Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2010., 16:40   #4981
Quote:
Davor 68 kaže: Pogledaj post
Vec sam jednom pisao,Kajtezovici imaju registriranu prodaju u Hr,odnosno u Zg.nazovite 091 5365695,recite sta trebate,ostavite adresu i stize vam za dva dana.Ja sam tako kupio Psorex mast.
Hvala na informaciji.

da li je iko od prisutnih koristia RIPS mast proizvodjač je spora farmakon iz splita, jel vridi to šta, inače cijena je 91,33 HRK (50ml) ?

e da, svima sritan i blagoslovljen božić!
101% is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 16:57   #4982
Quote:
ive2009 kaže: Pogledaj post
Ljudi ne najedajte ne kupujte nikakve meleme od nikoga, kao nti proizvode od Kajtezovića. One novce koje potrošite na razne masti i meleme kod kod raznih travara ja ih nazivam prevarantima, jer još jednom kažem da sam to osjetio na vlastitoj koži, bolje i puuuuuno korisnije je da kupite i pijete "ribasan forte". Molim "sunce ćaćino" kada dođe u Maslenicu da se javi.
Meni je krema od Kajtezovića pomogla,uvjek sam na strani psorijatičara,ne kudite ono što niste probali.
maxers is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 15:04   #4983
Pozdrav svima,

razmisljam o odlasku u NAftalan ( dobar sam kandidat za to ) pa me zanima par informaija.

Opcija da budem tamo cijelo vrijeme odmah otpada, jel ne mogu sve uskladiti i biti odsutna 3 tjedna, pa me zanima dali HZZO odobrava troskove puta tamo i nazad za cijelo vrijeme terpaijei ako da koje troskove odobrava. JA sam iz ZAgreba

hvala
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 11:48   #4984
Quote:
ive2009 kaže: Pogledaj post
Ljudi ne najedajte ne kupujte nikakve meleme od nikoga, kao nti proizvode od Kajtezovića. One novce koje potrošite na razne masti i meleme kod kod raznih travara ja ih nazivam prevarantima, jer još jednom kažem da sam to osjetio na vlastitoj koži, bolje i puuuuuno korisnije je da kupite i pijete "ribasan forte". Molim "sunce ćaćino" kada dođe u Maslenicu da se javi.
pia sam taj rbasan forte i nikakva korist od njega

inače koja je razlika izmedju njega i omega 3 kapsula, pošto su one znatno jeftinije?!
101% is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 16:15   #4985
To sam se i ja pitao. Razlika je u tome što "ribasan forte" imaju "Fe". Ja sam pio "omega 3" šest mjeseci i bio sam skoro čist osim po laktovima i valsištu. Kad sam sam shvatio da je fora u željezu prešao sam na "ribasan". Ovdje napominjem da sam pio svaki dan 3x2 kom., poslije ili za vrijeme jela. Od 01.08.2010. godine ne pijem ništa možda sam sada zbog toga skoro čist, malo na laktovima. Važno je za istaknuti da sam oko jedne godine (prošle) svakodnevno pio jednu čašu soka od mrkve, sam iscijedio.
ive2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 18:07   #4986
Quote:
ive2009 kaže: Pogledaj post
To sam se i ja pitao. Razlika je u tome što "ribasan forte" imaju "Fe". Ja sam pio "omega 3" šest mjeseci i bio sam skoro čist osim po laktovima i valsištu. Kad sam sam shvatio da je fora u željezu prešao sam na "ribasan". Ovdje napominjem da sam pio svaki dan 3x2 kom., poslije ili za vrijeme jela. Od 01.08.2010. godine ne pijem ništa možda sam sada zbog toga skoro čist, malo na laktovima. Važno je za istaknuti da sam oko jedne godine (prošle) svakodnevno pio jednu čašu soka od mrkve, sam iscijedio.
ja imam samo na rubovima vlasišta, čak se ni ne vidi ali nikako se toga riješit..
mrkva je dobra za ten, s njom nećeš falit..

p.s. RF nema željezo, razlika u odnosu na omega 3 je u maloj količini vitamina E, a cijenovno prilično!!

Zadnje uređivanje 101% : 31.12.2010. at 18:42.
101% is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 00:57   #4987
SRETNA VAM NOVA GODINA
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 18:38   #4988
Sretna Nova godina svima!!!
Što manje usisavali oko kreveta, oblačili minice, bermude i kratke rukave cijelu godinu, našli mir u duši i puuuno ljubavi davali i primali, što manje kortikosteroidima se mazali, imali para za sve zdrave terapije... želim vam ja!!! : jumping:
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 19:06   #4989
Pozdrav svima i sve najbolje u novoj, puno ciste koze i sto manje kemije..

hm..e kad bi jos to bilo kod mene..

Najnovija terapija kod mene ce biti PUVA...naravno kada sam vidjela na netu sto sve o tome pise, skamenila sam se ali to mi je sada jedina opcija jel mi je valjda 50 % ako ne i vise tijela pokriveno psorijazom....

Uzasno me ze koza, svrbi, na litre trosim mlijeka za tijelo pa bas na kratko je ajmo reci dobro ali samo na kratko. Pit cu tablete koje moram kupiti.
PS gdje ste ih kupovali i dali se mogu kupiti vani npr Austrija i ako da koliko tamo kostaju kod nas rekla mi doc 450 kn...jedna kutija mi je za 12 terapija tako mi rekla doc

KAko je na VAs utjecala ta terapija,, jel bilo nus pojava koliko duge ste isli na nju i kada se vide prvi rezultati i ono najbitnije jel se nakon toga vraca nazad.
Znam da negdje na forumu ima i nekakve dijete za psorijazu, nemrem naci pa plz pomoc sto smijem sve jesti ili bolje receno ima li nesto konkretno u smlislu dijete..gdje ima dobar caj za ciscenje organizma za kupit.

Eto puno pitanja, ali moram priznati da sam bas ostala sokirana kada sam po netu citala o toj terapiji

Hvala na svakom odgovoru

Poz
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 21:06   #4990
pozdrav!

imam psorijazu (psoriasis vulgaris) već negdje 12 godina, male flekice tu i tamo po tijelu i recimo da sam se navikla već živjeti s njom, iako fakat nije lako..pogotovo kad te drugi gledaju ko da imaš šugu i kad furaš dugu majicu a vani 35 stupnjeva.... kad vidim slike na netu zapravo kužim da sam lakši slučaj, pa mi je kao "lakše". iz mojih iskustava puno mi je pomogao naftalan (fakat ga preporučujem) ali ne od samog početka nego kako je tretman dolazio pri kraju, točno se sjećam koliko sam bila ugodno iznenađena rezultatima. također mi je ribasan pomogao, ali ga treba piti neprekidno, jednostavno kroz cijeli život.. od krema (koje sam fakat nakupovala i isprobavala jedno milijun) jedino mi je pomogla belosalic mast i kvarcanje - čak obično kvarcanje a ne bolnička fototerapija koju sam isto isprobala i također je jako učinkovita. dosta toga je u glavi, stres, živciranje, to treba ful smanjiti na minimum...naravno koliko se može...

zanima me da li je itko od vas bio u puli na garra rufo ribicama, koliko košta, koliko traje tretman? hvala unaprijed
tinalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 19:31   #4991
Quote:
Sunce ćaćino kaže: Pogledaj post
Sretna Nova godina svima!!!
Što manje usisavali oko kreveta, oblačili minice, bermude i kratke rukave cijelu godinu, našli mir u duši i puuuno ljubavi davali i primali, što manje kortikosteroidima se mazali, imali para za sve zdrave terapije... želim vam ja!!!
:m ig:

Pridružujem se željama....s malim zakašnjenjem!....radi se...
__________________
Biti sposoban pronaći radost u sreći drugoga:to je tajna sreće!
suzi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 23:24   #4992
Thumbs up

[QUOTE=dancika;30868663]Pozdrav svima i sve najbolje u novoj, puno ciste koze i sto manje kemije..

hm..e kad bi jos to bilo kod mene..

Najnovija terapija kod mene ce biti PUVA...naravno kada sam vidjela na netu sto sve o tome pise, skamenila sam se

Danicka,
ne znam od čega si se skamenila??
Pa PUVA terapija je obično sunčanje s kojim se piju tablete koje kožu čine fotosenzibilnom, naravno moguća nuspojava je i rak kože ali to je i nuspojava i običnog sunčanja na plaži, naglasak na MOGUĆA nuspojava.
Bio sam na PUVA terapiji očistila me cijeloga ali po prestanku terapije kreću i nove točkice tako da nažalost kratkotrajna.
Preporučam ti ako možeš da promjeniš terapiju na UVB , radi se u istom stroju ali druge zrake i BITNO MANJE NUSPOJAVA i ne piju se tablete a učinak je potpuno isti možda čak i bolji.
Eto toliko od mene i držim ti fige da ti poslije terapije prođe što više vremena bez točkica!
Ako te još što zanima javi na PM

Pozdrav!
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 00:27   #4993
pozdrav svima i nadam se da ce vam pomoci jer meni jeste ,a to je mjesavina caja ,,,,ja sam bio obolio jos 2003 i nakon tog caja je nestala Hvala Bogu,,,,i sada ponekad se pojavi koja tockica crvenila i ponovno si skuham caj i sve nestane ,,,,najveci problem jeste STRES,,,,,,koji je svemu krivac jer se i meni prilikom stresa naglo pojavila ,,,da ne filozofiram evo trave koje mozete kupiti u svakoj biljnoj ljekarni ,a sprema se da se u dvije litre zakuhale vode stavi po jedna velika žlica svake biljke i poklopi i ceka 1-2 h i moze se staviti med ,nikako secer,,,moze se nakon toga procijediti i spremiti u frizider ,pije se sedam dana pa pauza 3-4 dana pa ponoviti .trave su ČIČAK KORIJEN,STOLISNIK,MATIČNJAK,KOPRIVA,TROSKOT,----svaki dan 1,5-2 litre i odmor nakon sedam dana ,,,ako pomogne samo jednoj osobi bit cu zadovoljan jer znam kakav je to osjecaj ujutro se probudis i pocnes se pregledavati kozu i vidis promjene a nema pomoci ,,užas,,,,,pozdrav svima i netrazim nista za uzvrat,,,,
andmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 02:27   #4994
Quote:
andmar kaže: Pogledaj post
pozdrav svima i nadam se da ce vam pomoci jer meni jeste ,a to je mjesavina caja ,,,,ja sam bio obolio jos 2003 i nakon tog caja je nestala Hvala Bogu,,,,i sada ponekad se pojavi koja tockica crvenila i ponovno si skuham caj i sve nestane ,,,,najveci problem jeste STRES,,,,,,koji je svemu krivac jer se i meni prilikom stresa naglo pojavila ,,,da ne filozofiram evo trave koje mozete kupiti u svakoj biljnoj ljekarni ,a sprema se da se u dvije litre zakuhale vode stavi po jedna velika žlica svake biljke i poklopi i ceka 1-2 h i moze se staviti med ,nikako secer,,,moze se nakon toga procijediti i spremiti u frizider ,pije se sedam dana pa pauza 3-4 dana pa ponoviti .trave su ČIČAK KORIJEN,STOLISNIK,MATIČNJAK,KOPRIVA,TROSKOT,----svaki dan 1,5-2 litre i odmor nakon sedam dana ,,,ako pomogne samo jednoj osobi bit cu zadovoljan jer znam kakav je to osjecaj ujutro se probudis i pocnes se pregledavati kozu i vidis promjene a nema pomoci ,,užas,,,,,pozdrav svima i netrazim nista za uzvrat,,,,
Molim te samo još par informacija.
-Dali si koristio samo čajili si još nečim mazao
-U kojoj mjeri ti je bila raširena psorijaza
-nakon koliko vremena korištenja čaja ti se povukla
Hvala
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 15:02   #4995
uglavnom sam koristio prije toga i kreme i razne gluposti ,ali mora se znati da mazanjem kremom pomaze se kozi koja je samo posljedica bolesti jetre ,,,,jer imamo ubrzani rast koze a krivac je jetra ,,treba jetru lijeciti i nema alkohola ni kave ni nesmije biti STRESA,,,,nakon trećeg dana vidio sam znakove povlacenja plikova i crvenila ,kod mene nije bila puno rasirena jer sam nakon par mjeseci od oboljenja dobio recept ,isti caj je koristio moj bratic kojem je koza po cijelom tijelu bila katastrofa i njemu je isto proslo ,,,,meni i sada ponekad se pojavi koja crvena tocka i brzo nestane ,,,,biljke se kupe u biljnoj ljekarni kostaju cca 100 kn, ,ja savjetujem ako je posao u pitanju ili neki drugi oblik stresa promijenite sto mozete ,,,ja sam dao i otkaz na tom radnom mjestu ovako sam bar zdrav a ne da me neke budale od sefova hebu i da gledam sebe kako se unistavam i evo sad je super ,,,,ljudi sto da kazem nego sretno ,,,,
andmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 05:14   #4996
Pozdrav svima...

Imam 21 godinu i vec 4 godine imam Psorijazu.genecki sam je nasljedila od mame.Ljecila sam se kod ljecnika i sve mi je bilo gore i gore od ljekova...onda sam pocela da se ljecim biljnim putem i izlijecila sam se. ljecila sam se na slijedeci nacin za vanjsku primjenu sam koristila nevenovo ulje (sama sam ga napravila uzmete maslinovo ulje i u njega stavite cvijetove od suhog nevena)svaki dan sam se 6 puta mazala. a posto je jako vazno da se ova bolest ljeci izunura pila sam caj protiv psorijaze caj se sastoji od nevena,lista kupine,kamilice,maticnjak,preslica,zove,korijen maslacka i koprive trebate piti svaki dan po 4 solje tako 21 dan i 14 odmarati pa opet 21 pa 14 odmarati i tako 3 mjeseca.
lalaaida is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 20:31   #4997
jel netko bio kod hometopata i ako je kakvi su rezultati ljecenja

kod mene i dalje
Danas narucila medalinine tablete i vjerovatno u ponedjeljak krecem sa teraPIJOM
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 00:16   #4998
pozdrav družino...i ja sam u istim kakcima ko i vi.....mene zanima samo dal su djelotvorna ta dva caja koja su tu gore navedena????
....inace ja sam faramaceut i znam da je liječenje užasno samo si nemojte dozvoliti da se stalno mažete sa tim mastima koje sadrže kortikosteroide jer si sami uništavate svoju vlastitu kožu....možete se dovesti u takvo stanje da više bez kortikosteroida nećete moći......moj savjet za one koji imaju na pojedinim mjestima da si mažeju sa belosalic masti 2 tjedna po 2x na dan i prekineju na jedno 3-4 tjedna i opet....tak da vam se koža malo oporavi....evo tolko od mene
....svima želim brz oporavak i ja se nadam svom oporavku....
markec18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 00:37   #4999
Evo da se i ja javim, psorijazu imam 8 god po vlasištu i čelu . i dok sam bila trudna skroz se povukla, sad kad sam rodila ona se vratila jača nego prije. beba mi ima 4 mjeseca i pošto je dojim nesmim se mazati sa svakavim kremicama, neznam šta da više radim ;-).
milerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 09:15   #5000
Psorex

Psorex
Imam psorijazu vec dosta dugo.Na netu sam procitao od dosta ljudi za tu mast Psorex, iliti Kajtezovićeva mast. Molim da mi se jave ljudi koji su probali tu mast i dali se isplati to nabaviti?
skeed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.