Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 21:40   #61
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
To je jedino, kako rekoh, istinito u filmu.



Nadahnuto je tisućama nestanaka indijanskih žena. Slučaj u filmu - nema nikakve poveznice. Ali ne umanjuje vrijednost.
Ne umanjuje ali je očito da se takvo što moglo dogoditi. I nažalost, vjerovatno i je.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 23:00   #62
Odličan film, u ovogodišnjoj hrpi smeća, ovo je pravo osvježenje, svaka čast redateljima i scenaristima.

Morao bi izdvojiti Badass scene o indijancima:

a) scena sa naopakom američkom zastavom
b) i scena gdje na zidu piše "Moji heroji su uvijek ubijali kauboje"

predobro.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:42   #63
Dosadnjikav film. Radnje skoro i nema, neznam kako bih ga opisao nekome da me pita. Kako je netko ranije napisao malo i pretenciozan. Nije toliko loše, pogotovo za sadašnje kriterije, ali ovog se neću sjećati za mjesec dana. Holywood pod hitno treba dobrih scenarista.

Serije su očito budućnost/sadašnjost i samo me podsjetio da nisam gledao najnoviju sezonu Farga.
lakrdijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:24   #64
Tri put sam ovo počinjao gledat, i nikako pogledat do kraja..
Smara brate sve u šesnaest..
Za razliku od Longmire serije koja je dragulj..

Ali prihvaćam da film ima neku vrijednost, da nije loš..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 16:54   #65
meni se ovo dosta svidjelo ... nije prica sad nesto extra posebno ali je dobro ispricana i nije mi bio predvidljiv film... onako pocne sporo ali te polako sve vise i vise uvlaci ... mana filma mi je sto sam imao osjecaj da sam ovakav film vec gledao vise puta...

ali svejedno meni je ovo bilo dosta dobro ... dobra prica, scenarij i dijalozi, dobro napisani likovi s jasnim motivacijama, vrlo dobre glumacke izvedbe, prelijepi i depresivni krajolici... meni jedan od boljih koje sam gledao ove godine...

7 / 10
ulceroz kolitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 15:11   #66
Quote:
Luis Wu kaže: Pogledaj post
No jedna scena je posebno bila smiješna, ono u prikolici kad se naguravaju i sad djevojka završi u nesvjesti na krevetu s oprćenom guzom prema prisutnima, i onda je svi pogledaju i utihnu, kao 'Ummm, guys, there's a beautiful ass watching us right now, what should we do ?"
na ovu scenu su mi suze krenule klizit, ovo je bio toliko vjeran prikaz silovanja, da je to prestrašno..ne znam kome normalnom ova tako svakidašnja scena može biti 'posebno smiješna'

djevojku u nesvijesti siluje pijana budala i to je nekome 'posebno smiješno'??

kad joj je rekao: run, a ona onako poluosviještena, silovana, hvata kvaku, pogleda zadnji put dečka kojeg istinski voli i koji je tako dobar prema njoj, strašno..taj njen pogled dok drži kvaku..

inače, film sam pogledala dva puta, nije najbolji ali mi je fino sjeo..lagan, odlični kadrovi i zvuk..moram pohvaliti zanimljivu boju glasa od olsenice, ali mi glavni glumac nije u potpunosti sjeo..ne znam, nešto mi ne štima kod njega..mislim da je odabir mogao biti bolji..

+ zadnja napisana info, da se za svu populaciju vodi statistička obrada, samo za indijanke ne, jeza..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 15:56   #67
prvo što mi je palo na pamet kad sam ga odgledala bilo je da mi je baš feel good film jer mi je taj pravedni kraj za sve baš sjeo ko budali šamar.

odličan mi je film, prekrasni vizuali, dobar krimić koji se dotiče puno stvari, a u onome što mu je srž poentira bez greške.


a da je bilo suza dok sam gledala - bilo. nećemo se lagat. al i smijeha. ono s izmišljenim indijanskim ritualom je tak gorko-slatko
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:34   #68
Pogledala sam film i baš je dobar. Tužan. Jedan od boljih filmova koje sam pogledala prošle godine. Atmosfera filma super. Doduše nije mi kriminalistički toliko napet kako ja volim, ali je ok.
Eydis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 00:59   #69
Zanimljiv film i radnja, standardno odličan Renner, Bernathal u bilo čemu
Sviđa mi se prikaz divljine i izolacije takvih područja di se očito neki i pretvore u divlje životinje - ta ekipa silovatelja/ubojica čiji 'odstrijel' san san s guštom dočekala
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
na ovu scenu su mi suze krenule klizit, ovo je bio toliko vjeran prikaz silovanja, da je to prestrašno..ne znam kome normalnom ova tako svakidašnja scena može biti 'posebno smiješna'
djevojku u nesvijesti siluje pijana budala i to je nekome 'posebno smiješno'??
kad joj je rekao: run, a ona onako poluosviještena, silovana, hvata kvaku, pogleda zadnji put dečka kojeg istinski voli i koji je tako dobar prema njoj, strašno..taj njen pogled dok drži kvaku..
+1 na sve

I ono kad Renner kaže da je cura 'fighter' jer ju pozna, kako je bila prijateljica njihove vjer.na sličan način stradale kćeri..scena kad se agentica rasplače u bolnici kad kaže da je uspila 6 km otrčati po tom snijegu na toj temperaturi bosa, prije nego su joj pluća prokrvarila
miss busy bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 02:13   #70
uz american made mislim da mi je ovo najjaci film ove godine radnja je spora,al ugodno spora
Reacher is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:44   #71
Quote:
miss busy bee kaže: Pogledaj post
I ono kad Renner kaže da je cura 'fighter' jer ju pozna, kako je bila prijateljica njihove vjer.na sličan način stradale kćeri..scena kad se agentica rasplače u bolnici kad kaže da je uspila 6 km otrčati po tom snijegu na toj temperaturi bosa, prije nego su joj pluća prokrvarila
mislim da je duplo vise otrcala (13km)ali da,i ja sam se najezio na tu scenu,pogotovo jer je po istinitim elementima.
Reacher is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:53   #72
Vrlo zadovoljan filmom, baš fino napravljeno. I u zadnje vrijeme jedan od rijetkih koji raste kako ide prema kraju. Palac gore
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 10:35   #73
Quote:
Reacher kaže: Pogledaj post
mislim da je duplo vise otrcala (13km)ali da,i ja sam se najezio na tu scenu,pogotovo jer je po istinitim elementima.
Mislin da smo oboje falili jer bi bilo 6 milja a ne km kako san napisala pa je to onda negdi 9ipo km al nije ni bitno scena je predivna ona plače oko njene smrti i koliko dugo se borila/trčala a Renner joj čita iz časopisa 10 razloga kako skužit da se sviđaš tipu
Quote:
Reacher kaže: Pogledaj post
uz american made mislim da mi je ovo najjaci film ove godine radnja je spora,al ugodno spora
Meni je ovaj film neusporedivo bolji od American Made, Narcosi su odradili maestralan posa s istom tematikom kojom su donekle pokrili i taj lik
A i nije pomoglo šta Tom Cruiseu lice izgleda ko da će se raspast od facelifta + može biti otac svojoj ženi u filmu
miss busy bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 10:52   #74
Jučer pogledala i na početku filma je pisalo po istinitom događaju,volim takve filmove.E,sad film tj priča je jako plitka njenu smrt su razriješili u 10 minuta .
Više pažnje su poklonili pejzažima i lokacijama nego priči,barem tako izgleda.Trebalo je to više razraditi.razjasniti smrt njegove kćeri .U ovom filmu se više radi o tome kako su Indijanci tretirani nego o ubojstvu cure ,više mi djeluje da su je onako usput ubacili u priču.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 20:47   #75
Budući da je redatelj i ujedno scenarist filma bio scenarist filmova Sicario i Hell or High Water, ušao sam u film s visokim očekivanjima.
I film je na kraju ispao vrlo dobar. Minijaturna drama/triler koji kroz osobne konflikte i gubitke obrađuje jednu veću, očigledno i zanemarenu temu. Ima taj štih kao HOHH, likovi sa zakopanom prošlošću, turobne tišine i puno ruralnih pejzaža, ali film u 2-3 navrata ostavlja bez daha. Scena sa grupnim silovanjem je bila realistično odrađena i vrlo dramatična, ali film ne zaostaje ni u ovim tihim scenama, pogotovo otac ubijene djevojke koji je u jednu ruku afektivan, ali opet pred realnošću rezigniran. Nije lak film za gledanje ali na listi prošlogodišnjim naslova definitivno može visoko stajati.
andy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:04   #76
Volim filmove koji su smješteni u ledene pripizdine, pa me to i gurnulo ka gledanju ovog.

Jako solidan, nije remek-djelo, ali nisam ga poželio ni u jednom trenu ugasiti i nije mi žao utrošenog vremena, što je znatno više što mogu reći za većinu recentno pogledanih.

Sviđa mi se jednostavnost priče, životnost likova i surovost okruženja, neforsiranje ljubavne priče Rennera i Olsenice, mrvica pretencioznosti ipak postoji s onim mantra recitacijama, no sve u svemu solidna 7/10.

Da će mi se nešto trajno urezati u sjećanje - ipak neće.
__________________
I want Flatlands
Federico Robles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:08   #77
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Jučer pogledala i na početku filma je pisalo po istinitom događaju,volim takve filmove.E,sad film tj priča je jako plitka njenu smrt su razriješili u 10 minuta .
Više pažnje su poklonili pejzažima i lokacijama nego priči,barem tako izgleda.Trebalo je to više razraditi.razjasniti smrt njegove kćeri .U ovom filmu se više radi o tome kako su Indijanci tretirani nego o ubojstvu cure ,više mi djeluje da su je onako usput ubacili u priču.
Takvi surovi lokaliteti idu u paketu s metafizikom, jakim karakterima, naglaskom na prirodi kao glavnom pokretaču i akteru.....film je na toj razini dosta blizak Revenantu, tako da nema baš previše smisla prekrcati film dijalozima, mnogobrojnim twistovima i misterijima vezanim za konkretan zločin,pa nije to Murder She Wrote, niti to čini film plitkim, baš bi ga to na čemu ti stavljaš naglasak učinilo takvim.
__________________
I want Flatlands
Federico Robles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:03   #78
Quote:
Federico Robles kaže: Pogledaj post
Takvi surovi lokaliteti idu u paketu s metafizikom, jakim karakterima, naglaskom na prirodi kao glavnom pokretaču i akteru.....film je na toj razini dosta blizak Revenantu, tako da nema baš previše smisla prekrcati film dijalozima, mnogobrojnim twistovima i misterijima vezanim za konkretan zločin,pa nije to Murder She Wrote, niti to čini film plitkim, baš bi ga to na čemu ti stavljaš naglasak učinilo takvim.
Ne znam baš da li je blizak Revenantu - meni to bitno odudara od tog filma.

Mnogi je sličnije to meni ovome Insomnia

http://www.imdb.com/title/tt0278504/?ref_=nv_sr_1
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:44   #79
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ne znam baš da li je blizak Revenantu - meni to bitno odudara od tog filma.

Mnogi je sličnije to meni ovome Insomnia

http://www.imdb.com/title/tt0278504/?ref_=nv_sr_1
Rekao sam - na razini prirode kao glavnog aktera filma, ne da općenito ima neke velike sličnosti sa Revenantom.

Insomniu sam davno gledao, ne vidim baš neke sličnosti s Wind Riverom, jer se dominantno radi o psihološkom cat & mouse trileru, jedina poveznica je sličan lokalitet.
__________________
I want Flatlands
Federico Robles is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 22:32   #80
dobar film ali tezak za gledanje,
ne volim takvu tematiku.

čak sam ljut na frenda da mi ide to preporucit.
jbt, ne treba mi takva teska tematika u filmovima.
da hocu to, gledo bi vijesti i crnu kroniku.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.