Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2008., 19:13   #2901
to su sve samo nagađanja.kao šta su meni govorili da mi se to proširilo radi rata koji je ode bija,kao šok.al ne sićan se da san nešto bija šokiran.ka ditetu rat mi je bija zanimljiv.razdvajanje nisan ima.
Ja!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 19:56   #2902
Ja sam par puta isla na ugrađivanje noktiju,kasnije nokti budu toliko mekani od tog svega,da ih mozes savijat,a nemam psorijaze po noktima,a ako ta cura ima onda joj bas ne preporucujem ugradnju noktiju,al sve je na njoj,posavjetuj je o tome...pa neka ona odluci sta hoce...
ella__17__sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 00:26   #2903
Pozdrav za Nebojshu, nismo se odavno culi. Bila sam ti pocetkom septembra u C.Gori i bilo je fantasticno. U kaludjerovini kod Radovica. Predivno mirno mesto za odmor. Ali nisam primetila nikakvo poboljsanje od morske vode. I dalje koristim DR Michaels proizvode i samo mi to pomaze, samo sam se ulenjila pa ne koristim svaki dan. Pozdrav i svim ostalim forumasima.
erikazuberec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 09:37   #2904
[QUOTE=deer_hunter;16156726
ako te muči ima li netko gljivice, to bi te trebalo mučiti i kad ti dođe neka cica sa naizgled zdravim notkima i kožom, a ne samo kad vidiš nešto prvi put [/QUOTE]

Uvijek o tome razmišljam i ruke dobro dezinficiram prije rada,a pribor nakon rada. To se podrazumijeva!
No nije isto kad vidiš zdrave nokte (makar naizgled) i kad vidiš očito problematične, žute....

Kako završava psorijaza noktiju; otpada nokat ili?
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 09:55   #2905
[QUOTE=RUŽA;16160633
.i razmisliti dali je to pravi posao za tebe,jest da se može lijepo zaraditi,ali nosi i rizik ako nisi dovoljno iducirana.ima dosta brošure trebala bi pročitati.možeš naći u apotekama na internetu ili kod starije kolegice koja to radi godinama[/QUOTE]



Ne mogu vjerovati, postavim jedno pitanje i odmah pitaš da li je to posao za mene!Zašto ne bi bio, zato što prvi put u životu vidim nekoga tko ima psorijazu!? Ako znaš konkretan odgovor na moje pitanje-reci,u protivnom....

Dakle, da li koja cura ima iskustva sa gelom na noktima koji imaju psorijazu?
Zanima me kako se ponaša takav nokat.
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 10:21   #2906
hej ja sam čula da neke psorijatičarke stavljaju te nokte ali meni se to čini preriskantno. ja da sam na tvom mjestu ne bi stavljala umjetne nokte klijentici jer postoji opasnost da joj otpadnu nakon micanja ili pitaj boga što:/

tako da ja osobno ne bih.

u svakom slučaju je pohvalno što se interesiraš
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 10:57   #2907
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
hej ja sam čula da neke psorijatičarke stavljaju te nokte ali meni se to čini preriskantno. ja da sam na tvom mjestu ne bi stavljala umjetne nokte klijentici jer postoji opasnost da joj otpadnu nakon micanja ili pitaj boga što:/

tako da ja osobno ne bih.

u svakom slučaju je pohvalno što se interesiraš
E, takve odgovore volim, hvala.
Mene u stvari i zanima kako se ponaša prirodni nokat koji ima psorijazu; da li ti nokti na kraju otpadnu ili šta...
Jer meni njezini izgledaju kao da se odvajaju od mesa od ispod. A gelirani nokat je još čvršći, pa kod ne daj Bože zapinjanja otkinut će joj se sve ako je i ovako slabo!
Thx!
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 13:43   #2908
Quote:
leek kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati, postavim jedno pitanje i odmah pitaš da li je to posao za mene!Zašto ne bi bio, zato što prvi put u životu vidim nekoga tko ima psorijazu!? Ako znaš konkretan odgovor na moje pitanje-reci,u protivnom....

Dakle, da li koja cura ima iskustva sa gelom na noktima koji imaju psorijazu?
Zanima me kako se ponaša takav nokat.
oprpsti, nije mi bila namjera da te povrijedim.
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 14:28   #2909
Quote:
jasna kaže: Pogledaj post
Bok svima, uključujem se nakon duuugo vremena. Psorijaza mi je unazad tjedan dana jako buknula, cijela leđa su mi zahvaćena, ruke i vlasište. Koristila sam nekoliko vrsta krema i losiona, to ništa nije pomoglo, samo kod omekšavanja ljuskica da se lakše uklone. Jedino mi pomaže belosalik i beloderm, te fototerapija i solarij.

Našla sam na internetu dosta tekstova iz Nove Germanske medicine, kažu da je uzrok psorijaze konflikt razdvajanja od majke, oca, obitelji, doma, grada, prijatelja, kućnih ljubimaca... itd.

Zanima me koliko je to točno.

Zato Vas želim pitati, jeste li doživjeli u životu bilo kakvo odvajanje koje niste htjeli prihvatiti, ili ste teško prihvatili, ili mislite da ste prihvatili i to potisnuli u podsvijest?

Ja sam doživjela odvajanje koje još nisam prihvatila, pred dvije godine, u to vrijeme sam dobila psorijazu. Budući sam sebe tu našla, zainteresiralo me tumačenje u Novoj Medicini Zanima me Vaše mišljenje!
Po mojim saznanjima psorijaza nema skoro nikakve veze sa psihom.Dokazano je da je psorijaza poligenetska bolest i više je vezana uz imunitet.Još nije do kraja razjašnjeno što je to što je može potaknuti.Opet se pretpostavlja da su u pitanju geni,njihova brojnost i kombinacija.Nedavno je na tv. bila reportaža o liječilištu na Mrtvom moru u Izraleu,doktor koji je govorio o psorijazi nije uopće spomenuo stres,neke šokove ili psihu općenito.
Moje dugogodišnje iskustvo mi govori da psorijazu ne treba puno gnjaviti,trebalo bi je više kontrolirati da ne izmakne kontroli.Kožu bi trebalo njegovati neutralnim kremama,uljima ili mastimaPreporučio bi Belobazu,Trixeru,neko mlijeko za tijelo.Takodjer bi preporučio Psorcutan.Probaj otići u Naftalan imaju zaista dobre dermatologe i ljubazno osoblje,imaju fototerapiju,zaista minimalna upotreba kortikosteroida ako je uopće potrebna,uglavnom sve prirodno.Dobro je i Mrtvo more koje je najpoznatije liječilište,ali puno skuplje.
Srdačan pozdrav
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 16:57   #2910
Pozdraljam sve forumaše
Imala sam problema s ovom tehnikom, dočekala i ispratila tri stručnjaka i konačno: evo me opet s vama.
Nedostajali ste mi
Vidim nove ljude, sasvim nove i stare koji se nisu javljali. Svima srdačan pozdrav iz Slavonije
Otvorili ste nekoliko novih tema, najviše mi je zapela za oko ona o vezi psihe i kože. Moje dugogodišnje iskustvo, a to mi je potvrdilo i desetak mojih sugrađana, da su psiha i psorijaza u vrlo tijesnoj vezi.
Ne znam koliko su se stručnjaci posvetili tome, da li su provedena kakva istraživanja, ali meni osobno to ništa ne bi ni značilo, kad u psorijatčnoj koži živim ja, a ne dermatolozi, psiholozi i ini ljudi koji se bave nama, psorijatičarima, uz dužno poštovanje prema njihovom znanju i, vjerujem, nesebičnom zalaganju.
Moje vam je najsvježije iskustvo od ovog proljeća: poslagalo se tijekom nekoliko tjedana i na poslu i u obitelji nekoliko vrrrlo teških situacija. Sve sam ih junački apsolvirala, ali sam to sve dooobro platila eritrodermijom. To vam je, za one koji ne znaju, totalna upala kože. Smirila se pod jakom dozom kortikosteroida. Pred morem i suncem (tri tjedna Velog Lošinja preko HZZO) povukla se. Međutim, već na povratku, na trajektu, ne tražeći, otkrila sam nove. Ipak, uspjela sam se dva i po tjedna "švercati" u suknji do koljena
Moja je preporuka: što manje stresova, puno vedrih ljudi oko sebe, aktivnosti koje donose opuštanje, a njegovanje kože sa što blažim sredstvima. Tko god može, neka izbjegava kortikosteroide i druge teške preparate. Ako vam pomažu neutralne kreme, držite se njih, a one teže ja ne bih nikad upotrebljavala bez dogovora s dermatologom ili bar liječnikom opće prakse. To se posebno odnosi na predjele osjetljive kože, uši, kapci, spolovilo.
Joooj što sam se raspričala
Oprostite što sam ovako epski opširna
Drugi puta ću i o ishrani isl iz vlasitog iskustva, da vas ne ugnjavim previše.
Srdačno vas sve pozdravljam
__________________


Ne čini drugome što ne želiš da drugi čini tebi.
lida2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 17:04   #2911
Cool

Pošto se još uvjek ne snalazim najbolje (još ne znam slati smajliće, niti privatne poruke, niti citirati prethodne sugovornike) ovo, molim, smatrajte mojom vježbom.
Izgleda da ću ipak uspjeti
Još samo da naučm citirati...
Pozdrav još jednom
__________________


Ne čini drugome što ne želiš da drugi čini tebi.
lida2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 17:27   #2912
Quote:
leek kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati, postavim jedno pitanje i odmah pitaš da li je to posao za mene!Zašto ne bi bio, zato što prvi put u životu vidim nekoga tko ima psorijazu!? Ako znaš konkretan odgovor na moje pitanje-reci,u protivnom....

Dakle, da li koja cura ima iskustva sa gelom na noktima koji imaju psorijazu?
Zanima me kako se ponaša takav nokat.
Hej, Leek, vjerujem da ti je bilo teško vidjeti note deformirane od psorijaze. To, budimo realni, nije nimalo okuugodno. Vidim da želiš savjesno raditi svoj posao, i to mi je drago čuti od mladih ljudi i u potpunosti te podržavam u tome. Ujedno ti kažem: veliko ti hvala što tu djevojku nisi "ispirio/la" iz svoje radnje
Zanima me da li je ta djevojka konzultirala svoga dermatologa po pitanju umjetnih nokata. No, i bez toga, ona ima pravo na svoj izbor: ako je odlučila staviti nokte, nemoj joj izići iz volje, učini joj to. Kasnije prati da vidiš kako njeni nokti na to reagiraju, pa joj pomozi koliko god možeš. Ne moraš se bojati da ćeš zbog toga zahvata ti postati psorijatičar. Ako ti se to, ne daj Bože, u životu ipak desi, to ti sigurno neće biti u vezi s tim!Pozdrav!
__________________


Ne čini drugome što ne želiš da drugi čini tebi.
lida2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 17:30   #2913
Čini se da sam sve naučila!
__________________


Ne čini drugome što ne želiš da drugi čini tebi.
lida2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 17:47   #2914
[


QUOTE=lida2008;16178207]Čini se da sam sve naučila![/QU

super si ti to savladala,drago mi je da si opet na forumu.baš si mi nedostajala.
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 18:19   #2915
Quote:
RUŽA kaže: Pogledaj post



super si ti to savladala,drago mi je da si opet na forumu.baš si mi nedostajala.
__________________


Ne čini drugome što ne želiš da drugi čini tebi.
lida2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 19:06   #2916
Quote:
leek kaže: Pogledaj post
E, takve odgovore volim, hvala.
Mene u stvari i zanima kako se ponaša prirodni nokat koji ima psorijazu; da li ti nokti na kraju otpadnu ili šta...
Jer meni njezini izgledaju kao da se odvajaju od mesa od ispod. A gelirani nokat je još čvršći, pa kod ne daj Bože zapinjanja otkinut će joj se sve ako je i ovako slabo!
Thx!
ovak mislim da bi mogli nastati problemi kod skidanja noktiju jer postoji šansa da joj njeni prirodni nokti otpadnu ne otpadaju svim psorijatičarima ali rizik postoji. ako se nokti odvajaju to je već znak da je bolje da se odustane od zahvata jer kao što veliš ako zapne noktom za nešto mogu nastati problemi.

e sad ti njoj moras objasniti kako stvari stoje i da joj neces umjetne ugraditi jer si se raspitala i informirala i prevelik je rizik. ja bih recimo kao mušterija cjenila takvu iskrenost jer očito ti nije na pameti samo jednokratna lova vec zelis i zadrzati svoju mušteriju
moras joj objasniti da joj prijeti rizik opadanja noktiju, ali mogla bi joj ponuditi možda neke kupke za nokte i lak za ucvrscivanje i tako to. to bi joj poboljšalo stanje noktiju

znam da zelis udovoljiti klijentici ali moras postaviti neke granice sebi, da ne bi kasnije ispalo da si joj ti svjesno ugradivala iako si znala rizik. pa onda ona ima problema s noktima a ti ispadas kriva jer si joj to ugradila itd.

ovo govori pravnica u meni sve gledam kroz tužbe haha
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 22:07   #2917
Cao

Lida , drago mi je pa si takav optimista,ali mislim i to nije svojstvrno svakome.I ja sam donekle, ali nekad i zivci ne mogu da izdrze.Ti se vec
dugo boris sa ovom bolescu, za razliku od mene koja sam je dobila
ima 2,5 godine.Pocelo je po tabanima, i kad sam mislila da sam je ljetos
dosta dobro izljecila, pojavilo se u kosi, pa se sad sa tim mucim
Inace se vec dugo farbam u plavo, i sad mi je vrijeme da obarbam kosu pa ne znam hoce li me peci.Ako imate iskustva pisi te .
almonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 22:25   #2918
Quote:
almonda kaže: Pogledaj post
Inace se vec dugo farbam u plavo, i sad mi je vrijeme da obarbam kosu pa ne znam hoce li me peci.Ako imate iskustva pisi te .
a bude te peklo...rizik je na tebi
ja se više ne farbam.
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 23:11   #2919
Quote:
almonda kaže: Pogledaj post
Lida , drago mi je pa si takav optimista,ali mislim i to nije svojstvrno svakome.I ja sam donekle, ali nekad i zivci ne mogu da izdrze.Ti se vec
dugo boris sa ovom bolescu, za razliku od mene koja sam je dobila
ima 2,5 godine.
Nije fraza nego činjenica: dok mi stvarno nije sjelo da mi je živjeti u jedinoj koži koju imam, bilo je teško, sad ide
__________________


Ne čini drugome što ne želiš da drugi čini tebi.
lida2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 23:15   #2920
Quote:
almonda kaže: Pogledaj post
ella 17 , koji je to losion sto mi predlazes za usi.Imam i unutra u usima,ujutro sve puno ne mogu ni da cujem dovolhjno .
U glavi mi takodje stalno mi ruka u kosi.Vec sam sa glave nakupila jednu kutijicu ljuskica.
Sta da radim.
ja sam imao s time problema i riješio sam ih belodermom, desno uho mi je bilo puno ljuske, i izgledalo je kao da nisam uši oprao mjesecima, ali beloderm mi je nakon par dana sve riješio...
Gunnerman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.