Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2009., 19:59   #41
Molila bih one koji su pohađali ovu školu ako bi mi mogli predložiti literaturu van ove koja se koristi na predavanjima, a koja bi mogla biti dobar uvod nekome tko je upisao smjer unutarnjeg uređenja. Prijateljici je rođendan i to je upisala pa bih joj htjela pokloniti nešto što će joj koristiti, a bojim se na svoju ruku izabrati jer ima hrpa tih knjiga.
Cafe Mlle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 00:41   #42
Quote:
mak.kreol kaže: Pogledaj post
Ja govorim iz iskustva svojih poznanika, koji su nasli posao u struci
thx, ali mislim da bum to zasad ostavila po strani... odlucila sam ipak zavrsit svoj faks... pa kaj bude bude
PsychoKiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 10:42   #43
Quote:
magi.magi2 kaže: Pogledaj post
ja sam također zainteresirana za polaganje programa dizajner un utarnjih interijera.....ali......šta svašta proćitam ovdje nekako me strah dati tolike nocve za callegari a svašta ružno se piše. To mi je stvarno velika želja i to volim ali s obzirom da živim u Splitu nemam drugi izbor nego callegari. Pa ako ima neko sa iskustvom i splitske škole neka ga podjeli samnom.......
Evo javljam se s iskustovm iz splitske skole koja su na zalost razocaravajuca. Skola jke katastrofa i sam odnos prema uceniku je zaista jadan. Ucionica iz srednjeg vijeka, losa rasvjeta, nestrucan kadar. Profesor koji trenutno predaje je ok, arhitekt, ali sa stilizmom i dizajnom interijera nema bas puno veze.
Vec 11 mjeseci idem u skolu, a rijec dizajn se do sada spomenula samo par puta. Program je konfuzan i los. Uglavnom crtamo tlocrte i perspektive, sto je odlicno znati, ali to bi trebalo biti dio programa, a ne njegova osnova.
Problem je sto se grupa nije sastavljala po prethodnom znanju i iskustvu, nego po tome tko je voljan platiti 21.200 kn, pa su tako u jednoj grupi vlasnici salona namjestaja s 10-15 godina iskustva, gradjevinski tehnicari (odlicni crtaci) i netko tko jedva zna drzati olovku.
Pokazatelj kvalitete je, takodjer, cinjenica da od 45 polaznika prve godine, rijetko tko upise drugu godinu.
Uglavnom, cijela grupa (sastavljena uglavnom od ljudi koji nisu laici u sektoru interijera) je jako nezadovoljna i vec dugo razmisljamo sto naraviti, jer nismo dobili znanje za taj novac.

Meni je jako zao sto je sve tako, jer ovo zanimanje obozavam i volim uciti, ali na zalost prepustena sam i dalje knjigama i internetu. Nisam pozalila ipak sto sam upisala, jer nesto jesam naucila, ali sve je to nedovoljno za jednu privatnu skolu dizajna.
Umjesto puna poleta, kreativne energije i entuzijazma svaki put napustim skolu ljuta jer zivim u drzavi koja podrzava ovakav neprofesionalizam i nemar i jos sve to odobri ministarstvo skolstva.
Mini123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 23:43   #44
Javljam se sa iskustvom iz Callegari škole. Naime ja sam pri kraju (još mjesec dana cca obrazovanja za vizažistu u Zagrebu. Moram reći da nisam požalila što sam se upisala, trebalo mi je dugo da se odlučim za to zbog financija tj. cijene školovanja, ali evo nije mi žao. Mentorica nam je super, super, imam same pohvale za nju, puno toga sam naučila. Predznanje nije bitno jer sam završila trgovačku školu a ni sama se nisam baš previše šminkala, ali me to oduvijek zanimalo i sretna sam što sam se za to odlučila. Već šminkam vikendima mladenke, kume, za razne proslave, domjenke.......a naravno škola i mentorica su nam omogućili i par šminkanja na nekim revijama (Fetish revija u Sirupu, Cro-a-porte,.....).
Znači sve one koje dizajn stvarno zanima (nebitno koji smjer), ako žele učiti tamo će to znanje i dobiti, a ako im je to samo skraćivanje slobodnog vremena onda preporučam da se ni ne upisuju i ne troše novce bezveze!!!
dimm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 20:52   #45
Moram ovo izvući iz pepela.. Dakle neki dan sam bila kod frendice koja je završila u Callegariju konstrukciju odjeće- radi pregenijalne stvari, za sebe i ima još par nazovimo klijentica za koje šiva. Još se nije potpuno posvetila samo tome ( šiva uz posao) ali kaže da ozbiljno razmišlja. Prvo što ju to veseli, kreativno je, super je obučena- ne moram ni reći za male pare, a još može i zaraditi kad radi za druge. Ful sam se zapalila, mislim da ću se upisati i ja. Nije baš jeftino ali ... mislim da se isplati.
blue-bell is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 21:27   #46
meni ta škola super zvuči, ali cijena
i ne baš
http://www.callegari.hr/index.php?op...d=47&Itemid=59
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 22:56   #47
Škola je katastrofa!
Izuzetak je jedino da se piše u radnu knjižicu...
Ne znam kak je sad,ali prije par godina,kad sam ja bila, nisam niš naučila!
Dođeš jednom tjedno,da nekaj naučiš, ono, prvo profa kasni,jer je bila dole u kafiću na kavi,pa onda kad dođe,počne malo gradivo, onda neko skrene s teme, i ona isto se zapriča, i nastava skroz u krivom smijeru krene!I na kraju,profa skuzi da ima još nekih sat vremena do kraja nastave(da podsjetim, inače bi trebalo trajati 7-8h), i onda na brzinu kaze evo si samo zapišite( kao vazno je!?),jer smo pri kraju( a to za zapisati je bilo od nekih 2-3 stranice kaj nam trebala izrecitirati,ona kaze iz toga dvije-tri rečenice!!),i sad ti nauči bilo kaj!!
Uglavnom, meni je zao novaca tolkih,niš više!
Hoćeš fakat naučiti više toga, i na kraju ne dobiješ niš!
Ne znam ko sad predaje tam, ali pred par godina je bila neka Anita Udvardy,dipl.ing.arh.
I koma je bilo!
I btw, plaćanje u ratama,okej...moze proč, ali ak kasniš dan-dva, več te zovu i gnjave za to ko da si najveći kriminalac!
Nadam se da je danas bolje...
Toliko od mene!
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 12:49   #48
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Škola je katastrofa!
Izuzetak je jedino da se piše u radnu knjižicu...
Ne znam kak je sad,ali prije par godina,kad sam ja bila, nisam niš naučila!
Dođeš jednom tjedno,da nekaj naučiš, ono, prvo profa kasni,jer je bila dole u kafiću na kavi,pa onda kad dođe,počne malo gradivo, onda neko skrene s teme, i ona isto se zapriča, i nastava skroz u krivom smijeru krene!I na kraju,profa skuzi da ima još nekih sat vremena do kraja nastave(da podsjetim, inače bi trebalo trajati 7-8h), i onda na brzinu kaze evo si samo zapišite( kao vazno je!?),jer smo pri kraju( a to za zapisati je bilo od nekih 2-3 stranice kaj nam trebala izrecitirati,ona kaze iz toga dvije-tri rečenice!!),i sad ti nauči bilo kaj!!
Uglavnom, meni je zao novaca tolkih,niš više!
Hoćeš fakat naučiti više toga, i na kraju ne dobiješ niš!
Ne znam ko sad predaje tam, ali pred par godina je bila neka Anita Udvardy,dipl.ing.arh.
I koma je bilo!
I btw, plaćanje u ratama,okej...moze proč, ali ak kasniš dan-dva, več te zovu i gnjave za to ko da si najveći kriminalac!
Nadam se da je danas bolje...
Toliko od mene!
A na koji smjer si išla?
I da li predavanja budu kroz popodne ili cijeli dan bilo kad?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 18:53   #49
prije par godina ti je to bilo smjer Dizajn interijera...sad se mislim zove stilist dizajna interijera...tak neš....predavanja su bila jednom tjednom...kolko se sjećam četvrtkom od 9-14h...tak nekaj
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 11:21   #50
hej ljudi, ne znam mnogo o Calegari školi, al trenutno pohađam Profokusov program za dizajna interijera. Škola je manje-više što sam očekivala, al ništa više od toga. Glavna predavačica arh. Jasna je stvarno super, ima volje i trudi se objasnit baš sve svima, a ostali predavači su uglavnom korektni. Vidim da su neki spominjali skripte, ako ih je prije i bilo mi ih ove godine nismo dobivali. Uglavnom se svodi na predavanja i ono što zapišeš sam. U zaposlenje u struci nakon škole nisam sigurna, bez položenog tečaja ili znanja AutoCada ne možeš ništa, to je bar moje mišljenje. Za novce koje dajemo za tu školu bilo bi logično i da radimo na kompjutoru, al na žalost ista je stvar i sa Profokusom i Calegarijem što se toga tiče.
Meni nije žao što sam upisala školu, al svjesna sam da je potrebno puno više (praktičnog znanja) da bi se dobro obavljao posao u struci. Koliko će tko izvući iz ovog tečaja/programa zaista ovisi o pojedincu!
__________________
moj nakiTIĆ
tina.tić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 21:51   #51
ja sad ne mogu naći više kolika je školarina, zna netko? ima koga da je išao ut u školu u Rijeci
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 01:05   #52
Boh!
Evo i muskog roda na ovom topicu.

Zanima me dal ima netko od vas tko je prosao (ili prolazi) callegari program za ogranizatora modnih zbivanja.
Nadam se upisati taj program u Rijeci.
Pa ako moze koja rijec o dojmovima, naucenom u odnosu na cijenu, profama i svemu ostalom sto je korisno za znati prije upisa.

tnx
Judge_DREAD is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 16:30   #53
Haj! Može molba? Imam frendicu koja jako voli šivati pa ju zanima ima li netko tko je završio smjer "Modelist visoke mode" skriptu po kojoj su radili ili drži li netko ko je završio taj program instrukcije. Jasno je da taj program traje 1 g i da se to ne može sve samo tako instruirati, ali barem neke temeljne stvari. Hvala hvala hvala
ifka28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 13:14   #54
Question

Pozdrav!

Pročitala sam dosadašnje postove o Callegari školi... No, zanimaju me svježe informacije

Da li je netko prošle godine završio školu i htio bi napisati svoja iskustva? Posebno me zanimaju programi osposobljavanja Modelist visoke mode i Modni stilist odjeće s marketingom...
Silvija131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 16:05   #55
Ima li tko kakvih iskustava s Callegari skolom u Splitu, smjer vizazist? Poslala sam im vise puta mail za informacije ali mi jos nisu odgovorili :/
Mala__Crna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 00:57   #56
haaaaaaj svima...evo ja črčkam neš bzvz po netu i istražujem sve o toj callegari školi..........i ono..pa nema baš puno oduševljenih,,,a ja bih to stvarno upisala...nisam ni znala tek sad vidim da tam predaju dvije profe kaj su meni bile u srednjoj...keti i minja ....ugl završila sam zug- zagrebačku umjetničku gimnaziju...i nakon srednje sam imala opasne planove nastaviti studirati modu i umjetnost u italiji....ali.....moji su me ubili u pojam i morala sam upisat ekonomiju,,,i ono tu sam se totalno izgubila....prošlo je 6 godina i danas sam položila posljednji ispit,,,,svih ovih godina sam uzasno patila sto nisam isla ostvariti svoje snove jer je to nesto sto uistinu volim otkad znam za sebe.....e sad,,,ja bi to fkt upisala,neznam s kojim parama al ono,,,,samo kad vidim toliko loših postova onda ni sama neznam vise sta da radim,,,malo sam se izbedirala sad kad sam to sve pročitala,,,,
kolačićka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 00:23   #57
Thumbs up

Quote:
kolačićka kaže: Pogledaj post
haaaaaaj svima...evo ja črčkam neš bzvz po netu i istražujem sve o toj callegari školi..........i ono..pa nema baš puno oduševljenih,,,a ja bih to stvarno upisala...nisam ni znala tek sad vidim da tam predaju dvije profe kaj su meni bile u srednjoj...keti i minja ....ugl završila sam zug- zagrebačku umjetničku gimnaziju...i nakon srednje sam imala opasne planove nastaviti studirati modu i umjetnost u italiji....ali.....moji su me ubili u pojam i morala sam upisat ekonomiju,,,i ono tu sam se totalno izgubila....prošlo je 6 godina i danas sam položila posljednji ispit,,,,svih ovih godina sam uzasno patila sto nisam isla ostvariti svoje snove jer je to nesto sto uistinu volim otkad znam za sebe.....e sad,,,ja bi to fkt upisala,neznam s kojim parama al ono,,,,samo kad vidim toliko loših postova onda ni sama neznam vise sta da radim,,,malo sam se izbedirala sad kad sam to sve pročitala,,,,
Mislim da se ne bi trebala bedirati! Ja inače nisam polagala ni callegari ni profokus, ali sam studentica modnog dizajna na ttf-u i mogu ti reći samo ovo: koji god tečaj upišeš, faks, kakva kod predavanja slušala, išla na seminare i sl (sad govorim samo o dizajnu) nitko te neće naučiti raditi u pravom smislu riječi. Govorim ti to iz iskustva. Mi smo narod koji razmišlja na ovaj način: ,, aha, upisat ću faks/tečaj i radit ću samo sve što mi se kaže da radim i kada sve odslušam, kada položim sve ispite bit ću profesionalni dizajner koji zna sve o materijalima, krojenju, šivanju, povijesti mode, crtanju, kreiranju i sl.''.......

Što ti želim reći?
Da šta god da upišeš moraš si još sama dodatno jako jako jakooo puno poslova zadavati da bi nešto naučila. Primjerice kod nas na faksu sve što učimo, ostane apstraktno u glavi tipa neki krojevi iz konstrukcije i tako. zato kada dođeš doma trebaš sam uzeti taj kroj o kojem si učila, napraviti ga u prirodnoj veličini iako ti to profesor nije rekao, iskrojiti materijal, modelirati kroj itd itd. tako ćeš naučiti. i tako se sve nauči. fakulteti i tečajevi su samo jedan uvod u nešto što bi ti sama trebala raditi i u nešto oko čega bi se sama trebala truditi,a za sve nedoumice se konzultirati kod profesora stručnjaka koji će ti zasigurno pomoći. Vjeruj mi, samo rad rad rad rad i RAD će ti pomoći da ostvariš svoje snove. Neka ti tečaj bude uvod (ili po meni bolje faks) i onda radi punom parom. a na predavanjima ispituj profesora sve što te zanima, što ti nije jasno, i izvlači iz njega informacije koliko god želiš. neki kažu gore da su loši profesori, a onda sam čitala da su oni stručnjaci hmm.. oni jesu stručnjaci i zato im predavanja možda baš i ne leže ali su prepuni znanja koja ti može dobiti ako se potrudiš.

znam da glupo zvuči to da se sama moraš truditi oko svega ali je u hrv uglavnom takva situacija s obrazovanjem, a pošto ju ne možemo promijeniti onda treba razmišljati kako iz tog lošeg izvući nešto dobro. ovo ti je moj prijedlog.

pozz
mirnic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 11:40   #58
Bok svima. Da li itko zna kako se upisuje Callegari? Preko postani student ili? Nije mi jasno...
Saronene is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 12:32   #59
Vidim da ovdje nitko nije pisao godinama pa da malo podignem temu...
Zanimao bi me tečaj dizajnera namještaja kojeg nude u dotičnoj školi. Ima li nekoga tko je prošao konkretan tečaj i kakva su iskustva? Može li se uopće to područje svladati kroz "običan" tečaj, s obzirom da se to inače studira više godina, a ja sam u potrazi za prekvalifikacijom...
Mišell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.