Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 15:50   #2861
Pozdrav, prvi puta se spremam za Japan, imam samo 10 noćenja na raspolaganju.
Znam, malo je, ali želim vidjeti sve a možda sam si postavio malo preambiciozan plan:
5 noćenja Tokio, 3 noćenja Kyoto (sa izletom u Osaku) i dva Hirošima. Smještaj je rezerviran, avionska karta u džepu, JRP u procesu...
U Tokiju sam cijelo vrijeme u capsule hostelu pa me zanima je li to pametna odluka? Hoću se morat odjavljivat svaki da pa ponovo prijavljivat (tako sam nešto čuo)? Gdje sa prtljagom u tom hostelu?

To je neki okvirni plan pa ako netko ima prijedlog neki, slobodno neka piše Počinjem sad s čitanjem foruma od početka pa se čujemo
Type R is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:10   #2862
Pozdrav Type R, odličan raspored za 10 dana. Pet noćenja u capsule ho(s)telu nije previše (ali je dosta ) ako ćeš samo perspavati, preživjet ćeš. Ovo sa dnevnim check-inom / check-outom nije uobičajeno, probaj pitati mailom. Capsule hoteli maju lockere za kofere a kako je to s ovim tvojim hostelom, i to ćeš morati pitati, ima svakakvih hostela.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 00:03   #2863
Mailaj hotelu jerbo neki kapsulaši dozvole da se ne moraš odjavljivat/prijavljivat svaki dan, a neki pak ne. Ja kad san bija 2015. nisan ima problema s time jer san baš naglasija da me to zanima i lipo su me neki otkantali, a jedan kapsulaš je reka da je ok. Imaš ormariće tamo, neće te niko pokrast...
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 23:56   #2864
Hvala ekipa na info, poslao sam upit u hostel pa ćemo vidjet. Nije mi problem da će me netko okrast, nego to ako se moram odjavljivat svaki dan, gdje ću sa prtljagom

Inače, naletio sam na nekakvu reklamu za super uređaj:
https://www.facebook.com/awesomestuf...4282469480969/

Pa me zanima da li znate za neku dobru aplikaciju za android koja bi radila nešto slično, ali offline?
Type R is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:14   #2865
Ekipa, danas sam bio u banci (PBZ) i pitao za korištenje hr Visa kartice u Japanu i oni nemaju pojma o nikakvoj aktivaciji. Kada sam ih pitao da li će radit kartica tamo, kažu da ne znaju i ako mislim da neće da uzmem Mastercard

Što treba aktivirati i u kojoj poslovnici?
Type R is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:46   #2866
Quote:
Type R kaže: Pogledaj post
Ekipa, danas sam bio u banci (PBZ) i pitao za korištenje hr Visa kartice u Japanu i oni nemaju pojma o nikakvoj aktivaciji. Kada sam ih pitao da li će radit kartica tamo, kažu da ne znaju i ako mislim da neće da uzmem Mastercard

Što treba aktivirati i u kojoj poslovnici?
Ja sam najnormalnije koristila svoju PBZ Visu (Electron, vezanu uz tekući račun) u Japanu, nikakvih problema nije bilo.

Jedino što sam napravila je nazvala unaprijed (ne znam više na koji kontakt, ali možeš nazvati info službu pa pitati) pa najavila putovanje jer sam negdje pročitala da znaju eventualno zablokirati karticu ako primijete neobične transakcije (npr. s drugog kraja svijeta ). Nisam sigurna je li to istina i je li to zaista nužno, ali eto, zlu ne trebalo sam napravila.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 17:26   #2867
Quote:
Type R kaže: Pogledaj post
Kada sam ih pitao da li će radit kartica tamo, kažu da ne znaju i ako mislim da neće da uzmem Mastercard
Da su meni tako odgovorili ja bih im rekao da mi zatvore račun. Odoh ja u drugu banku gdje znaju hoće li kartica raditi.

Quote:
Što treba aktivirati i u kojoj poslovnici?
Aktivirati treba kreditnu karticu, onu od tekućeg ako je VISA PBZ, trebali bi svugdje primati. Najgore što ti se može dogodit je da ih ako ti kartica ne prođe, nazoveš i zatražiš da ti je onda "aktiviraju".
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:53   #2868
Evo, ja se vratio iz Japana pa da ukratko opišem dojmove i troškove.

Povratna avionska karta Zg-Doha-Tokio - 3700 kn.
Putno zdravstveno osiguranje - 250 kn.
7-dnevni JRP - 1750 kn.
Smještaj 10 noćenja - oko 1700 kn, točnije:
5 noćenja u capsule hostelu u Tokiu - 11100 yen.
3 noćenja guesthouse Kyoto - 10500 yen.
2 noćenja hotel u Hirošimi - 7790 yen.

Na hranu, suvenire i ostalo 102400 yen.

1. dan - Sensoji, Asakusa, Skytree, Ueno park, Akihabara.
2. dan - Tokyo Motor Show, Toyota Megaweb, Odaiba.
3. dan - Shinjuku, Shibuya, Golden Gai
4. dan - Ginza, Roppongi
5. dan - Yanaka (ovo je jedino što mi je bilo bezveze) pa još malo shopping po Tokiu pa Shinkansenom do Kyota (3 sata put sa Hikari vlakom).
6. dan - Kinkoji, Ryoanji, Ninnaji, Nijojo castle, Arashiyama (po noći).
7. dan - Fushimi inari, Kiyomizu-dera, Arashiyama, Gion.
8. dan - ujutro odmah do Osake i cijeli dan u Osaki, navečer do Hirošime (ovaj puta Sakura Shinkansen koji je brži, samo 1,5 sati).
9. dan - Mazda factory tour, Peace memorial, Peace museum, itd.
10. dan - natrag do Tokia, papica u gradu pa na avion do Dohe (u Dohi sam proveo 20 sati, tj. izašao u grad i obišao cijeli grad, to nije uključeno u gore navedenim troškovima).

Što se tiče dojmova, sve je već napisano na ovom forumu, nema smisla da se ponavljam, ali Japan je zbilja čudo jedno, ispunio je moja očekivanja. Tokio je totalno luđaštvo i zbilja se ne može usporediti s ni jednim drugim gradom na svijetu, a najbolji mi je dio Shinjuku i Golden Gai sa onim malim bircevima , a najviše mi se svidio Kyoto, totalna suprotnost Tokiu. Zbilja jedan fascinantan grad, mnogo mirniji od Tokia. U Kyotu sam bio u nekom guesthous-u i nije mi se baš svidjela soba, sva u drvetu, bez ikakvog namještaja osim kreveta u sobi, a zajednički tuš, WC, kuhinja i boravak, sve u 10-ak kvadrata, nije mi bilo jasno kako ima tako visoku ocjenu na bookingu. Pomalo jezivo mjesto, ali vlasnica je toliko ljubazna i toliko se trudi objasnit gdje možeš jest, što vidjeti i raditi u Kyotu da jednostavno ne možeš dati lošu ocjenu. A najfascinantije od svega, nema ključa sobe. A niti kuće. U Kyotu se vrata ne zaključavaju, samo zatvoriš
Ni bicikli na cesti se ne zaključavaju! Niti jedan!
Kako je nevjerojatno živjeti u svijetu gdje ne moraš brinuti da će ti netko provaliti u kuću, ili ti uzeti bicikl, ili te okrasti, zajebati u dućanu... Tamo jednostavno sve funkcionira i svi poštuju pravila. To je vrh!

Ljudi su ono što me najviše fasciniralo na putu. Tolika ljubaznost, toliko spremni na pomoć, još uvijek ne vjerujem. Ljudi su mi prilazili na cesti kad su primjetili da sam zbunjen i izgubljen i onda zajedno samnom tražili ulicu koju trebam. U Kyotu u busu nisam imao sitne novčanice za platit kartu, a već sam ušao u bus i vozio se nekoliko stanica. Jedan lik je odmah to skužio i dao mi je 230 yena kolko košta karta. Japanci su 100 godina ispred svih po ponašanju i kulturi. A ja sam nakon Japana išao u Dohu. Mislim da nije potrebno spominjat koja je to razlika i koja je razina bahatosti, primitivizma i seljačije koja vlada u Dohi u međuljudskim odnosima u usporedbi sa Japanom

Shinkansen je super iskustvo, iako moram priznati da sam očekivao veće brzine (Hikari ide do 270 km/h, dok Sakura ide preko 300 km/h). Ali, samo da napomenem: OBAVEZNO rezervirati mjesto u vlaku. Ja nisam i bila je užasna gužva na putu iz Hirošime do Tokia i morao sam stajati sat vremena dok ljudi nisu izašli na stanicama.

Evo, reko sam da neću puno pisat, a ono...
Type R is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:35   #2869
Lijep osvrt, hvala ti na odvojenom vremenu. Klasične japanske priče si nam ispričao ali i treba ih stalno ponavljati, ta razlika u kulturi se mora naglašavati i uspoređivati jer na kraju i nas obogaćuje i nekako je zarazna, počneš se i sam bolje ponašati prema drugima.

Kakva je Arashiyama noću ?

Kakva ti je hrana bila ?
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:27   #2870
Quote:
Type R kaže: Pogledaj post
Ni bicikli na cesti se ne zaključavaju! Niti jedan!
Kako je nevjerojatno živjeti u svijetu gdje ne moraš brinuti da će ti netko provaliti u kuću, ili ti uzeti bicikl, ili te okrasti, zajebati u dućanu... Tamo jednostavno sve funkcionira i svi poštuju pravila. To je vrh!
Ne ograđuju se ni auto otpadi i slična mjesta i ja "pametan" mislio da je to self service i fino došao sa alatom nabavljati dijelove za motor Još je došao jedan Japanac odložiti auto radio i kad me vidio dao mi ga je pa sam imao i auto radio
Quote:
Type R kaže: Pogledaj post
Ljudi su ono što me najviše fasciniralo na putu. Tolika ljubaznost, toliko spremni na pomoć, još uvijek ne vjerujem. Ljudi su mi prilazili na cesti kad su primjetili da sam zbunjen i izgubljen i onda zajedno samnom tražili ulicu koju trebam.
Kad sam vozio gore spomenuti motor, bez registracije naravno i sa šljakerskom kacigom, ljudi bi me zaustavljali da mi ljubazno objasne da ne smijem voziti neregistrirani motor. Kad sam rekao da znam i da sam spreman da mi uzmu motor i naplate kaznu nikako im nije išlo u glavu kako mogu tako svjesno kršiti zakon. Na kraju sam napravio fake registraciju i onda je bio mir, samo bi se poneko nasmijao ako je skužio da je fake.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:04   #2871
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Kakva je Arashiyama noću ?

Kakva ti je hrana bila ?
Arashiyama je po noći mrak
To mi je možda najbolje mjesto u Kyotu. Osim Bamboo foresta koji je na nekim mjestima osvjetljen i izgleda super, najbolji dio je ona stanica na koju dođe onaj stari vlak (znači zadnja stanica naziva - Arashiyama ). E, ta stanica je uređena kao "Kimono forest". To su svjetleći stupovi koji su obučeni u kimono uzorke i to izgleda predobro po noći i još oni kafići i mali barovi uz to, baš je vrh.
Tu sam probao i pivo od zelenog čaja, ha ha, dobra stvar, samo ima okus po čaju





A što se tiče hrane, najprije moram reći da ja nisam neki gurman i jako sam izbrljiv po tome pitanju, a nisam ni ljubitelj ribe (a najmanje sushija). Ali, svemu tome usprkos, spreman sam probati svašta i dati priliku svakavim čudima, a svi su puni hvale za japansku kuhinju i slovi kao najbolja na svijetu.
I odmah ću reći da nije
Čekao sam u redu za sushi 40 minuta i bio mi je katastrofa (jer jednostavno to nije za mene), jeo sam ribe i na štapiću i u juhi i ovako i onako i ništa mi nije bio dobro. Miso isto nije dobar, pa to su kuhane kožice, iznutrice i žljundrice
Ali, zato noodle soup s mesom, gyoza (ne znam što je sve unutra, ali je odlično) i sve vrste beef-a je nešto najbolje što sam jeo. Beef u svim oblicima je spektakl. Nakon što sam to shvatio, samo sam to jeo, a nije nimalo jeftino
Type R is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:14   #2872
Vidiš, ja ako bih morao mijenjati našu kuhinju sa bilo kojom, bila bi to japanska.
A miso juha može biti i riblja..nisam jeo tu s kožicama i iznutricama nego s ribom..
Meni je sve bilo fino. Pogotovo sav asortiman deserata iz Family Marta ili 7 elevena..
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:57   #2873
kad ste već spomenuli hranu.. i ribu, iznutrice itd. kakav je tamo izbor hrane za vegetarijance? vjerujem da ima vege mjesta, ali me zanima u nekom prosječnom njihovom restoranu?
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 17:42   #2874
Kimono forest:
https://imgur.com/a/hylIR

Green tea beer:
https://imgur.com/a/4vXMt

nisam dodao u prošlom postu, a slike su vezane za moj zadnji post
Type R is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 08:48   #2875
Quote:
Type R kaže: Pogledaj post
Arashiyama je po noći mrak
Prolazio sam tu "tramvajsku" stanicu ljetos ali ovaj put nisam spavao u Kyotu pa mi fale ti noćni utisci.

Quote:
A što se tiče hrane, najprije moram reći da ja nisam neki gurman i jako sam izbrljiv po tome pitanju, a nisam ni ljubitelj ribe
Pošteno ne mora se baš voljeti svaki segment Japana, ima dosta drugih stvari u kojima se može uživati, ali ajd bar si probao. I na kraju, svidjela ti se gyoza i beef, popio si pivo od zelenog čaja.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 08:57   #2876
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
kad ste već spomenuli hranu.. i ribu, iznutrice itd. kakav je tamo izbor hrane za vegetarijance? vjerujem da ima vege mjesta, ali me zanima u nekom prosječnom njihovom restoranu?
Japanci svoju hranu doživljavaju dovoljno kvalitetnom i zdravom (što i je) tako da nemaju vege u tom smislu prosječnih restorana. Ako želiš vege, trebaš tražiti shojin ryori restorane, to je tradicionalna, budistička kuhinja.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:53   #2877
Hvala na zapisima, uzivam citajuci!
Ja evo nikako da se dokopam tog Japana ali zato evo posetih japansku prodavnicu ovde u Cikagu :-).
Zapazanje: Sokiralo me je koliko je sve umotano u vise omota. U fazonu keksici dolaze u normalnoj kutiji a onda kad otvoris svaki je u individualnom omotu. I tako dosta toga, gomile ambalaze, sto me bas zacudilo. No valjda to tamo bas recikliraju. Zbilja je to neki drugi pristup i filozofija :-) i bas intrigira!
VisokiGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:25   #2878
Drago mi je da su tu filozofiju zamatanja kupljenih stvari prenjeli i u Chicago, iako me ponekad znalo zasmetati čekanje dok mi sve spakiraju.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:09   #2879
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Drago mi je da su tu filozofiju zamatanja kupljenih stvari prenjeli i u Chicago, iako me ponekad znalo zasmetati čekanje dok mi sve spakiraju.
a je, ali količina plastike i vrećica je stvarno malo too much. Čisto radi planete.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:14   #2880
Ne znam što bi se dogodilo da zatražim da mi nešto zamotaju kao poklon, još nekoliko dodatnih layera omota. Ko ruska matrjoška.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.