Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 19:51   #6501
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ma daj me nemoj, na ovoj temi su same šaljivčine, :klap:
pa ni šljakeri koji voze za Uber nisu Uberovi nego samostalni poduzetnici.......oni samo iz osobnog zadovoljstva voze za Uber kao što ovi jadnici koji šiju za Zaru.......

Ni Apple nije kriv ako kinezi skoče sa FOXconnove zgrade zbog loših uvjeta jel da? Apple jadan sigurno nema pojma u kakvim uvjetima žive šljakeri koji im sklapaju proizvode???

Jebote ovdje se svi prave blesavi još gore nego na Bitcoin temi

Btw hebo Zari i Uber, vidi ti epohalnog uspjeha naše vlade:

Da se ne šokirate, nije 127 nego 1,27 mrld eura
Pa ko je branija tim radnicima da daju otkaz i postanu neurokirurzi,burzovni mešetari,dileri
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 16.11.2017., 19:52   #6502
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Kao prvo bilo bi korektno da nešto cjelovito kvotaš na što se osvrćeš, kao drugo morao bi biti toliko inteligentan da znaš što je poanta a što dekoracija postu, poput primjera sa Zarom.

Što se tiče Zare nisu oni baš tako nedužni kao što ti tvrdiš, to je njihov biznis model, da biraju kooperante poput tog smeća iz članka. Baš kao što je Uberov biznis model smeće najgore vrste, jer da nije tako ne bi izgubili spor na londonskom sudu........

I ok možda su oni tebi uzor, to je legitimno, al meni nisu niti će ikad biti.........

A komentirati da li sam se ja obogatio i na temelju kojeg modela ti nije uputno jer o tome nemaš pojma.........savim se sigurno nisam obogatio varajući šljakere koji mi šiju badava robu koju ja poslije skupo prodajem.........
Zanimljiv post... ti nikad nisi kupio ništa iz firme koja nije platila radnike.
rocker1987 is online now  
Old 16.11.2017., 20:13   #6503
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Zanimljiv post... ti nikad nisi kupio ništa iz firme koja nije platila radnike.
Sad je barem jasno da nisi shvatio poantu, uopće nije bila riječ o kupcima koji kupe robu u Zari ili bilo gdje drugdje. Riječ je o tome da Zara zna kakvi su im kooperanti.

Samo budala misli da ne znaju, naravno da znaju ali ih nije briga. A to je ono što sam komentira........

Baš kao što Uber zna da se njihov biznis model bazira na iskorištavanju ekipe koja za njih vozi. Ali ih boli neka stvar..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 16.11.2017., 20:15   #6504
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Pa ko je branija tim radnicima da daju otkaz i postanu neurokirurzi,burzovni mešetari,dileri
Ti si imoćanin kao i Todorić, tebi je normalno potplaćivati radnike, tako da s tobom ne kanim ozbiljno polemizirati.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 16.11.2017., 20:21   #6505
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Sad je barem jasno da nisi shvatio poantu, uopće nije bila riječ o kupcima koji kupe robu u Zari ili bilo gdje drugdje. Riječ je o tome da Zara zna kakvi su im kooperanti.

Samo budala misli da ne znaju, naravno da znaju ali ih nije briga. A to je ono što sam komentira........

Baš kao što Uber zna da se njihov biznis model bazira na iskorištavanju ekipe koja za njih vozi. Ali ih boli neka stvar..........
Naravno da znaju kakvi su im kooperanti, tko to ne zna? Ali, opet kažem, nije to problem Zare, to je problem apsolutno svih koji su u budžet cijenama. Odakle bi inače bile takve cijene.

Nije da su i premium marke imune na to, dapače.

Uber model mi nije baš usporediv sa Zarom, jer direktno zapošljavaju te ljude i nema "posrednika" između.
rocker1987 is online now  
Old 16.11.2017., 20:26   #6506
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ti si imoćanin kao i Todorić, tebi je normalno potplaćivati radnike, tako da s tobom ne kanim ozbiljno polemizirati.
klasa Smeagol



Taroth is offline  
Old 16.11.2017., 20:35   #6507
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Naravno da znaju kakvi su im kooperanti, tko to ne zna? Ali, opet kažem, nije to problem Zare, to je problem apsolutno svih koji su u budžet cijenama. Odakle bi inače bile takve cijene.

Nije da su i premium marke imune na to, dapače.

Uber model mi nije baš usporediv sa Zarom, jer direktno zapošljavaju te ljude i nema "posrednika" između.
Uber ne zapošljava ljude. Upravo je to spor između vozača i Ubera.

Proguglaj si odluku londonskog suda.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 16.11.2017., 20:39   #6508
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
klasa Smeagol



Otprilike

Porez plati samo kad je pijan, ali zato očekuje da mu porezni obveznici iskeširaju lovu za bazen kraj apartmana

( Nema on apartmane, ali da ima tražio bi od države kojoj izbjegava platiti porez na iznajmljivanje jahte da mu subvenciuonira izgradnju bazena ) :klap:
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 18.11.2017., 08:35   #6509
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ti si imoćanin kao i Todorić, tebi je normalno potplaćivati radnike, tako da s tobom ne kanim ozbiljno polemizirati.
Ako ne znaš pametno i konkretno odgovoriti tada ide stereotip.STEREOTIP JE POJEDNOSTAVLJENA SLIKA O NEKOJ GRUPI LJUDI, GENERALIZACIJA KOJA NE UOČAVA INDIVIDUALNE RAZLIKE

Ajde odgovori Pa ko je branija tim radnicima da daju otkaz i postanu neurokirurzi,burzovni mešetari,dileri itd

I ja ti nemam radnika samo vanjski suradnici,sami određuju svoje plače a ja samo odlučujem hoću li prihvatiti njihovu ponudu ili neću.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 18.11.2017., 10:26   #6510
Daleko od toga da se tebe može generalno usporediti s Todom. To stoji. Ali da volite radnike platiti ispod svakog kriterija, to stoj. Ti isto kao i Toda misliš da tvoj rad vrijedi silne novce a tuđi podcjenjuješ............

Al ne bi ja o tebi, da nisi pljuvao po tuđem radu, koji smećad poput Ubera, Zare i sličnih podcjenjuju, dok svoj precjenjuju........ne bih te uopće komentirao

Btw osobno sam na strani sindikata, tko ne može radniku isplaćivati minimalac od tri tisuće kuna ne bi se trebao baviti poduzetništvom
http://hr.n1info.com/a261566/Vijesti...o-porasti.html
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 18.11.2017., 21:06   #6511
Inflacija izgleda ubrzava puno brže od stope rasta gdp-a, a budući da DZS lažira stopu inflacije, i dio stope rasta gdp-a je lažiran.........tu treba dodati i dio lažirane stope rasta po osnovi lažiranih fin. izvješća Agrokora........

Hrana poskupjela više nego u EU, stoje li iza toga trgovačke marže?
Od 2011. do 2014. iznos bruto marže u EU-28 porastao 4,3 posto, a u Hrvatskoj 11,7 posto, navodi Damir Anić s Ekonomskog instituta
https://www.vecernji.hr/vijesti/trgo...rkanic-1208493
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 18.11.2017., 21:21   #6512
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Inflacija izgleda ubrzava puno brže od stope rasta gdp-a, a budući da DZS lažira stopu inflacije, i dio stope rasta gdp-a je lažiran.........tu treba dodati i dio lažirane stope rasta po osnovi lažiranih fin. izvješća Agrokora........

Hrana poskupjela više nego u EU, stoje li iza toga trgovačke marže?
Od 2011. do 2014. iznos bruto marže u EU-28 porastao 4,3 posto, a u Hrvatskoj 11,7 posto, navodi Damir Anić s Ekonomskog instituta
https://www.vecernji.hr/vijesti/trgo...rkanic-1208493
Nema smisla raspravljat o temi inflacije na ovoj temi. Ovo nije tema o ubrzanju stope inflacije već gospodarstva. Mi šta kupujemo i plaćamo hrvatskim kunama hranu i piće nemamo u biti pojma zašto nam treba više kuna za iste proizvode Ali tu je DZS da nas demantira
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 18.11.2017., 21:42   #6513
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Nema smisla raspravljat o temi inflacije na ovoj temi. Ovo nije tema o ubrzanju stope inflacije već gospodarstva. Mi šta kupujemo i plaćamo hrvatskim kunama hranu i piće nemamo u biti pojma zašto nam treba više kuna za iste proizvode Ali tu je DZS da nas demantira
Imaš pravo, inflacija nije tema, ali budući da zadire u bit teze o oporavku i o tome bi se trebalo raspraviti. Ali to izgleda nije moguće jer druga strana ( optimisti ) slijepo vjeruje prezentiranim podacima.

Nedavno tako razgovoramo na temu poskupljenja i ja kažem da je meni npr voda u zadnje dvije godine poskupila 100%, a optimist mi kaže, ma to nije istina.

Ja odem doma izvadim račune i fakat je u pravu, u zadnje dvije godine voda nije poskupila, no u zadnje 2,5 godine je poskupila sa 62 kn na 132 kn, pa je to simboličnih 112,9%.........i naravno da DZS o tome nema pojma niti to vodi u svojim statistikama

A takvih primjera ima koliko hoćeš........tak da cijela ova tema je obično šminkanje praseta. Mogu je optimisti šminkati koliko hoće, to je još uvijek prase


Btw s jedne strane slušamo o silnim uspjesima, ali postoji i druga strana, za koju ja znam već 25 godina, i evo i ona je napokon isplivala na površinu, kao i svako govno, što na kraju ispliva:
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...acije/6757578/
Vjerujte, Agrokor je ništa u usporedbi s onim što se događa u stečajevima pod pokroviteljstvom trgovačkih sudova”, zaključuje Čuljak.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 20.11.2017., 12:12   #6514
U Hrvatskoj svaki rast turizma umanjuje stvarni realni rast BDP-a (nominalno je tocan) jer poskupljenje usluga zbog standardne metodologije promatra kao inflaciju cijena usluga. Umjesto da poskupljenje tumaci realnije. A to bi bilo - kao podizanje kvalitete destinacije.

Zato imamo situaciju da npr Poljska stalno rastura u realnom rastu BDP-a a nikako ne moze prestici Hrvatsku u BDP- u u tekucim eurima.

Dokaz za takvu situaciju su trzista duga (koja znaju citati, nisu financijski nepismeni) i dokaz za to su nasi dragi dokazani kontraindikatori.

Trzista:






Btw, Hrvatska ima veci javni dug od Poljske.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Old 20.11.2017., 13:55   #6515
Može li se znati na temelju čega ti tvrdiš da se enormne bruto zarade na turističkim uslugama ne računaju u izračun gdpa u full postotku?
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 20.11.2017., 14:29   #6516
jel to zato sto je Poljska malo... odmetnuta?
Taroth is offline  
Old 20.11.2017., 15:04   #6517
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Može li se znati na temelju čega ti tvrdiš da se enormne bruto zarade na turističkim uslugama ne računaju u izračun gdpa u full postotku?
Ako mislis na izracun realnog rasta BDP-a.

...na temelju toga sto izracunam deflator izvoza usluga iz razlike nominalnog i realnog racuna.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Old 21.11.2017., 00:46   #6518
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj svaki rast turizma umanjuje stvarni realni rast BDP-a (nominalno je tocan) jer poskupljenje usluga zbog standardne metodologije promatra kao inflaciju cijena usluga. Umjesto da poskupljenje tumaci realnije. A to bi bilo - kao podizanje kvalitete destinacije.

Zato imamo situaciju da npr Poljska stalno rastura u realnom rastu BDP-a a nikako ne moze prestici Hrvatsku u BDP- u u tekucim eurima.

Dokaz za takvu situaciju su trzista duga (koja znaju citati, nisu financijski nepismeni) i dokaz za to su nasi dragi dokazani kontraindikatori.

Trzista:






Btw, Hrvatska ima veci javni dug od Poljske.
Ne pokazuju li ovi grafovi većinom samo ECB-ovu štampariju? Najveći je pad prije 2015, kada još nije bilo nikakvih pozitivnih vjetrova (recesija+visok deficit)
z_k is offline  
Old 21.11.2017., 19:03   #6519
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Ne pokazuju li ovi grafovi većinom samo ECB-ovu štampariju? Najveći je pad prije 2015, kada još nije bilo nikakvih pozitivnih vjetrova (recesija+visok deficit)
Štamparija vrijedi i za nas i za Poljsku a kolega klapalo ukazuje na to da nama pada cijena duga brže nego poljskoj.

Odnosdno u zadnje vrijeme je graf čak i invertiran
kulezoglu is offline  
Old 21.11.2017., 20:25   #6520
Da.

Trzista ne procjenjuju da postoji rizik od navodno falsificiranih makroekonomskih podataka.
Jer bez obzira na politiku Europske sredisnje banke kamatni prinos (fiksna kta na 12g!) nam je prilicno nizak uzimajuci u obzir da nismo u eurozoni pa ECB ne moze kupovati nase obveznice i uzimajuci u obzir da nam je javni dug visok.

Mi imamo drugaciji rizik. Rizik demografskog sloma u duzem roku od ovog kada dospjevaju obveznice.

Sebe radi, a ne radi trzista duga, mi uz dodatne demografske mjere odmah moramo ici i na suficit proracuna.
Jedino tako mozemo u perspektivi smanjivati poreze i kroz 15g, u okolnostima niske zaduzenosti, biti sigurni da cemo preokrenuti migracijske trendove.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.