Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 17:50   #4821
može li mi netko preporučiti nešto za vlasište?
oulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 18:26   #4822
Meni za vlasište mnogo pomaže elocom, i pripazi na šampone-biraj hidratantne da ti ne isušuje vlasište.
ćelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 11:09   #4823
elocom mi ne pomaže, kao ni diprosalic kojeg sam zadnje koristila. tj pomognu na dva dana i onda sve ispočetka.
zna li možda netko neki pripravak na biljnoj bazi ili nešto iz domaće radinosti?
oulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 16:53   #4824
Quote:
oulu kaže: Pogledaj post
elocom mi ne pomaže, kao ni diprosalic kojeg sam zadnje koristila. tj pomognu na dva dana i onda sve ispočetka.
zna li možda netko neki pripravak na biljnoj bazi ili nešto iz domaće radinosti?
probaj psorex - mast + med života; meni je jako dobro; u bihaću ti je komplet 50km; preporučaju tri meda pojesti za vrijeme tretiranja psorexom
__________________
rođo
rođo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 16:55   #4825
[
__________________
rođo
rođo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 18:37   #4826
Ne znam jel ikome poznato i da li je netko možda već to i koristio, vidjeh da se na par mjesta spominje neka krema iz Novog sada( pa možda je to ta), ali
član moje obitelji neko vrijeme naručuje jednu masno/zelenu kremu, imenom PSOREX ( mast) iz Rijeke i moram priznati da pomaže... pa me zanima ima li još tko takvih iskustava!
marali78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 18:38   #4827
A ispričavam se, vidjeh sad da je post iznad mene o toj masti!
Smije li se ona upotrebljavati i na vlasištu?
marali78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 16:57   #4828
Quote:
marali78 kaže: Pogledaj post
A ispričavam se, vidjeh sad da je post iznad mene o toj masti!
Smije li se ona upotrebljavati i na vlasištu?
smije, tri dana mažeš ( ne pereš ta mjesta, treći dan opereš i namažeš maslinovim uljem; pa opet isto + med života - piše ti u uputstvima ) malo smrdi - meni ne ali ostalima da; prlja posteljinu tako da ja na ta mjesta stavim gaze do jutra : dobra je, probaj da ti neko kupi u Bihaću, jeftinije je
__________________
rođo
rođo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 20:10   #4829
je li ima ovdje netko tko je na biološkom lijeku?
ivaiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 20:56   #4830
drustvo bok,

danas sam bila kod doktorice,, krecem sa kvarcenjam..preko vikenda trebam malo skinuti ljusike...nadam se najboljem, doc mi ubacila pouzdanja..

inace sam sva pod tockicama nema veceg dijela tijela gdje je nema, u zadnje vrijeme me dosta svrbi, pa svjesno i nesvjesno raskrvarim..pocela me i koza zatezati..mazem se kremom malo pomogne i onda po starom i to uglavnom na gornjem dijelu noge tj na bedru...

prestala sam koristtiti diprosalic jel sam ih u zadnja 3 mjeseca potrosila van svih granica...
nadam se dobroj rekaciji na kvaracnje i jedva cekam da pocnem
uz to moram napraviti brdo pretraga.. krv, urin, brisevi, zubar, ginic, da vidimo jel ima gdje koje zariste..

sve u svemu nekak me oraspolozila

pred dva tejdna sam bila u Grazu i kupila sam Proscutan ( mislim da nisam bas tocno napisala ), ,maze,m ga na par dijelvoa i vidi se promjena a i info platila sam ga 22 Eura, a kod nas je ako se ne varam 65 od 30 g..eto toliko od mene

drz te se, ne daj te se,,mi to mozemo i uspjet cemo
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 11:32   #4831
Quote:
ivaiva kaže: Pogledaj post
je li ima ovdje netko tko je na biološkom lijeku?
ja krecem u 10 mj, do sad sam bila na neotigasonu koža cista ko suza bila 7 mj, al sad kak malo zahladilo dobila sam samo na laktu, tablete pijem i dalje
a sad rekla je doc da dolaze neki novi lijekovi mene je ubacila u medicinsku studiju ( nije problem naucila sam na bolnice) a sad kak cu djelovat na njega to cemo vidit, na neotigasonu sam odlicno nema vise nis nuspojava , kosa ce se obnovit (nisam celava samo je dosta ispalo pa je sad manje ima)
od masti i ostalih stvari sam odustala jer do sad svaki doc mi je rekao da se psorijaza time samo dodatno hrani, pa sam se bacila na kemiju
__________________
"jednom vlasnik staforda, zauvijek vlasnik staforda"
katari is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 13:21   #4832
Quote:
katari kaže: Pogledaj post
ja krecem u 10 mj, do sad sam bila na neotigasonu koža cista ko suza bila 7 mj, al sad kak malo zahladilo dobila sam samo na laktu, tablete pijem i dalje
a sad rekla je doc da dolaze neki novi lijekovi mene je ubacila u medicinsku studiju ( nije problem naucila sam na bolnice) a sad kak cu djelovat na njega to cemo vidit, na neotigasonu sam odlicno nema vise nis nuspojava , kosa ce se obnovit (nisam celava samo je dosta ispalo pa je sad manje ima)
od masti i ostalih stvari sam odustala jer do sad svaki doc mi je rekao da se psorijaza time samo dodatno hrani, pa sam se bacila na kemiju
pozz,a u kojoj bolnici ste uključeni,može i na privat,malo više informacija,jer bi i sama pokušala a ne znam di da krenem?
ivaiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 09:26   #4833
Quote:
ivaiva kaže: Pogledaj post
je li ima ovdje netko tko je na biološkom lijeku?
Ja sam na bioloskoj terapiji(STELARA) trenutno.
Pre mesec dana sam primila prvu,i vec posle par dana se videlo poboljsanje.sutra idem na drugu.koza mi je sad cista,ostale su samo bele fleke gde je bila psorijaza.Nus pojava nemam.Kontrolisem krv na dve nedelje.
Zadovoljna sam kako tece terapija
monja82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 17:14   #4834
Quote:
Bek23 kaže: Pogledaj post
Već sam negdje napisala da se psorijaza gubi u trudnoći a koliko vidim nisam i jedina. Devet mjeseci je nisam imala, ah koje je to olakšanje bilo ali kratkog vijeka
No želim naglasiti tu činjenicu da se negdje u "drugom stanju" krije lijek. Nije mi jasno zašto se nitko od stručnjaka nije pozabavio time.
Nije zato sto im nije u interesu, od kud bi oni uzimali lovu? Nece da istrazuju stvarni uzrok nastanka bolesti nego su sve usmjerili na simptome i kako ih umanjiti... otud hrpa kojekakvih masti, cijom kupovinom samo punimo njihov dzep, a kozu dovodimo u jos gore stanje!!!
Psorry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 07:41   #4835
Od ovakvih teorija zavjere mi se već

Najbolje nemojte uzeti niti jedan lijek za bilo koju bolest jer će zaraditi i farmaceutska firma i distributeri i prijevoznici i država od poreza i ljekarna od marže. A svi vam oni u stvari žele napakostiti

Što se trudnoće tiče, u njoj se mijenja i smanjuje imunološka reakcija ženinog tijela kako ne bi plod bio odbačen kao strano tijelo. Samim time smanjuje se i autoimuni odgovor koji je zaslužan za razvoj psorijaze. Very simple.

A da baš ne bi bilo simple, jer u medicini ništa nije crno-bijelo, i 2+2 su češće 3 ili 5 nego 4; postoje i žene kojima se psorijaza u trudnoći pogorša.

Bojim se da će se psorijaza, kao i ostale autoimune bolesti, moći izliječiti jedino genskom terapijom. Jednog dana...

A do tada je sve u najboljem slučaju zaliječenje terapijama koje mijenjaju imunološki odgovor bilo na lokalnoj razini u vidu raznih krema, bilo sistemno kao biološki lijekovi.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 23:06   #4836
Quote:
monja82 kaže: Pogledaj post
Cao svima,

Ja sam iz Novog Sad-a.
Imam psorijazu od svojih 18 meseci,a sada imam 28 god.
Probala sam sve za sta sam cula,od alternative do terapije kortikosteroidima,PUVA i SUP terapija.Sve to je bilo kratkorocno,posle par meseci recidiv i onda tek muke pocinju...Ne kontrolisano mi se siri.trenutno 90% koze mi obuhvata psorijaza,i tako je veci deo mog zivota.
"Nestala" je sama od sebe kad sam bila trudna,ali odmah posle porodjaja se vratila...
Trenutno sam na novoj bioloskoj terapiji "STELARA"...Daje se u vidu inekcija,potkozno,prve dve u razmaku od mesec dana,pa na svaka 3 meseca,i tako oko godinu dana,uz redovnu kontrolu,analize krvi i urina.
Nadam se da ce ovo biti malo duzeg daha.

Aj molim te reci mi kako dolazis do njih dole.Ja sam u CH i ttesko ih je i ovde naci a psorijazu sam imao po telu sa vise od 90% ali sada je na kozi nemam ali je i dalje u meni ali sa stelara inekcijama sam zadoovoljan sa vise od 1god terapijom koriscenja i bez nus pojava .
-Ali imam dosta prijatelja kojima bi pomogao da dodju do njih ali ne znam kako?
gogi psori is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 10:32   #4837
U K.C za koznovenericne bolesti u N.S.
U pitanju je program,u koji smo upali samo nas dvoje...tako da nista ne placam,a oni nabavljaju stelaru...mogu se raspitati kod njih kako se moze doci do njih
monja82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:08   #4838
može jedno glupo pitanje? (unaprijed se ispričavam ako se o tome već pisalo, ali 120 stranica je malo puno za pročešljavanje...)
je li moguće da se psorijaza na različitim dijelovima tijela različito manifestira? recimo, na laktovima i koljenima "klasično" (ono, koža se "razlama" na male svrabljive pločice koje se ljuskaju), pa onda na tjemenu kao perut, a istovremeno da se na nekim dijelovima tijela koža samo guli (ono, kao kad se izgori na suncu, samo malo ljuskastije) - i da je sve to ista psorijaza?
MadnessInMethod is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 17:05   #4839
Quote:
MadnessInMethod kaže: Pogledaj post
može jedno glupo pitanje? (unaprijed se ispričavam ako se o tome već pisalo, ali 120 stranica je malo puno za pročešljavanje...)
je li moguće da se psorijaza na različitim dijelovima tijela različito manifestira? recimo, na laktovima i koljenima "klasično" (ono, koža se "razlama" na male svrabljive pločice koje se ljuskaju), pa onda na tjemenu kao perut, a istovremeno da se na nekim dijelovima tijela koža samo guli (ono, kao kad se izgori na suncu, samo malo ljuskastije) - i da je sve to ista psorijaza?
Naravno da može. Nema tu nikakvih pravila.
Pojedini oblici psorijaze su recimo učestaliji na pojedinim dijelovima tijela, ali isto tako može jedan oblik s vremenom prijeći u drugi.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 21:46   #4840
Hladno prešano nerafinirano suncokretovo ulje

Postoji jedno kvalitetno i vrlo učinkovito prirodno ulje kod psorijaze-Hladno prešano nerafinirano suncokretovo ulje. Dosta ljudi je zadovoljno i rezultati su odlični. Meni osobno se psorijaza povukla u roku od 4 dana, svakim danom je bila sve manje vidljiva i na kraju ništa.Naravno držala sam se uputa s ove stranice i rezultati su postignuti stoga vam i preporučujem to ulje. Da ne bi sada ja o tome pisala, posjetite stranicu http://vitasoja.bloger.hr/ pa vidite! Nadam se da će vama pomoći koliko i meni. Sretno
mary55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.