Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2011., 17:17   #1
Nepravda profesora spram učenika

Siguran sam da vam se tijekom školovanja dogodilo da su profesori nastupili nepravedno spram vas ili nekog vašeg prijatelja ili prijateljice, a u nekim slučajevima i spram cijelog razreda.

Otvaram ovaj topik da si olakšate dušice, slobodno pucajte.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 08:19   #2
U VI. Gimnaziji, tzv. Gornjogradskoj Gimnaziji u Zagrebu to stalno rade. Skoro svaki dan to gledam. Pogotovo na biologiji. Profesorica Martina nam ne želi ni dati da vidimo ispravljene testove (iako su to mali, 10-minutni testovi), ALI svatko ima pravo znati i vidjeti svoju ocijenu na papiru, a ne je samo čuti. To nije u redu. Isto tako, ako mi ne daju da si pogledam ocijene, a isto moraju dati kada zahtjevaš, žalim se. Pretjeruju malo s tim. Tvoje je pravo kao učenik moći i smjeti vidjeti ocijene bilo kada na bilo kojem satu. I ne samo da ima nepravde prema učenicima, već i prema profesorima. I to slušam dosta često.
KO_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 13:02   #3
ja sam zbog profesorice koja je predavala njemački zamrzio taj jezik. i namjerno kao drugi strani sam naučio španjolski. danas njemački ne znam ni riječi. na godišnjici mature sam svašta rekao toj profesorici i olakšao si dušu. baš sam se dobro osjećao nakon toga.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 18:30   #4
Naša profa iz hrv. slično radi i nama. ne želi nam pokazati testove koje smo pisali. to je protiv zakona i ne smije to raditi. Ali eto, ona svejedno radi... skriva testove zato što ih katastrofalno ispravlja i nitko ne razumije što smo pogriješili.
npr. za jedno pitanje potpuno točno odgovorim kako smo učili, i zatim nadodam nešto što nisam trebala ali sam se sjetila i prekriži mi zbog te jedne 1 greške cjeli odgovor i oduzme mi bod -.- i dobim tricu iz testa.

isto tako iz gospodarstva ( idem u ekonomsku školu ) dobijemo test i pitanja napiši nešto o ovome, nešto o onome ...

i napišemo "nešto" a zapravo je trebalo napisati cijele eseje o tim filozofima i nebitnim glupostima...
kako mrzim dobit test u kojem nemaš točno određeno što trebaš odgovorit...
i još više mrzim kako svi imaju različite kriterije bodovanja...
jedna nastavnica nam čak daje 0.75 bodova kod odgovora a neki sve prekriže zbog nekakve "greške" -.-"
Art With Heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 20:18   #5
E al gornjogradska je preposebna škola. karakterizira ju nepravda uglavnom, i najviše 3/4 profesora koji su korumpirani ovdje. Ma sigurna sam da jesu. Sve ti piše u člancima u linku ovom plavom ispod.
KO_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 20:23   #6
Tema ovog threada nije Gornjogradska.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 20:26   #7
Dobro, općenito xD uglavnom, da, ima nepravde svugdje. Ako nama ne daju testove, ja se uvijek prva krenem žaliti pa me drugi podrže.
KO_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 21:26   #8
možete se obratiti inspekciji u ministarstvu i na taj način ispraviti nepravdu.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:53   #9
Quote:
Art With Heart kaže: Pogledaj post
i napišemo "nešto" a zapravo je trebalo napisati cijele eseje o tim filozofima i nebitnim glupostima...
kako mrzim dobit test u kojem nemaš točno određeno što trebaš odgovorit...
i još više mrzim kako svi imaju različite kriterije bodovanja...
jedna nastavnica nam čak daje 0.75 bodova kod odgovora a neki sve prekriže zbog nekakve "greške" -.-"
Naša je profa iz biologije izmislila 1/16 boda.
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 20:01   #10
Quote:
RIJAMU kaže: Pogledaj post
možete se obratiti inspekciji u ministarstvu i na taj način ispraviti nepravdu.
E pa i hoćemo. Danas se nešto dogodilo na likovnom, kap je prelila čašu i sad se prijete sa inspekcijom ovi moji. Ma i treba im svima poslati inspekcije, osim par njih koji odlično obavljaju posao.
KO_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 16:54   #11
ja vas apsolutno podržavam. treba spriječiti samovolju profesora koja se očituje od simpatiziranja nekih učenika pa do izbora knjiga tj. izdavača istih.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 17:14   #12
Točno. Uz to, zaribali su nas za knjige. Iz 3-4 predmeta ove godine nam ne treba 6-7 knjiga koje smo mi na vrijeme kupili i bacili bezveze oko 500 kn na te knjige koje nećemo ni koristiti. Užas. A tvrde da su nam napomenuli da ne prodajemo prošlogodišnje knjige. Neorganizirani su skroz. :/ Isto tako, nitko od njih ništa ne poduzima u svezi toga. Njima je to normalan način ponašanja, jednostavno im je to u redu.
KO_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 00:50   #13
imaju korist od toga zato je to tako. nekada su se učenici povezivali sa svojim profesorima na puno višoj razini nego danas.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 11:27   #14
Quote:
RIJAMU kaže: Pogledaj post
imaju korist od toga zato je to tako. nekada su se učenici povezivali sa svojim profesorima na puno višoj razini nego danas.
Da, isto koliko imaju i koristi od toga da ruše na godini učenike pa onda oni koji su bogati si plate prolaz. Poznato mi je da u Gornjogradskoj, iz mog razreda jedan učenik, platio je da prođe povijest, ali ne za 2, već za 4! A ja imam 4 koja cijelu godinu redovito učim, i sad ti reci koja je prava četvorka. Ma užasno, nemam riječi.
KO_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 08:52   #15
meni je profesorica njemačkog govorila kako nemam pojma njemački misleći da ću uzimati instrukcije kod nje. kada mi je pomogla moja majka koja govori nekoliko jezika poludila je. nije mi mogla dati jedan iz znanja pa je onda iz urednosti.

zbog te žene sam zamrzio jezike hvala mojoj majci koja me je usprkos tome naučila tri strana jezika. da nije bilo nje danas bi bio kao kosorica.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 15:10   #16
da li u školama postoji ocjenjivanje profesora za njihov rad kao na fakultetima?
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 20:12   #17
Tako bih voljela da postoji ocijenjivanje profesora, pa bi se dokazalo tko uistinu zna što radi i kome je njegovo radno mjesto potrebno i zasluženo. Nažalost, takva smo država pa ni toga nema. -.-
KO_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 20:29   #18
Quote:
KO_9 kaže: Pogledaj post
Tako bih voljela da postoji ocijenjivanje profesora, pa bi se dokazalo tko uistinu zna što radi i kome je njegovo radno mjesto potrebno i zasluženo. Nažalost, takva smo država pa ni toga nema. -.-
Zapravo ima, barem u onim zanimanjima u kojima se primjenjuje ISO 9001/2008.
Prošle godine smo po prvi put svi dobili ocjene od strane učenika.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 10:55   #19
na fakultetima se profesori ocjenjuju. naravno da ni to nije najbolja stvar jer uvijek ima nezadovoljnih studenata, ali okvirno prikazuje realnu sliku.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 15:09   #20
Nepravde, mita i korupcije ima svuda oko nas :S pogotovo u srednjim školama, ova Polovićka se stvarno pretrgla da učini nešto za 'dobrobit' škole
KO_9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.