Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 17:04   #161
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
zato je masa mama
https://imgur.com/dylpdgq

krive su bučice
This time next year... pa se ti igraj s bučicama.

Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2020., 09:13   #162
Quote:
Sunshine Ravena kaže: Pogledaj post
Bok!
Žensko sam, nemam baš (uopće) mišića i planiram kupiti bučice od cca 3, 4 kg. Možda to nekome zvuči malo, no isprobala već u teretani i čak su mi malo teške . Želim bučice jer me jednostavno sram ići u teretanu gdje ništa ne mogu podići, a i jedina vježba koju radim tamo je s bučicama pa mi na kraju dođe na isto.
Sve u svemu, zanima me koliko brzo se na ženi razvijaju mišići i za koliko vremenski ću ja moći raditi s težim bučicama? Tjedan, mjesec, dva?
Ne želim biti mišićava, nego onako više fitness level, da imam mišiće koji se vide, zategnutost, ali ništa bulky.
Znači, zanima me kojim tempom mogu očekivati nekakve rezultate i kada će mi utezi od 3,4 kg postati lagani ako treniram cca 3xtjedno.
ps. pijem proteine
Pozdrav Sunshine,

Vjerojatno si već daleko dogurala od kad si ovo napisala, no ako čita još neka cura evo par savjeta ako se nadu u istoj situaciji.

Ako kupujes bucice za doma, onda kupi onaj set koji se moze montirati od npr 2, 3, 5 kg pa do recimo 10 ili 20 kg.

Prema novim istrazivanjima (kako ovo glupo zvuci kad spominjes istrazivanja) zene mogu dobivati jednako brzo na misicnoj masi kao i muskarci.

Ukratko! Mozes ocekivati izmedu 0.5 do 0.7 kg mišićne mase mjesečno.

Mišićna masa teško dolazi bez barem ponekog nakupljanja masnog tkiva, tako da mozes racunati ukupno izmedu 1 do 1.5 kg ukupne tezine mjesecno.

Ovo je nekakav moguci dobitak unutar sest mjeseci do godine dana pod dvije-tri pretpostavke:

1. Redovito treniras i u nekom pogledu napredujes (veci broj ponavljanja, veca kilaza, vise kilograma koje dizes,...)

2. Jedes onoliko koliko je potrebno - moras jesti vise!

3. San. San sam stavio na zadnje mjesto jer sam nekoliko puta imao priliku uzivo vidjeti jako dobre rezultate na ljudima koji su imali 1. i 2. savrseno poslozeno, a nikada nisu spavali vise od 4-6 sati.


To sto pijes proteine je ok. Cesto zene ne unose dovoljno.
Pogreska je samo u krivom razmisljanju koliko ti proteini pomazu.
Na primjer, ljudi ce kupiti 2.5 kg proteina i cuditi se kako nisu dobili 2.5 kg na tjelesnoj tezini.

Prvo pravilo moras jesti vise bilo koje hrane kako bi unijela dovoljno kalorija. Proteini, naravno, isto imaju kalorije.

Curama koje nemaju apetita savjetovao bih bilo koju hranu koja se lako žvače, koja se može izmiksati i popiti.

Tekući obroci su kod onih koji nemaju apetita odlicno rjesenje.
trbosjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2020., 08:34   #163
Žene krivo misle kad vele da ne žele vježbati s utezima jer se boje da se prenabildaju.
Naravno tu mislim prvenstveno na bucice i girju
Zekoslavaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2020., 10:08   #164
Quote:
Zekoslavaa kaže: Pogledaj post
Žene krivo misle kad vele da ne žele vježbati s utezima jer se boje da se prenabildaju.
Naravno tu mislim prvenstveno na bucice i girju
Od rekreativnog vježbanja se niti jedna žena neće prenabildati
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.