Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 15:49   #21
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Nije to jos nista.
Vec sad ti za posao u drzavnoj sluzbi treba preporuka zupnika.
Kad se malo osile opet cemo nositi trake kao nekad: J - jugoslaven, K -komunjara, A -ateist, L-liberal, NU-ne vladina udruga, H-homoseksualac itd.
Idem reć ženi da mi skroji traku za rukav na kojoj će pisat: "KAJ?"

Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Znači samo u Pakisatanima i indisjkim selendrama se smije govoriti o začetom dijetetu koji ima pravo na život...

Ovdje je to tak primitivno, nazadno, zaostalo...
Naravno - kad zaostali primitivci izjednačavaju nakupinu stanica s djetetom.

Quote:
Za druga Jovu isto svojedobno nije vrijedijelo...

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...dgoja-20121102
"Drug Jovo" je riskirao život za Hrvatsku, nije samo trolao po forumima.
Koji si ti faktor da ga kritiziraš, Rvatino?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:02   #22
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post


Naravno - kad zaostali primitivci izjednačavaju nakupinu stanica s djetetom.
A sto ces, menii nekima (pa i vecini biooga) zivot pocinje zacecem... Onako, bas smo primiotivni, zaostali, popupismeni, za razliku od vas cool, urbanih, IN, progresivaca, kojima je to "nakupina stanica"...



Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
"Drug Jovo" je riskirao život za Hrvatsku, nije samo trolao po forumima.
Koji si ti faktor da ga kritiziraš, Rvatino?
Tko si ti smrade smrdljivi da mene prozivas... Drug Jovo je svojedobno pokusavao ono sto pokusavaju hrvatski boskupi...

A onoga tko je 1983 kao srednjoskolac trazio izbacivanje svog kolege (zaostalog, klerikalnog primitivca) iz skolskih klupa zbog učešća u hodošašću, prozivat cu uvijek i svugdje... Bez obzira sto je 1993 (kad je hrvatska drzava bila izvjesna) sudjelovao u sanitetskim postrojbama HV-a u Lici..

Necu poput tebe (koji si se na ovim stranicama u vise navrata hvalio kako si najteze dane proveo na bojistu, jednako tako ja mogu napisati da sam se probijao iz Vukovara) o braniteljskim danima, nego me bas zanima, da li si svoje stavove tijekom rata na sisačkom bojištu (a tamo si po svojim riječima proveo dana i dana) otvoreno pričao...

Možda si tada došao na ideju da od vas (mnogobrojnih SDPovaca) osnujes brigadu ili barem satniju (možda četu) po imenu Marko Belinić ili Vladimir Bakaric...

Dakle i ti i drug Jova bili ste kuš kad ste "riskiravali" živote da bi netko mogao piskarati po medjumrezju...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.10.2017., 16:09   #23
Malo mi je neumjesno da o pobačaju raspravljaju muškarci, ali što se tiče pobačaja, nedavno sam čitao medicinski priručnik u kojem je pisalo da u državama Latinske Amerike gdje je jak utjecaj Crkve u društvu, ujedno i zabranjen pobačaj, smrtnost žene je u porastu u odnosu na druge države. To je posljedica ilegalnih pobačaja. Država može zažmiriti na jedno ili oba oka, ali problem i dalje ostaje.
Sad je samo pitanje, želi li država zakonski ignorirati problem sa kojem se žene suočavaju, poslati ih kod nestručnih lječnika i time ugroziti život ljudskog bića da bi navodno spasila nerođeni život.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:41   #24
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Znači samo u Pakisatanima i indisjkim selendrama se smije govoriti o začetom dijetetu koji ima pravo na život...

Ovdje je to tak primitivno, nazadno, zaostalo...

Za druga Jovu isto svojedobno nije vrijedijelo...

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...dgoja-20121102
između ostalog u nižim razredima osnovne škole djeca su po zdravstvenom odgoju trebala učiti , na primjer, što je to - neprimjereno diranje

a drug Jovo je bio Ministar obrazovanja Republike Hrvatske
I njemu je to bio posao i dužnost da brine o ekipi u pelenama

podržavam borbu za svaki život
Onog momenta kada sva djeca iz domova u Hrvatskoj budu udomljena i kada potpuno nestane potreba za domovima za napuštenu/oduzetu djecu.
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:46   #25
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
***Tko si ti smrade smrdljivi da mene prozivas... Drug Jovo je svojedobno pokusavao ono sto pokusavaju hrvatski boskupi... ***
A to je - točno - što?

Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Malo mi je neumjesno da o pobačaju raspravljaju muškarci, ali što se tiče pobačaja, nedavno sam čitao medicinski priručnik u kojem je pisalo da u državama Latinske Amerike gdje je jak utjecaj Crkve u društvu, ujedno i zabranjen pobačaj, smrtnost žene je u porastu u odnosu na druge države. To je posljedica ilegalnih pobačaja. Država može zažmiriti na jedno ili oba oka, ali problem i dalje ostaje.
Sad je samo pitanje, želi li država zakonski ignorirati problem sa kojem se žene suočavaju, poslati ih kod nestručnih lječnika i time ugroziti život ljudskog bića da bi navodno spasila nerođeni život.
to samo zatucana ekipa ne kuži
Pobačaji se radi, ne mogu drugačije reći pa možda netko i shvati - od kad se ljudi - jebu.
I raditi će se do smaka svijeta.
Jer ni do smaka svijeta ljudi neće biti svjesni što točno čine.
Ali nekoliko puta je dokazano da zabrane rijetko ispune svrhu.
Netko je davno rekao da nema toga što žena neće učiniti ukoliko želi dijete (mnogi muškarci su to osjetili na svojoj koži) kao što nema toga što neće učiniti ukoliko ne želi dijete.

Ne podržavam pobačaj ali ni u ludilu neću preuzeti odgovornost za tuđa djela i tuđe živote. Niti im zakonski zabraniti.
Ukoliko ne mogu, a ne mogu - podmetnuti leđa.
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 02:07   #26
...sisački biskup Vlado Košić izabran je za predsjednika Vijeća HBK za nauk vjere...

Nisam znao da je Vlado postao veliki inkvizitor.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 03:00   #27
katolička Crkva je odlična za hrvatsko društvo. Osobno ne idem mnogo Crkvu, ali sviđa mi se kako se ljudi tamo okupljaju i s dobrom voljom ophode jedni s drugima.. Također smatram da Crkva mnogo čini po socijalnim pitanjima, a i uvelike doprinosi intelektualnom životu Hrvatske. Tu bih posebno izdvojio kardinala Bozanića, čije poslanice uvijek sa znaimanjem pratim. Djela su to visoke intelektualne i duhovne razine
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 03:31   #28
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Idem reć ženi da mi skroji traku za rukav na kojoj će pisat: "KAJ?"



Naravno - kad zaostali primitivci izjednačavaju nakupinu stanica s djetetom.



"Drug Jovo" je riskirao život za Hrvatsku, nije samo trolao po forumima.
Koji si ti faktor da ga kritiziraš, Rvatino?
a zakaj ste vi tak gorljivi oko pobačaja? ste trudni?
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.10.2017., 09:16   #29
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
katolička Crkva je odlična za hrvatsko društvo. Osobno ne idem mnogo Crkvu, ali sviđa mi se kako se ljudi tamo okupljaju i s dobrom voljom ophode jedni s drugima.. ****
samo to slabo prenašaju van tog prostora
ili je to ophođenje rezervirano za to kratko vrijeme dok su u Crkvi?

Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
*****Također smatram da Crkva mnogo čini po socijalnim pitanjima, a i uvelike doprinosi intelektualnom životu Hrvatske. Tu bih posebno izdvojio kardinala Bozanića, čije poslanice uvijek sa znaimanjem pratim. Djela su to visoke intelektualne i duhovne razine
Jel?

Možda je malo preintelektualan


Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
a zakaj ste vi tak gorljivi oko pobačaja? ste trudni?
samo trudni smiju?

svih onih 168.000 potpisnika su trudni?
I one sa onim preformansom sa kolicima?
Batarelo je trudan?
I netko ih tjera na pobačaj?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615

Zadnje uređivanje twistdrum : 15.10.2017. at 09:31.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 09:23   #30
Vrlo jednostavno objašnjeno zašto su "argumenti" protiv pobačaja na kojima se temelji crkovna halabuka o "pravu na život" potpuno - promašeni:

Quote:
Konzervativci su krenuli sa žestokom kampanjom pod geslom "prava na život", ali tu ih trebamo podsjetiti na njihovu nedosljednost. Pravo na život ne znači da ti je netko "dužan" osigurati rođenje. To me podsjeća na Živi zid, kad su prije par godina uvjeravali narod da ustavna "nepovredivost doma" znači da vam netko mora osigurati objekt (kuću ili stan) koji će biti vaš. Ili da možete zaposjesti tuđu imovinu i odbiti je napustiti na poziv vlasnika jer ste to proglasili svojim domom.

Podsjeća me to i na ljevičare koji smatraju da pravo na rad znači da te netko mora zaposliti.

Baš kao što nitko nije "dužan" da ti osigura objekt u kojem ćeš živjeti, baš kao što nitko nije "dužan" da te zaposli, tako nitko ne može biti ni "dužan" da te rodi. Ja zbilja želim da pobačaja bude što manje i da se život propagira, ali ne na takav način! Oni traže zabrane, prisile. Kakav bi to svijet bio kad bi žene rađale djecu ne zato što žele imati djecu, već radi toga što ih je država na to prisilila?

Ako malo bolje razmislite, shvatit ćete da to čak i nije moguće, nije ostvarivo. Zabrana pobačaja ne bi riješila baš nijedan problem, samo bi kreirala nove. Svijet ne funkcionira na principu prisile, nego dobrovoljnih ljudskih odnosa i međusobnih interesa. Onaj tko u to ne vjeruje, taj živi u oblacima. Taj vjerojatno misli da bi djeca masovno umirala od gladi kad ne bi postojao zakon koji obvezuje roditelje da im djeca ne smiju gladovati.
http://liberal.hr/clanak.php?id=348
rustaveli is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 14:05   #31
Zanimljivo mi je forsiranje sintagmi koje koriste izraz zivot. Valjda zbog toga sto mogu tvrditi da zivot pocinje od zaceca. To i jest tocno, ali zivot je i ona pljeskavica koju su malo ranije pojeli i ona bakterija koju su ubili antibioicima.

Ono sto je tu specificno je da se radi o ljudskom zivotu, a kada zametak postaje ljudsko bice je vec kompleksnije pitanje koje se ne moze rjesit verbalnim smicalicama (vjerojatno se rijesiti ne moze uopce).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 15.10.2017. at 14:40.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 17:12   #32
Papa Franjo danas proglasio 35 novih katoličkih svetaca. Andrej Plenković je prije nekoliko dana rekao da proglašenje Stepinca ide, "po planu".
Koji je to plan?
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 20:57   #33
Da bar u nečemu prednjačimo u svijetu?
Bog zna da nećemo brojem Nobelovaca konkurirati.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 01:41   #34
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
Papa Franjo danas proglasio 35 novih katoličkih svetaca. Andrej Plenković je prije nekoliko dana rekao da proglašenje Stepinca ide, "po planu".
Koji je to plan?
Plenković je valjda zaboravio da se ovaj papa ne liže s nacistima...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:16   #35
Od cijele priče o pobačaju i ženskim pravima ,meni se čini da dosadašnji korisnici drž. proračuna tzv. predstavnici civilnog društva u RH, nisu navikli imati oponenata. Ponašaju se kao djeca u dućanima koja ipak neće dobiti igračku koju su htjeli pa kreće dječja galama koja para uši svima.. navika..kao da su šokirani što su se uopće usudili pojavit ljudi kao Batarelo i Markić na njihovom teritoriju!

A najveća razlika između jednih i drugih nisu njihovi stavovi već količina rada i truda koji ulažu u svoje inicijative,a sličan će biti i ishod. Jedno je bit' plaćeni feminist 15 godina,drugo je organizirat čitavu građansku incijativu bez kune pomoći za stvar do koje ti je stalo.
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:29   #36
Pa nije baš da i ovi pro liferi nemaju logistiku i sredstva
__________________
Earth is the insane asylum for the universe.
trnoruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:55   #37
Quote:
trnoruža kaže: Pogledaj post
Pa nije baš da i ovi pro liferi nemaju logistiku i sredstva
Da,ali ako uzmemo recimo udrugu UiO onda nećeš naći sredstva iz drž. proračuna nego sredstva prikupljena donacijama. Logistika se zasniva na volonterima , za razliku od nekih drugih.
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:09   #38
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
a zakaj ste vi tak gorljivi oko pobačaja? ste trudni?
Pa najveći zagovornik pobačaja je Crkva. Kaj su časne svako malo trudne?
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:37   #39
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Pa najveći zagovornik pobačaja je Crkva. Kaj su časne svako malo trudne?
hahahahaha,a dokle ovo ide pa ja cu se ubit

dajte ljudi shvatite da kanaliziraju vaše osobne frustracije na Crkvu,jedno je kritika al' ovo što neki rade je već iz aviona vidljiva neuroza i teška mržnja prema KC,čak i to je legitimno,al' fakat nije fora razgovarat s nekim ko nije za polemiku nego je tu tek toliko da istrese tonu otrovnih strelica i ode..

Drugo,ništa tu Crkva posebno nema veze s pobačajem, pazite kaj radite kad liježete u krevet pa vam se neće dogoditi,odnosno ako se 'dogodi',izvolite snositi odgovornost za to. Ja razumijem da vam je ovim ili onim načinom 'progresivan' svijet već nametnuo shvaćanje seksa kao zabavne aktivnosti za upražnjavanje nagomilanih strasti te ga praktički sveo na penetraciju,ali nažalost ne rekoše vam još jednu malu karakteristiku seksa,a to je da kao nusprozivod može imati dijete.

Zapravo,čak neki zaostali ljudi iz pećina tvrde da bi to mogla biti i njegova izvorna svrha i namjena..zamislite vi njih,kako li se samo usude..

Uglavnom,kako to obicno biva,svi bi jeli,pili i zabavljali se,a kad dođe račun svi se medjusobno pogledavaju u nadi da ce netko drugi platiti.Te im je novčanik ostao,te im nije sjela plaća, te ovo te ono.. Oni koji su navikli da uvijek drugi sanira probleme,što je u post-socijalistickom drustvu kao svitanje dana,eto ti frke..
Za mene osobno nije neka apokaliptična tema i ne treba previše moralizirati na njoj. Jednostavno se pobačajem odobrava i legalizira nemar i neodgovornost + dodaje teret emotivnog sloma na majku koja ma koliko bila emotivno 'nevezana' za taj mali 'embrij',osjeća gubitak kao i svaka majka već u tom stadiju.

I tako..nekom je pukao kondom,netko nije htio,netko nije spreman,nekom je prerano,nekome prekasno,netko čeka posao,netko stan..sve jedan te isti nazivnik- čovjek se boji. i to je apsolutno ljudski. bjezat od odgovornosti je ono najgore sta mozes izabrat u tome trenutku i zbog takvih losih odluka smo si pobili 600.000 djece odkad je neovisne Hrvatske..i mi pricamo o demografiji.

nadam se samo da neko neće krenut s argumentacijom - ' a šta ćemo sa silovanim majkama' jer ću si kosu počupat.
killy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.10.2017., 16:38   #40
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
A najveća razlika između jednih i drugih nisu njihovi stavovi već količina rada i truda koji ulažu u svoje inicijative,a sličan će biti i ishod. Jedno je bit' plaćeni feminist 15 godina,drugo je organizirat čitavu građansku incijativu bez kune pomoći za stvar do koje ti je stalo.
Si siguran da markićka ne dobiva kune pomoći?

Imaš kakav link koji to potvrđuje?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.