Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2010., 14:02   #4861
Evo, da se javim...
Dakle, nakon mora i prilično uspješnog čišćenja većine zahvaćenih područja, zasad uspijevam zadržati dostignuto stanje
Mažem se isključivo kantarionovim uljem s dodatkom ulja kadulje, smilja i lavande.
Pred nekoliko mjeseci sam prestao koristiti homeopatske pripravke i dijetu, a nisam vidio neko ozbiljnije pogoršanje, barem dosad.
Ovih dana ću kupiti bazen za garra ruffa ribice, pa ih uskoro početi hraniti. Ukoliko mi se takva terapija na dulju stazu pokaže korisnom, možete očekivati rušenje cijena ribica u skoroj budućnosti. Imam poprilično iskustva s akvaristikom, a i poznajem većinu uzgajača akvarijskih ribica u Zagrebu i šire, pa ću vjerojatno poraditi na uzgoju...
Pozdrav svima, držite se
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 14:35   #4862
Jel me netko trazio ?
Evo me ziv sam.Nemam se cime pohvaliti.Tockice sa ruke sam skinio sa psorcutanom,a laktove zadnja dva mjeseca tretiram psorexom.Nema nekakvih posebnih pomaka,trebam mozda pricekati jos koji mjesec dok ne potrosim mast.Nije mi jasno zato mi psorcutan nije pomogao na laktovima.
Davor 68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 18:16   #4863
Quote:
suzi86 kaže: Pogledaj post
Zdravi bili...!
...da malo oživim forum,javljam se nakon nekog vremena sa poprilično dobrim stanjem....
Moja stopala su već 2mj čista s tek pokojom ljuskicom,a dlanovi mi se redovno otvore i popucaju u prosjeku svaka 3 tjedna rada.Redovito koristim nevenovu mast(kupila u Kauflandu)-zemlja porijekla Njemačka.Na njoj sam od početka VII mjeseca i mogu reći da sam jako zadovoljna....Za Diprosalicom posegnem samo kad mi se otvori dlan,ali u malim količinama....
Dakle ,moja je ps tu negdje i pritajila se....do kada ,vidjet ćemo!...

Kako su mi Maxers,Dancika,Ja,Davor,Moj život,Sunce ćaćino....ljudi javite se...
Sa Ružom se redovito čujem...

Veeeeeeliki poz...svima
Zdravo Suzi ,radi se Suzi radi.Često se sjetim svih vas ali eto rijetko imam vremena da samo pročitam postove , a psor. je tu ,malo je bolje stanje ,mažem belosalicom i da se podnijeti.
maxers is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 11:50   #4864
Quote:
Brinettaa kaže: Pogledaj post
Moj tata ima psorijazu (tezi oblik,po cijelom tijelu) kupujem mu u ljekarnoj ono ulje PSO EX
piše da će se stanje pogorsati,u slijed detoksacije .Pise tako i na proizvodu.
Ali maže se već punih 7 dana,nadam se da će mu se situacija ipak smiriti na kraju
Kupila sam mu i one kapi KIM IMUNO,poceo je i to piti jedanput na dan po 25 kapi.
Evo da se javim da mi se tata mazao sa ovim neka dva tjedna.stanje je se toliko pogorsalo,da je postalo neizdrzivo...tako da je odustao od ovoga
nakon koliko se vama desilo poboljsanje..?
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 20:05   #4865
Quote:
Davor 68 kaže: Pogledaj post
Jel me netko trazio ?
Evo me ziv sam.Nemam se cime pohvaliti.Tockice sa ruke sam skinio sa psorcutanom,a laktove zadnja dva mjeseca tretiram psorexom.Nema nekakvih posebnih pomaka,trebam mozda pricekati jos koji mjesec dok ne potrosim mast.Nije mi jasno zato mi psorcutan nije pomogao na laktovima.
Psorcutan djeluje individualno....kao i svaka krema.Ako ga se duže koristi,potrebna je pauza od nekoliko tjedana,a potom valja pokušati ponovo...Govorim to iz vlastitog iskustva.Osim toga,valja ukloniti ljuskice a tek potom koristiti Psorcutan...

Poz...
__________________
Biti sposoban pronaći radost u sreći drugoga:to je tajna sreće!
suzi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 22:25   #4866
Pozdrav.Po ko zna koji put sam opet"nasjela",kupila sam euten kremu od bioeliksira(KOJA KOŠTA 60EURA) i ništa ,ma ništa!A psorijaza divlja!Najgore tjeme dosad me nije svrbilo a sad umrije češući do krvi .Ajme majko imali išta na ovom svijetu što nisam probala?lLJubim vas!
Lana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 00:12   #4867
Smile

Quote:
Lana55 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Po ko zna koji put sam opet"nasjela",kupila sam euten kremu od bioeliksira(KOJA KOŠTA 60EURA) i ništa ,ma ništa!A psorijaza divlja!Najgore tjeme dosad me nije svrbilo a sad umrije češući do krvi .Ajme majko imali išta na ovom svijetu što nisam probala?lLJubim vas!
pokusaj sa sokm od limuna,ovako nanesi na tjeme sok i nemoj prati bar tri dana,a swaki dan nanosi nevenovu kremu,i ja imam problem sa tjmenom i svrbi,ovo mi super pomogne.
buugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 22:28   #4868
Pozdrav svima,
Molim Vas da mi posaljete informacije za kremu Psorkutan kako se koristi,kako deluje dali je kortikosteroid i dali moze da se koristi za mazawe na lice,znam da se puno pisalo za ovu kremu ali molim vas za brzi odgovor od nekog koj je koristijo da ne bi pretrazivala po stranicama,kod nas u Skoplju je nema jedan prijatelj je u Nemacku pa razmisljam da mu porucim da mi je donese.

Fala.
Marija sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 00:37   #4869
Quote:
Marija sk kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Molim Vas da mi posaljete informacije za kremu Psorkutan kako se koristi,kako deluje dali je kortikosteroid i dali moze da se koristi za mazawe na lice,znam da se puno pisalo za ovu kremu ali molim vas za brzi odgovor od nekog koj je koristijo da ne bi pretrazivala po stranicama,kod nas u Skoplju je nema jedan prijatelj je u Nemacku pa razmisljam da mu porucim da mi je donese.

Fala.
Psorcutan salbe,prema iskustvima forumasa izuzetno kvalitetna krema,nije kortic ali ne moj na lice.Moje iskustvo je 50:50 %.Na rukama je pomogla,na laktovima ne.
Davor 68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 00:21   #4870
Pozdrav.

Quote:
buugi kaže: Pogledaj post
pokusaj sa sokm od limuna,ovako nanesi na tjeme sok i nemoj prati bar tri dana,a swaki dan nanosi nevenovu kremu,i ja imam problem sa tjmenom i svrbi,ovo mi super pomogne.
Probaću,hvala ti puno.
Lana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 10:25   #4871
Quote:
Lana55 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Po ko zna koji put sam opet"nasjela",kupila sam euten kremu od bioeliksira(KOJA KOŠTA 60EURA) i ništa ,ma ništa!A psorijaza divlja!Najgore tjeme dosad me nije svrbilo a sad umrije češući do krvi .Ajme majko imali išta na ovom svijetu što nisam probala?lLJubim vas!
Ma da??
Ja sam baš u subotu kupila kremu, mužu (on je u vašem klubu ) i počeo je jučer mazati i odmah mu je bilo bolje. Naravno, nije da se ništ ne vidi, ali ljuskice su odmah nestale.
On inače ima već 15 godina psor., od svoje 15 godine i to po cijelom tijelu, a najgore je po rukama i nogama. Isto smo sve živo isprobali, čak smo išli i u beograd kod onog nekog doktora i to je bilo bezveze.
Psorcutan se do sad pokazao kao najbolja krema od ovih neštetnih, a sad smo prešli na ovaj Euten i nadamo se najboljem. Jer fakat košta previše. Tu u Zagrebu je 430 kn 50 ml.
Vidjet ćemo kak bude dalje išlo.

Inače, njemu je za tjeme najbolji šampon L'erbolario protiv prhuti, a budući da ga jedno vrijeme nije bilo nigdje za kupiti u Zagrebu, sad koristi iz DM Averde šapon (bez silikona) za osjetljivu kožu s brezom i kaduljom i isto nije loš, a jeftin. Samo kaj on ipak ima jako kratku kosu, a to je lakše održavati. Ne znam kak djeluje na dugokose.
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 20:46   #4872
Quote:
Dolores O'Riordan kaže: Pogledaj post
Ma da??
Ja sam baš u subotu kupila kremu, mužu (on je u vašem klubu ) i počeo je jučer mazati i odmah mu je bilo bolje. Naravno, nije da se ništ ne vidi, ali ljuskice su odmah nestale.
On inače ima već 15 godina psor., od svoje 15 godine i to po cijelom tijelu, a najgore je po rukama i nogama. Isto smo sve živo isprobali, čak smo išli i u beograd kod onog nekog doktora i to je bilo bezveze.
Psorcutan se do sad pokazao kao najbolja krema od ovih neštetnih, a sad smo prešli na ovaj Euten i nadamo se najboljem. Jer fakat košta previše. Tu u Zagrebu je 430 kn 50 ml.
Vidjet ćemo kak bude dalje išlo.

Inače, njemu je za tjeme najbolji šampon L'erbolario protiv prhuti, a budući da ga jedno vrijeme nije bilo nigdje za kupiti u Zagrebu, sad koristi iz DM Averde šapon (bez silikona) za osjetljivu kožu s brezom i kaduljom i isto nije loš, a jeftin. Samo kaj on ipak ima jako kratku kosu, a to je lakše održavati. Ne znam kak djeluje na dugokose.
Drago mi je čuti da nekom pomaže,meni nije pomogla ni malo,a eto vidite sve je to induvindualno.Pa mogu vam reći da je mnogo teže sa dugom kosom,al izgleda da sam ja sada u takvoj fazi da meni ni bog nemože pomoć....
Lana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 00:48   #4873
Pozdrav ,

imam strase pecate po sakama u podlaktici i kao vece opekotine , danas sam bio kod doktora i rekao mi je da je dermatitits ali gledajuci slike po internetu zakljucio sam da bi to vise mogla biti psorijaza . Sutra cu da posjetim drugog doktora i ako mi se ustanovi navedeno ja cu sebi da presudim jer psihicki se sa time necu moci nositi kao sto sam se jedva nosio i dok sam bio zdrav sa normalnim zivotom i da mi je samo znati zasto sve najgore se lijepi za mene i moj unisteni zivot .
Slaven22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 20:44   #4874
Quote:
Slaven22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ,

imam strase pecate po sakama u podlaktici i kao vece opekotine , danas sam bio kod doktora i rekao mi je da je dermatitits ali gledajuci slike po internetu zakljucio sam da bi to vise mogla biti psorijaza . Sutra cu da posjetim drugog doktora i ako mi se ustanovi navedeno ja cu sebi da presudim jer psihicki se sa time necu moci nositi kao sto sam se jedva nosio i dok sam bio zdrav sa normalnim zivotom i da mi je samo znati zasto sve najgore se lijepi za mene i moj unisteni zivot .
brate ne boje se možeš ti to
pogledaj koliko nas ima na forumu i svi se borimo s istim problemom
ne dopusti da te to pobijedi naći ćeš sigurno nešto sto će ti pomoć riješiti se toga.....neodustaj ima i gorih stvari od psorijaze
zamisli kako je njima tamo na haitiu nemaju ni za jest a ti govoriš da je tebi teško
whayme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 12:03   #4875
ribice

pozdrav svima...moja mama ima psorijazu, aktivirala se prije 10-ak godina i muku je mučila dok je nisam natjerala da ode na tretman s garra rufa ribicama. ne znam dal se već to spomenulo, ali stvarno djeluje!!! mama je bila tri tjedna na terapiji i kad se vratila od onih ogromnih ljusaka po laktovima, šakama i nogama ostale su samo crvene flekice koje su se kroz nekoliko tjedana povukle. tek sad nakon 4 godine počela joj se vraćat, ali u puno lakšem obliku. Znam da košta, ali stvarno se isplati za par godina mira
sretno!!!
žifka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 16:22   #4876
meni je za kosu do sad najbolje pomagao ecural i crni šampon, kosa se obnovila, al najbitnije nema ljuskica vise niti ceskanja
da pitam jel netko prelazi sad na bioloske program u vinogradskoj? ja krecem od 17-tog , pa me zanima ako bude jos netko da malo iskustva razmjenimo
__________________
"jednom vlasnik staforda, zauvijek vlasnik staforda"
katari is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 19:53   #4877
Molila bih da mi se javi neko ko je koristio dermovate kremu. Koristila sam je 15 dana po stomaku,bedrima i ispod dojki,i sada mi se ispod dojki koža guli da li se to može povezati s ovom kremom???
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 03:07   #4878
Quote:
simfonijazivota kaže: Pogledaj post
Molila bih da mi se javi neko ko je koristio dermovate kremu. Koristila sam je 15 dana po stomaku,bedrima i ispod dojki,i sada mi se ispod dojki koža guli da li se to može povezati s ovom kremom???
Moguće, to je jak kortikosteroid, a koža ispod dojki je tanka.

Što ti je dermatolog rekao, koliko dugo trebaš mazati prije kontrole?
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 11:36   #4879
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Moguće, to je jak kortikosteroid, a koža ispod dojki je tanka.

Što ti je dermatolog rekao, koliko dugo trebaš mazati prije kontrole?
Završila sam s terapijom prije 5-6 dana, koristila sam je 15 dana,derm.smatra da je terapija uspjela,promjenje se povukle,tako da nije ni pomenuo kontrolni pregled. meni se to pojavilo poslije tuširanja,koje mi je bilo zabranjeno,zbog promjena,koža me pošela peći,čak se pojavio i kao neki mali podliv.sve ispod dojke. nastavila sam koristiti avene kremu za regeneraciju,po preporuci dr. ali primjetila sam i na ostalim dijelovima gdje sam mazala tom dermovate da je koža tanja,kao da svjetlucaju te promjene koje su bile ranije.ko će ga znati ...
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 12:32   #4880
Moj ex muz je koristio Nystatin kremu i jako mu je pomogla. Kod njega je psorijaza locirana samo u kosi. Njemacki proizvod.
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.