Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 23:48   #321
Iako je liječenje u tijeku, molila bih svejedno za komentar slike iz posta iznad.

Hvala puno!!
tigrica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 00:24   #322
Quote:
tigrica1 kaže: Pogledaj post
Iako je liječenje u tijeku, molila bih svejedno za komentar slike iz posta iznad.

Hvala puno!!
Bijele fleke su ispuni, a crte u korijenju predstavljaju endodontsko liječenje zuba (koje bi moglo biti i bolje). Nadam se da ste ovo pitanje postavili svom liječniku, naime dužan vam je dati konkretan odgovor i objasniti plan terapije (ako to nije učinio, pitanje je li prava osoba za posao)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:07   #323
Taj zub me poceo zezati prije 3 godine i bio zapunjen, ali sam stalno osjecal bol. Moja zubarka me salje na apikotomiju, ali odustaju i hoce napraviti reviziju i ponovno ga pune. Proslo 8- 9 mjeseco, mene zub i dalje boli. Na zagriz jos jace, a boli me i kad se kvrckam po bilo kojoj plohi zuba. Ovo je rtg nakon zadnjeg punjenja. Molim misljenje.
Hvala
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:51   #324
Ne bi bilo loše napraviti ciljanu CT snimku tog zuba da se vide oba korijena, u kakvom su stanju i kako su punjeni...zub će svakako trebati nadogradnju i krunu jer ga dosta fali
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:15   #325
Kolko znam punjen je samo jedan kanal
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 10:33   #326
Quote:
Cwet21 kaže: Pogledaj post
Kolko znam punjen je samo jedan kanal
Gornje 4ke 90% imaju 2 kanala, a 5ice isto jako često...tako mi se čini i na ovoj slici, da imate još jedan kanal koji nije ispunjen...ct daje preciznu sliku kakvo je stanje u zubu (ili mala rtg snimka iz više kuteva)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije

Zadnje uređivanje Juji : 11.10.2017. at 10:43.
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:16   #327
Pozdrav!

Isla sam privatno poslikati zub, zena mi je rekla da kanal nije do kraja napunjen i da je to sve.

Radi se o zubu kojem je izvadjen zivac, ali i dalje je nekako osjetljiv, pa je dr.posumnjala na granulom.

Evo slike, pa me zanima je ima li ista znacajno, ako netko moze odgovoriti.
Hvala

__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 19:16   #328
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Isla sam privatno poslikati zub, zena mi je rekla da kanal nije do kraja napunjen i da je to sve.

Radi se o zubu kojem je izvadjen zivac, ali i dalje je nekako osjetljiv, pa je dr.posumnjala na granulom.

Evo slike, pa me zanima je ima li ista znacajno, ako netko moze odgovoriti.
Hvala

Upravo to što oba kanala nisu do kraja instrumentirani i napunjeni i jest glavni problem i itekako značajna stvar Treba vam kvalitetan endodontski zahvat (revizija liječenja)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 00:29   #329
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Upravo to što oba kanala nisu do kraja instrumentirani i napunjeni i jest glavni problem i itekako značajna stvar Treba vam kvalitetan endodontski zahvat (revizija liječenja)
Zahvaljujem na odgovoru.

Je li to inace nerijedak propust? Cisto da znam da li da odem kod nekog drugog ili da to opet napravim kod svoje zubarice...
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:48   #330
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru.

Je li to inace nerijedak propust? Cisto da znam da li da odem kod nekog drugog ili da to opet napravim kod svoje zubarice...
Pa može se desiti, zato se i rade te kontrolne snimke...recimo ako ima opremu (rtg prije terapije, endometar za određivanje dubine kanala, strojnu endodonciju, dobru tehniku itd.) onda se ovo rjeđe dešava...puno je faktora o kojima ovisi terapija, endodoncija je složen posao
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 17:35   #331
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Pa može se desiti, zato se i rade te kontrolne snimke...recimo ako ima opremu (rtg prije terapije, endometar za određivanje dubine kanala, strojnu endodonciju, dobru tehniku itd.) onda se ovo rjeđe dešava...puno je faktora o kojima ovisi terapija, endodoncija je složen posao
Hvala, mislim da sam odlučila kod koga ću ići
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 19:05   #332
Ne znam gdje bi postavila pitanje pa ću ovdje pitati. Koliko često se preporuča raditi RTG slike zubi? Pročitala sam da se zubi mogu slikat 2 puta godišnje u razmaku od 6 mjeseci, a da ne bude štetnih posljedica. Ja sam ih slikala u veljači ove godine i zadnji put prije nekoliko dana. Za nekih mjesec,dva bi trebala slikat 3 zuba i sad me strah da je to premalen razmak između slikanja. Da kažem zubarici da me naruči kasnije ili se ne moram brinuti oko tog?
Esteraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:53   #333
Quote:
Esteraa kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje bi postavila pitanje pa ću ovdje pitati. Koliko često se preporuča raditi RTG slike zubi? Pročitala sam da se zubi mogu slikat 2 puta godišnje u razmaku od 6 mjeseci, a da ne bude štetnih posljedica. Ja sam ih slikala u veljači ove godine i zadnji put prije nekoliko dana. Za nekih mjesec,dva bi trebala slikat 3 zuba i sad me strah da je to premalen razmak između slikanja. Da kažem zubarici da me naruči kasnije ili se ne moram brinuti oko tog?
Nema potpuno jasnih smjernica; npr negdje se kaže digitalni ortopan jednom godišnje, no smatram da za time uglavnom nema potrebe uz ozbiljne redovite kontrole i praćenje (zašto slikati zdrava usta? treba imati dobru indikaciju - upalni proces u cijeljenju, parodontna bolest, implantati)...rtg dijagnostiku treba držati na nužnom minimumu. Ako ste slikali nekoliko malih slika ili ortopan i neku malu, ništa se strašno neće desiti (digitalizacija tehnologije je dovela do velikog smanjenja zračenja)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 15:45   #334

donja lijeva sedmica ima kondenzirajući osteitis, što je to, je li opasno, kako je do toga došlo, zubar nije objasnio pa vas pitam. Nemam bolova, ali često znam stiskati lijevu stranu vilice.
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 14:09   #335
Quote:
kocelot kaže: Pogledaj post

donja lijeva sedmica ima kondenzirajući osteitis, što je to, je li opasno, kako je do toga došlo, zubar nije objasnio pa vas pitam. Nemam bolova, ali često znam stiskati lijevu stranu vilice.
Ništa za brigu, samo bi trebalo kontrolirati malom snimkom tipa jednom godišnje...biti će sve ok
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 20:36   #336
Molila bih mišljenje - nije baš najnovija slika ali nitko još nije tražio noviju
[https://postimg.org/image/v5j2az9pf/]

Evo malo opisa situacije, za svaki slučaj ako treba
1. prethodna ortodoncija nije dobro završila s funkcionalnog aspekta, pa obilazim ortodonte i tražim slijedeću terapiju - nego nešto se ne sjećam da su mi prije zubi išli tako gore- dolje (ovi predzadnji gore su nekako kao iskočili iz niza - ne smeta mi, samo mi je to čudno skroz), nije mi jasno što se to dogodilo, može li se to ortodontski riješiti, tj. može li se tako veliki zub pomaknuti prema gore kao što je bio prije?
2. 1 ortodont me upozorio da trebam otići prvo kod paradontologa da imam džepove iza, pa sam otišla, a tamo (u Gundulićevoj) mi je rečeno jučer da nije za spec. obradu i dobila cedulju za mog zubara neka on napravi inicijalnu obradu
3. jesu li to ti džepovi koji se vide na snimci (rupe između zubiju)? i kakva je situacija sa desnima i kostima? je li se to kost povukla sprijeda gore ili mi se to čini?
4. friško sam bila na kontroli kod zubara i promijenjena mi je 1 plomba 6 gore L - bolji je osjećaj puno (prije je znalo povremeno boliti pa prestane), ali kao da je ostalo osjetljivo kao i prije (doduše nije mi taj sinus najbolji zbog devijacije septuma pa je možda i zbog toga) - ili da slikam taj zub?
5. nažalost mi je ostao amalgam dolje desno (sve ostale sam zamijenila pred 20 g a ovog nisam jer sam ga bila ostavila za kraj i na godišnjem se baš taj zub okrhnuo - pa se više nije mogla cijela plomba promijeniti jer bi bila prevelika), a ne bih krunicu

Hvala najljepša!
san.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 16:49   #337
Quote:
san.ja kaže: Pogledaj post
Molila bih mišljenje - nije baš najnovija slika ali nitko još nije tražio noviju
[https://postimg.org/image/v5j2az9pf/]

Evo malo opisa situacije, za svaki slučaj ako treba
1. prethodna ortodoncija nije dobro završila s funkcionalnog aspekta, pa obilazim ortodonte i tražim slijedeću terapiju - nego nešto se ne sjećam da su mi prije zubi išli tako gore- dolje (ovi predzadnji gore su nekako kao iskočili iz niza - ne smeta mi, samo mi je to čudno skroz), nije mi jasno što se to dogodilo, može li se to ortodontski riješiti, tj. može li se tako veliki zub pomaknuti prema gore kao što je bio prije?
2. 1 ortodont me upozorio da trebam otići prvo kod paradontologa da imam džepove iza, pa sam otišla, a tamo (u Gundulićevoj) mi je rečeno jučer da nije za spec. obradu i dobila cedulju za mog zubara neka on napravi inicijalnu obradu
3. jesu li to ti džepovi koji se vide na snimci (rupe između zubiju)? i kakva je situacija sa desnima i kostima? je li se to kost povukla sprijeda gore ili mi se to čini?
4. friško sam bila na kontroli kod zubara i promijenjena mi je 1 plomba 6 gore L - bolji je osjećaj puno (prije je znalo povremeno boliti pa prestane), ali kao da je ostalo osjetljivo kao i prije (doduše nije mi taj sinus najbolji zbog devijacije septuma pa je možda i zbog toga) - ili da slikam taj zub?
5. nažalost mi je ostao amalgam dolje desno (sve ostale sam zamijenila pred 20 g a ovog nisam jer sam ga bila ostavila za kraj i na godišnjem se baš taj zub okrhnuo - pa se više nije mogla cijela plomba promijeniti jer bi bila prevelika), a ne bih krunicu

Hvala najljepša!
Bez potpunog seta fotografija prije/poslije te ortopana prije/poslije se ne može reći ništa o ortodontskoj terapiji - to je standardna dokumentacija koju bi trebali posjedovati (odnosno vaš ortodont). Ono što vidim s ovog ortopana je da imate generalizirani parodontitis (u gornjoj čeljusti) te da vam treba i malo više od "inicijalne" obrade na koju su vas vratili. Ako se stanje ne sanira, imati ćete problema kroz par godina
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 02:54   #338
Zub krunica plomba vadenje

Hi, Imam problem gore desno 4 i 5. Petica je pukla skroz do mesa a cetvorka je napukla pa zakrpana ali se vidi pukotina na sastavu kod mesa. Iso sam slikat i moja zubarka kaze da bi oba izvadila i napravila most izmedu 6 i 3.
Kaze da se na snimci vidi neki proces tj da oba nisu dobro izljeceni i ako nemislim vadit da se moraju ljecit prvo da bi se gore stavila neka krunica ili sl.
Ona to neradi pa me zanima neka preporuka. Ja sam iz Osijeka ali mogu i do ZG skocit ako moram.Slike su u prilogu. Hvala M 40god.


Zadnje uređivanje Juji : 15.01.2018. at 15:16.
dalibor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 16:20   #339
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Bez potpunog seta fotografija prije/poslije te ortopana prije/poslije se ne može reći ništa o ortodontskoj terapiji - to je standardna dokumentacija koju bi trebali posjedovati (odnosno vaš ortodont). Ono što vidim s ovog ortopana je da imate generalizirani parodontitis (u gornjoj čeljusti) te da vam treba i malo više od "inicijalne" obrade na koju su vas vratili. Ako se stanje ne sanira, imati ćete problema kroz par godina
Hvala, to mi puno znači! Znači moj dojam o dotičnom paradontologu u Gundulićevoj je bio ispravan. Kanim se zakazati kod mog dentista, da to napravi (što god to bilo) kad mi je već tako napisano, pa nakon toga vidjeti mogu li se u Gundulićevoj (jer mi je tamo uputnica) zakazati kod nekog drugog.

Ortodontica je u mirovini i nema ništa. Prethodne terapije su bile davno. Sada obilazim ortodonte u potrazi za novom terapijom (mobilnom).

Hvala puno.
san.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:17   #340
Quote:
dalibor88 kaže: Pogledaj post
Hi, Imam problem gore desno 4 i 5. Petica je pukla skroz do mesa a cetvorka je napukla pa zakrpana ali se vidi pukotina na sastavu kod mesa. Iso sam slikat i moja zubarka kaze da bi oba izvadila i napravila most izmedu 6 i 3.
Kaze da se na snimci vidi neki proces tj da oba nisu dobro izljeceni i ako nemislim vadit da se moraju ljecit prvo da bi se gore stavila neka krunica ili sl.
Ona to neradi pa me zanima neka preporuka. Ja sam iz Osijeka ali mogu i do ZG skocit ako moram.Slike su u prilogu. Hvala M 40god.

Mislim da su korijeni u lošem stanju i da bi vjerojatno sigurnije i trajnije rješenje bilo maknuti ih i napraviti implantate ili mostove. To možete praktički kod bilo kojeg stomatologa (tražite po preporuci)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.