Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2017., 14:04   #1281
Quote:
Tko je izumio radio? Ovo pitanje je i danas aktualno i za mnoge i dalje otvoreno. Najzastupljenija je dilema, Tesla ili Marconi? Kao izvor koji razrješava dilemu najčešće se navodi presuda Vrhovnog suda SAD iz 1943. u sporu između Marconijeve kompanije za bežičnu telegrafiju SAD I države SAD. Da li presuda i razrješava pitanje prioriteta u otkriću radija, te kakve su posljedice presude?
Da bi razumjeli razlog postojanja dileme i ulogu ove presude osvrnut ćemo se na evoluciju Teslinog rada u oblasti struja visokih frekvencija do podnošenja osnovnih patenata iz bežičnog prijenosa, upoznat ćemo se sa pregledom rada drugih naučnika koji su radili u ovoj oblasti i analizirat ćemo jedan od najvažnijih sudskih procesa u patentnom pravu.
navodi http://www.zvjezdarnica.com/najave/1...i-nikole-tesle
sva podmetanja i sprdnju koju proizvodi saugaro odavno je svoj epilog dobio još davne 1943 godine u SAD a priznao je čitav svijet....

toliko o ovoj teme i koja čeka katanac ...
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 20:56   #1282
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
navodi http://www.zvjezdarnica.com/najave/1...i-nikole-tesle
sva podmetanja i sprdnju koju proizvodi saugaro odavno je svoj epilog dobio još davne 1943 godine u SAD a priznao je čitav svijet....

toliko o ovoj teme i koja čeka katanac ...
tema nažalost pada sbog ovakvih izjava koje su čista laž, a već je i napisano na ovoj temi da to suđenenj nema veze sa Teslom niti da je Tesli dodijeljen patent ...
Firma Markoni je tužila vladu USA da je koristila bez plaćanja Markonijev izum ... i to je to.


https://supreme.justia.com/cases/fed...20/1/case.html

U.S. Supreme Court

Marconi Wireless Tel. Co. v. United States, 320 U.S. 1 (1943)

Marconi Wireless Tel. Co. v. United States

No. 369

Argued April 9, 12, 1943

Decided June 21, 1943*

320 U.S. 1



eto vidiš r.o.c.k.y.007 raskrikana još jedna laž oko prevaranta Tesle ...
moram priznati da me je rastužilo kada si zaprijetio da nećeš više čitati moje postove pa me ovo zbunjuje .. nisi čitao niti prije ? huh

još jednom - Tesla nije izumio radio niti je znao kako da ga napravi ... niti ikada napravio radio prijenos,
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 21:18   #1283
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
=saugaro;
Nema koristi lijenčinama koji ne da osporavaju, nego se izruguju radu Nikole Tesle, prožvakano baciti na stol, kada će ionako i to pokušati iskoristi da pokažu kako su pametniji od njega.
Rorione upao si u klasičnu zamku podmetanja i grižeš ono što je tvoj ideal ... svoj obol trošiš na lažnoj veličini.
Tesla nije znao niti matematiku niti fiziku [čak ni osnove - zato ti je možda bliži nego ja ].. a poglavito Tesla nije imao pojma o elektrotehnici ...
to je najmanji problem za dokazati.
Umjesto da se boriš za bolje sutra hvališeš najobičnijeg prevaranta. Znam, teško ti je ... no život je to ...


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Mi znamo da je on nemilice bio proganjan od strane vrha energetske industrije njegova doba, poimenice od strane Thomasa Edisona, za kojeg u školi učimo da je bio genije. Teslu je isto tako napadao J. P. Morgan i drugi „velikani industrije“, no unatoč svemu Teslin sustav električnog napajanja je Ameriku prebacio u moderno doba.
Netočno - Bilo je upravo obratno Nikola Tesla je prevario Morgana

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
No radi drugih ;
Indukcijski motor, tinjalica, radio uređaji, izmjenična struja, Tesline zrake, daljinsko upravljanje, ........većinu Teslinih izuma su prisvojili i predstavili kao svoj izum drugi autori.
Lažeš Rorione ... ništa nisu prisvojili jer su to bile slijepe ulice ... a kakve Tesline zrake bokte tvoj

samo je bolje kopirao postojeće, no imao je odličan ekscentričan nastup i to je sve ... izaberi bilo koji da ti dokažem, shvati Tesla nije imao pojma o elektrotehnici no sa velikim novcem je mogao bauljati do granica ...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Tesline zrake, se danas predstavljaju kao Rontgenske, mada je to izvorno Teslin izum.
Nije, već sam ti dokazao, treba li ponoviti post?

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Vrhovni sud je poništio Marconijev patent 1943. godine kada se dokazalo da je Tesla izmislio i koristio radio godinama prije Marconija.
Nije ... imaš dolje link
https://supreme.justia.com/cases/fed...20/1/case.html

Tesla nije bio sposban napraviti išta osim iskrišta ... modulator mu je bio potpuna nepoznanica i nije bio sposoban napraviti prijemnik ... na nečem trebaš i slušati radio, bez obzira što su u prvo vrijeme koristili kristalne detektora ...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Itd., itd., većinu patenata su mu ipak preuzeli drugi.
Nisu, Tesla ništ nije izmislio ili izumio ... a patenti se jednosavno dobijaju za bilo kakve promjene ...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
No bez obzira , Teslin rad, uspjeh i slava , će se još stoljećima pronositi.
Tako je, broj ljudi raste, a količina inteligencije je konstanta ...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Vrati se u školu Saugaro.
Dodijeljene je od međunarodne komisije mnogo kasnije, od toga doba.
Značaj i doprinos Tesle je neosporiv, ma koliko se ti Saugaro trudio prikazati suprotno.
Tesla je smatrao kako sva znanstvena istraživanja trebaju biti fokusirana na boljitak i napredak ljudskog roda, a ne za stvaranje profita.
I stoga je bio na udaru gramzljivih pokvarenjaka.
Tesla je bio propalica koji je živo na račun ponašanja i lažne slave .. deder što je ono u kutiji ostavio direktoru hotela za besplatni smještaj ...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Saugaro, nisi mi odgovorio, zašto je Tesli dodijeljena SI međunarodna jedinica ?
Jesam Rorion birokratska igra, baš budem potražio, doduše francuski baš ne parlam prečesto, no za tebe ću krenuti na taj put za točnu i iscrpnu informaciju ... Inače Gauss se redovito koristio 80-tih, bez obzira na Teslu ... No napisao sam ti da pogledaš što znači simbol G u fizici.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
S obzirom, kako ti smatraš da on nije zaslužan za ama baš ništa?
I ako si ti toliko pametan, zašto ne dodijele SI međunarodnu jedinicu 1 Saugaro ( 1 S, ili 1 So), ako su već mogli Tesli... ?
Pa da i tvoje ime Sagaro, stoji rame uz rame, sa Newtonom, Pascalom...kao što stoji Teslino ime, rame uz rame, što Saugaro, nikada nećeš moći promijeniti.
Otkud ti to ? A ime .... bolje da stoji na usnama neke žene ... za ostalo me baš briga
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:10   #1284
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
R Inače Gauss se redovito koristio 80-tih, bez obzira na Teslu ... No napisao sam ti da pogledaš što znači simbol G u fizici.
mala napomena, i danas se jako cesto u astrofizickim radovima koristi jedinica gauss...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:24   #1285
Thumbs down

Ovo je iz tvoje " ustanove " , a zbog nepoznavanja mjernih jedinica izgleda slijedi cipela .
Ili si se lažno hvalio ?

Sramota za takvog znalca da podržava ovo trolanje o Tesli

http://digre.pmf.unizg.hr/1017/1/mfl..._pp210-213.pdf
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:31   #1286
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Ovo je iz tvoje " ustanove " , a zbog nepoznavanja mjernih jedinica izgleda slijedi cipela .
Ili si se lažno hvalio ?

Sramota za takvog znalca da podržava ovo trolanje o Tesli

http://digre.pmf.unizg.hr/1017/1/mfl..._pp210-213.pdf
inače "jača konstanta" https://bs.wikipedia.org/wiki/Gaussova_konstanta
ovaj tandem saugaro i zecopas su jači po znanju od akademika Paara i Martinisa - ali samo na NRZ
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:37   #1287
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Ovo je iz tvoje " ustanove " , a zbog nepoznavanja mjernih jedinica izgleda slijedi cipela .
Ili si se lažno hvalio ?

Sramota za takvog znalca da podržava ovo trolanje o Tesli

http://digre.pmf.unizg.hr/1017/1/mfl..._pp210-213.pdf
¿ke? Paar nije elektrotehničar i puno bolje "zna" metafiziku nego fiziku. Što je žalosna činjenica

Koliko se sjećam pokusi koje je izvodio na PMF baš i nisu uspijevali zbog šlampavoosti.

Možeš ti i bolje ... ne sjećam se da je bio i na ETF-u
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:43   #1288
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
inače "jača konstanta" https://bs.wikipedia.org/wiki/Gaussova_konstanta
ovaj tandem saugaro i zecopas su jači po znanju od akademika Paara i Martinisa - ali samo na NRZ
Ne bavim se graničnim slučajevima u fizici pa ga ne mogu "ocijeniti" (Paar) no po ostalom

a ako misliš na profesora Martinisa /FSB/ trebao bih se raspitati , ali mislim da je dobar ...

Ne vidim zašto sumnjaš u znanje koje ti besplatno predočavamo ... sve se da jednostavno dokazati. Ti barem pokazuješ najviše duha ... mada si sa druge strane Gaussove raspodjele ... to je šala .. da ne shvatiš ozbiljno ..
__________________
I would call it

Zadnje uređivanje saugaro : 21.08.2017. at 22:54. Reason: smislih plan kako da smanjim posao moderatorima
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:50   #1289
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
mala napomena, i danas se jako cesto u astrofizickim radovima koristi jedinica gauss...
fala ... dobro je znati
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:01   #1290
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
¿ke? Paar nije elektrotehničar i puno bolje "zna" metafiziku nego fiziku. Što je žalosna činjenica

Koliko se sjećam pokusi koje je izvodio na PMF baš i nisu uspijevali zbog šlampavoosti.

Možeš ti i bolje ... ne sjećam se da je bio i na ETF-u
Osim što je Paar akademik, napisao je ili sudjelovao u pisanju samo 67 ( šezdeset i sedam) knjiga , fizika, elektrotehnika, elektromagnetizam, fizika, atomi, molekule, poluvodiči, supravodiči.....mnoogo toga,
Saugaro, Paar je akademik.

Radova u znanstvenim časopisima: samo 224
Znanstvenih publikacija 59
I još mnogo toga.

I da, mentorirao je preko 100 disertacija, magistarskih i diplomskih radova

No ajde Saugaro kada sada sereš i po akademicima, reci koliko ti treba vremena, samo da pročitaš naslove njegovih znanstvenih radova, i to upravo ovdje.
http://www.knjiznica.phy.pmf.unizg.h...iografije.aspx

Zanimljivo, zastupaš znanost Saugaro, ili je to samo privid ?
Saugaro, po kojoj to liniji, pljuješ po pojedinim poznatim ljudima iz znanstvenih krugova ?
Imaju li oni, koje ti toliko nevoliš, ili govoriš u toliko negativnom kontekstu o njima, something in common ???
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:03   #1291
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Ovo je iz tvoje " ustanove " , a zbog nepoznavanja mjernih jedinica izgleda slijedi cipela .
Ili si se lažno hvalio ?

Sramota za takvog znalca da podržava ovo trolanje o Tesli
gle lun, cak si i ti shvatio da ja za razliku od tebe i tvog prijatelja rockyja ne lazem niti kradem tako da to mozes zaboraviti.
mozes si sam naci astrofizicke radove pa ces vidjeti da ljudi i dalje koriste Gaussa kao mjernu jedinicu. ne kazem da ne koriste teslu, ali jel da se zna. osim toga kako ti i tvoj prijatelj nemate puno skole za oprostiti vam je. mozda da pogledate sustave jedinica. mozda cete nesto uvidjeti, ali sumnjicav sam u vezi toga...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:08   #1292
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
...
rori, pogrijesio si, po tko zna koji put...tu na linku koji si dao ima i reizdanja...
kad hoces vidjeti sto je netko napravio u znanosti u hrvata odes na
crosbi...to je tocna baza podataka jer se odande vade svi podaci koji trebaju za napredovanje...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:16   #1293
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
rori, pogrijesio si, po tko zna koji put...tu na linku koji si dao ima i reizdanja...
kad hoces vidjeti sto je netko napravio u znanosti u hrvata odes na
crosbi...to je tocna baza podataka jer se odande vade svi podaci koji trebaju za napredovanje...
Ok vjerojatno si u pravu.
No mislim da smo shvatili poantu, to što sam napisao.
Sumnjam da i ti djeliš mišljenje Saugara vezano kako Paar nije znanstvenik, a Tesla niko i ništa.
Neke pobude iza toga stoje.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:25   #1294
https://tkojetko.irb.hr/znanstvenikD...aci=biografija
Uvaženi M.Martinis za neznalicu.
I još ako nam napiše da ja akademik Paar hadezejovac i kako matija gubec nije bio vođa seljačke bune 1573g. stvarno ću prestat čitati njegove upise u potpunosti.
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 00:10   #1295
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
https://tkojetko.irb.hr/znanstvenikD...aci=biografija
Uvaženi M.Martinis za neznalicu.
I još ako nam napiše da ja akademik Paar hadezejovac i kako matija gubec nije bio vođa seljačke bune 1573g. stvarno ću prestat čitati njegove upise u potpunosti.
Aha pa ni taj ne zna elektrotehniku, nisi uspio pročitati čime se bavi ili i ti jednostavno ne razumiješ elektrotehniku ... opet si promašio r.o.c.k.y.007


No koristiš prejak izraz za mene mada je u redu jer nisam prangijatori i plagijator poput tebe

https://www.fsb.unizg.hr/?alias=fsbl...k&jedinica=510
Dr. sc. Martinis, Vinko, dipl. ing., prof. u mirovini

ps a što veliš za svoju budalaštinu o procesu iz 1943 ... "permanentni kontinutet" u tebe

ipak si sa druge strane Gaussove raspodjele zaistač :šmrc:
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 00:32   #1296
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Osim što je Paar akademik, napisao je ili sudjelovao u pisanju samo 67 ( šezdeset i sedam) knjiga , fizika, elektrotehnika, elektromagnetizam, fizika, atomi, molekule, poluvodiči, supravodiči.....mnoogo toga,
Saugaro, Paar je akademik.
I zato je nepogrešiv ....?
pa lord Kelvin (čuo si za njega - Sir William Thomson je matematički dokazao da raketa neće moći poletjeti u orbitu oko Zemlje ... no zajeb nije računao da se masa smanjuje izgaranjem goriva ... a on je poznatiji od Paara i zamisli ima i Si jedinicu ...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Radova u znanstvenim časopisima: samo 224
Znanstvenih publikacija 59
I još mnogo toga.
pih:
Postova: 13,520
kartoni 176
parcijela 2

pobrisanih mnogo toga

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
I da, mentorirao je preko 100 disertacija, magistarskih i diplomskih radova
no opet ne zna elektrotehniku ... inače je Paar popušio Nobelovu nagradu ili kandidaturu za nju, po sjećanju jedne priče kako je britancem i japancem nešto radio oko kanalnih zraka pa otišao sa pokusa .... više se ne sjećam te priče, prijatelj mi je u Valhali

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
No ajde Saugaro kada sada sereš i po akademicima, reci koliko ti treba vremena, samo da pročitaš naslove njegovih znanstvenih radova, i to upravo ovdje.
1 sekunda... ali sram me priznati prije sam bio brži, ni ja ne znam brojati mada znam računati

No pazi na svoj jezik mladiću a već sam se uvjerio da cijeniš knjigu po koricama, a ne po sadržaju ...


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, zastupaš znanost Saugaro, ili je to samo privid ?
Otkud privid ili ne znaš i što je to znanost i znanstvenik?

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Saugaro, po kojoj to liniji, pljuješ po pojedinim poznatim ljudima iz znanstvenih krugova ?
Pobrkao si pojmove, ja baratam znanjem i činjenicama i ti Rorione prividima i neistinama ...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Imaju li oni, koje ti toliko nevoliš, ili govoriš u toliko negativnom kontekstu o njima, something in common ???
Ja pišem činjenice dok ih netko drugi tumači na način koji mu prija.
Samo nešto što nemaju - common sense koji kod njih je zablokiran ili su se skurili osigurači pa im ne rade .... bilo kako bilo tesla je prevarant a ovi Paar ne kuži elektrotehniku.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 01:06   #1297


Tesla i Röntgen

Počevši 1894. (a možda i ranije), Tesla je istraživao nepoznato vrlo posebno zračenje, kasnije nazvano X-zrake, ili rendgenske zrake. X-zrake je dobio s pomoću vakuumske cijevi primjenom visokofrekventnog i visokonaponskog napajanja vlastite izrade. O svom istraživanju izvijestio je Akademiju znanosti u New Yorku. Tesla je detaljno opisao svoje eksperimente u nizu radova objavljenih u časopisu Elektrical Review N.Y. Naveo je nekoliko pretpostavki o prirodi X-zraka:

Tesla je poslao svoje slike dobivene X-zrakama Röntgenu .Tesla je raspravljao o fiziološkim opasnostima u radu s X-zrakama te je dao preporuke za zaštitu. Također je opisao neke kliničke primjene X-zraka
Na krajuje Röntgen čestitao Tesli na njegovim izvanrednim slikama te ga pitao, kako je uspio ostvariti tako impresivne rezultate.

Sažetak ;
Iako su x zrake, kao pronalazak i sam.naziv dodijeljene Röntgenu, i dalje stoji kontroverza, kod koje mnogo podataka govori u korist Tesle.



!!!Saugaro, iskaži se!!!
;

Quote:
Nemoj brljaviti ni po elektronici koja je moj fah
Odlično, dipl.ing elektrotehnike.
Zašto je Tesla dobio tolika priznanja svuda po svijetu ?
Kao npr :
Američki institut elektrotehničkih inženjera dodijelio je 1917. Tesli jedno od najvećih priznanja inženjerskoga svijeta, Edisonovu medalju, za njegov iznimni doprinos elektrotehnici i znanosti.

Zašto je B. A. Behrend, predsjednik Odbora rekao: "Ako bismo iz industrijskoga svijeta izuzeli rezultate rada Nikole Tesle, kotači industrije prestali bi se okretati, električni vlakovi i vozila bi se zaustavili, gradovi bi utonuli u mrak. Njegovo ime označava novo razdoblje napretka elektrotehničke znanosti. ?

Zbog ćega su Nikoli Tesli poslali više od tisuću pisama zahvale, potpore i čestitke, među kojima i više od 70 znanstvenika i pronalazača, a između ostalih A. Einstein, R. Millikan, A. H. Compton, W. H. Bragg i drugi. ???

Izdvojio bih riječi Albert Einsteina: "S veseljem sam saznao da slavite svoj 75. rođendan i da ste kao pionir u području struja visoke frkvencije doživjeli izvanredan razvoj te tehnike.Čestitam na velikom uspijehu vašeg životnog djela."

Ili da zaključim da ti Saugaro misliš, kako si pametniji i od svih njih ?
Quote:
Gdje je nešto pogrešno napisano oko Tesle sa moje strane?
Bolje da ne čitaš svoje zadnje postove, katastrofa Saugaro.
Niz znanstvenih ustanova dodijelilo je Tesli zvanje počasnog doktora znanosti: Politehnički institut u Grazu; sveučilišta: Beč, Prag, Pariz, Columbia, Yale, Poitier, Bukurešt, Beograd, Brno, Grenoble, Sofija, Zagreb.

Sveučilište u Zagrebu dodijelilo mu je 3.lipnja 1926. godine naslov Doctor honoris causa,
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 01:11   #1298
Vidi se da će ovi desno prostorvremenski zakrivljači u zg promijeniti ulicu n.tesle u pupinovu a naziv muzeja u g. Markoni
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 01:22   #1299
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post


Tesla i Röntgen

Počevši 1894. (a možda i ranije), Tesla je istraživao nepoznato vrlo posebno zračenje, kasnije nazvano X-zrake, ili rendgenske zrake. X-zrake je dobio s pomoću vakuumske cijevi primjenom visokofrekventnog i visokonaponskog napajanja vlastite izrade. O svom istraživanju izvijestio je Akademiju znanosti u New Yorku. Tesla je detaljno opisao svoje eksperimente u nizu radova objavljenih u časopisu Elektrical Review N.Y. Naveo je nekoliko pretpostavki o prirodi X-zraka:

Tesla je poslao svoje slike dobivene X-zrakama Röntgenu .Tesla je raspravljao o fiziološkim opasnostima u radu s X-zrakama te je dao preporuke za zaštitu. Također je opisao neke kliničke primjene X-zraka
Na krajuje Röntgen čestitao Tesli na njegovim izvanrednim slikama te ga pitao, kako je uspio ostvariti tako impresivne rezultate.

Sažetak ;
Iako su x zrake, kao pronalazak i sam.naziv dodijeljene Röntgenu, i dalje stoji kontroverza, kod koje mnogo podataka govori u korist Tesle.



!!!Saugaro, iskaži se!!!
;
prvo Roron -ene znaš kako je potreban samo visoki napon, a ne i visoka frekvencija jer se radi sa istosmjenom strujom čija je frekvencija nula a to te odmah u startu diskfalificira oko bilo kakve rasprave jer to nije lapsus calami

drugo

https://www.nde-ed.org/EducationReso...on/history.htm
X-rays were discovered in 1895 by Wilhelm Conrad Roentgen (1845-1923) who was a Professor at Wuerzburg University in Germany. Working with a cathode-ray tube in his laboratory, Roentgen observed a fluorescent glow of crystals on a table near his tube.

treće

http://pubs.rsna.org/doi/full/10.1148/rg.284075206

plagijator Tesla

Published in Electrical Review, New , April 1, 1896. (Reprinted from reference 3.)


četvrto

Roentgen’s letter to Tesla dated July 20th, 1901.



i Rorione .. sramiš li se ?

peto čija je "cijev"
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 01:34   #1300
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post

Odlično, dipl.ing elektrotehnike.
Zašto je Tesla dobio tolika priznanja svuda po svijetu ?
Kao npr :
Američki institut elektrotehničkih inženjera dodijelio je 1917. Tesli jedno od najvećih priznanja inženjerskoga svijeta, Edisonovu medalju, za njegov iznimni doprinos elektrotehnici i znanosti.
killing joke ...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zašto je B. A. Behrend, predsjednik Odbora rekao: "Ako bismo iz industrijskoga svijeta izuzeli rezultate rada Nikole Tesle, kotači industrije prestali bi se okretati, električni vlakovi i vozila bi se zaustavili, gradovi bi utonuli u mrak. Njegovo ime označava novo razdoblje napretka elektrotehničke znanosti. ?
Ljudi griješe Rorion - e prigodni govor ... ne razumiješ izmjeničnu i istosmjernu struju i to je to ...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zbog ćega su Nikoli Tesli poslali više od tisuću pisama zahvale, potpore i čestitke, među kojima i više od 70 znanstvenika i pronalazača, a između ostalih A. Einstein, R. Millikan, A. H. Compton, W. H. Bragg i drugi. ???
Kurtoazija ...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Izdvojio bih riječi Albert Einsteina: "S veseljem sam saznao da slavite svoj 75. rođendan i da ste kao pionir u području struja visoke frkvencije doživjeli izvanredan razvoj te tehnike.Čestitam na velikom uspijehu vašeg životnog djela."
Treba vidjeti izvornik, no obrati pažnju pionir i doživjeti izvanredan razvoj ... no razvoj nema veze apsolutni ništa sa Teslom

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ili da zaključim da ti Saugaro misliš, kako si pametniji i od svih njih ?
Nemoj zaključivati jer sve nepravilno zaključuješ ...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Bolje da ne čitaš svoje zadnje postove, katastrofa Saugaro.
Niz znanstvenih ustanova dodijelilo je Tesli zvanje počasnog doktora znanosti: Politehnički institut u Grazu; sveučilišta: Beč, Prag, Pariz, Columbia, Yale, Poitier, Bukurešt, Beograd, Brno, Grenoble, Sofija, Zagreb.

Sveučilište u Zagrebu dodijelilo mu je 3.lipnja 1926. godine naslov Doctor honoris causa,
Gle pišeš što te nitko ne pita i teško griješiš ... za činjenice te pitam a ne počasne titule .. no vidiš da te svaki put zaštiham i pokopam ... ne čini li ti li se da si u krivu ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.