Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2011., 14:02   #5101
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
Ne kuzim ni ja, eto gore pogledaj sliku u jednom od mojih prethodnih postova i uvjeri se...

Napominjem da dermatolog nije potvrdio da je psorijaza, ali nije znao tacno ni odrediti koja je bolest..

Tebi je to dobro ako ti zna brzo proci, ali kod mene stoji vec danima na jednom mjestu i nema poboljsanja..
na slici si s nečim namazao tu krasticu jel da?

obzirom da ti dermatolog nije znao reći što je, probaj kod drugog dermatologa.

meni zna biti bez ljuskica recimo uz lice ili kad je u početnoj fazi ili kad baš pazim da mi koža nije suha pa stalno s nečim mažem. a što se svrbeža tiče, mislim da može svrbit a i ne mora. kad sam bila manja znalo me više svrbiti, sad baš i ne, eventualno kad imam po vlasištu.

ako to što imaš je psorijaza, mislim da se odmah trebaš pripremiti na isprobavanje milijun različitih lijekova, krema, pripravaka, savjeta i svega jer ne postoji univerzalan lijek, ono što pomogne meni, ne mora pomoći i tebi i jednostavno moraš isprobavat i vidjet što ti paše.
moje iskustvo je takvo da se krastica nikako ne mogu riješiti kroz par dana, kod mene ta krastica ima ciklus, moram je duže mazati, sve je dobro dok se ne uvećava, a znam da je gotova kad od nje nastane bijela točkica koju onda sunce zatamni. ako ne potamni, zna se vraćat. tako je barem kod mene.
oulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 14:31   #5102
cao, da li neko moze da mi kaze posle koliko bi trebalo da se vidi delovanje omega 3 tableta i sta da probam za crvenilo po laktovima?? hvala....citao sam dosta postova ovde i na kraju mi se sve pomesalo
DejanBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 21:47   #5103
Quote:
101% kaže: Pogledaj post
kako si napisa da je nisan koristia otiša bi odma i kupio je,
ali ta krema apsolutno ništa ne pomaže, malo manje ljuskica i to je SVE.

a cijena joj je oko 93 kune!
Ma baš zbog toga sam i zamolio BUCKOMAN-a da pošalje slike jer mi previše sliči na čisto NAVLAČENJE na svoj proizvod.
Dakle njegov prvi post je odmah bio o RIPS-u i u svim drugim spominje samo RIPS a psorijazu mu ima sestra pa evo sad i kolega i svima super pomaže.
U prvom postu koji je bio 27.1 je naveo da već dva tjedna koristi RIPS a u zadnjem postu koji je bio 15.02 kaže da ju koristi već dva i pol tjedna?????
Stvarno bih volio da pošalje slike i dokaže da sam u krivu ali nos me rijetko prevari;-)
BUCKOMAN ne bih htio srljati i ako pošalješ slike odmah ću se javno ispričati i prvi ću otići odmah u ljekarnu da nabavim mast ali opet ponavljam tek nakon što dokažeš svoje tvrdnje.
Pozdrav!
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 08:17   #5104
Quote:
DejanBG kaže: Pogledaj post
cao, da li neko moze da mi kaze posle koliko bi trebalo da se vidi delovanje omega 3 tableta i sta da probam za crvenilo po laktovima?? hvala....citao sam dosta postova ovde i na kraju mi se sve pomesalo
Poz...!
Samim pijenjem Omega 3 nema baš velikog pomaka.Treba u potpunosti paziti na način prehrane izbjegavajući ljuto,začinjeno,kiselo...Držati se,dakle ,laganije prehrane,maslinovog ulja i puuuuuno tekućine(NE alkohol,kavu).
Kožu treba tretirati i izvana i nastojati koristiti što manje kortika.
Moje osobno iskustvo su primjena Psorexa,Gavezove masti,Nevenova mast te Psorcutan za kojim posegnem kada vidim da se stanje pogoršava.
Momentalno sam na Nevenu,a Psorcutan koristim svaki otprilike treći dan prije spavanja.Stopala i dlanovi su mi kao u bebe....ali su zato počele promjenice na kostima u vidu naticanja zglobova prstiju i stopala....ipak mi je bilo bolje kad je pošast bila izvana....Bojim se da je prešla unutra!!!!

Pozdrav svim mojim dragim prijateljima(da vas sve ne nabrajam)...
i zdravi bili!!!!
__________________
Biti sposoban pronaći radost u sreći drugoga:to je tajna sreće!
suzi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 12:52   #5105
pozdrav svima,ja trenutno samo koristim nevenovu kremu i super mi pomaze,posto ima vise vrsta krema od nevena evo stranica ako nekoga ineresuje pa neka pogleda koja je krema.www.abopharma.de posto je na njemackom jeziku kada otvorite stranicu kliknite na,haut,haare,nägel.(Melkfett mit Ringelblumenextrakt) sa vitaminom e.Ja kupujem u bosni u apoteki i kosta 5km.Ovdje sam isto neke kupovala i isprobala al mi one ne pomazu uopste.
buugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 11:14   #5106
Quote:
suzi86 kaže: Pogledaj post
Poz...!
Samim pijenjem Omega 3 nema baš velikog pomaka.Treba u potpunosti paziti na način prehrane izbjegavajući ljuto,začinjeno,kiselo...Držati se,dakle ,laganije prehrane,maslinovog ulja i puuuuuno tekućine(NE alkohol,kavu).
Kožu treba tretirati i izvana i nastojati koristiti što manje kortika.
Moje osobno iskustvo su primjena Psorexa,Gavezove masti,Nevenova mast te Psorcutan za kojim posegnem kada vidim da se stanje pogoršava.
Momentalno sam na Nevenu,a Psorcutan koristim svaki otprilike treći dan prije spavanja.Stopala i dlanovi su mi kao u bebe....ali su zato počele promjenice na kostima u vidu naticanja zglobova prstiju i stopala....ipak mi je bilo bolje kad je pošast bila izvana....Bojim se da je prešla unutra!!!!

Pozdrav svim mojim dragim prijateljima(da vas sve ne nabrajam)...
i zdravi bili!!!!
pozz, hvala suzi, mazem ali ne bas redovno diprosalic i koliko toliko odrzavam pod kontrolom. ali ja bas volim ljuto i zacinjeno i trudim se da jedem sto manje takvih stvari. cekamo leto, sunce i more, meni to najvise pomaze! probacu malo da predjem na psorex ako ga ima kod nas....
pozdrav i sve najbolje...
DejanBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 11:05   #5107
Quote:
buugi kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,ja trenutno samo koristim nevenovu kremu i super mi pomaze,posto ima vise vrsta krema od nevena evo stranica ako nekoga ineresuje pa neka pogleda koja je krema.www.abopharma.de posto je na njemackom jeziku kada otvorite stranicu kliknite na,haut,haare,nägel.(Melkfett mit Ringelblumenextrakt) sa vitaminom e.Ja kupujem u bosni u apoteki i kosta 5km.Ovdje sam isto neke kupovala i isprobala al mi one ne pomazu uopste.
Nakon što sam pročitao post sam ostišo i kupio kremu u DM-u nije ta al slična je: Balea, Melkfett rinckenblume 150ml i košta 10kn. mozes li reci koliko puta dnevno mazes i jel posebno nekako treba nanositi jer je jako masna? Dali se smije mazati na lice? Koliko vidim je od prirodnih sastojaka i bez konzervansa i ljepo miriše.
toni2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 18:41   #5108
Quote:
toni2222 kaže: Pogledaj post
Nakon što sam pročitao post sam ostišo i kupio kremu u DM-u nije ta al slična je: Balea, Melkfett rinckenblume 150ml i košta 10kn. mozes li reci koliko puta dnevno mazes i jel posebno nekako treba nanositi jer je jako masna? Dali se smije mazati na lice? Koliko vidim je od prirodnih sastojaka i bez konzervansa i ljepo miriše.
nista posebno netreba ja jednom dnevno nanosim navece,jeste masna jer je mast(fett)ja ovu nanosim po cijelom tijelu pise da se snjom moze i sminka skidati,suhu kozu,obnavlja celije koze...meni trenutno pomaze dokle vidjecemo...stim ja sam prije ove jos dvije isprobala,jedana za noge(fuß)i jedna iz BIPE krema(salbe)proizvodjac je ENZBORN ove dvije mi nisu uopste pomagale.Isprobaj mozda ce biti poboljsanje i od te tvoje jer je i ona mast,stim uvjek pogledaj uputstvo jer ima i nevenovi krema koje su namjenjene za isusivanje koze,sretno javi rezultate...
buugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 02:11   #5109
Quote:
Sunce ćaćino kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Svojevremeno sam i sam razmišljao da uvezem ribice, pa sam otišao u Umag na terapije i platio mislim oko 1.000,00 € terapije i smještaj, međutim nije mi bilo gotovo nikakvog efekta od toga, pa sam odustao.
Pošto sam imao svoju trgovinu za kućne ljubimce, a nakon tog sam radio par godina i u veleprodaji i karanteni za akvarijske ribe, ptice, gmazove i glodavce, prilično sam upoznat s tom tematikom... Dakle, nadam se da bi nekome moglo pomoći moje iskustvo, a poznajem i gotovo sve uzgajače akvarijskih ribica u Hrvatskoj, pa ne bi bilo zgorega da nekome od njih predložim uzgoj Garra ruffa, sasvim sigurno bi cijena mogla biti i puno niža od ovih 6€
Neobično mi je ovo naglašavanje terapije bez cijelog potapanja, koje Cupeuf navodi, jer ne vidim na koji način bi mi ribice dohvatile trup ili leđa u akvariju? Također mi je malo čudna ta priča o slučajnom uzgoju kod ikrašica, jer je to prilično teško izvedivo...

Homosapiens, pošalji mi na PM kod koga si naručio ribice, pa ću ih probati uglaviti kod nekog uzgajača...
Da li znaš uzgajivača betta po mogućnosti da ima halfmoone dugog repa ? Hvala.
realgoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 08:12   #5110
Quote:
dalmatinac28 kaže: Pogledaj post
Ma baš zbog toga sam i zamolio BUCKOMAN-a da pošalje slike jer mi previše sliči na čisto NAVLAČENJE na svoj proizvod.
Dakle njegov prvi post je odmah bio o RIPS-u i u svim drugim spominje samo RIPS a psorijazu mu ima sestra pa evo sad i kolega i svima super pomaže.
U prvom postu koji je bio 27.1 je naveo da već dva tjedna koristi RIPS a u zadnjem postu koji je bio 15.02 kaže da ju koristi već dva i pol tjedna?????
Stvarno bih volio da pošalje slike i dokaže da sam u krivu ali nos me rijetko prevari;-)
BUCKOMAN ne bih htio srljati i ako pošalješ slike odmah ću se javno ispričati i prvi ću otići odmah u ljekarnu da nabavim mast ali opet ponavljam tek nakon što dokažeš svoje tvrdnje.
Pozdrav!
ne mogu virovat. tija san samo podijeliti iskustva u obitelji i kolege, a ispa san tip koji nekoga navlači na nešto. dalamtinac žao mi je da si dobio takav dojam iako se čini da si nabrijan na sve i svašta, a moglo bi se diskutirati jel ti koga na šta nvlačiš.? žao mi je da neman slike prije i posli već samo posli a njih ćeš dobiti uskoro.ne moraš se ispričavati nikome a šta ćeš ti koristit i koga ćeš navlačiti na nevenove masti ostavljan tebi pozdrav
buckoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 09:56   #5111
Quote:
buckoman kaže: Pogledaj post
ne mogu virovat. tija san samo podijeliti iskustva u obitelji i kolege, a ispa san tip koji nekoga navlači na nešto. dalamtinac žao mi je da si dobio takav dojam iako se čini da si nabrijan na sve i svašta, a moglo bi se diskutirati jel ti koga na šta nvlačiš.? žao mi je da neman slike prije i posli već samo posli a njih ćeš dobiti uskoro.ne moraš se ispričavati nikome a šta ćeš ti koristit i koga ćeš navlačiti na nevenove masti ostavljan tebi pozdrav
Evo opet se ljutiš a bez potrebe!
Ja sam na ovom forumu 5 godina i imam hrpu postova sa svim i svačim što sam probao i aktivno sudjelujem u forumu.
Ti si član foruma mjesec dana i imaš dva slučaja izlječenja???
Sve što sam tražio je da potkrijepiš priču dokazima(slikama) što smo mi svi ovdje već radili i ništa više.
Ako ti je problem uzeti aparat ili mobitel kliknuti i poslati na forum onda se stvarno moram zapitati koliko ti je priča vjerodostojna, sorry!
Još jedanput apeliram da se ne ljutiš već samo da konkretnom fotografijom dokažeš o čemu pričaš jer smo svi ovdje skeptici ali ne bez razloga jer ako pročitaš malo sve postove vidjet ćeš da je ovuda prošlo puno ljudi koji su nudili svakojake priče i da smo nasijedali na njih bili bi olakšani za nekoliko tisuća kuna a i dalje sa našom starom prijateljicom psorijazom;-)
dakle bez ljutnje molim te i poštuj našu bolest i sumnjičavost jer uostalom kako si i naveo ti nemaš psorijazu već tovja sestra i kolega!
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 12:47   #5112
Danas sam na radiu slušo o nekoj(bioeliksir) kremi,pa me zanima dali je netko već probao i ima li kakvih rezultata i kakva je cjena? Imaju i internet stranicu www.bioeliksir.ba- al pošto sam već umoran od raznih isprobavanja,molio bi za info. ako je netko već probao! Inače krema od nevena je i meni dosta pomogla-smanjila ljuskanje al je crvenilo još uvijek tu. I dali netko zna nešto efikasno za nokte? Unaprijed hvala!!!
ćelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 13:58   #5113
Quote:
ćelo kaže: Pogledaj post
Danas sam na radiu slušo o nekoj(bioeliksir) kremi,pa me zanima dali je netko već probao i ima li kakvih rezultata i kakva je cjena? Imaju i internet stranicu www.bioeliksir.ba- al pošto sam već umoran od raznih isprobavanja,molio bi za info. ako je netko već probao! Inače krema od nevena je i meni dosta pomogla-smanjila ljuskanje al je crvenilo još uvijek tu. I dali netko zna nešto efikasno za nokte? Unaprijed hvala!!!
ne želim prejudicirat, ali te firme s domenom .ba su uglavnom neki zajeb od proizvoda
101% is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 19:31   #5114
Unhappy

Quote:
ćelo kaže: Pogledaj post
Danas sam na radiu slušo o nekoj(bioeliksir) kremi,pa me zanima dali je netko već probao i ima li kakvih rezultata i kakva je cjena? Imaju i internet stranicu www.bioeliksir.ba- al pošto sam već umoran od raznih isprobavanja,molio bi za info. ako je netko već probao! Inače krema od nevena je i meni dosta pomogla-smanjila ljuskanje al je crvenilo još uvijek tu. I dali netko zna nešto efikasno za nokte? Unaprijed hvala!!!
Pozdrav ja sam koristila kremu 60eura košta,meni nije pomogla niti malo!
Lana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 21:19   #5115
Quote:
ćelo kaže: Pogledaj post
Danas sam na radiu slušo o nekoj(bioeliksir) kremi,pa me zanima dali je netko već probao i ima li kakvih rezultata i kakva je cjena? Imaju i internet stranicu www.bioeliksir.ba- al pošto sam već umoran od raznih isprobavanja,molio bi za info. ako je netko već probao! Inače krema od nevena je i meni dosta pomogla-smanjila ljuskanje al je crvenilo još uvijek tu. I dali netko zna nešto efikasno za nokte? Unaprijed hvala!!!
Krema košta 500 kn u HR i to za 50ml, sada kratka računica ako imaš psorijazu po cijelom tijelu znači trebaš bar 3 mjesečno znači 1500 kn i ako koristiš 3 mj to je cca 4500 kn, iskreno mislim da je malo previše za nešto što nema garanciju.
Osobno ju nisam koristio ali dva forumaša do sada jesu i to bez efekta.
A nije baš mali novac da bi ga bacili na nešto što neće ni malo pomoći.
Proizvodi se u srbiji i tamo košta 45 e ali opet preskupo
moj savjet ne bacaj pare!!!
Pozdrav!
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 21:46   #5116
jel vrijeme utice na psorijazu, taman mi se pomalo pocelo smanjivati i jutros je pao snijeg, cijeli dan sam bio napolju i kad sam se vratio kuci krugovi su duplo veci nego su bili i crveni su skroz
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 12:01   #5117
Quote:
dalmatinac28 kaže: Pogledaj post
Evo opet se ljutiš a bez potrebe!
Ja sam na ovom forumu 5 godina i imam hrpu postova sa svim i svačim što sam probao i aktivno sudjelujem u forumu.
Ti si član foruma mjesec dana i imaš dva slučaja izlječenja???
Sve što sam tražio je da potkrijepiš priču dokazima(slikama) što smo mi svi ovdje već radili i ništa više.
Ako ti je problem uzeti aparat ili mobitel kliknuti i poslati na forum onda se stvarno moram zapitati koliko ti je priča vjerodostojna, sorry!
Još jedanput apeliram da se ne ljutiš već samo da konkretnom fotografijom dokažeš o čemu pričaš jer smo svi ovdje skeptici ali ne bez razloga jer ako pročitaš malo sve postove vidjet ćeš da je ovuda prošlo puno ljudi koji su nudili svakojake priče i da smo nasijedali na njih bili bi olakšani za nekoliko tisuća kuna a i dalje sa našom starom prijateljicom psorijazom;-)
dakle bez ljutnje molim te i poštuj našu bolest i sumnjičavost jer uostalom kako si i naveo ti nemaš psorijazu već tovja sestra i kolega!
dalmatinac, ne ljutin se, nego mi smeta trenutno pljucanje. nisam spominjao izlječenje jer to ne postoji, već poboljšanje stanja koje zadovoljava a nije postignuto sa nečim drugim.To šta ja nemam psorijazu ne daje ti pravo da izgadiš sve šta napišen. Ja imam probleme sa seborejon i to super kontroliram sa jednim losionom. Pokušao sam uplodirati četiri slike kolege koji koristi rips, ali ne da mi da nema mista. Pokušati ću slike smanjiti i uplodirati. Inače kao šta ti je odgovorio jedan član poboljšanja su individualna i šta pomogne jednome ne mora drugome.
buckoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 14:37   #5118
Quote:
buckoman kaže: Pogledaj post
dalmatinac, ne ljutin se, nego mi smeta trenutno pljucanje. nisam spominjao izlječenje jer to ne postoji, već poboljšanje stanja koje zadovoljava a nije postignuto sa nečim drugim.To šta ja nemam psorijazu ne daje ti pravo da izgadiš sve šta napišen. Ja imam probleme sa seborejon i to super kontroliram sa jednim losionom. Pokušao sam uplodirati četiri slike kolege koji koristi rips, ali ne da mi da nema mista. Pokušati ću slike smanjiti i uplodirati. Inače kao šta ti je odgovorio jedan član poboljšanja su individualna i šta pomogne jednome ne mora drugome.
Poboljšanja su uvijek idividualna, ne gadim proizvod nego diskutiramo o njemu što je i bit ovoga foruma, ako ne možeš uploadati slike javi se na PM dat ću ti mail na koji možeš poslati.
Pošto si našao dobar losion za seboreju možeš pomoći drugima jer ima veliki forum ovdje i sa seborejom i dermatitisom.
Opet kažem ne gadim i ne napadam nikoga cilj ovoga foruma i većine ljudi na njemu je međusobna pomoć a takva je najbolja ako otvoreno diskutiramo o svemu kao u ovom trenutku ti i ja o RIPS-u.

Pozdrav!
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 21:38   #5119
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
jel vrijeme utice na psorijazu, taman mi se pomalo pocelo smanjivati i jutros je pao snijeg, cijeli dan sam bio napolju i kad sam se vratio kuci krugovi su duplo veci nego su bili i crveni su skroz
na dosta mjesta sam čitala da treba izbjegavati hlađenje organizma, hladnoću, tuširanje u hladnoj vodi...

kod mene, ako sam dugo vani na hladnom zna jako svrbit koža, i općenito mi se uvijek pogorša kad je hladnije.
oulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 15:08   #5120
Pozdrav forumašima i ovoj temi !
Moja srednja kćer ima psorijazu. Ona ima 3 i pol godine a lijeći se oko godinu i pol na Šalati u Zagrebu. Idemo na kontrole svaka 3 mjeseca. Sa 2 godine ''fleka'' je bilo ispod pazuha, područje prepona, pupak, iza ušnih resica i vlasište. Sve sam tretirala običnom pavlovičevom kremom za guzu osim vlasišta. SVE SE POVUKLO. Ostalo je samo vlasište koje se širi i iza ušnih resica. Vlasište mažem nekakvom salicilnom kremom od 5% sa svinjskom masti, po preporuci doktora. Ujutro namažem, navečer skinem ljuskice, operem kosu i tako 2 puta tjedno. Zabrinjava me što se to širi. Ona je još mala i ne znam koji proizvodi joj mogu još pomoći s obzirom da se radi samo o vlasištu. Pomozite savjetima !!!
techna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.