Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 23:06   #1041
Ti stvarno misliš da uz jedno noćenje mogu od jugozapadne obale doći do NE, odvoziti vlak do Elle, pogledati slapove i napraviti safari (Udawalawe je poznat samo po slonovima, nema tamo leoparda i sl kao u nekim drugim parkovima)?

Za to im treba 3 noći da bude ikako smisleno, a koliko shvaćam oni su već bukirali hotel na obali za cijelo vrijeme i plaćaju te noći, te planiraju eventualno izlet s jednim noćenjem negdje drugdje.

Ovakav plan je posve neostvariv bez 2 noćenja, a osobno mislim i bez 3 a da bude imalo smislen.

Po noći tamo neće nitko voziti, zbog slonova koji noću prelaze cestu, a vjerojatno i iz drugih razloga.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 08:10   #1042
Mi smo lovili rani vlak iz nuwarra eliye do elle, u elli nismo spavali nego smo priduzili do Udawalawe ( sve bus) gdje smo spavali i ujutro u 6 otisli na safari te onda dalje na more ( jedni slapovi su uz taj put).
A sofere nemojte mijenjati nego dogovorite jednog za sve ture na koje mislite otici, tako je jeftinije nego da svaki put dogovaras drugog. Ja imam kontakt jednog decka ali je u Kandy, na zalost.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:02   #1043
Pa upravo sam tako i rekla, s obzirom da se on nalazi na obali, onda valjda prvo treba doći do NE i tamo prespavati da bi ujutro mogao dalje Ella i dalje do Udawalawe i opet prespavati za safari, dakle 2 noći minimum za "pretrčati", a normalno bi trebale biti barem 3 noći, dakle da dođe do NE i tu prozuji okolo na neku plantažu čaja itd. pa prenoći i ujutro za Ellu i tamo se promuva, popodne se voze za Uduwalawe i tamo prenoće, pa ujutro safari.

To su 3 noći nekakvog normalnog tempa, da se ima vremena malo i uživati u mjestima, krajoliku, ljudima, popričati, pojesti, popiti nešto itd ...

Za jednodnevne izlete (uz eventualno jednu noć prenoćiti negdje drugdje, što je Kyosaki naveo da bi bilo moguće) ono što sam napisala stranicu ranije su manje-više sve opcije na raspolaganju.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:52   #1044
Iskusni Lankanci Moze mala pomoc oko dobijanja ideje i kombinovanja dana:

Putovanje vozom iz Kandija do Elle - krenuli bi rano ujutru (Nuwara Eliyu cemo vjerovatno preskociti citajuci vase komentare nije izazvala neko odusevljenje) - vodopadi i mozda neka lagana setnja po okolini Ella Rock ili Little Adam's peak

safari u Uda Walawe (safari je moguc izmedju 6 i 9 ujutru i popodne od 3 do 6)

penjanje na Adam's peak iz Dalhousie (krece se oko 2 ujutru da bi se stiglo prije sunrise-a)

Moze neka ideja kako najoptimalnije sklopiti sve to i koliko minimalno dana je potrebno, nakon toga krenuli bi na neku plazu?
najnaEdO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:41   #1045
najpre hvala na svim savetima i informacijama koje nesebično delite, puno su mi pomogli da planiram februarsku šri lanku, tim pre što mi je ovo prvo skroooz solo putovanje... fingers crossed

plan je 9 dana unutrašnjost, 6 dana more i tu sam mislila kombinacija mirissa / induruwa. za induruwu sam pročitala dobre rivjue i pogoduje mi što je relativno blizu aerodroma, jer imam let u pola dva noću, a ne bih baš da ceo dan sedim u colombu. razmišljala sam da uključim i tangalle, ali sam na kraju odustala, jer bi se svelo na trčkanje između plaža. bilo bi lepo da se može malo okupati, nisam baš ljubitelj velikih talasa... ima li neko bolju ideju za plažnu kombinaciju?

i da... još nešto sam 'tela da pitam... unajmila sam vozača, pogodili smo 450$ za 9 dana, tu je uključeno i njegovo spavanje. pregovori su još u toku , jer bi on svoj raspored, a ja bih svoj (verovatno zbog smeštaja), ali nadam se da će sve biti u redu.
pročitala sam da je ovde neko pisao kako je odustao od vozača jer je ovaj tražio unapred... pa me interesuje kada se plaća vozaču? na kraju, ili date pola odmah pola na kraju?
goga ns is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 12:19   #1046
Quote:
goga ns kaže: Pogledaj post
najpre hvala na svim savetima i informacijama koje nesebično delite, puno su mi pomogli da planiram februarsku šri lanku, tim pre što mi je ovo prvo skroooz solo putovanje... fingers crossed

plan je 9 dana unutrašnjost, 6 dana more i tu sam mislila kombinacija mirissa / induruwa. za induruwu sam pročitala dobre rivjue i pogoduje mi što je relativno blizu aerodroma, jer imam let u pola dva noću, a ne bih baš da ceo dan sedim u colombu. razmišljala sam da uključim i tangalle, ali sam na kraju odustala, jer bi se svelo na trčkanje između plaža. bilo bi lepo da se može malo okupati, nisam baš ljubitelj velikih talasa... ima li neko bolju ideju za plažnu kombinaciju?

i da... još nešto sam 'tela da pitam... unajmila sam vozača, pogodili smo 450$ za 9 dana, tu je uključeno i njegovo spavanje. pregovori su još u toku , jer bi on svoj raspored, a ja bih svoj (verovatno zbog smeštaja), ali nadam se da će sve biti u redu.
pročitala sam da je ovde neko pisao kako je odustao od vozača jer je ovaj tražio unapred... pa me interesuje kada se plaća vozaču? na kraju, ili date pola odmah pola na kraju?
Ja bi preporučio Mirissu, ima jako ljepu plažu, možda vidiš kako male kornjače izlaze iz jaja i odlaze u more, što smo mi imali priliku. Možeš otići gledati kitove i delfine. Valovi su prilično veliki ali ne predstavljaju problem jer je plaža ogromna i polako postaje dublje, mi smo se kupali s malom djecom. Navodno je u Mirissi more najmirnije a možeš i otići na kratki tečaj sufanja. Iz Mirise treba 4-5 sati do aerodroma, mi smo se dogovorili s hotelom da kasnije izađemo i otišli na aerodrom a imali smo let u 3am.
Ja sam taj koji je odustao od vozača jer mi JI Aziji ne pada na pamet plaćati neku uslugu 10 dana unaprijed a pogotovo ako se radi o cifri od 500 usd. Ne samo da mogu nestati s mojim novcima nego me mogu i zajebavati s uslugom. Na Baliju smo imali super vozača i uvijek bi plaćali na kraju dana nakon izvršene usluge. Meni je ovko be vozaca ispalo dobro i puno jeftinije.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 17:35   #1047
i meni je mirissa bila izbor za prvo mesto na obali baš zbog kitova. a i blizu mi je da odande odem do galle. a induruwa kao drugo mesto, vidim da je jako lepa plaža, može da se ide i na madu gaga river safari, a i aeodrom je bliže, jer sam isto mislila da probam da se dogovorim za late check-out

iščitala sam baš dosta na temu za ili protiv vozača, i na kraju se odlučila da uzmem... nešto mi se ne vuče kofer i jurca da uhvatim neki bus da bih sedela pet sati do mesta iza ćoška (karikiram malo), a dosta toga bih želela da vidim, tako da... ušteda vremena mi je bila najvažnija...
novac unapred sigurno neće dobiti ... samo je pitanje da li dati npr. trećinu novca odmah a posle ostalo ili...?
goga ns is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 18:45   #1048
Kako god da plaćaš, moraš se unaprijed dogovoriti s vozačem, pa ti je to pitanje za raspraviti s njim sada u komunikaciji.

Načelno će očekivati sve unaprijed, ako se drugačije ne dogovorite.

Ne zaboravi da će na dogovorenu cijenu vozač očekivati i napojnicu na kraju, ovisno o tvojem zadovoljstvu uslugom.

Mi smo sve organizirali preko njihove velike agencije tamo, agencija nam je ponudila bitno bolje cijene za hotele koje smo mi željeli nego što smo mogli sami dobiti preko bookinga ili direktno, pa smo u paketu s agencijom dogovorili i auto i vozača. Platili smo pola ukupne cijene još iz ZG (malo sam istina oko toga strepila, ali pokazalo se bez razloga), a pola odmah kada smo došli i vozač nas dočekao u točno dogovorenom vozilu, dao nam je pripremljenu potvrdu plaćanja i račun od agencije.

Nismo imali niti najmanji problem oko usluge, sve je bilo točno kako smo dogovorili, pa i više od toga, vozač je bio odličan i divan gospodin uz kojeg smo puno naučili o SL i brinuo je o nama nenametljivo, točno onoliko koliko smo mi željeli.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 09:57   #1049
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Kako god da plaćaš, moraš se unaprijed dogovoriti s vozačem, pa ti je to pitanje za raspraviti s njim sada u komunikaciji.
dobra ideja

tura razrađena... sad još da vidim u koja dva mesta na obali da lenstvujem poslednjih dana
goga ns is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 09:28   #1050
Nemojte NIKADA placati vozaca unaprijed, nama je to sam rekao 😂. Jer uzmu novce i nema ih. Ili nesto unaprijed ili dan po dan.

Mi smo isto imali letu 2am. Zadnju noc smo bili smjesteni u Kosgodi i od tamo smo krenuli oko 17sati busevima prema aerodromu. Sve 5.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 09:36   #1051
Quote:
najnaEdO kaže: Pogledaj post
Iskusni Lankanci Moze mala pomoc oko dobijanja ideje i kombinovanja dana:

Putovanje vozom iz Kandija do Elle - krenuli bi rano ujutru (Nuwara Eliyu cemo vjerovatno preskociti citajuci vase komentare nije izazvala neko odusevljenje) - vodopadi i mozda neka lagana setnja po okolini Ella Rock ili Little Adam's peak

safari u Uda Walawe (safari je moguc izmedju 6 i 9 ujutru i popodne od 3 do 6)

penjanje na Adam's peak iz Dalhousie (krece se oko 2 ujutru da bi se stiglo prije sunrise-a)

Moze neka ideja kako najoptimalnije sklopiti sve to i koliko minimalno dana je potrebno, nakon toga krenuli bi na neku plazu?
Za vodopade trebate sici s vlak ranije i uzeti vozaca ilituktuk ( blizu je). Mi smo uzeli onda odmah vozaca do Nuwarra Ellije, tamo prespavali i inda vlak do Elle ujutro.

A adams peak - to ti je prije vodopada, znaci krenete iz Kandy i s vlada sidjete u nekom selu ( provjerim kako se zove), tamo se uzme vozac ( jedno sat vremena vozne) do izhodisca za Adams peak. Obicno ljudi noc jednu noc, mi smo dvije zbog djece. A i svidjelo nam se tamo u divljini.

A za safari ti je jedna joc ok. Mi smo dosli navecer i lovili rani safari te nakon njega otisli dalje.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 11:17   #1052
Pozdrav svima.
Sastavio sam plan naseg puta jer uskoro idemo, te molim da ga pogledate te ubacite koju misao ili preporuku oko istog, obzirom da nije jos konacan sve sugestije su dobrodosle. Dakle:
1 dan - 25.12. - Zracna luka – Sigiriya
2 dan – 26.12. – Sigiriya – Polonoruwa – Sigiriya
3 dan – 27.12. – Sigirija – Dambulla - Kandy
4 dan – 28.12. – Kandy - Habarana safari - Kandy
5 dan – 29.12. – Kandy – Nuwara Eliya – Ella
6 dan – 30.12. Ella (Adam's peak i onaj drugi vrh ako bude volje i snage)
7 dan – 31.12. Ella - lagano po gradu i cekanje nove godine
8 dan – 1.1.Ella – Yala
9 dan - 2.1. - Yala – Mirissa
10 dan - 3.1. - Mirissa – Galle
11 dan - 4.1. - Galle
12 dan - 5.1 . - Galle – Colombo – Zracna luka

Vozac je bezeciran i rjesen, preko preporuke s foruma ovdje!!

Znate li za neko mjesto u unutrasnjosti za kraci odmor od 3-4 dana, neki dobar smjestaj sa sadrzajima tipa bazen, masaze, meditacija, detoksikacija i tako nesto...

Jednom kad se vratim, dat cu svoj doprinos grupi za sve buduce srilankance!..hvala svima...

Zadnje uređivanje ijaks : 27.11.2017. at 11:50.
ijaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:53   #1053
Quote:
ijaks kaže: Pogledaj post
...
Znate li za neko mjesto u unutrasnjosti za kraci odmor od 3-4 dana, neki dobar smjestaj sa sadrzajima tipa bazen, masaze, meditacija, detoksikacija i tako nesto...

Jednom kad se vratim, dat cu svoj doprinos grupi za sve buduce srilankance!..hvala svima...
Pogledaj ovdje, mi nikada nećemo prežaliti što nismo ostali tu koji dan više (umjesto na obali): https://www.google.hr/search?q=melhe...w=1649&bih=944

Istina bog nemam pojma za neke posebne programe detox i sl, tamo sjediš na terasi iznad džungle i detox si Pitaj ih, ne bi me čudilo da imaju neke te fore, samo mi nismo pitali jer nismo baš u tome

Vodopad (ne neki potočić, nego ono pravi zaglušujući vodopad) ti se spušta uz kućicu, zaspiš i probudiš se uz zvuk vode, na terasi i ispod terase sve žive životinjice, svako malo protrči 10 majmunčića u nekoj svojoj igri, pa vjeverica na ogradi razbija neki orah ili što već, na lijani od onoga što su nama sobne biljkice s terase visi neka ptica koja ih sve nastoji rastjerati i tako ... usluga savršena, hrana super ... bazen se svima svidio, ne znam osobno, ja nikada ne plivam u bazenima.

Ako se ikad vratim na SL, idem samo tamo par dana blejati s terase, jesti i hodati uokolo.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 22:15   #1054
Quote:
ijaks kaže: Pogledaj post
1 dan - 25.12. - Zracna luka – Sigiriya
2 dan – 26.12. – Sigiriya – Polonoruwa – Sigiriya
3 dan – 27.12. – Sigirija – Dambulla - Kandy
4 dan – 28.12. – Kandy - Habarana safari - Kandy
5 dan – 29.12. – Kandy – Nuwara Eliya – Ella
6 dan – 30.12. Ella (Adam's peak i onaj drugi vrh ako bude volje i snage)
7 dan – 31.12. Ella - lagano po gradu i cekanje nove godine
8 dan – 1.1.Ella – Yala
9 dan - 2.1. - Yala – Mirissa
10 dan - 3.1. - Mirissa – Galle
11 dan - 4.1. - Galle
12 dan - 5.1 . - Galle – Colombo – Zracna luka
...
Što se programa tiče, ne kužim što je ovaj "Habarana safari"?

Habarana je gore kod Sigirye i ne bi imalo nikakvog smisla ići odande za Kandy, pa iz Kandy opet nazad na nekai safari (???) pa nazad u Kandi.

To to je nešto krivo u programu ...
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 08:14   #1055
Ni ja ne kuzim taj safari. Jesi mislio Udalawalawe, tak ti je blize?
I ako mislite bas na Adams peak morate prije Nuwarre Elije i Elle inace cete gubiti vrijeme na vracanju. Ako mislis Littles adams peak, taj je iz Elle.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 08:16   #1056
Vidim da imas Yala safari, sta ce ti dva? Ulaz ti nije bas jeftin, a jedan ti je sasvim ok, nije to kao afriski safari, nemoj previse ocekivati. Slonove cete digurno vidjeti, sve ostalo ovidi o vodicu, vozacu i sreci.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 08:20   #1057
Dok ste u Kandy bi ja preporucila Millenium Elephant Orphanage. Na tako puno turista, mozes imati svih slonica kojeg perrs, mazis, seces, hranis...

I Kosgoda i te malene kornjacice, sklonista za njih, mozes je pustiti u more, mi dmo ih i hranili i prali, bas dozivljaj.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 08:53   #1058
#NemremSeSjetit #altermama punooo hvala... u pravu ste i mjenjam stvari, odnosno prihvacam sve prijedloge!! ...tako da 3. dan budemo Sigiriya - Dambula - Habarana - pa opet Sigiriya, a 4. dan onda Sigiriya - Kandy..

Sto se tice Adams peak-a, to cemo onda u 5 danu od Kandy, preko Nuwara Eliya i onda ispod vrha u Sri padu uzeti hotel za prije i poslije penjanja...iako sad vise nisam ziher jer se spominje i Little Adams peak...koji ima 5000 stepenica i prekrasan izlazak sunca?? mislim da ovaj Adam peak...

Sta da onda izbacimo Yala jer vec smo predvidjeli safari na Habarani?!

#NemremSeSjetit - melheim resort je zauzet kad bi mi eventualno mogli, no stvarno odlico izgleda....next time!!
ijaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 09:47   #1059
Quote:
altermama kaže: Pogledaj post
Dok ste u Kandy bi ja preporucila Millenium Elephant Orphanage. Na tako puno turista, mozes imati svih slonica kojeg perrs, mazis, seces, hranis...

I Kosgoda i te malene kornjacice, sklonista za njih, mozes je pustiti u more, mi dmo ih i hranili i prali, bas dozivljaj.
Meni je najveća želja bila jahanje slona i općenito kontakt s njima. Čitali smo loše recenzije za sirotište pa smo se odlučili za Millenium Elephant Orphanage. Iskreno, ništa posebno. Ima svega par slonova i mali je cjelokupni prostor. Jahanje je svega par minuta bilo iako je navedeno više. Kupanje slona u vodi (isto ništa pretjerano dugo) i to je to. Imaju još šetnje, hranjenja ali sve se naravno dodatno plaća (cijene imaš na webu). Možda je zabavno klincima ali ovako ništa spešl. Pozitivna strana je to što možeš rezervirati online. Nama iako nije bila sezona je bilo dosta ljudi. Međutim, nismo bili u sirotištu pa ne mogu usporediti koliko je tamo ljudi (koliko više). Samo da napomenem da smo mi išli isključivo radi jahanja i kupanja slonova, a ne na šetnju. Ne znam da li uopće još imaju tu opciju jer ju u većini mjesta gase.

Po meni ako želite vidjeti slonove radije odite u divljinu i uživajte u njima. Čitala sam to xy puta prije nego smo krenuli i sada vidim da su ljudi s razlogom bili u pravu. U biti najljepši doživljaj nam je bila vožnja po cesti gdje je odjednom par slonova šetalo kraj nas. I naravno safari za one koje odu. Nažalost iz moje grupe nitko nije htio ići, a bilo je preskupo da si sama organiziram te mi je zbog toga jako žao. Budem valjda jednom otišla u Africi na pravi i nadoknadila to

Zadnje uređivanje ribic : 28.11.2017. at 09:59.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 12:25   #1060
Sto mislite o sledecem itinerary-ju:

9. Februar- 05:25am Colombo airport & Bus to Kandy (Botanical gardens Kandy & Temple of Buddhas tooth)
10. Februar - 7:30bus to Sigriya and Dambulla, spavanje u Habarani
11. Februar jutrarnji obilazak Polonnawure i povratak za Kandy
12. Februar voz za Hatton pa bus do Dalhousie gdje bi nasli smjestaj i odmorili se do 2am kada bi poceli nocni uspon na Adam's peak
13. Februar vratili bi se sa uspona oko 10am dorucak i povratak za Hatton - hvatanje voza za Ellu i nocenje
14. Februar obilazak Lipton's seat, nekih vodopada, mozda i Ella rock
15. Februar prijepodne i dalje u Elli popodne odlazak za Udawalawe
16. Februar - (6-9am safari ) nakon dorucka transport do seaside (Tangalle ili Mirissa)
16. -22. Februar bi bili na jugu na plazama jos uvijek nismo sigurni gdje Mirissa vjerovatno i mozda jos nesto (predlozi su dobrodosili)
22. Februara ujutru bi krenuli za Colombo i proveli taj dio dana istrazujuci malo grad
23. Februar 1:50am imamo avion za nazad
najnaEdO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.