Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2016., 17:10   #241
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Ja sam bas prosli tjedan aplicirala za ETA za Kanadu, nekako mi se nije dalo testirati ovu teoriju probnog perioda do 29.9.
Odobreno u roku sat vremena cca.
Odlično, hvala puno za feedback :-) Ja također ne bih volio testirati probni period :P
Gogx90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 13:52   #242
Koliko je (ne)pametno turistički ići u Kanadu u drugoj polovici ožujka? Pitam s obzirom na padaline i temperaturu.
Hvala!
juicehead is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 15:58   #243
aj mi pomozite molim vas, luda sam vec

ocu putovat u toronto početkom 7. mjeseca i bi nekih 15-20 dana
planirala sam ići 5.7. do dakle 25.7, +/- 1 dan na oba datuma
i nikako ne mogu naći neku kartu. ima tripsta, al za prvi prekooceanski put se ne bih kockala

dajte samo nabacite koja aviokompanija je ok, za kartu imam oko 6 do jedva 7 tisucica kuna, naravno htjela bih što jeftinije proć da mi ostane više đeparca.

i da, malo me strah jer prvi put sama putujem tako daleko, inače sam uvijek išla sa starcima i to ono u austriju dakle, malo van rh

fala.
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:17   #244
Quote:
Fanhp kaže: Pogledaj post
aj mi pomozite molim vas, luda sam vec

ocu putovat u toronto početkom 7. mjeseca i bi nekih 15-20 dana
planirala sam ići 5.7. do dakle 25.7, +/- 1 dan na oba datuma
i nikako ne mogu naći neku kartu. ima tripsta, al za prvi prekooceanski put se ne bih kockala

dajte samo nabacite koja aviokompanija je ok, za kartu imam oko 6 do jedva 7 tisucica kuna, naravno htjela bih što jeftinije proć da mi ostane više đeparca.

i da, malo me strah jer prvi put sama putujem tako daleko, inače sam uvijek išla sa starcima i to ono u austriju dakle, malo van rh

fala.
Pa ima na te datume iz Venecije za 605 eura sa Air Canadom.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:26   #245
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa ima na te datume iz Venecije za 605 eura sa Air Canadom.
nisam vidila to. evo, ne pratim sve te silne sajtove.

jel to onda trebam preko aircanada uezt?

EDIT - ne nalazim taj let
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.

Zadnje uređivanje Fanhp : 15.05.2017. at 16:36.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:09   #246
Quote:
Fanhp kaže: Pogledaj post
aj mi pomozite molim vas, luda sam vec

ocu putovat u toronto početkom 7. mjeseca i bi nekih 15-20 dana
planirala sam ići 5.7. do dakle 25.7, +/- 1 dan na oba datuma
i nikako ne mogu naći neku kartu. ima tripsta, al za prvi prekooceanski put se ne bih kockala

dajte samo nabacite koja aviokompanija je ok, za kartu imam oko 6 do jedva 7 tisucica kuna, naravno htjela bih što jeftinije proć da mi ostane više đeparca.

i da, malo me strah jer prvi put sama putujem tako daleko, inače sam uvijek išla sa starcima i to ono u austriju dakle, malo van rh

fala.
Iz kojeg grada misliš letjeti?

Edit:
Na skyscanneru mi pokazuje upravo za te datume, ZAG - YYZ, za US$ 714 rtn sa Transatom (4832 kune), i $982 s KLMom i Air Franceom (6647 kuna).

__________________
Sing, baby, sing!

Zadnje uređivanje InterMezzo : 15.05.2017. at 17:20.
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:19   #247
Quote:
Fanhp kaže: Pogledaj post
nisam vidila to. evo, ne pratim sve te silne sajtove.

jel to onda trebam preko aircanada uezt?

EDIT - ne nalazim taj let
To je cijena na stranicama Air Canade, a ne moraš preko njih uzeti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:40   #248
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Iz kojeg grada misliš letjeti?

Edit:
Na skyscanneru mi pokazuje upravo za te datume, ZAG - YYZ, za US$ 714 rtn sa Transatom (4832 kune), i $982 s KLMom i Air Franceom (6647 kuna).
iz zagreba. e ovako se i meni pokaze http://imgur.com/a/QKYTm

al onda kad idem odabrat na air transat prikaže mi sve te čudne aviokompanije s malo reviewsa i pošalje me na njihove stranice. a stvarno se ne zelim zeznut.

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To je cijena na stranicama Air Canade, a ne moraš preko njih uzeti.
aha, kuzim. al zasto ne uzet, kad je tako jeftino? i izgleda okej avion i sjedala.
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 17:49   #249
Quote:
Fanhp kaže: Pogledaj post
aha, kuzim. al zasto ne uzet, kad je tako jeftino? i izgleda okej avion i sjedala.
Pa i ja bi uzeo na službenim stranicama, samo sam htio reći da neki gledaju uštediti svaki cent pa kupuju na nekim trećim stranicama.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 21:35   #250
Mene bi sad zanimalo da li stvarno treba napraviti ETA ako se ide u Kanadu turisticki? Jer ja sam isao prosle godine u listopadu u Montreal, obavio sam ETA za svaki slucaj jer su mi u agenciji rekli da treba, no to se stalno odgadjalo... svaki mjesec su rekli od iduceg mjeseca obavezno...tako govore od pocetka prosle godine mislim...
dorian99211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 07:32   #251
ETA je obavezna od prošle godine. Ako si je jednom vec napravio onda je vec imas i ne trebas ponovno. Vrijedi 5 godina odnosno do isteka putovnice.
Tinkerbell00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 19:20   #252
Ok hvala na info
dorian99211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 23:34   #253
Imam priliku sa suprugom otići 20 dana u Kanadu, Vancouver.

Nismo nikad bili, prvi put bi putovali, molim Vaše savjete od kuda krenuti? Gdje gledati karte, kako se kreću cijene? Išli bi krajem 4.mj. Što posjetiti u Vancouveru? Kako isplanirati tih 20 dana?


Hvala
crni_sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 11:03   #254
Quote:
crni_sam kaže: Pogledaj post
Imam priliku sa suprugom otići 20 dana u Kanadu, Vancouver.

Nismo nikad bili, prvi put bi putovali, molim Vaše savjete od kuda krenuti? Gdje gledati karte, kako se kreću cijene? Išli bi krajem 4.mj. Što posjetiti u Vancouveru? Kako isplanirati tih 20 dana?


Hvala
Ja karte gledam na momondo.com a kad sam kupovao frendovima cijene su bile oko 500 eura.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:13   #255
ja sam baš uzeo kartu u obrnutom smjeru
vacouver - frankfurt - zagreb za 480€
nađeno na skysceneru - Lufhansa

živim trenutno tu, pa reci što te zanima da vidiš
Kanada je po meni najviše bazirana na prirodu, tako da obići jezera u okolici, posjetiti Vancouver otok itd.
jedino što ove godine vrijeme i nije nešto super

Za muzeje, ako vas zanimaju, planirajte posjete utorkom jer su tada na sistem donacija
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 11:53   #256
Idemo u Kanadu u 5mj. na dva tjedna.

Nas četvero, žena ja i dvoje male djece

Dolazimo u Vancuver a vraćamo se iz Calgary.

Šta bi preporučili da obiđemo, neke nacionalne parkove, prirodu i sl. (Jasper, Banff)

Mislio sam da napraimo jednu vožnju vlakom ali koliko vidim cijene su astronomske! Ima li neki način da se prođe jeftinije.

Kako je sa smještajem, vidim da na AirBNB ima smještaja za razumnu cijenu.

Kako je s rent-a-car, mislio sam uzeti auto za cijelo vrijeme ili večinu dana, ne znam trebam li paziti na što. Kako je s parkingom.

Pozdrav,
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:21   #257
5. mjesec je odličan za taj dio Kanade, ja bih osobno preporučio da ne zaobiđete južni dio otoka Vancouver (Victoria, Saanich), to vam je lako za posjetiti iz samog grada Vancouvera ferrijem. Vožnja brodom je ugodna i krajolik je jako lijep. Victoria je predivno mjesto, ziher nećete zažaliti. U Brentwood Bay-u možete vidjeti Butchart Gardens, vrlo lijep park. Whistler ponad Vancouver-a je također lijepo mjesto za posjetiti.

AirBnB je odnosom cijene i kvalitete vjerivatno najbolji izbor. Parkinzi po gradovima znaju biti dosta skupi no kompenzacija se može naći u tome da je RaC jeftiniji no vlakovi a pogotovo unutarkanadski zračni prijevoz.
__________________
Sing, baby, sing!

Zadnje uređivanje InterMezzo : 13.11.2017. at 12:34.
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 23:34   #258
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Idemo u Kanadu u 5mj. na dva tjedna.

Nas četvero, žena ja i dvoje male djece

Dolazimo u Vancuver a vraćamo se iz Calgary.

Šta bi preporučili da obiđemo, neke nacionalne parkove, prirodu i sl. (Jasper, Banff)

Mislio sam da napraimo jednu vožnju vlakom ali koliko vidim cijene su astronomske! Ima li neki način da se prođe jeftinije.

Kako je sa smještajem, vidim da na AirBNB ima smještaja za razumnu cijenu.

Kako je s rent-a-car, mislio sam uzeti auto za cijelo vrijeme ili večinu dana, ne znam trebam li paziti na što. Kako je s parkingom.

Pozdrav,
Polako slažem itinerary za Kanadu pa molim pomoć.

Dolazimo u 28.04. u posljepodnevnim satima u Vancuver a odlazimo u 13.05. posljepodnevnim satima iz Calgary.

Plan mi je bio provesti 3 dana u Vacuveru
28.04-03.05 Vancuver (Razgled grada, Stanley park, suspension bridge, aquarium...)
03.05-08.05 Vancuver Island (Tofino ili Ucluelet) možda jedan dan Victoria, vidjeti prirodu, možda kayaking
08.05 Put od Vancuver Islanda do Banff-a ovo mi je PROBLEM ovo je jako dug put od preko 1000 km i trebao bi ga razlomiti ali ne znam gdje i što da obiđemo možda hot springs.
09.05-11.05 Banff, (jezera, šetnja i sl.)
11.05-13.05 Calgary (razgled grada)

Kako Vam se čini ovaj raspored, želim naglasiti da je nas četvero, tj. teglimo dvoje dječice sa sobom.
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 00:56   #259
Ne znam koliko djeca mogu hodat, i dali volite vise planine ili grad. Ali za odrasle ja bi na Vancouver i Victoriu potrosio max oko 5 dana, ostalo na Rockies i dva dana Calgary. Renta car je oko 100kn dan (Enterprise), bar za one koji zive tamo, skuplje je kad auto vracas u drugom gradu. Kandani su mi rekli da je Victoria predivna, ako mozes navrati tamo. Stanley park je lijep, samo se nadaj da bude suncano vrijeme jer je onda puno ljepse. Imas suspension bridge koji se placa i onaj koji je besplatan, onaj besplatan nije los. Na onaj koji se placa nisam bio jer su imali kratko radno vrijeme. Imas i onaj visoki toranj, nije visok kao u Torontu ali isplati se vidjeti. Put autom od 1300km tamo nije nista specijalno, samo treba tempomat i imaj puno goriva u autu, benzinske su jako udaljene! Ima toliko prekrasnih lokacija da ti ni dva tjedna nebi bilo dosta, ima hotela, hostela a i kampova, ali ljeti cesto bude bukirano tjednima unaprijed. Hot springs, ne znam dali ih ima vise, ali bio sam na Banff Upper Hot Springs, to ti je bazen sa vrucom vodom, razocarali smo se. Banff se isplati vidjeti, usred grada hodaju sobovi i srne ili sta vec, i mozes se popeti na planinu sa dobrim pogledom. Joj skoro sve sam tamo prosao, ne sjecam se imena od puno lokacija. Icefields, Lake Lousie (to je kao najpopularnije ali ima i ljepsih mjesta), Maligne lake, mt Edith Cavell, (evo nasao sam)Peyto Lake je predivno, ima predivnih lokacija koje nisu popularne. Napravi si mapu gdje da ides jer im table na cesti nisu bas neke. Obavezno prodi cestu Kananaskis Trail, usput ti je skoro, predivne planine i priroda. Calgary downtown je ok, i tu imas visoki toranj ali onaj u Vancouveru je bolji. Ako bude viska vremena mozes navratit i u Drumheller i Hoodoos. Ako imas pitanja salji PM, ne zalazim ovdje.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 11:27   #260
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Polako slažem itinerary za Kanadu pa molim pomoć.

Dolazimo u 28.04. u posljepodnevnim satima u Vancuver a odlazimo u 13.05. posljepodnevnim satima iz Calgary.
He he i mi imamo taj termin još uvijek u planu, ali još nismo kupili kartu.

Jeste vi? Koliko je koštala i preko koje kompanije?

Hvala
crni_sam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.