Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2010., 23:24   #1
Krajnik spone

otisao mi lijevi krajnik spone na accentu 96g.. jer zna tko kolika bi mogla biti cjena toga? i zamjena.. ? ne mogu do servisa jos tjedan dva pa me zanima.. hvala
crveni89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 23:29   #2
moraš i optiku napraviti u paketu...ukupno cca, po meni, 350 kn.

girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 23:37   #3
znam da optiku moram raditi
s optikom mislis 350? onda to nije puno
crveni89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 00:09   #4
ak si iz zg, možeš dat krajnik reparirat cca 70kn radiona u dvorištu kod autoškole u gradiščanskoj
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 00:15   #5
nisam ni blizu slavonija žu-vk-vu
crveni89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 01:23   #6
ja sam za nexiu platio 80 kuna novi krajnik. ako možeš pažljivo zamjenit (da nije zapeklo i ne moraš cimat kotač) ne mora na optiku.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 11:51   #7
Cijena krajnika ti je negdje cca 100kuna, + ruke cca 150 kuna i optika 100-150 kuna.
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 12:51   #8
krajnik spone=krajnica volana? pitam, ne znam kako izgleda tamo dolje al znam što je meni majstor rekao, 60-100kn komad(mijenja se u paru), ruke još toliko, poslije obavezno na optiku... ja računam da ću proći sa 250, zato što neću ići majstoru mjenjati, ali ako uzmemo u obzir neku sredinu i ruke, možeš računati na cca 400kn sve skupa(auto je kod mene punto mk1)
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 13:24   #9
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
krajnik spone=krajnica volana? pitam, ne znam kako izgleda tamo dolje al znam što je meni majstor rekao, 60-100kn komad(mijenja se u paru), ruke još toliko, poslije obavezno na optiku... ja računam da ću proći sa 250, zato što neću ići majstoru mjenjati, ali ako uzmemo u obzir neku sredinu i ruke, možeš računati na cca 400kn sve skupa(auto je kod mene punto mk1)
da. izgleda ovak:

charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 21:25   #10
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
ja sam za nexiu platio 80 kuna novi krajnik. ako možeš pažljivo zamjenit (da nije zapeklo i ne moraš cimat kotač) ne mora na optiku.
ne radi se o cimanju kotača.
Optiku se toplo preporuča a već ako ju stvarno ne žališ raditi onda trebaš zacrtati do koda je krajnik bio ušerafljen u sponu i novoga isto toliko stegnuti.
Nikakvo cimanje i necimanje kotača. pa kotač se cima konstantno prilikom vožnje!
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 22:27   #11
ma napravit cu to sam i za novce sto bi dao majstoru napravim optiku iovak sam je trebao raditi
crveni89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 23:16   #12
a i zanima me kako bi to zamijenio tvorniči krajnik bez cimanja (pa makar i sa radafcigerom).
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 20:50   #13
Kad smo već kod ovih stvarčica. Danas pokušavam zamjenit sponu.
Ovdje prikazano na slici sam uspio odvojit...



a tu dalje neznam kak.
Dakle lijevo je novo desno trenutno u autu. Ovo označeno strelicom su ti isti dijelovi. Na lijevom slici ovaj pimpek je navoj tak da sam mislio da bi se samo dalo odvrnut da izvadim komplet sponu. Ali nisam uspio, jel sam preslab ili ima još neka caka ??

__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 21:07   #14
Vako. To je jedan konus koji se jako stisnuo unutra. potreban ti je jedan pajser sa kojim napneš sponu prema gore i sa čekićem udariš po navoju da iskoči.

mislim na ovo, crvena strelica. kod tebe na slici je zglob to se ne rastavlja.


Zadnje uređivanje Slatky : 24.03.2010. at 21:12.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 21:20   #15
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Vako. To je jedan konus koji se jako stisnuo unutra. potreban ti je jedan pajser sa kojim napneš sponu prema gore i sa čekićem udariš po navoju da iskoči.

mislim na ovo, crvena strelica. kod tebe na slici je zglob to se ne rastavlja.

Sve štima ali taj zglob je na drugoj strani. Znači desno od prikazanog navoja. Tu di je ovo crno odnosno zaštitna guma ( valjda )
Dok se ona makne onda se vidi taj zglob. Kao što vidiš na mojoj desnoj slici, tu je taj spoj.
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 21:51   #16
koliko vidim na slici taj navoj koji pokazuješ je uvrnit u nastavak spone prema volanu. Ti si samo otpustio kontra vijak, sad treba krajnik izvrnit iz spone.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 22:09   #17
bugy vjerojatno si preslab, al za svaki slučaj vidi dal ima kakav štift (makar nevjerujem i na slici vidim da je to jednostavan krajnik letve- nema nikakvog štelanja na njemu)
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 22:11   #18
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
koliko vidim na slici taj navoj koji pokazuješ je uvrnit u nastavak spone prema volanu. Ti si samo otpustio kontra vijak, sad treba krajnik izvrnit iz spone.
To je ona moja slika jel ? Tam di je " spoj " to se samo odvrne ili kaj ?

__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 22:13   #19
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
bugy vjerojatno si preslab, al za svaki slučaj vidi dal ima kakav štift (makar nevjerujem i na slici vidim da je to jednostavan krajnik letve- nema nikakvog štelanja na njemu)
Teško za vidjet a još teže za odšarafit. S papagajkama jedino mogu..
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 22:22   #20
ak nema puno lufta ne skidaj, ili skini letvu dole pa promijeni uz te krajnike i piksu u kočištu letve po kojoj klizi ta nazovimo nazubljena letva, a možda ti je do te pikse a ne krajnika letve- to ti je moj savjet, a i na autu nemaš baš mjesta to lovit papagajkama i može ti se još nešto oštetit s njima dok tak kemijaš
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.