvala svima koje ste se javile, dobro je čuti pozitivne ishode. Zanima me, Sanja 071974, jesi li imala i submukozne miome? Njih me u biti najviše strah i zbog njih me gin. šalje na operaciju "jer bi se to tako lijepo moglo izvaditi", kako je ona rekla.
Ne. Svi su intramuralni i subserozni. No, toliko ih je da mi je maternica duplo veća od normale (kao da sam u 5. mjesecu trudnoće).
Sanja071974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 00:41   #62
Jesi li ikad imala kakve simptome zbog mioma, bolove ili nešto drugo?
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 10:02   #63
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Jesi li ikad imala kakve simptome zbog mioma, bolove ili nešto drugo?
Zadnjih nekoliko godina imam prilično bolne ovulacije. Tako i točko znam kada su . Razlog tome je estrogen kojim se ti miomi "hrane", a koncentracija mu je valjda najviša oko sredine ciklusa. I svaka druga ili treća menstruacija mi je obilna i traje 10ak dana (potrošim nekoliko paketa uložaka).
Sanja071974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 16:21   #64
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Think.pink34, vidim da si imala spontani, imala sam i ja, isto su rekli da nije zbog mioma, ali gin. mi je rekla ako opet ostanem trudna da mogućnost pobačaja sa submukoznim miomima visi nad glavom. A sad spontani nije bio zbog njih??Kakve ti imaš?
Submukozne i subserozne...piše na nalazu...
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 17:46   #65
Think.pink34, koliko su ti veliki submukozni miomi? Ja imam 3 do 2 cm, a jedan od intramuralnih pitišće cavum. Što su ti dr. rekli za njih, vaditi ih ili ne? Imaš li kakvih simptoma zbog njih?
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 22:32   #66
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Think.pink34, koliko su ti veliki submukozni miomi? Ja imam 3 do 2 cm, a jedan od intramuralnih pitišće cavum. Što su ti dr. rekli za njih, vaditi ih ili ne? Imaš li kakvih simptoma zbog njih?
Oko 2 cm čini mi se, takvih 5 i još manjih kojima ne znaju broj...ali morala bi pročitati nalaze pa ti odgovorim sutra jer sad kurim u 39 temperaturi, valjda već 5-ti put u zadnja 3 mjeseca. Nakon kiretaže sam cijelo vrijeme jako bolesna, nešto se očito poremetilo. Morat ću malo pitati cure na temi kiretaža..
Rekli su mi doktori, jedno 10 njih ne dirati i jedna doktorica možda dirati. Dakle, nema šanse da mi kopaju kad ni sami nisu sigurni. Inače su ti meni prije 5 godina miomi kao bili strašan problem jer mi je moja gini rekla da ću morati dugo zatrudnjivati...onda sam taj problem stavila sa strane jer sam dobila nove dijagnoze isto ne dobre i na kraju sam bez problema ostala trudna iz prvog pokušaja bez ciljanja plodnih dana, onako ajmo probati...nisam mogla vjerovati da je uspjelo, ali sreća nije dugo trajala. I vjerujem im da miomi nisu utjecali jer sam i sama vidjela na UTZ njihove pozicije, dr mi je sve super objasnio. S tim da sam dobila napomenu čim slijedeći put posumnjam na trudnoću da dođem odmah u bolnicu na pregled. Jedini njihov savjet je bio što prije ponovno pokušati jer miomi rastu. E sad, ja bi pokušala, ali vidim da mi je dragi još uvijek malo u dilemi, jer sam stalno bolesna, pa bi on ipak pričekao još malo....
Inače ja imam 35 godina, a on 40 i nismo baš neki cvjetići više...pa ćemo morati požuriti.
Miomi mi rade dugotrajnije i jako bolne menstruacije. Nakon kiretaže sam krvarila jako obilno 10 dana i još 5 lagano. Katastrofa. Završila na hitnoj pa mi je dr objasnio da je to upravo radi mioma.
Nego jesi ti pokušala zatrudniti ili?
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 00:26   #67
Baš mi je drago, think.pink34, što sam te otkrila jer imamo slične priče i probleme. Znači, dr.-i nisu za skidanje mioma..Sad mi je puno lakše. Još samo nešto..U kojem dijelu maternice ti se nalaze? Meni piše u stražnjoj stijenci pa mislim da je to ok pozicija. I ja bila na kiretaži iza spontanog, ali vakumskoj, znači bez upotrebe kirete, kod Podobnika. Slučajno sam to našla na netu i dobro da jesam, inače bi sigurno krvarila kao i ti nakon kiretaže. Ja sam oskudno krvarila svega par dana i već 6. dan išla na posao. Nikakvih bolova nije bilo. Ovih dana ćemo pokušat ponovo sa trudnoćom..Dovršavam pijenje 3. kure Fitosan pripravaka pa ćemo vidjet hoće li se u međuvremenu nešto uhvatiti..Želim ti što brže ozdravljenje!
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 21:18   #68
Izgleda da sve ovdje imamo 35 godina. I ja imam subserozni miom na lijevoj strani maternice, zapravo dva mioma spojena u jedan 6x4 cm. Moj ginekolog ne savjetuje mi operaciju, a kirurg u vingradskoj da. Ne znam sto da radim, strah me je da nesto ne podje po zlu tijekom operacije i da tek onda ostanem bez mogucnosti da zatrudnim. Ne znam sto da radim, a morat cu se odluciti....
goranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 21:24   #69
imam miom 11 mm,brine me to što mi gin nije rekao ni di se nalazi ni ništa.to sam tek vidjela u povijesti bolesti u kojoj je napisao kad sam stigla doma.opet si mislim nije toliko lud da mi ga ne spomene ako je značajan.radimo na bebei i ne znam što bi mislila.
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 08:31   #70
Zanima me..Imate li kakvih bolova zbog mioma, mislim mimo mjesečnice?Ja da, otpočetka dok sam još imala samo 2 mioma, intramuralna.Onako..Tupa, podmukla bol, ona koja "smeta". Nije jaka, samo smeta. Mislila sam možda imam bolove jer sam mršava pa se prije osjeti. Čitala sam da debelim ženama ponekad ni ne otkriju miome..
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 08:44   #71
Quote:
goranka kaže: Pogledaj post
Izgleda da sve ovdje imamo 35 godina. I ja imam subserozni miom na lijevoj strani maternice, zapravo dva mioma spojena u jedan 6x4 cm. Moj ginekolog ne savjetuje mi operaciju, a kirurg u vingradskoj da. Ne znam sto da radim, strah me je da nesto ne podje po zlu tijekom operacije i da tek onda ostanem bez mogucnosti da zatrudnim. Ne znam sto da radim, a morat cu se odluciti....
Kontroliras li koliko brzo raste i u kojem smjeru (prema sluznici ili prema seroznoj ovojnici, tj unutra ili van)?
Koliko dugo pokusavas ostati trudna?
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 08:46   #72
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
imam miom 11 mm,brine me to što mi gin nije rekao ni di se nalazi ni ništa.to sam tek vidjela u povijesti bolesti u kojoj je napisao kad sam stigla doma.opet si mislim nije toliko lud da mi ga ne spomene ako je značajan.radimo na bebei i ne znam što bi mislila.
11 mm miom u principu nije znacajan, jedino ako bi slucajno zatvarao cerviks.
Pretpostavljam da ti ga dr nije spomenuo upravo zato sto ne smatra da je bitan.

Miomi su inace toliko cesti da ih je tesko smatrati nekom patologijom
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 08:49   #73
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Zanima me..Imate li kakvih bolova zbog mioma, mislim mimo mjesečnice?Ja da, otpočetka dok sam još imala samo 2 mioma, intramuralna.Onako..Tupa, podmukla bol, ona koja "smeta". Nije jaka, samo smeta. Mislila sam možda imam bolove jer sam mršava pa se prije osjeti. Čitala sam da debelim ženama ponekad ni ne otkriju miome..
Pa nema ti tu neke veze, osjecaj boli i ultrazvucna vidljivost mioma.
A miomi mogu izazivati bol ili osjecaj pritiska u trbusnoj supljini, i mimo menstruacije.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 13:07   #74
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
11 mm miom u principu nije znacajan, jedino ako bi slucajno zatvarao cerviks.
Pretpostavljam da ti ga dr nije spomenuo upravo zato sto ne smatra da je bitan.
hvala pratim tvoje postove (je offtopic) tamo na metodama izačeća pa me čisto zanima kako to da si toliko informirana?(ako želiš reć naravno) još jednom sorry za off
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 19:54   #75
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Kontroliras li koliko brzo raste i u kojem smjeru (prema sluznici ili prema seroznoj ovojnici, tj unutra ili van)?
Koliko dugo pokusavas ostati trudna?
znam za njega oko dvije godine i za to vrijeme nije rastao. Narastao je za oko 3 cm za vrijeme trudnoce - naime, imala sam spontani. Ne znam kuda raste, valjda prema van, jer ga osijecam, nekad me vise ili manje boli, a mogu ga lako i napipati. Ne stvara mi nikakav problem oko trudnoce, tj. mislim da bez problema mogu ostati trudna, vec nisam sigurna, koliko smeta u trudnoci, tj. je li i koliko "kriv" za moj spontani... u svakom slucaju izgleda da ubrzano raste u trudnoci, nazalost ...
goranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 20:01   #76
Uvijek rastu u prvim mjesecima trudnoće, jer se onda razina estrogena naglo poveća za par stotina pa i par tisuća puta. ALI, jednako tako, u drugom dijelu trudnoće dolazi do porasta nivoa progesterona, koji ima suprotan učinak, onda znaju nekrotizirati, pa se čak i početi raspadati, što može stvoriti drugu vrstu problema. Kod puno žena miomi se u trudnoći jednostavno rastegnu, pa čak i nestanu, kod drugih rade velike probleme, nema pravila. Naravno, zavisi i o njihovom položaju, negdje neće dozvoliti ni razvoj trudnoće, a u nekom drugom dijelu maternice neće uopće smetati.
I jedna je priča ako se radi o mini-miomu od centimetar-dva, a drugo je ako imate miomatoznu maternicu, svu učvorenu, koja je zbog toga jednostavno neelastična i nitko ne zna kako će se ponašati prema plodu: miomi mogu izazvati kontrakcije, a mogu se, teoretski i prilagoditi rastu maternice.
Uvijek treba procijeniti, naravno ovisno o njihovom položaju, brojnosti i veličini, da li ih ukloniti, ili, ako su mali i na nekom perifernom položaju, jednostavno ignorirati. Ako ih režete, postoji opasnost od rupture maternice na mjestu gdje je stanjena zbog šavova kad dođe do trudova prije poroda, ako ih pustite, mogu dovesti do spontanog.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 20:09   #77
Quote:
goranka kaže: Pogledaj post
Izgleda da sve ovdje imamo 35 godina. I ja imam subserozni miom na lijevoj strani maternice, zapravo dva mioma spojena u jedan 6x4 cm. Moj ginekolog ne savjetuje mi operaciju, a kirurg u vingradskoj da. Ne znam sto da radim, strah me je da nesto ne podje po zlu tijekom operacije i da tek onda ostanem bez mogucnosti da zatrudnim. Ne znam sto da radim, a morat cu se odluciti....
odi po još jedno-dva mišljenja. ako se slože da je operacija bolje rješenje, ako se radi o laparoskopskoj varijanti, i ako miom nije u blizini neke veće krvne žile, svakako si to riješi, naravno kod nekog stručnjaka za laparoskopiju. to su danas već rutinske operacije, komplicirane otprilike kao vađenje krajnika, i na nogama si praktički već za tjedan dana.
mislim da su i u vinogradskoj, a bogami i u petrovoj vrhunski strucnjaci za laparoskopske operacije, tako da ne bi trebala imati prevelike dvojbe.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 21:00   #78
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
Uvijek rastu u prvim mjesecima trudnoće, jer se onda razina estrogena naglo poveća za par stotina pa i par tisuća puta. ALI, jednako tako, u drugom dijelu trudnoće dolazi do porasta nivoa progesterona, koji ima suprotan učinak, onda znaju nekrotizirati, pa se čak i početi raspadati, što može stvoriti drugu vrstu problema. Kod puno žena miomi se u trudnoći jednostavno rastegnu, pa čak i nestanu, kod drugih rade velike probleme, nema pravila. Naravno, zavisi i o njihovom položaju, negdje neće dozvoliti ni razvoj trudnoće, a u nekom drugom dijelu maternice neće uopće smetati.

I jedna je priča ako se radi o mini-miomu od centimetar-dva, a drugo je ako imate miomatoznu maternicu, svu učvorenu, koja je zbog toga jednostavno neelastična i nitko ne zna kako će se ponašati prema plodu: miomi mogu izazvati kontrakcije, a mogu se, teoretski i prilagoditi rastu maternice.
Uvijek treba procijeniti, naravno ovisno o njihovom položaju, brojnosti i veličini, da li ih ukloniti, ili, ako su mali i na nekom perifernom položaju, jednostavno ignorirati. Ako ih režete, postoji opasnost od rupture maternice na mjestu gdje je stanjena zbog šavova kad dođe do trudova prije poroda, ako ih pustite, mogu dovesti do spontanog.
Zapravo, usprkos ocekivanjima, ne rastu uvijek.
S ostalim se svime slazem, a najvise se slazem s time da (nazalost za pacijente i doktore koji hoce definitivne odgovore), pravila nema.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 21:11   #79
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
hvala pratim tvoje postove (je offtopic) tamo na metodama izačeća pa me čisto zanima kako to da si toliko informirana?(ako želiš reć naravno) još jednom sorry za off
Napisala sam negdje. Ja sam dr med po struci ali radim u znanosti a ne u praksi.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:50   #80
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Zanima me..Imate li kakvih bolova zbog mioma, mislim mimo mjesečnice?Ja da, otpočetka dok sam još imala samo 2 mioma, intramuralna.Onako..Tupa, podmukla bol, ona koja "smeta". Nije jaka, samo smeta. Mislila sam možda imam bolove jer sam mršava pa se prije osjeti. Čitala sam da debelim ženama ponekad ni ne otkriju miome..
Operirala sam miom prije godinu dana, bolovi su bili stalni i povremeno neizdrživi, krvarenja nisu prestajala, primala transfuzije, željezo, čuda...
Nije bilo mogućnosti za laparoskopiju, pa sam operirana klasično ( imala već jedan carski), nije mi bilo svejedno, ali sam se preporodila!
chizzma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.