Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2016., 10:36   #321
Konobar je rekao da kad nosi peticu da mu suze oci

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 13:25   #322
5 je nejestiva
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 15:20   #323
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
kakvo je onda 5, to bi volio probat hehe
Ne bih ti to savjetovala.
Ja u Royal Indiji jedem trojku i četvorku, ali oduvijek neka jela jedem jako ljuta tako da je meni trojka okej, a četvorka kad sam posebno raspoložena.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 15:32   #324
ja volim ljuto al kod nas rijetko di mos dobit bas jako ljuto jelo, ocito cu trebat svratit tam ak se zbilja moze dobit kak spada ljuto
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 15:51   #325
Za prvi put bih ti preporučila maksimalno trojku.
Ljudi koji inače jedu blago ljuto, tamo ne mogu jesti jedinicu. Bar ne ovi s kojima sam bila, a nisu mimoze.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 16:48   #326
Ja volim ljuto, doma koristim Brutalero umake, ali u Royal Indiji mi je ljutina od 2 i pol bila na granici. Ne da nisam mogao to jesti, no pred kraj jela mi je nepcima već stvarno trebala pomoć. Srećom, imaju izvrsna pića na bazi jogurta (lassi) koja služe baš za takve svrhe.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 17:27   #327
sto oni stavljaju u ta jela bogte
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 21:34   #328
Ja jedem onak tipično 'hrvatski' ljuto - feferoni, tabasco, kajen. Jednom su mi indijci radili klopu. Rekli su da će kuhati skroz neljuto jer sam europljanin:-) Kad sam to probao, mislio sam da će me herc strefiti :-) Zacrvenio sam se i preznojio ko da sam maraton otrčala...
Ceskek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 23:02   #329
Jel tko bio u bombay grill indian cuisine u tkalči...jel to preimenovana royal india :/
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 23:05   #330
Ne, to je drugi lokal. Sad su u Tkalči i Royal India i taj i Shri Lankan Curry Bowl.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 23:29   #331
Koliko čujem, Bombay Grill je restoran vlasnika pokojnog Maharaje, a to mi je dovoljna informacija da ga zaobilazim u širokom luku.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 00:26   #332
Ma taj Royal India je jad i bijeda. Ova nova lokacija je bolja, no odmah je sve poskupilo i još su reducirali jelovnik. A to što tam poslužuju jednostavno ne vrijedi te novce. Najveća mi je zamjerka veličina porcije - toga se ne bi najela ni manekenka na dijeti. A sastojci koji se koriste (osim začina) su najobičniji i to jednostavno ne može toliko koštati. Odnosno, može, s obzirom da nemaju nikakvu konkurenciju. Baš će Hrvati jesti indijsku hranu - to je većini daleko preljuto i prezačinjeno. Tak da su gosti uglavnom turisti (koje treba oderati) i tu i tam neki hrvat koji bi htio jesti nešto indijsko. No, platit će puno i dobiti malo. Najeo sam se indijske hrane po svijetu, a ovo što se Hrvatima servira pod indijsku hranu je za plakati. Svaki put odem s nadom da će biti bolje, no razočaram se. S ovim poskupljenjima me tamo sigurno više neće vidjeti.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 00:38   #333
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
Ma taj Royal India je jad i bijeda. Ova nova lokacija je bolja, no odmah je sve poskupilo i još su reducirali jelovnik. A to što tam poslužuju jednostavno ne vrijedi te novce. Najveća mi je zamjerka veličina porcije - toga se ne bi najela ni manekenka na dijeti.
da li to znaci da se porcija smanjivala posto smo mi nakon predjela, glavnog jela i pokojeg naana na kaptolu jedva hodali do auta?


Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
Najeo sam se indijske hrane po svijetu, a ovo što se Hrvatima servira pod indijsku hranu je za plakati.
ne mogu se bas s tim sloziti. mogli su ponuditi vise toga, ali ono sto imaju nije nist losije nego vani (kak je u indiji, za sada jos ne znam)
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 02:34   #334
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
da li to znaci da se porcija smanjivala posto smo mi nakon predjela, glavnog jela i pokojeg naana na kaptolu jedva hodali do auta?




ne mogu se bas s tim sloziti. mogli su ponuditi vise toga, ali ono sto imaju nije nist losije nego vani (kak je u indiji, za sada jos ne znam)
Ne znam je li se smanjivala (i na Kaptolu je bila kriminalno mala. Ovi koji su se kao prejeli sigurno ne govore istinu), no jeo sam paneer i meni je to bilo strahovito malo. Doslovno 3-4 kockice paneera u umaku, par komadića paprike i luka i to je to. Okus dobar, no naviknut sam na puno bolje. I skuplje bar 10 kn nego je bilo. Obična bijela riža sad košta 25 kn! U tom trenu sam pomislio, da sam s ovim restoranom završio.
Da, razumijem, nova lokacija je skuplja i treba oderati turiste, ali onu zdjelicu basmati riže naplatiti 25 kn...bez komentara.
Posluga je neka skroz nova, nijednog od tih konobara nisam nikad vidio. I novo mjesto je dosta manje i sve je bilo puno turista. Bez rezervacije teško da će se naći mjesto.

Što se tiče kvalitete hrane, ne da nude više, već nude manje, jer je menu reduciran. I skoro je sve poskupjelo. Nažalost, mogu raditi što hoće jer konkurenciju nemaju, niti je na vidiku. I možeš pristati na to, ili se samo sjećati kako indijska hrana može biti dobra...ja ću nažalost morati ovo drugo.
Ovo što na kraju nude je osrednja indijska hrana. Da, može i gore, ali može i puuuno bolje.
To da je osrednja bih još probavio (nema u blizini bolje), no kad vidim veličinu porcija i cijenu...i još sam došao relativno sit, očekujući da se neću baš najesti. Neću više tamo ići, jer je jednostavno omjer cijene i ponuđenog loš. To što tam serviraju, uključujući i količinu, jednostavno ne može toliko koštati!
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:01   #335
Meni je u Royal India dok su bili na Kaptolu hrana bila fina. Nedavno sam bila na novom mjestu, gdje imaju puno vise prometa i imam dojam da su se malo preorijentirali na fast food varijantu i nista mi nije bilo dobro kao prije.
Inace jako volim indijsku hranu.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 09:54   #336
Ja bijah u RI prije par dana, na stranu što mi je stari prostor bio bolji, hrana je jednako ukusna, a i cijene mi se čine podjednake kao i prije
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 10:11   #337
Treba reći da je RI (a jeo sam tamo puno i često otkad su se otvorili, bogme i naručivao dostavu par puta tjedno ono kratko vrijeme dok su je imali ) i u starom prostoru znala oscilirati s kvalitetom. E, sad, nije to nikad bila oscilacija od loše do dobro nego od dobro do odlično. Vjerojatno su imali veliki protok kuhara, uostalom nikome nije u interesu zadržati se u Zg ako je jako dobar kuhar egzotične hrane.

Također su me nervirale i oscilacije u ljutini, npr. nekad 3-ka bude nejestiva, nekad ju jedeš bez problema.

U svakom slučaju, nisam tamo nikad dobio ništa čime ne bih bio zadovoljan ni u nekom od londonskih indijskih restorana. Naan i predjela su im uvijek bili odlični.

Trebamo biti zahvalni što postoji, probajte nekad curry u Sri Lanka Bowl-u ili skupite hrabrosti pa odite u ovaj Bombay Grill.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 11:26   #338
Jel i dalje donesu ponudu umjesto računa?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:30   #339
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Jel i dalje donesu ponudu umjesto računa?
Donijeli mi ponudu i onda nakon što sam platio i račun
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 13:58   #340
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Trebamo biti zahvalni što postoji, probajte nekad curry u Sri Lanka Bowl-u ili skupite hrabrosti pa odite u ovaj Bombay Grill.
Zahvalni što postoje? Što sve neću ovdje pročitati...

Moramo biti zahvalni na debelo preplaćenoj hrani za tu kvalitetu i kvantitetu? Sad si stvarno pretjerao!

Bit ćemo zahvalni onda kad se pojavi normalna konkurencija pa ove natjera da se upristoje. No, to ćemo se još načekati. Za koju klijentelu bi u Zagrebu itko otvorio indijski restoran? Turiste i 2,5 Hrvata koji bi to jeli?

Da, ostat ćemo još dugo vremena osuđeni na Royal Indiju, kako se čini. Koliko će tek zahvalnosti primiti...
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.