Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2010., 14:35   #4941
Thumbs up

Quote:
cofadon kaže: Pogledaj post
Poslije tri sedmice koliko sam provodio terapiju Akifa Mese jedino sto mi se dogodilo jeste da se psorijaza pogorsala, tj ima je jos vise po tijelu. Nakon negdje 2 sedmice tretmana, kada sam vidio da mi ponestaje preparata za mazanje po tijelu nazvao sam Akifa, a on mi je rekao da kao tako treba da se desi ispocetka, a da je bolje ako preparat potrosim brze, i da treba da dodjem po novu turu. Pitao sam ga da li mi moze reci kada ce otprilike doci do poboljsanja, na sta mi je on odgovorio da mi nista konkretno ne moze reci i da cu mozda morati provesti i do 5 tura lijecenja. Posto je terapija prilicno skupa (jedna tura kosta 400KM), a nikakve garancije za izljecenje nema, nakon sto sam potrosio preparate, odustao sam od dalje primjene njegovih pripravaka i pokusacu nesto drugo. Jos zelim napomenuti da mi je on rekao da se trebam mazati po 25 puta dnevno, sto bi znacilo da bih morao biti stalno kod kuce i mazati se, i naravno preparat bi nestao daleko brze. Meni eto nije pomoglo, ili nisam imao dovoljno strpljenja a bogami i para na bacanje. Mozda nekom drugom pomoge...
Hvala tu u svakom slučaju malo sam se razočarala ali hvala ti jer ni ja nebi da bacam pare uzalud.Ja trenutno koristim hladno nerafinisano suncokretovo ulje to ti je bas jeftino 6 km litar a meni posle 2 mjeseca bas pomaze.Treba da se mulja po ustima 20 min.dnevno kasicica mala,malo je smor ali pomaze,bar meni pa probaj ako te ne mrzi, to je ljecenje uljem po metodi KARASH. pozzzz
DTRT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 22:58   #4942
Bila sam i kod Akif Meše u Fojnici prije 10 godina meni nije pomogao apoznajem ženu koja tvrdi da je njenu sestru izliječio od psorijaze. Na vama je da odlučite.
maxers is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:07   #4943
Psorijaza je neizlječiva. Ne koristite usluge raznih prevaranata, jer onaj tko stvarno ima psorijazu neće reklamirati ničije masti i napitke. Ja sam kupio jednu kutiju kreme za lice od Kajtezovića, ama baš nikakvog pomaka nisam imao. Ljudi ne nasjedajte.
ive2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 22:12   #4944
Quote:
ive2009 kaže: Pogledaj post
Psorijaza je neizlječiva. Ne koristite usluge raznih prevaranata, jer onaj tko stvarno ima psorijazu neće reklamirati ničije masti i napitke. Ja sam kupio jednu kutiju kreme za lice od Kajtezovića, ama baš nikakvog pomaka nisam imao. Ljudi ne nasjedajte.
Upravo tako.

Ne može se izliječiti, ali se može držati pod kontrolom.
Većina ljudi doživi faze djelomične ili potpune regresije bolesti, kada se ona povuče, a kada će se ponovo javiti ovisi o nizu faktora.

Izjave raznoraznih travara i sl. da liječe psorijazu 100% su u najmanju ruku smiješne.
Samo govore o tome da osoba koja se tako reklamira ne zna ništa o patogenezi bolesti.
Ali zna kako poboljšati prodaju
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 03:07   #4945
drnc mast

DRNC mast ovo bi moglo mnogima pomoci za psorijazu.15 godina psoroijazu imam,nema sta nisam probao,i toliko novca ostavio,razno raznim travarima uzaludnajbolje mi je more pomagalo ali cim bi se vratio poslje 5 do 10 dana sve isto. trosio non stop metatreksat, i kosterkoidne kreme dok nisam probao drnc mast(ne ulje nego u tvrdom stanju) poslje 3 dana nisam mogao vjerovati, tolike godine se napatio a nije tesko za nabaviti.necu reci da sam totalno izljecio ali razlika je derasticnapozzzzzzzzzz
frci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 13:02   #4946
Quote:
frci kaže: Pogledaj post
DRNC mast ovo bi moglo mnogima pomoci za psorijazu.15 godina psoroijazu imam,nema sta nisam probao,i toliko novca ostavio,razno raznim travarima uzaludnajbolje mi je more pomagalo ali cim bi se vratio poslje 5 do 10 dana sve isto. trosio non stop metatreksat, i kosterkoidne kreme dok nisam probao drnc mast(ne ulje nego u tvrdom stanju) poslje 3 dana nisam mogao vjerovati, tolike godine se napatio a nije tesko za nabaviti.necu reci da sam totalno izljecio ali razlika je derasticnapozzzzzzzzzz
A jesi probao UV-terapiju...meni je to mnogo pomoglo. I kao sto sam napisao. Nestale su mi te "fleke" na trbuhu i kod rebra....a imao sam ih tonu...Samo donji dio noge...tamo ih ima puno...valjda sto mi je koza tu deblja...pa se uvijek vraca nakon par nedjelja nakon te UV-terapije...sad cu opet ici poslje bozica...

I ja sam isto dosta potrosio....zbog takvih kvazilijekova..
Ivan_BEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 13:19   #4947
Gdje se može nabaviti ta DRNC-mast? Unaprijed zahvalan. Inače ja imam po dlanovima i tabanima(palmoplantarna) i mnogo mi pomaže natapanje u mlijeku sa malo maslinovog ulja-naročito kod bolova tabana.
ćelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 15:02   #4948
Quote:
ćelo kaže: Pogledaj post
Gdje se može nabaviti ta DRNC-mast? Unaprijed zahvalan. Inače ja imam po dlanovima i tabanima(palmoplantarna) i mnogo mi pomaže natapanje u mlijeku sa malo maslinovog ulja-naročito kod bolova tabana.
ja nisam nikada imao po dlanovima i tabanima,to su jedina mjesta koje nije uhvatilo,a ovo ostalo je uzas bio, u bolnici su mi rekli da je to(psorijazes,vulgaris)a mozes drnc nabavit neko ko je u vojsci sa tim ciste topove,puske itd,vjeruj mi ako se potrudis naci ces nemam ni ja nesto javio bi ti se privatno.i ovo sto dobijam vjeruj nisam marke dao..a toliko su mi novaca uzeli nizasto.I JOS NESTO JA SAM SAMO PRVIH DANA PROBAO NA DESNOJ RUCI MENI JE POMOGLO, A NEBI VOLIO DA SE NEKOME NEDAJ BOZE STA ISKOMPLIKUJE.POZ
frci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 23:25   #4949
Quote:
oulu kaže: Pogledaj post
dragi psorijatičari, redovito čitam vaše postove i divim vam se kako ne odustajete od traženja lijeka

zanima me, kakvo je vaše psihičko stanje? meni je zadnjih par godina psorijaza više-manje prihvatljiva, no mene više muče posljedice koje imam na psihičkoj bazi i nemogućnost normalnog funkcioniranja depresija, socijalna fobija, izbjegavajući poremećaj ličnosti, nepostojeće samopouzdanje, izbjegavanje socijalnih situacija...

znam da se ovdje uglavnom piše o kremicama i tretmanima, ali ne znam gdje drugdje da se požalim. išla sam psihijatru, htjela sam pričati o tome, ali kad mi netko kaže "pa ne vidi se ili nije to ništa strašno" kakvu pomoć mogu uopće očekivati od takve osobe. od 5.godine imam psorijazu i još me nikad na šalati nisu pitali kako sam ili da mi predlože razgovor sa stručnom osobom.

nemam razvijeno samopouzdanje, jer se od malena skrivam kao da sam loša i na kraju je to postao stav o sebi i životni moto. može mi koža biti bez ijedne točkice, ali šteta je iznutra i ne znam kako da to ispravim i promijenim.

i ne znam nikoga tko mi može reći da zna kako mi je. i imam dojam da drugi unatoč psorijazi funkcioniraju normalno i uživaju u životu, a ja sam psihijatrijski slučaj
e bas tako napolju +35 ja hodam u kosulji dugi rukav,jos kad me neko pita izvini sta ti je to?poceo sam sa odgovorima(sida) ali kad prebacis u glavi i vidis da ima puno gori slucajeva npr,ima ljudi bez nogu,ruku,svaki dan cekaju ono najgore,kazes sebi hocu da zivim normalno,znam da svrbi,puca,boli,ali kod tebe je je izgleda najgore sta ce drugi ,reci ili vidjeti. a kad to savladas bice ti upola manje,da ti nepricam nasta sam sve pomisljao, ja sam sad (extra)mazem se drncom mast, i uopste mi nepada psorijaza na pamet,mozda se pitas sta ces onda ovdje? volio bi da sam mogao negdje prije saznati za ovu mast,znam koliko sam novca potrosio kod razni prevaranata,i osjecam da mi je duznost da svoje iskusto prenesem,nekome kome ce ovo pomociprebaci u glavi,i priusti sebi odmah nesto sto cete ciniti sretnom,jednom se zivi,svijet je tvoj(izadzi i bori se)pozzz
frci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 23:38   #4950
Oprosti frci samo da pitan cuo san i ja za tu DRNC mast navodno sadrzi katran koji je vrlo djelotvoran kod psorijaze al moj je pitanje dali ce se psorijaza tebi vratiti i kad ce se vratiti i ako se vrati u hoce li ti se vratiti u manjem stanju ili ce se pogorsati kao kod mnogih drugih masti koje imaju slicno djelovanje????!
whayme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 23:57   #4951
Quote:
whayme kaže: Pogledaj post
Oprosti frci samo da pitan cuo san i ja za tu DRNC mast navodno sadrzi katran koji je vrlo djelotvoran kod psorijaze al moj je pitanje dali ce se psorijaza tebi vratiti i kad ce se vratiti i ako se vrati u hoce li ti se vratiti u manjem stanju ili ce se pogorsati kao kod mnogih drugih masti koje imaju slicno djelovanje????!
da ti kazem,dok budes tako razmisljao dali ce ovo dali ce ono zivot prodze,nemoj me pogresno svatiti,mazao sam se kuteridom,bhetasalom,iz inostranstva neki krema neznam vise ni sam pa se uvjek vracalo.nekad manje nekad vise,ova zena sto mi je rekla za to i ona imala sad tako da se jedva vidi.ja sam odlican presretan covjece kakav sam bio,nabavi probaj malo na jednom mjestu mazi ako ti nepomogne,nemoj dalje ni mazati,ovo nije reklama ja ne proizvodim, niti prodajem drnc,p.s moram ti vako malo ostrije i meni ko god je rekao,dobar onaj travar,idi ondje idi ovdje imao sam u glavi ma nista mi nemoze pomoci,sad imam drugacije misljejnje,zato ovo pisem.pozz
frci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 02:00   #4952
Quote:
frci kaže: Pogledaj post
e bas tako napolju +35 ja hodam u kosulji dugi rukav,jos kad me neko pita izvini sta ti je to?poceo sam sa odgovorima(sida) ali kad prebacis u glavi i vidis da ima puno gori slucajeva npr,ima ljudi bez nogu,ruku,svaki dan cekaju ono najgore,kazes sebi hocu da zivim normalno,znam da svrbi,puca,boli,ali kod tebe je je izgleda najgore sta ce drugi ,reci ili vidjeti. a kad to savladas bice ti upola manje,da ti nepricam nasta sam sve pomisljao, ja sam sad (extra)mazem se drncom mast, i uopste mi nepada psorijaza na pamet,mozda se pitas sta ces onda ovdje? volio bi da sam mogao negdje prije saznati za ovu mast,znam koliko sam novca potrosio kod razni prevaranata,i osjecam da mi je duznost da svoje iskusto prenesem,nekome kome ce ovo pomociprebaci u glavi,i priusti sebi odmah nesto sto cete ciniti sretnom,jednom se zivi,svijet je tvoj(izadzi i bori se)pozzz
Joj da znas sta su mene pitali kada su mi vidili sta ja to imam na nogama. Ja dosao na maturski ispit u racunovodstvo s kratkim hlacama....dodje i pitaju me dal sam se bacio u vatru ili zasto mi se noge tako crvene. A uciteljica jel si se ti to s cigarama opekao...mislim o cemu ljudi razmisljaju...
Ivan_BEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 02:30   #4953
Quote:
Psorijaza je neizlječiva. Ne koristite usluge raznih prevaranata, jer onaj tko stvarno ima psorijazu neće reklamirati ničije masti i napitke. Ja sam kupio jednu kutiju kreme za lice od Kajtezovića, ama baš nikakvog pomaka nisam imao. Ljudi ne nasjedajte.
vidin ode ima masu vas novih,kojih nije bilo ni vidit ni ćut prije godinu, dvi dana,baš recimo ad san ja bija pun crvenila i još nekolicina sa foruma,neke san i osobno upozna pa se znamo površno.dakle,nema mista di po sebi ja nisam ima, leđa, trbuh i noge, skoro nije bilo čiste kože na meni koliko san ima, ruke, uši, vlasište,skoreno bi mi znalo bit da me bolilo kad bi se okreta u krevetu dok spavan.tako da ode vjerovatno ima vas jako malo koji imate nekog kredita ić u rasprave samnom koji san se svega naživija sa ovin sranjem.i ja kategorički tvrdim, šta mogu potvrditi neki sa foruma, da melem i med od kajtezović uistinu djeluje.ja san slike stavlja moga stanja pa jednostavno prosudite šta pomaže a šta ne.ne želin da ispadne da ja njih reklmairam nego želin na svom primjeru,koji je bija jako gadan reć da melem njihov djeluje i da je prirodni sastojak i ja ga koristim i danas kad god mi se pojavi koja nova točkica.i pomoga mi je 2 puta, al ta 2 puta su bila toliko gadna da neznam šta bi uopće moglo skinit svo to crvenilo kad bi čovik iša realno gledat.nasjea san i ja onom izličenom iz srbije koji nam je uvalija neku splačinu za 30, 40 eura ali kajtezović melem je djelotvoran i nije industrijski.i meni jedne godine uopće nije tija nimalo pomoć, al nek vam bude jasno da veliku ulogu igra prerana i dali pušite, pijete kave ,slatkiše jedete i salame i masno.tako da netriba očekivat čuda a da si i sami ne pomognete koliko možete.zahvaljujući kajtezoviću ja san prošlo lito nosija i kratke rukave i kratke gaće i moga ić slobodno na kupanje jer mi je očistija i zadnju točkicu.sad mi je stanje dosta dobro iako se pojavilo malo crvenila na par mista al opet mogu reć da san čist i koliko mi je drago eto da postoji nešto konkretno ka taj melem koji mi je pomoga.a iman ovo sranje od 6 godine i proša i proba san svega.zato nemojte mi tu previše filozofirat i kukat kad van se pojavi jedna il dvi točkice i odma ste u sranju,triba očito vas masu još proć bitki i ratova sa psorijazon da bi nešto naučija i moga imat stav koji drži vodu.pozdrav svima i zdravi bili šta prije i šta duže vam trajalo
Ja!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 12:01   #4954
Pozdrav!
Već smo milijun puta pisali na ovoj temi kako nisu sve psorijaze iste, nekome nešto radi bolje, nekome lošije. Kajtezovići su jedni od rijetkih travara koji su korektno naveli sastave na deklaraciji proizvoda, nekome pomaže, nekome ne... Meni osobno se njihov "Psorex" pokazao kao najbolje rješenje za tjeme, i pomoću njega sada imam kosu do pola leđa , kao pred 15 godina kad sam se morao ošišati zbog katastrofe na tjemenu.
Vjerojatno ću uskoro ponovno uzeti njihove proizvode, jer me Ja!! zaintrigirao, pošto imamo sličnan tip psorijaze...
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 19:19   #4955
Quote:
frci kaže: Pogledaj post
DRNC mast ovo bi moglo mnogima pomoci za psorijazu.15 godina psoroijazu imam,nema sta nisam probao,i toliko novca ostavio,razno raznim travarima uzaludnajbolje mi je more pomagalo ali cim bi se vratio poslje 5 do 10 dana sve isto. trosio non stop metatreksat, i kosterkoidne kreme dok nisam probao drnc mast(ne ulje nego u tvrdom stanju) poslje 3 dana nisam mogao vjerovati, tolike godine se napatio a nije tesko za nabaviti.necu reci da sam totalno izljecio ali razlika je derasticnapozzzzzzzzzz
Pozdrav‚Mene zanima da li ta mast ima idrugi naziv?Ja imam psorijazu vulgaris već 10g i to kompletno tjeme i na leđima,probala bih i to
Lana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 19:45   #4956
Quote:
Lana55 kaže: Pogledaj post
Pozdrav‚Mene zanima da li ta mast ima idrugi naziv?Ja imam psorijazu vulgaris već 10g i to kompletno tjeme i na leđima,probala bih i to
ja sad stvarno neznam drugi naziv,znam samo da se to koristi u vojsci za podmazivajnje topova,ja sam probao i ulje ali mi nije pomagalo a i ulje se osjeti a ovu mast uopste ne osjetim,ja sam svaki dan 2x punu lopaticu oljupine bacao uzas zivi,a sad jedva da se vidi e dokad ce vako trajati neznam vec sam dobar 2 mjeseca, znali su me na nosilima u bolnicu voditi,a koliko me je svrbilo, noz uzmem pa gulim krv frca, ali ono sto kazu svakom je njegov problem najgoripozz
frci is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 22:25   #4957
Quote:
frci kaže: Pogledaj post
ja sad stvarno neznam drugi naziv,znam samo da se to koristi u vojsci za podmazivajnje topova,ja sam probao i ulje ali mi nije pomagalo a i ulje se osjeti a ovu mast uopste ne osjetim,ja sam svaki dan 2x punu lopaticu oljupine bacao uzas zivi,a sad jedva da se vidi e dokad ce vako trajati neznam vec sam dobar 2 mjeseca, znali su me na nosilima u bolnicu voditi,a koliko me je svrbilo, noz uzmem pa gulim krv frca, ali ono sto kazu svakom je njegov problem najgoripozz
Ja sam dobila isto neku mast o kojoj pišete ,crvene je boje ,onako kao boja pitome maline ,da li je riječ o istoj ?
maxers is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 23:30   #4958
Quote:
maxers kaže: Pogledaj post
Ja sam dobila isto neku mast o kojoj pišete ,crvene je boje ,onako kao boja pitome maline ,da li je riječ o istoj ?
nesto izmedzu crvene i smedze vako lici na smolu,samo pitaj od koga si dobila cemu sluzi,ja opet ponavljam da su meni rekli da se sa tim topovske cijevi podmazuju, ona je kao grumen,ja onda po stavim u teglu, a vamo u serpi stavim vodu da kljuca, i onda teglu ubacim u vodu da to malo omeksa, i onda mazem..poz
frci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 00:27   #4959
Ko hoce da se maze sa topovskom masti treba da trazi mast koja je proizvedena izmedju dva svjetska rata,jer je tada radjena na biljnoj osnovi.Sada je i to cista hemija
__________________
Rano sam procvjetao
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:02   #4960
mene samo fascinira kako ljudi ovdje tretiraju samo dva (2) gornja sloja kože, ne pridajući ikakvu pažnju ostalih pet (5) slojeva kože!
KLiK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:06.