Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2012., 14:11   #1
Predsjednički izbori u Francuskoj - Hollande pobjednik

Sarkozy
http://images.zeit.de/politik/auslan...pf-540x304.jpg
Hollande
http://www.zdf.de/ZDFmediathek/conte...73blob/5223424
-------
Istraživanja:
http://en.wikipedia.org/wiki/Opinion...election,_2012
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:28   #2
Sarkozy je manipulativni populist,nešto tipa Bandića samo pismeniji,koji će nažalost zadobiti povijerenje glasača upravo zbog nedavne touluške opsade i zbog potenciranog pitanja"schengenske granice",koja je dio izbornog spina,na čiju kartu Sarkozy"kao brani francuske interese".
Taj mali podli lažac dobit će izbore na mjeri 52,46% za njega.
Nažalost,glasat će i dobar dio nacionalista za njega jer je pobudio njihove simpatije tijekom pariških nereda,kada je poslao obučene pse na izgrednike sa opravdanjem!
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 15:02   #3
Sarkozy je kako-tako uveo red u Francusku,nema više nasilnih i bahatih imigranata,bar ne bez posljedica i mislim da je samo ime zaslužio 2. mandat.

Također, vratio se na stranu SAD-a u vanjskoj politici i meni je to još jedan veliki plus
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 15:13   #4
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Sarkozy je kako-tako uveo red u Francusku,nema više nasilnih i bahatih imigranata,bar ne bez posljedica i mislim da je samo ime zaslužio 2. mandat.

Također, vratio se na stranu SAD-a u vanjskoj politici i meni je to još jedan veliki plus
To nije istina i da u ovom trenutku sletiš u Pariz ili Marsej odmah bih dobio kartu grada sa označenim dijelovima u koje ni policija ne ulazi.

Da je vratio Francusku na položaj gospodarevog psa koji ima svoj komad posjeda za čuvanje i zdjelicu hrane i vode kao nagradu, to si definitivno u pravu. A to što se general de Gaulle okreće u grobu nije važno dok god je to tebi veliki plus...
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 15:24   #5
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
To nije istina i da u ovom trenutku sletiš u Pariz ili Marsej odmah bih dobio kartu grada sa označenim dijelovima u koje ni policija ne ulazi.

Da je vratio Francusku na položaj gospodarevog psa koji ima svoj komad posjeda za čuvanje i zdjelicu hrane i vode kao nagradu, to si definitivno u pravu. A to što se general de Gaulle okreće u grobu nije važno dok god je to tebi veliki plus...
De Gualle,koji je zajebavao Amerikance, i gledao malo malo da im ga uvali, kao zahvalnost što su mu Amerikanci oslobodili zemlju...

Čak su i spriječili komunistički pokret da prevlada nad degolističkim, isto bi bilo mnogo teže bez Amerikanaca.

Ali dobro, neću sada o povijesti,u svakom slučaju, Francuska dobro stoji u usporedbi s većinom susjednih država, i ne vidim razloga za kaznu na izborima.

Osim toga, Sarkozy nastavlja Chiracove dobre odnose s Hrvatskom,dok je u Mitterandovo vrijeme(socijalis) bio poslan nosač aviona u Jadran,ako ne prekinemo s operacijom Maslenicom
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 15:53   #6
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
De Gualle,koji je zajebavao Amerikance, i gledao malo malo da im ga uvali, kao zahvalnost što su mu Amerikanci oslobodili zemlju...

Čak su i spriječili komunistički pokret da prevlada nad degolističkim, isto bi bilo mnogo teže bez Amerikanaca.

Ali dobro, neću sada o povijesti,u svakom slučaju, Francuska dobro stoji u usporedbi s većinom susjednih država, i ne vidim razloga za kaznu na izborima.

Osim toga, Sarkozy nastavlja Chiracove dobre odnose s Hrvatskom,dok je u Mitterandovo vrijeme(socijalis) bio poslan nosač aviona u Jadran,ako ne prekinemo s operacijom Maslenicom
Nećemo o povijesti, ali ćemo navesti stupidna američka karikiranja kao povjesnu stvarnost .

Za tvoju informaciju, Francuzi bi isto tako mogli reći, gdje je Amerikancima zahvalnost za to što sada biraju predsjednika, a ne premijera koji ide na raport engleskoj kraljici. A to nije karikiranje. Da nije bilo Francuza, bome bi Ameri ostali britanski podanici. O tome Ameri nikada ne pričaju.

Prema tome, to famozno američko oslobađanje Francuske, u kojem su itekako sudjelovali Francuzi i kao pokret otpora i kao (de Gualleova) vojska, je samo vraćanje usluge.

I to ruganje sa Francuzima - nisam primjetio da su Britanci uspijeli zaustaviti Nijemce...
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 15:55   #7
Evo da ne ostane na poviejst,ja gledam i kako se odnose prema Hrvatskoj, zadnje desetljeće odnosi su dobri,u 90-tima,kada su vladali socijalisti,su bili doslovno neprijateljski,još jedan razlog eto da bude za desnicu u Francuskoj
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 15:55   #8
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Sarkozy je manipulativni populist,nešto tipa Bandića samo pismeniji,koji će nažalost zadobiti povijerenje glasača upravo zbog nedavne touluške opsade i zbog potenciranog pitanja"schengenske granice",koja je dio izbornog spina,na čiju kartu Sarkozy"kao brani francuske interese".
Taj mali podli lažac dobit će izbore na mjeri 52,46% za njega.
Nažalost,glasat će i dobar dio nacionalista za njega jer je pobudio njihove simpatije tijekom pariških nereda,kada je poslao obučene pse na izgrednike sa opravdanjem!

slazem se s tvojim opisom, ali mislim da sarkozy ipak nema nikavih sansa, jer je nezaposlenost ponovo u porastu a i hollande ponovo vodi

http://www.lemonde.fr/election-presi...0_1471069.html

i sad moja racunica

sarkozy 28 % + glasovi od le pen 13% = 41
hollande 29,5 % + glasovi od melenchon 14 % = 43.5

pobjeduje hollande

mislim da sarkozy ne zasluzuje jos jedan mandat

Zadnje uređivanje kockasta : 27.03.2012. at 16:01.
kockasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 16:05   #9
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Evo da ne ostane na poviejst,ja gledam i kako se odnose prema Hrvatskoj, zadnje desetljeće odnosi su dobri,u 90-tima,kada su vladali socijalisti,su bili doslovno neprijateljski,još jedan razlog eto da bude za desnicu u Francuskoj
Nisi u pravu ni tu. Francuzi su kao i Britanci tvorci Jugoslavije kao države koja će ometati ruske i njemačke interese.

Onog trenutka kada su shvatilii da tadašnjem vodstvu Srbije nije cilj očuvati Jugoslaviju nego stvoriti Veliku Srbiju, mijenja se i francuska politika prema Srbiji tj. Hrvatskoj.
Naravno da to nije moglo ići odjednom, u dva mjeseca, nego su bile potrebne godine, ali poanta je da bilo ljevica bilo desnica na vlasti, odnos prema Hrvatskoj bi se promijenio na bolje. Kao što se i je promijenio...
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 16:12   #10
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Nisi u pravu ni tu. Francuzi su kao i Britanci tvorci Jugoslavije kao države koja će ometati ruske i njemačke interese.

Onog trenutka kada su shvatilii da tadašnjem vodstvu Srbije nije cilj očuvati Jugoslaviju nego stvoriti Veliku Srbiju, mijenja se i francuska politika prema Srbiji tj. Hrvatskoj.
Naravno da to nije moglo ići odjednom, u dva mjeseca, nego su bile potrebne godine, ali poanta je da bilo ljevica bilo desnica na vlasti, odnos prema Hrvatskoj bi se promijenio na bolje. Kao što se i je promijenio...
Čemu onda takva operacija 1993.,kada se već 2 godine to vidjelo?

I čemu podrška Mitteranda Srbima u Sarajevu, tada se već znalo o čemu se tu radi?

Nekima se ovo ini nevažnim,ali meni je odnos prema Hrvatskoj,najvažnija stvar kada gledam stranu politiku
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 17:02   #11
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Čemu onda takva operacija 1993.,kada se već 2 godine to vidjelo?

I čemu podrška Mitteranda Srbima u Sarajevu, tada se već znalo o čemu se tu radi?

Nekima se ovo ini nevažnim,ali meni je odnos prema Hrvatskoj,najvažnija stvar kada gledam stranu politiku
Pa i nije se znalo gledajući izvana.

Moraš uzeti u obzir dvije stvari - kao prvo Srbi u 1. sv. ratu nisu bili silama Antante bilo kakvi saveznici, nego saveznici koji su pretrpjeli najteže gubitke od svih, gledajući proporcionalno naravno. Kraljevina Srbija je izgubila četvrtinu sveukupnog stanovništva i 60% muške populacije. To su stravični gubici kakve ni Sovjeti nisu imali u borbi sa nacistima.
Imaš opise kako su Nijemci i posebno Austrijanci naređivali vješanja čitavih sela, a kako to nitko nije htio raditi, davali su za to cigarete. Sada karikiram, al recimo 10 cigareta za muškarca (starca), 15 za ženu, a čitavu kutiju za dijete.
O tome ti piše i Hašek u "Doživljajima vojnika Švejka", pa opisuje kako su jednom Cigi u njihovoj postrojbi našli par šteka u rancu. Kada su to preračunali u obješene srpske žene i djecu dogovorili su se i slomili mu kičmu ko mački i bacili ga takvog u kanal. Kada je došao zapovjednik svi su se pravili blesavi.
No Srbi se usprkos svemu nisu predavali i dalje su se borili te su među saveznicima dobili auru hrabrih i plemenitih ratnika. Više hrabrih nego plemenitih, ali ipak im moraš skinuti kapu.

Kao drugo, Srbi u 2. sv. ratu su se opet pokazali kao vjerni saveznici koji su srušili vlastitu vladu koja je ušla u Trojni pakt. I to nakon kapitulacije Francuske, na vrhuncu njemačke moći. Također su bili izvrgnuti strahovitim stradanjima. Nijemci su u Srbiji streljali 100 Srbijanaca za svakog Nijemca te je npr. napravljen strahoviti pokolj u Kragujevcu gdje su Nijemci ubijali školarce zajedno sa profesorima. Sve do 60-ih je na ulasku u Kragujevac bio znak "Zabranjen ulaz Nemcima". Prečanski Srbi su isto bili izloženi svakavim stradanjima. Ne samo od ustaša nego i od muslimanskih SS formacija.
Možemo mi sada pričati o četnicima, ali sa francuskog stajališta to su bile formacije organizirane radi samoobrane. Uzmi da su npr. Amerikanci dijelili medalje četnicima radi spašavanja savezničkih pilota, te su neposredno nakon rata davali financijsku i političku podršku četničkim i velikosrpskim pojedincima i organizacijama.


Početkom prošlog rata Srbi su tvrdili da su izloženi opet istim stradanjima i istom genocidu, te da je to sve repriza već viđenog.
Mislim da je Francuzima bilo izuzetno teško ne povjerovati im.
Da Srbi nisu bili onako ludi i da nisu počeli raditi koncentracijske logore u sred Evrope na kraju 20. stoljeća mislim da Francuzi, a vjerojatno i Amerikanci i Britanci nikada ne bi posumnjali da to nije istina. Tj. njihova javnost, vlade su vjerojatno znale sve od početka.

Tako da ti je to sve složenije nego što misliš. Evo npr. Amerikanci su napali i okupirali Irak služeći se lažima, nigdje nisu pronađena oružja za masovno uništenje, a ono malo kemijskog oružja što je pronađeno imalo je made in USA oznake. Kao posljedica toga svega umrlo je više od pola milijuna Iračana. Pa opet, ti ih podržavaš i opravdavaš sve što naprave, čak i njihove laži. A razlog za to je vjerojatno što su nam bili saveznici 95.

Zadnje uređivanje dampyr : 27.03.2012. at 17:09.
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 19:39   #12
Na izborima sudjeluje i Marine Le Pen, čitao sam njezin program na wikipediji, i ostao šokiran. Vjerujem kako će oduševiti dampyra, ona predlaže izlazak iz NATO-a i ulazak u savez sa Rusijom.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 21:43   #13
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Na izborima sudjeluje i Marine Le Pen, čitao sam njezin program na wikipediji, i ostao šokiran. Vjerujem kako će oduševiti dampyra, ona predlaže izlazak iz NATO-a i ulazak u savez sa Rusijom.
Što ti je tako šokantno?

Francuska je izgubila rat od Njemačke 1871.g. Upravo joj je savez sa Rusijom omogućio da je se to opet ne dogodi 1914.g. Da nije bilo Rusa s druge strane, ni duplo više Britanaca ne bi im pomoglo. Kao što se i vidjelo 1940.g.

Savez sa SAD-om nakon 2. sv. rata nije bio ono što su Francuzi mislili da će biti. Nije de Gualle iz čiste nezahvalnosti izjavio da vojno zapovjedništvo NATO-a potkopava francusku nezavisnost i suverenitet, izašao iz NATO-a i inzistirao na tome da Francuska razvije svoje nuklearno oružje i domaću industriju koja ga omogućuje.

Danas se to sve ponavlja tako da Francuska ima tri opcije.
Slušati američke naredbe, biti njihov vazal i dobiti svoj dio "dvorišta", poput Britanije, Turske ili Indonezije.
Ili biti dio EU pod njemačkom kontrolom, tj. biti dio IV Reicha, slušati njemačke naredbe, biti njihov vazal i dobiti svoj dio "dvorišta".
Treća opcija je biti samostalan i suveren igrač koji slijedi svoje, a ne tuđe interese, slijedi svoju povijest, povijest jednog velikog naroda koji je oblikovao Evropu i svijet kakav je danas i to puno više od Angloamerikanaca, bar što se tiče Evrope. Naravno da populist i profesionalni političar (a ne državnik) Sarkozy ne razumije tako nešto.

A ta treća opcija je moguća samo uz savez sa Rusijom. Baš kao što je savez sa Rusijom omogućio da ih Njemačka ne pojede i baš kao što je mogućnost saveza sa SSSR-om omogućila da ih SAD ozbiljno shvati.
A i sjećanje na savez sa Rusijom pokazuje suradnju dva potpuno ravnopravna partnera. Plus što danas Rusija nije više "natražna azijska despotovina" niti "komunističko carstvo zla".

Tako da te opet pitam, što je tako šokantno u tome što neko ne želi biti tuđi pas (ma koliko ostaci bili bogati) nego ravnopravan partner?

Zadnje uređivanje dampyr : 27.03.2012. at 22:13.
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 22:36   #14
Quote:
kocka.leda kaže: Pogledaj post
slazem se s tvojim opisom, ali mislim da sarkozy ipak nema nikavih sansa, jer je nezaposlenost ponovo u porastu a i hollande ponovo vodi

http://www.lemonde.fr/election-presi...0_1471069.html

i sad moja racunica

sarkozy 28 % + glasovi od le pen 13% = 41
hollande 29,5 % + glasovi od melenchon 14 % = 43.5


pobjeduje hollande

mislim da sarkozy ne zasluzuje jos jedan mandat
Zaboravio si na glasače centrista Bayroua, koji će odlučiti izbore.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 00:50   #15
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Što ti je tako šokantno?

Francuska je izgubila rat od Njemačke 1871.g. Upravo joj je savez sa Rusijom omogućio da je se to opet ne dogodi 1914.g. Da nije bilo Rusa s druge strane, ni duplo više Britanaca ne bi im pomoglo. Kao što se i vidjelo 1940.g.

Savez sa SAD-om nakon 2. sv. rata nije bio ono što su Francuzi mislili da će biti. Nije de Gualle iz čiste nezahvalnosti izjavio da vojno zapovjedništvo NATO-a potkopava francusku nezavisnost i suverenitet, izašao iz NATO-a i inzistirao na tome da Francuska razvije svoje nuklearno oružje i domaću industriju koja ga omogućuje.

Danas se to sve ponavlja tako da Francuska ima tri opcije.
Slušati američke naredbe, biti njihov vazal i dobiti svoj dio "dvorišta", poput Britanije, Turske ili Indonezije.
Ili biti dio EU pod njemačkom kontrolom, tj. biti dio IV Reicha, slušati njemačke naredbe, biti njihov vazal i dobiti svoj dio "dvorišta".
Treća opcija je biti samostalan i suveren igrač koji slijedi svoje, a ne tuđe interese, slijedi svoju povijest, povijest jednog velikog naroda koji je oblikovao Evropu i svijet kakav je danas i to puno više od Angloamerikanaca, bar što se tiče Evrope. Naravno da populist i profesionalni političar (a ne državnik) Sarkozy ne razumije tako nešto.

A ta treća opcija je moguća samo uz savez sa Rusijom. Baš kao što je savez sa Rusijom omogućio da ih Njemačka ne pojede i baš kao što je mogućnost saveza sa SSSR-om omogućila da ih SAD ozbiljno shvati.
A i sjećanje na savez sa Rusijom pokazuje suradnju dva potpuno ravnopravna partnera. Plus što danas Rusija nije više "natražna azijska despotovina" niti "komunističko carstvo zla".

Tako da te opet pitam, što je tako šokantno u tome što neko ne želi biti tuđi pas (ma koliko ostaci bili bogati) nego ravnopravan partner?


Sarkozy jest državnik, a Marine Le Pen je neznalica i populist. Za mene je zauvijek prekrižena, iako ima ispravnu politiku prema imigrantima, po kojoj sam je poznavao.
Francuska može prosperirati samo kao dio saveza sa SAD-om u vanjskopolitičkom smislu. Bi li Rusija podržala Francusku u Libiji na način na koji su je podržali Amerikanci? Naravno da ne bi.
Podržavaju li Rusi Francusku politiku prema Siriji? Ne.
Što Rusija misli o francuskoj intervenciji u Obali Bjelokosti? Pretpostavljam da je ne odobravaju. SAD je Francusku učinio snažnijom nego što ona stvarno jest u vojnom i političkom smislu.
Sa Rusijom, Francuska ne može surađivati, bar ne sa ovakvom Rusijom, koja ne podržava projekciju francuskog utjecaja u Sjevernoj Africi i na Bliskom Istoku. Rusija Francuskoj ne može ponuditi ništa.
Ne znam ja što tebi znači pas, ostaci, države ne funkciniraju na tim principima kako ti to zamišljaš.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 07:37   #16
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Sarkozy jest državnik, a Marine Le Pen je neznalica i populist. Za mene je zauvijek prekrižena, iako ima ispravnu politiku prema imigrantima, po kojoj sam je poznavao.
Francuska može prosperirati samo kao dio saveza sa SAD-om u vanjskopolitičkom smislu. Bi li Rusija podržala Francusku u Libiji na način na koji su je podržali Amerikanci? Naravno da ne bi.
Podržavaju li Rusi Francusku politiku prema Siriji? Ne.
Što Rusija misli o francuskoj intervenciji u Obali Bjelokosti? Pretpostavljam da je ne odobravaju. SAD je Francusku učinio snažnijom nego što ona stvarno jest u vojnom i političkom smislu.
Sa Rusijom, Francuska ne može surađivati, bar ne sa ovakvom Rusijom, koja ne podržava projekciju francuskog utjecaja u Sjevernoj Africi i na Bliskom Istoku. Rusija Francuskoj ne može ponuditi ništa.
Ne znam ja što tebi znači pas, ostaci, države ne funkciniraju na tim principima kako ti to zamišljaš.
Što se toga tiče i sam sam se začudio što je njoj tako nešo palo na pamet.
Ali kao što vidiš svatko od nas može u nekome pronaći nešto dobro.

Evo i ja tebe cijenim što ti nisi jedan od onih licemjera koji pričaju priče o ljudskim pravima i zapadnoj demokraciji, nego fino i iskreno kažeš ne želim da imigranti dolaze u Evropu, ali želim da Evropljani bombardiraju njihove zemlje. Ali mislim da sam ti to već par puta rekao. Za svaki slučaj evo ti još jedan zbog iskrenosti. Stvarno je ljigavo slušati onu drugu ekipu koja još uvijek mantra o ljudskim pravima i razgovor sa iskrenim want to be neokolonijalistom je pravo osvježenje.

Rusija može Francuskoj ponuditi puno toga, kao što joj je nudila i prije. Isto kao i što Francuska Rusiji može ponuditi možda još i više. Probao sam ti to objasniti iz onog dugačkog uvoda, ali tvoja matrica razmišljanja je previše kruta da bi to shvatio.

A za ono pas, gospodar i ostaci nisi u pravu, baš u tim terminima države funkcioniraju. Pogotovo države okupljene oko SAD-a. A ako ti misliš da smo mi ravnopravni, a ne vazali probaj samo zamisliti koji bi odgovor bio da je prije pola godine Hrvatska zbog svojih "sada već povijesnih veza" s Sirijom inzistirala da se sve to riješi mirnim putem? Ha-ha, da se Hrvatska uopće usudila tako nešto predložiti. Ili da je pozvala na obustavu vatre i zatražila od svojih saveznika da prestanu forsirati nasilna rješenja.
Ili da je rekla ovima, čuj ako hoćete da se mi odreknemo sirijskih polja onda nam dajte neka saudijska, bar dok sve to ne prođe. nema šanse, radi što gospodar kaže.

Ali mislim da ti to shvaćaš i što je najgore podržavaš takav poredak stvari. I što je još gore od najgoreg, kada bi te netko pitao ti bi se deklarirao kao nacionalist i domoljub...
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:16   #17
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Zaboravio si na glasače centrista Bayroua, koji će odlučiti izbore.
nisam zaboravila vec nisam sigurna kome ti glasovi idu

ipak je taj bayrou za eu
kockasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:28   #18
Quote:
kocka.leda kaže: Pogledaj post
nisam zaboravila vec nisam sigurna kome ti glasovi idu

ipak je taj bayrou za eu
A francuski socijalisti se eto kao protiv?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 15:09   #19
Lepenka ce odluciti izbore i njena klika
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 12:24   #20
Da sam francuz glasao bih za Melenchona...
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.