Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2004., 22:15   #1
Puls

Koje su normalne vrijednosti za puls (u mirovanju) kod mene koja imam 24 god.?
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 23:21   #2
Normalan puls kreće se od 60 - 80.
A baš u mirovanju, pretpostavljam oko 60 do 70.

Zašto? Brine li te nešto?
 
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 03:27   #3
Toliko koliko Oleander kaze. Kad spavas i nakon budjenja je nizi, pri fizickoj aktivnosti visi.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 05:11   #4
70
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 05:13   #5
u mirovanju
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 13:04   #6
mislim da je medicina povisila granicu normalnog pulsa u mirovanju, sad je to 60-100
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 15:19   #7
ma taj puls nije toliko ni bitan po mom misljenju
bitno je da ga se osjeca periferno na rukama (dakle na arteriji radijalis) jer inace covjek ima fibrilaciju srca...

i bitno je da se ne povecava previse pri naporu...dakle vise neka razlika izmedju onog u mirovanju i naporu je bitna...a ne neke tocne vrijednosti...

__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 16:43   #8
Ma moze on biti i visok u naporu, ali bitno je i da se nakon napora relativno brzo vrati u "normalu". Ako se brzo normalizira, onda ste fit
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 21:17   #9
Tata mi je umro nedavno i sad mi je skoro konstantno ubrzan puls... Stres, naravno; ali malo sam se zabrinula... Čak i kad sam koliko-toliko "dobro", puls mi je ubrzan...

Išla sam na EKG u Srčanu stanicu i žena me pitala jel se to ja bojim i morala sam poslije malo pričekati (mislim da je moj nalaz išao na pregled doktoru da li da me hitno pregleda ili da dođem kad su me naručili), ali na kraju mi je sestra rekla da dođem kako sam naručena...
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 21:19   #10
Quote:
Studentica kaže:
ma taj puls nije toliko ni bitan po mom misljenju
bitno je da ga se osjeca periferno na rukama (dakle na arteriji radijalis) jer inace covjek ima fibrilaciju srca...
Misliš, bitno je da ga se NE osjeća periferno na rukama? Što to znači? Gdje na rukama? Ja znam osjećati u grudima kako mi jače kuca... Možda čak i na zapešću, nisam sigurna...

Ali, valjda je to normalno s obzirom na proživljeni stres...

Zadnje uređivanje Chloe : 25.04.2004. at 22:08.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 22:23   #11
Quote:
Chloe kaže: Pogledaj post
Misliš, bitno je da ga se NE osjeća periferno na rukama? Što to znači? Gdje na rukama? Ja znam osjećati u grudima kako mi jače kuca... Možda čak i na zapešću, nisam sigurna...

Ali, valjda je to normalno s obzirom na proživljeni stres...
Meni je puls vev nekoliko dana u nekim situacijama ubrzan merio sam danas 75 je...nikad mi se to ranine nije desavalo...ako neko zna mozda nek odv
Sebastian11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 23:38   #12
Bitno je da ga se osjeća periferno, kad prislonis drugu ruku na zapesce.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 23:50   #13
Osjećam ga... pa, mjerim ga tako
Ali me brine što je konstantno ubrzan... nije baš uvijek rapidan, ali je brži nego što je to uobičajeno.

Ali, s obzirom na stres, to je normalno, zar ne?
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 00:05   #14
Je.
Ali, nije normalno da si stalno u stresu. Probaj se opustiti, primijeni neku tehniku opustanja ili se odi istrcat po nasipu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 00:45   #15
chloe, poslušaj savjet od starog hipohondara, puls će ti biti sve manji što ćeš ga manje mjeriti..

uostalom, mislim da je upravo zbog emocija gornja granica normalnog pulsa u mirovanju dignuta do 100.

i jedan primjer - nedavno je umro kolega s posla, a kolegica koja ga je jako voljela imala je puls 160 kad je čula vijest. nakljukali smo je leksaurinima da se smiri. stres čuda radi s pulsom i tlakom.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 17:14   #16
Quote:
lahor kaže:
Je.
Ali, nije normalno da si stalno u stresu. Probaj se opustiti, primijeni neku tehniku opustanja ili se odi istrcat po nasipu.
Ma ništa ne vrijedi... popijem nešto za smirenje i tako... pomogne malo, ali... Ne mogu se smiriti, tek je kratko vremena prošlo... A to je valjda najstresniji događaj koji ti se može dogoditi...

Još sam ja super kako sam mislila da ću biti... Vjera u Boga mi daje neopisivu snagu i mir, ali očito sam u jakom stresu i vegetativni živčani sustav reagira sam od sebe...
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 18:51   #17
Quote:
Chloe kaže:
Misliš, bitno je da ga se NE osjeća periferno na rukama? Što to znači? Gdje na rukama? Ja znam osjećati u grudima kako mi jače kuca... Možda čak i na zapešću, nisam sigurna...

Ali, valjda je to normalno s obzirom na proživljeni stres...

nope.
osjeca se na zapescu normalno.
sorry na izrazu "periferno" - profesionalna deformacija.

mislim da ti nemas neki veci problem sa srcem, nego zbog psihickih problema imas malo ubrzan rad srca...to ti se rijesi lagano. savjetujem ti da posjetis psihijatra i psihologa i da se posavjetujes ako ti se to pojavljuje duze vremena. antidepresivi bi ti pomogli.
imas li problema sa spavanjem?
i...zbilja mi je zao sto si izgubila oca. znam kako bi meni bilo da mi se to dogodilo. nazalost, na te stvari ne mozemo utjecati.

drzi se
pusa
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 18:53   #18
Quote:
Chloe kaže:
Ma ništa ne vrijedi... popijem nešto za smirenje i tako... pomogne malo, ali... Ne mogu se smiriti, tek je kratko vremena prošlo... A to je valjda najstresniji događaj koji ti se može dogoditi...

Još sam ja super kako sam mislila da ću biti... Vjera u Boga mi daje neopisivu snagu i mir, ali očito sam u jakom stresu i vegetativni živčani sustav reagira sam od sebe...
jel mozes normalno obaljati svoj posao?
i druge stvari?
ili si fiksirana na taj nemili dogadjaj?
ako je odgovor ne, zbilja odi na savjet psihijatra i psihologa. nemoj da ti bude neugodno. dogadja se i najboljima.
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 20:35   #19
Quote:
Studentica kaže:
jel mozes normalno obaljati svoj posao?
i druge stvari?
ili si fiksirana na taj nemili dogadjaj?
ako je odgovor ne, zbilja odi na savjet psihijatra i psihologa. nemoj da ti bude neugodno. dogadja se i najboljima.
evo od sutra ponovo idem učiti u knjiznicu pa cu vidjeti kak će mi ići... Imala sam sada s mamom puno posla i sređivanja papirologije, razna odjavljivanja i vađenje smrtnog lista itd. pa ni ne znam kako ću moći ponovo ući u svakodnevicu... Ali, sigurno će biti potrebno puno vremena prije nego što se prilagodimo situaciji.

hvala na podršci. mama i ja pijemo "helex" kad nam bude baš jako teško (prema preporuci psihijatra), i ja povremeno i "sanval" pa dobro spavamo, lijekovi sigurno pomognu; ali prije svega čudesan mir koji nam daje vjera u Boga i sigurnost u vezi toga gdje je sada moj tata.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 21:02   #20
Jako mi je zao, nisam znala da je to u pitanju. Mozda da stvarno odes porazgovarati sa strucnom osobom, mozda cak i sa svecenikom ako nalazis mir u molitvi.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.