Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 10:30   #4921
Quote:
KLiK kaže: Pogledaj post
gotovo svi problemi u tijelu nastaju iznutra i kreću se prema van! pa tako i ovaj...te je pravilna i balansirana ishrana jako važna za riješenje problema...je li noni ili nešto drugo put za nekoga - to ostaje kao izbor svake pojedine osobe...
kao i izbor da mi kaže "u krivu si KLiK", ali nisam!

jer kada ne bi bilo tako, onda bi kreme pomagale...a većini ona ne pomaže, već samo umanjuje upalni proces i stišava upalu!
naravno da si u pravu,a to sa kremama meni ne pomažu, samo je prestalo svrbjeti,ali flekovi su i dalje,zahvačen mii je i nokat na ruci
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:15   #4922
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
naravno da si u pravu,a to sa kremama meni ne pomažu, samo je prestalo svrbjeti,ali flekovi su i dalje,zahvačen mi je i nokat na ruci
to samo dokazuje o čemu pričam...stvar kreće iznutra! pa se i iznutra i sanira...

moj prijatelj je nakon ozdravljenja osnovao savjetovalište...ako te zanima, javim ti na PM njegov kontakt i adresu savjetovališta...
KLiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 11:11   #4923
Quote:
KLiK kaže: Pogledaj post
to samo dokazuje o čemu pričam...stvar kreće iznutra! pa se i iznutra i sanira...

moj prijatelj je nakon ozdravljenja osnovao savjetovalište...ako te zanima, javim ti na PM njegov kontakt i adresu savjetovališta...
može,ako možeš
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 00:03   #4924
evo da van se javin,nisan misecima,vidin da vas je masu drugih od dana kad san ja aktivno pratija temu.moja situacija je dosta dobra iako se pojavilo nešto manjih točkica al ja i njih mažem melemom i većina kože mi je čista,malo mi se po glavi stanje pogoršalo al ništa da se živciran previše.neki dan san gleda svoje slike od prije koju godinu kad san bija prekriven crvenilom i samo kad se sitin toga pada mi mrak na oči.sada kad san dosta dobro sve ostalo je automatski bolje,sam osjećaj da nemam onog crvenila masovnog po sebi,ljusaka,da me ne svrbi je nešto nevjerovatno.i dalje pijem mješavinu čajemva da mi se krv čisti i koliko toliko pazin na prehranu iako mi se omakne i slatkiša malo i par puta i salame kad nije bilo ništa u frižideru drugog.situacija sa noktima mi je isto jako dobra,ima san 8 zahvaćenih noktiju sad iman na 3 al toliko neprimjetno i u jako dobrom stanju da to i ne brojin ka problem.važno je na noktima ne dopustit da se naslaga stvara ispod nokta kada on počne pucat i mrvit se.najlakše ali triba bit oprezan je nakon kupanja,kad nije skoreno repom iglice za šivanje sve to lagano počistit ispod nokta pazeći da se ne zareže.također i artritis koji mi se bija javija na mala vrata u vidu oteklih prstiju i zglobova također je nestalo,nema nikakve ni boli tako da mogu samo zafalit Bogu šta mi je već godinu ipo dana zdravlje u vrlo dobrom stanju.naravno,ne pušin,kave ne pijen,alkohol ne pijen i proban šta manje se živcirat.i dalje smatram da je jako dobar izbor melem iz ljekarne kajtezović iz bihaća,jer evo u mojih 28 godina i isprobano svega i svačega on jedini mi je stvarno jako pomoga a da nije industrijski lijek.podrav svima i čuvajte se.kome šta god triba nek se javi slobodno na privatno.
Ja!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 10:19   #4925
Pozz ekipi da vam se javim sa dobrim vjestima,cula sam da je Afik Meša djed iz Fojnice izlecio 1 čovjeka i to pre 14 god.Neko je ubacio na forum imaju i kontakt podatci.Ja sam ga zvala tel kaze da tretman traje otprilike 3 sedmice i da je sigurno izlecenje pa me zanima jel ima još takvih koji su izlečeni ili su čuli da je djed nekoga izlječio....
DTRT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:22   #4926
bija je veliki članak o tom čoviku u slobodnoj dalmaciji ja mislim,baš san se i ja neki dan toga sitija.sigurno bi tribalo probat pa makar i falit ki šta je par nas povirovalo jednom ode iz srbije kad je prodava maglu al eto bar znamo onda na čemu smo.
Ja!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 18:15   #4927
lek za psorijazu

Zdravo svima, ja sam iz Srbije. Imao sam psorijazu do pre 3 meseca. Vukao sam je 5-6 godina. Od prvih sitnih tackica do trenutka kada mi je zahvatala 70% tela. Do trenutka kad nisam znao sta sa sobom i kada sam bio osudjen da probam sta god cujem. Lutao sam od lekara do lekara, od travara do travara dok nisam naleteo slucajno na ovog coveka iz Bosne koji me je izlecio za mesec ipo dana. Dao mi je cajeve, melem i dijetu koju moram da postujem da bih precistio citav organizam. Sve je prirodno. Nakon 45 dana otprilike sam potpuno izlecen. Trenutno se nalazi u Novom Sadu i sa uspehom leci mnoge ljude od dermatitisa i psorijaze. Dok sam odlazio na kontrole u Novi Sad zaticao sam mnoge ljude koji cekaju kao i ja na kontrole ili tek pocinju da se lece. Tako sam se uverio da stvarno ima dosta pacijenata. I dan danas se cujem redovno sa njim cime mi je dokazao da nije neki prevarant, jer da je tako nestao bi, ili promenio broj kao sto ljudi rade. Cak je tokom lecenja on mene zivkao da proveri kako ide, sta radim, nerviram li se. Dva puta je dolazio kod mene kuci da sam pogleda kako ide lecenje. Jedini uslov koji sada postujem je da izbacim iz ishrane stetnu fabricku hranu punu aditiva, aromata, i ostalih stetnih sastojaka koje bi trebalo svi da izbace i hvala bogu nemam problema nikakvih.
Ako neko zeli da proba isti nacin lecenja neka mi pise na mail [email protected]
Neka mi ostavi broj na mail ili cu mu dati njegov broj, cuje se sa covekom pa nek sam odluci da li zeli da proba ili ne. Znam da su ljudi nepoverljivi po ovom pitanju, da je dosta prevaranata koji bi se i sa zdravljem ljudi poigrali ali mora sve da se proba. Ja sam zapao u takvo stanje da sam morao sve da probam pa sta bude. Cak sam na jednom mestu procitao da je neko pojeo kuvanog jeza i da se od toga izlecio!!! Verujte da sam razmisljao i o tome ali mi roditelji nisu dozvolili.
Toliko od mene braco i sestre psorijaticari. Pozdrav pa ko zeli neka proba.
lekpostoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 23:50   #4928
Quote:
DTRT kaže: Pogledaj post
Pozz ekipi da vam se javim sa dobrim vjestima,cula sam da je Afik Meša djed iz Fojnice izlecio 1 čovjeka i to pre 14 god.Neko je ubacio na forum imaju i kontakt podatci.Ja sam ga zvala tel kaze da tretman traje otprilike 3 sedmice i da je sigurno izlecenje pa me zanima jel ima još takvih koji su izlečeni ili su čuli da je djed nekoga izlječio....
Poslije tri sedmice koliko sam provodio terapiju Akifa Mese jedino sto mi se dogodilo jeste da se psorijaza pogorsala, tj ima je jos vise po tijelu. Nakon negdje 2 sedmice tretmana, kada sam vidio da mi ponestaje preparata za mazanje po tijelu nazvao sam Akifa, a on mi je rekao da kao tako treba da se desi ispocetka, a da je bolje ako preparat potrosim brze, i da treba da dodjem po novu turu. Pitao sam ga da li mi moze reci kada ce otprilike doci do poboljsanja, na sta mi je on odgovorio da mi nista konkretno ne moze reci i da cu mozda morati provesti i do 5 tura lijecenja. Posto je terapija prilicno skupa (jedna tura kosta 400KM), a nikakve garancije za izljecenje nema, nakon sto sam potrosio preparate, odustao sam od dalje primjene njegovih pripravaka i pokusacu nesto drugo. Jos zelim napomenuti da mi je on rekao da se trebam mazati po 25 puta dnevno, sto bi znacilo da bih morao biti stalno kod kuce i mazati se, i naravno preparat bi nestao daleko brze. Meni eto nije pomoglo, ili nisam imao dovoljno strpljenja a bogami i para na bacanje. Mozda nekom drugom pomoge...
cofadon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 23:59   #4929
Nisam ni vidio da postoji ta tema. Inace imam i ja psorijazu na nogama. Vec vise od dvije godine. Mislim da je to sve zbog stresa i psihickog tereta s kojim se nosim. Imam 21 godinu...a sve je pocelo zbog skole...jer sam se uglavnom borio da prodjem popravni i to dva puta i svega to iz matematike. Jos sam se usudio da se zalim u onom "Stadtschulrat Wien" pa mi je kasnije rekla da me je trebala izbaciti kad je mogla. To se odnosilo na godinu prije.

I eto...popravni sam uspio. Onda eto matura...uspio...studiram sada...jos veci teret nosim a i radim pa sam imao te "fleke" i na cijelom tijelu. Jednostavno dobio sam creme...dobre su bile ali uvijek se sve vracalo.

Konacno sam rijesio da nestane psorijaza na gornjem tijelu. Tamo gdje su rebra..ta koza i trbuh...nestali su kad sam otisao kod doktora a on mi preporucio da idem kod njega 3 puta u nedjelju na UV...znate ono kao solarijum ali je nekako slicno tome. I nestali su zauvijek gore. Samo mi se na nogama vracalo pa opet razmisljam da odem kod njega da mi pomogne. Vidit cu. Momentalno nemam vremena jer radim.
Ivan_BEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 03:20   #4930
Pozdrav svima!
Evo kako nisam našao prikladniju temu, nadam se da će mi tu netko odgovoriti na pitanje koje me muči.
Prije nekih 2 tjedna primjetio sam na području trbuha malo iznad pupka crvenu mrlju na koži koja je ovalnog oblika i koja je tu i tamo znala zasvrbiti. Kako se od tada nije povukla, već je malo i narasla, na desnom djelu tijela od trbuha prije par dana mi se je pojavilo manje crvenih fleka koje ne bole, uglavnom ne svrbe niti se ljušte, već su samo tu. Ostali dio tijela je (zasad) ok i nije zahvaćen.
Na internetu sam pročitao da bi se moglo raditi o pityriasis rosea, što to onda znači? Postoji neki lijek ili način liječenja? Koliko traje?
Inače, nikad prije nisam imao problema sa kožom.

Ovako mi izgleda:
http://img189.imageshack.us/img189/6619/30140802.jpg
http://img132.imageshack.us/img132/6312/93096715.jpg
 
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 10:02   #4931
to ne izgleda kao psorijaza,možda si alergičan na nešto
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:41   #4932
Quote:
lekpostoji kaže: Pogledaj post
Zdravo svima, ja sam iz Srbije. Imao sam psorijazu do pre 3 meseca. Vukao sam je 5-6 godina. Od prvih sitnih tackica do trenutka kada mi je zahvatala 70% tela. Do trenutka kad nisam znao sta sa sobom i kada sam bio osudjen da probam sta god cujem. Lutao sam od lekara do lekara, od travara do travara dok nisam naleteo slucajno na ovog coveka iz Bosne koji me je izlecio za mesec ipo dana. Dao mi je cajeve, melem i dijetu koju moram da postujem da bih precistio citav organizam. Sve je prirodno. Nakon 45 dana otprilike sam potpuno izlecen. Trenutno se nalazi u Novom Sadu i sa uspehom leci mnoge ljude od dermatitisa i psorijaze. Dok sam odlazio na kontrole u Novi Sad zaticao sam mnoge ljude koji cekaju kao i ja na kontrole ili tek pocinju da se lece. Tako sam se uverio da stvarno ima dosta pacijenata. I dan danas se cujem redovno sa njim cime mi je dokazao da nije neki prevarant, jer da je tako nestao bi, ili promenio broj kao sto ljudi rade. Cak je tokom lecenja on mene zivkao da proveri kako ide, sta radim, nerviram li se. Dva puta je dolazio kod mene kuci da sam pogleda kako ide lecenje. Jedini uslov koji sada postujem je da izbacim iz ishrane stetnu fabricku hranu punu aditiva, aromata, i ostalih stetnih sastojaka koje bi trebalo svi da izbace i hvala bogu nemam problema nikakvih.
Ako neko zeli da proba isti nacin lecenja neka mi pise na mail [email protected]
Neka mi ostavi broj na mail ili cu mu dati njegov broj, cuje se sa covekom pa nek sam odluci da li zeli da proba ili ne. Znam da su ljudi nepoverljivi po ovom pitanju, da je dosta prevaranata koji bi se i sa zdravljem ljudi poigrali ali mora sve da se proba. Ja sam zapao u takvo stanje da sam morao sve da probam pa sta bude. Cak sam na jednom mestu procitao da je neko pojeo kuvanog jeza i da se od toga izlecio!!! Verujte da sam razmisljao i o tome ali mi roditelji nisu dozvolili.
Toliko od mene braco i sestre psorijaticari. Pozdrav pa ko zeli neka proba.
Vjerujem da i problem moze biti u losoj ishrani...

A sto se tice ljecenje...ja sam jednom vjerovao covjeku iz Srbije...kupio veliku bocu Aloe vera...tako nesto...uz to doslo cak nesto poput zemlje koju moram jednom na dan piti. Rekao mi da te to razcisti...a sve to je bilo 400 €. Na pocetku je bas krenula na bolje. A odjednom nakon mjesec dva i to se pogorsalo.

Dosada vjerujem samo UV-terapiji...ta je mnogo efektivna i kao sto sam spomenuo. Gornji dio tijela tamo gdje su rebra i na trbuhu..sve nestalo...to mi se nikako dosada nije desilo jer se uvijek vracalo. A sada vec je dosta vremena proslo i nije se vratilo. Mada moram reci da na jesen se koza vise susi pa mi se desilo da cak i na glavi nesto crveni
Ivan_BEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:46   #4933
Quote:
Ivo_Ri kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Evo kako nisam našao prikladniju temu, nadam se da će mi tu netko odgovoriti na pitanje koje me muči.
Prije nekih 2 tjedna primjetio sam na području trbuha malo iznad pupka crvenu mrlju na koži koja je ovalnog oblika i koja je tu i tamo znala zasvrbiti. Kako se od tada nije povukla, već je malo i narasla, na desnom djelu tijela od trbuha prije par dana mi se je pojavilo manje crvenih fleka koje ne bole, uglavnom ne svrbe niti se ljušte, već su samo tu. Ostali dio tijela je (zasad) ok i nije zahvaćen.
Na internetu sam pročitao da bi se moglo raditi o pityriasis rosea, što to onda znači? Postoji neki lijek ili način liječenja? Koliko traje?
Inače, nikad prije nisam imao problema sa kožom.

Ovako mi izgleda:
http://img189.imageshack.us/img189/6619/30140802.jpg
http://img132.imageshack.us/img132/6312/93096715.jpg
Meni liči na ekcem,najvjerojatnije, idi odmah doktoru.
maxers is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 01:04   #4934
Hvala na odgovorima.
Znači nije ništa pretjerano zabrinjavajuće...
Imate li kakvu preporuku za nekakve masti ili kreme jer trenutno nisam u mogućnosti ići do svog doktora....?
 
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 09:00   #4935
Quote:
Ivo_Ri kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima.
Znači nije ništa pretjerano zabrinjavajuće...
Imate li kakvu preporuku za nekakve masti ili kreme jer trenutno nisam u mogućnosti ići do svog doktora....?
pošto se nezna što je,glupo ti je koristiti mast napamet,odi u bolnicu na hitnu i riješiš to za čas
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 01:49   #4936
Bog,imam 20 godina,i dolazim iz Zagreba,psorijazu imam 3 godine,malo razdoblje na vlasistu,duze razdoblje samo po nogama,od koljena pa na nize i to je*eno dosta,bio sam po bolnici,trosio tisuce i tisuce kuna na kreme i nista,bio sam 2 puta do sad kod dermatologa dijanovica,nasuprot importane galerije..i nista ni od tog,sad razmisljam da se opet vratim kod njega,i prihvatim ono sta mi je reko prije godinu dana,da zapocnem terapiju nekim injekcijama..sad me zanima ko zna nesto o tim injekcijama,jel vrijedno vremena,zivaca i novaca?
traxform_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 09:18   #4937
Quote:
traxform_zg kaže: Pogledaj post
Bog,imam 20 godina,i dolazim iz Zagreba,psorijazu imam 3 godine,malo razdoblje na vlasistu,duze razdoblje samo po nogama,od koljena pa na nize i to je*eno dosta,bio sam po bolnici,trosio tisuce i tisuce kuna na kreme i nista,bio sam 2 puta do sad kod dermatologa dijanovica,nasuprot importane galerije..i nista ni od tog,sad razmisljam da se opet vratim kod njega,i prihvatim ono sta mi je reko prije godinu dana,da zapocnem terapiju nekim injekcijama..sad me zanima ko zna nesto o tim injekcijama,jel vrijedno vremena,zivaca i novaca?
NISAM ČULA ZA INEKCIJE,KOLIKO KOŠTAJU,i dali ih pokriva socijalno?
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 11:37   #4938
Quote:
traxform_zg kaže: Pogledaj post
Bog,imam 20 godina,i dolazim iz Zagreba,psorijazu imam 3 godine,malo razdoblje na vlasistu,duze razdoblje samo po nogama,od koljena pa na nize i to je*eno dosta,bio sam po bolnici,trosio tisuce i tisuce kuna na kreme i nista,bio sam 2 puta do sad kod dermatologa dijanovica,nasuprot importane galerije..i nista ni od tog,sad razmisljam da se opet vratim kod njega,i prihvatim ono sta mi je reko prije godinu dana,da zapocnem terapiju nekim injekcijama..sad me zanima ko zna nesto o tim injekcijama,jel vrijedno vremena,zivaca i novaca?
Postoji više vrsta injekcija , moraš biti malo detaljniji ako želiš pomoć

Pozdrav!
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 14:28   #4939
Evo nakon dužeg vremena da se i ja javim. Naime jednostavno ne mogu podnijeti da razni Kajtezovići i dr. zarađuju na nama. Ponovo kažem ljudi ne budite naivni, samo neka od nas svaki samo proba njihov proizvod oni su već zaradili. Ja sada ne bi pisao o svojim prijašnjim postovima, ali ne kupujte od privatnika ništa, već si sami napravite neki pripravak i to od onog bilja za koje znadete da je 100% iz prirode i da nije zagađeno npr. ispušnim plinovima. Samo da kažem da sam se po licu i tijelu koristio belosalic oko 15-ak godina i izlagao se suncu. Nisam znao od čega mi je lice dobilo vrlo žarku crvenu boju, a tek kada su mi počele po koži modrice shvatio sam da mi je to od belosalica. Kada sam prestao koristiti belosalic stanje se pogoršalo i uzimao sam svaki dan po jednu tabletu hiramicina (sedam tjedana), nisam se izlagao suncu zbog hiramicina.Stanje se znatno popravilo i žarko crvena boja a lica je nestala.U 2009. godine negdje krajem rujna stanje se pogoršalo, a obzirom da radim u držanoj firmi ponpovno sam morao upotrebljavati belosalic, ali ovaj put u vrlo malim količinama i to samo po licu tjemenu pomiješan sa kremo. Od 01. svibnja 2010.godine prestao sa upotrebom belosalica, uzeo godišnji i nešto bolovanja i nakon toga kupanje sunčanje cijeli dan, a najčešće od 11,00 do 18,00 sati u Zadru. Ovom prilikom se zahvaljujem "dalmatincu" koji je rekao da je to vrijeme djelotvorno, prije sam se isto izlagao suncu ali obzirom da sam bio pod belosalicom nije dijelovalo,već je bilo kontraprodutivno. Sada po tijelu i glavi nemam ništa, prvi put u ovo doba godine, nakon što sam dobio psorijazu, jedino što imam malo po licu ali to rješavam na način da svaki dan stavim jedan mali dio belosalica (veličine suze) i pomiješam sa kremom i namažem lice. Više nisam tako crven, ako netko želi možemo se upoznati u Zadru i razmijeniti iskustva. Isto tako znam nekoliko ljudi koji su odustali od ovog foruma iz razloga što im se neda razgovarati sa ovima odnosno nekim prevarantima, čast onima kao što su: Ruža, sunce ćaćino, čokoladica, dalmatinac, ispričavam se ako sam nekoga izostavio. I još napominjem da već godinama ne jedem začinjenu i ljutu hranu, a već dva mjeseca ne jedem prerađenu hranu, a od alkohola pijem samo pivo 2-3 boce, te svako jutro popijem dvije šalice crne kave. Za sada toliko. Ne vjerujte prevarantima i pazite ovdje ima lažnih ljudi koji reklamiraju sami sebe, a ispada da imaju psorijazu, ne vjerujte im. Ne kupujte njihove masti, razne napitke jer vas to može skupo stajati.
ive2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 15:50   #4940
Quote:
Ivan_BEC kaže: Pogledaj post
Vjerujem da i problem moze biti u losoj ishrani...

A sto se tice ljecenje...ja sam jednom vjerovao covjeku iz Srbije...kupio veliku bocu Aloe vera...tako nesto...uz to doslo cak nesto poput zemlje koju moram jednom na dan piti. Rekao mi da te to razcisti...a sve to je bilo 400 €. Na pocetku je bas krenula na bolje. A odjednom nakon mjesec dva i to se pogorsalo.

Dosada vjerujem samo UV-terapiji...ta je mnogo efektivna i kao sto sam spomenuo. Gornji dio tijela tamo gdje su rebra i na trbuhu..sve nestalo...to mi se nikako dosada nije desilo jer se uvijek vracalo. A sada vec je dosta vremena proslo i nije se vratilo. Mada moram reci da na jesen se koza vise susi pa mi se desilo da cak i na glavi nesto crveni
i za 400€ te nije izliječio...pa što ga ne tužiš?
da je mene prevario, platio bi mi...
KLiK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.