Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2008., 13:14   #41
E da, majmun je velikooki avetnjak.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	slicice_063.large.jpg‎
Views:	264
Size:	8.2 KB
ID:	5897  
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 13:34   #42
filipini nisu autenticna azija... ali, bas tu lezi autenticnost zemlje! skroz zanimljiva mesavina kultura.

u fazonu obilaska turistickih atrakcija nisam.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 14:05   #43
Evo mene u Kambodiji...
Bio ja malo prije na Filipinima - tri tjedna.
Kad se vratim, mogu vam posluziti kao "Info pult". Sa pomalo ogranicenim te ponekad subjektivnim informacijama.

BOK!
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 17:56   #44
Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post
Evo mene u Kambodiji...
Bio ja malo prije na Filipinima - tri tjedna.
Kad se vratim, mogu vam posluziti kao "Info pult". Sa pomalo ogranicenim te ponekad subjektivnim informacijama.

BOK!
AAAAAAAAAAA iLQ !!!

nemoj misliti da ces se lako izvuci naime, nama koji se uskoro sprememo krenuti put Philippines svaka info je gotovo dragocena tako da te sa nestrpljenjem ocekujemo... vracas se kada? i bez brige lista sa pitanjima ce biti spremna :P Uzivaj pa naostri prstice kada se vratis
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 07:33   #45
Ok, ja kupio kartu i krajem travnja se putuje za Filipine. Sad treba srediti vizu... Jel se može u ZG ili moram potezati do Beča?
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 11:26   #46
imaju konzulat u ZG i pocasnog konzula u BG
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 03:16   #47
proisle godine sam bi na filipinima,ljudi su mi bili naj sto se tice juznoistocne azije a konkurenija je velika!!
filipini su me vise podsjecali na latinsku ameriku.hrana i nije nesto,pogotovo nakon tajlanda i dosta su skuplji od tajlanda.problem je filipina sto je sve daleko pa ako putujete 20 dana najbolje se odlucit za 2 ili 3 otoka.ja sam se odlucio za palawan(naj ne turisticki otok sa iznimno losim cestama) i boracay(najtusristicki al odlican windsurfing)
piva san miguel je odlicna i jeftina
lukasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 00:39   #48
Quote:
lukasi kaže: Pogledaj post
proisle godine sam bi na filipinima,ljudi su mi bili naj sto se tice juznoistocne azije a konkurenija je velika!!
filipini su me vise podsjecali na latinsku ameriku.hrana i nije nesto,pogotovo nakon tajlanda i dosta su skuplji od tajlanda.problem je filipina sto je sve daleko pa ako putujete 20 dana najbolje se odlucit za 2 ili 3 otoka.ja sam se odlucio za palawan(naj ne turisticki otok sa iznimno losim cestama) i boracay(najtusristicki al odlican windsurfing)
piva san miguel je odlicna i jeftina
Ovo što si napisao nekako je meni prenio vjenčani kum koji je tamo bio prije mjesec dana. Kaže da je priroda odlična, ljudi uvelike pričaju engleski, ali je isto tako spomenuo bitno veće cijene nego u Tajladnu, a što je nekim forumašima možda neobično. Kazao mi je kako je to posebno izraženo u cijenama smještaja koje su na Filipinima prilično prenapuhane, a tome se mogu dodati i organizirani izleti koji su također skuplji nego u Tajlandu. Ipak, kaže mi, to je mjesto vrijedno svakog utrošenog centa jer se čovjek može dobro odmoriti i dosta toga vidjeti u smislu prirodnih ljepota jer onih ljudskom rukom izgrađenih praktično i nema izuzev rižinih terasa Banauea i Batada, a koje sam već spomenuo u svojem prethodnom postu.

Nego, čini mi se da će Filipini postajati s vremenom sve popularnije odredište, posebno u svjetlu ovih nereda i blokada u Tajlandu, no moraju poraditi i to dosta na tome da se čovjek tamo osjeti sigurnim. Naime, stopa kriminala prema strancima, na Filipinima je najveća od svih država jugoistočne Azije.
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:02   #49
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
...Tajlandu, no moraju poraditi i to dosta na tome da se čovjek tamo osjeti sigurnim. Naime, stopa kriminala prema strancima, na Filipinima je najveća od svih država jugoistočne Azije.
nemoj da mi dizes tenziju pred put jbt :0 Elem ima istine i cinjenica da na ovoj destinaciji treba malo vise biti obazriv ali ako iskljucimo Manilu ostatak zemlje je prilicno podnosljiv... Sto se tice cena moje informacije govore u prilog tome da su cene u resortima i hotelima sa 4+ * zaista daleko vise nego na Thai ALI sto se tice backpackers varijente smestaja to je jeftinije nego na Thai ipak ostaje taj problem transfera jer si prakticno "osudjen" na avion samim time 30-50 evrica da se prebacis sa mesta na mesto... nij jeftino ali i dalje mislim da vredi svaku paru... i ne sirite mi negativno raspolozenje
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 07:30   #50
Na Filipinima nema problema s engleskim, jer su sve srednje škole na engleskom. Svi imalo obrazovani ljudi govore engleski.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 21:58   #51
filipini bez manile su prilicno sigurna zemlja i u nijednom trenutku se nisam osjecao u opasnosti(ipak je to katolicka zemlja a znamo da su te najopasnije) a sto se tice cjena smjestaja mislim da je ipak dosta skuplji smjestaj za backpackere isto(ali je i kvaliteta smjestaja bolja).posto putujem sam upoznam puno lokalnih ljudi koji mi kazu da taman kad pokrenu turizam zaseru nesto(npr.prevelikim dizanjem cijena)i opet moraju sve ispocetka
lukasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 01:41   #52
Quote:
lukasi kaže: Pogledaj post
filipini bez manile su prilicno sigurna zemlja i u nijednom trenutku se nisam osjecao u opasnosti(ipak je to katolicka zemlja a znamo da su te najopasnije) a sto se tice cjena smjestaja mislim da je ipak dosta skuplji smjestaj za backpackere isto(ali je i kvaliteta smjestaja bolja).posto putujem sam upoznam puno lokalnih ljudi koji mi kazu da taman kad pokrenu turizam zaseru nesto(npr.prevelikim dizanjem cijena)i opet moraju sve ispocetka
Sto se tice bezbednosti ja tu nisam ni u kakvom grcu jer generalno treba biti bas baksuz da ti se desi nesto zbilja lose a u backpackers varijanti uvek moras da imas prostora za neplanirane situacije Sto se tice tih cena... malo su kontradiktorne informacije... imam info od coveka koji se vratio pre manje od mesec dana i kaze da je na Busoangi placao krevet 2 eura dok je na Borocayu to bilo izmedju 4 i 7 eura... u Manili imam svasta ali ako zelis smestaj u boljem delu grada moras malo da se isprsis... e sad, po ovome je meni ovo jeftinije nego sam placao na Thai... kako god ja uskoro idem pa cu imati info na licu mesta... Nego ono sto mene sada zanima je sledeca stvar: da li neko od vas zna kako najlakse i najeftinije otici do tih cuvenih pirincanih terasa a da se uz to potrosi sto manje vremena? Ako bilo ko zna ili bar nagadja zaista bi mi znacilo...
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 22:18   #53
Quote:
neboimore kaže: Pogledaj post
Sto se tice bezbednosti ja tu nisam ni u kakvom grcu jer generalno treba biti bas baksuz da ti se desi nesto zbilja lose a u backpackers varijanti uvek moras da imas prostora za neplanirane situacije Sto se tice tih cena... malo su kontradiktorne informacije... imam info od coveka koji se vratio pre manje od mesec dana i kaze da je na Busoangi placao krevet 2 eura dok je na Borocayu to bilo izmedju 4 i 7 eura... u Manili imam svasta ali ako zelis smestaj u boljem delu grada moras malo da se isprsis... e sad, po ovome je meni ovo jeftinije nego sam placao na Thai... kako god ja uskoro idem pa cu imati info na licu mesta... Nego ono sto mene sada zanima je sledeca stvar: da li neko od vas zna kako najlakse i najeftinije otici do tih cuvenih pirincanih terasa a da se uz to potrosi sto manje vremena? Ako bilo ko zna ili bar nagadja zaista bi mi znacilo...
Evo, baš ovo čitam s kumom koji mi je pokazao stotinjak fotografija koje je napravio u Banaueu, a posebno u Batadu gdje je i središte najljepšeg dijela rižinih terasa tj. nedvojbenog osmog svjetskog čuda. On mi je rekao kako je on tamo proveo dva noćenja jer mu obilazak od jednog dana jednostavno nije bio dovoljan, ali kada je pročitao tvoj upit rekao je da ti predlaže slijedeće:

- polazak noćnim autobusom iz Manile i dolaskom u Banaue u jutarnjim satima. Iz Manile za Banaue voze samo dvije autobusne firme i to svaka sa jednim dnevnim polaskom u 22.00 sati. To su firme Auto-bus i Florida s time da je autobus od Auto-busa jeftiniji nekih 25 pezosa, točnije karta u jednom smjeru za Auo-bus dođe 425, a za Floridu 450 pezosa. Određeni je problem što se karte za autobuse znaju rasprodati dosta brzo pa je preporučljivo nabaviti ih ranije (dan ranije), a što je posebno važno u high sezoni kada ti ideš tamo. Osim toga, Auto-bus stanicu je dosta teško pronaći, a Floridinu nešto lakše s time da je usluga i kvaliteta prijevoza neusporedivo kvalitetnija u Floridi nego u Auto-busu (doslovno ogromna razlika).
- dolazak u Banaue u jutarnjim satima, odmah kupi povratnu kartu za sutrašnji popodnevni put nazad za Manilu kako nebi izvisio i onda slijedi transfer za Batad, odmah sa stanice u Banaueu i to sa jeepneyem (stiže se brzo, za nekih 40-ak minuta). Po dolasku u Batad smjesti se u neki od guesthouse-a. Guesthouse ima samo temeljne uvjete za smještaj (zajednički sanitarni čvor npr.), cijena je oko 5 $, ali je higijenski ispravno. Nakon kraćeg odmora vrlo brzo ćeš naći vodiča, u pravilu lokalca i unaprijed se dogovori za cijenu i slično. Možeš mu napomenuti kako bi vidio i obližnje slapove i druge terase npr. tijekom sutrašnjeg dana (terase nisu sve na jednom okupu!). Ovdje napominjem kako se vodiča može uzeti samo prvi dan, a drugi možda i neće biti potrebno već istraživanje možeš provesti na vlastitu ruku. Nije nužno uzeti vodiča niti prvi dan, ali putevi vode kroz terase pa čovjek može ući u svojevrsnu "slijepu ulicu".
- noćenje je neminovno jer se ni teorestki, a ni zbog tjelesne iscrpljenosti ne može u istom danu doputovati, obilaziti to planinsko područje, a onda se vratiti i u popodnevnim satima krenuti nazad za Manilu!!! Dakle, nakon noćenja se obilaze dijelovi koje se nije uspjelo proći prvi dan, a onda slijedi transfer za Banaue odakle polazi autobus u 16.00 ili 17.00 sati. U Manilu dolazi u ranim jutarnjim satima (02.00 ili 03.00 iza ponoći).

Ako sumiramo, autobus tamo i nazad dođe oko 19 $, noćenje u Batadu 5 $, cijene transfera od Banauea do Batad se ne sjeća točno, ali u zavisnosti je od broja ljudi koji su zainteresirani da se jeepneyem prebace u pravcu Batada pa možeš proći vrlo jeftino ili nešto skuplje. Cijena vodiča može značajno varirati, od 5 $ pa više. Sve zavisi što želiš vidjeti, koliko vremenski i slično. Sve u svemu, cjelokupni izlet trebalo bi doći sve skupa ne više od 40 i kusur $. Jasno, ovoj cijeni treba pridodati hranu i piće koju ćeš tamo konzumirati.

Još jedan savjet. Autobusi nepotrebno hajcaju klimu na vrlo, vrlo hladno pa na sebi treba imati čarape, duge rukave, a kako se radi o noćnoj vožnji i čovjek lako zaspi, preporuča se lagani pokrivač poput onog koji se koristi u avionima (možeš ga uzeti i u avionu, praktičan je )

Sve u svemu, biti ćeš i više nego zadovoljan sam onim što ćeš vidjeti i fotografirati!!!
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 22:52   #54
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Evo, baš ovo čitam s kumom koji mi je pokazao stotinjak fotografija koje je napravio u Banaueu, a posebno u Batadu............................................ .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .... Još jedan savjet. Autobusi nepotrebno hajcaju klimu na vrlo, vrlo hladno pa na sebi treba imati čarape, duge rukave, a kako se radi o noćnoj vožnji i čovjek lako zaspi, preporuča se lagani pokrivač poput onog koji se koristi u avionima (možeš ga uzeti i u avionu, praktičan je )

Sve u svemu, biti ćeš i više nego zadovoljan sam onim što ćeš vidjeti i fotografirati!!!
malo je ako kazem HVALA... znaci, voleo bih da mogu adekvatno da se revansiram nekom prilikom jer je ovo zaista bilo iscrpno i vrlo vrlo korisno... jos jednom puno hvala!
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 14:38   #55
moram overiti pri sledecoj poseti! sad sam bio u manili, na borakaju i palavanu.

manila je zaista nista posebno i slobodno mozete zaobici... bangkok je mnogo bolji.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 12:08   #56
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
moram overiti pri sledecoj poseti! sad sam bio u manili, na borakaju i palavanu.

manila je zaista nista posebno i slobodno mozete zaobici... bangkok je mnogo bolji.
Stricek Miloshz, jel bi mogli reci koja je jedinica za posebnost gradova?
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 20:08   #57
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
moram overiti pri sledecoj poseti! sad sam bio u manili, na borakaju i palavanu.

manila je zaista nista posebno i slobodno mozete zaobici... bangkok je mnogo bolji.
pricaj nam o palavanu, jel je 14 dana dosta za manilu+palawan?
di su slikice?
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 09:32   #58
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
pricaj nam o palavanu, jel je 14 dana dosta za manilu+palawan?
di su slikice?
vise nego dovoljno!

za manilu ti je dosta i 3 dana
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 10:10   #59
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
vise nego dovoljno!

za manilu ti je dosta i 3 dana
Miloshe,
Šta je tvoja preporuka da se vidi za ta tri dana?

@Flumen-day
Hvala tebi i tvom kumu na veoma korisnim informacijama! Od velike su pomoći!
__________________
http://www.jeftinaputovanja.net
miroslavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 05:41   #60
sto traze za vizu?jel znate jel povratna karta neophodna da bi se dobila viza.jel moze sa jednosmjernom samo?

thnx
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.