Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2012., 23:20   #61
Cista obično svojim rastom razmiče korijene zuba, ali se i jasno vide njeni rubovi...u konkretnom slučaju ne bih dao ruku u vatru da se može decidirano tvrditi kako je riječ o cisti - treba napraviti endodontski zahvat pa iz mjeseca u mjesec pratiti rtg snimke da se vidi povlači li se tvorevina (ako da, riječ je o upalnom procesu). Nakon endodoncije, ako je stvar i dalje takva, išao bih na kirurški zahvat uklanjanja patološkog entiteta. Također, možete se konzultirati sa specijalistom endodontom i oralnim kirurgom, bit ćete pametniji
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 10:27   #62
POZDRAV!

evo ovako, iman malu kvrzicu na donjoj usni, cca promjera max 2 mm, malkice je crvenkasta okolo a sredisnji dio je bijel odnosno kako tvrdi mjehur izgleda. ne boli ništa. ali mi je na predjlu di mi moji krivi zubi znaju ponekad udariti dok jedem pa me strah da se ne poveca ili razvije u nesto veće.

prosli tjedan sam bio u zubara na redovitoj kontroli zubiju i moja zubarica kaze da to nie nista,da ce proc samo od sebe ali ja sam uvjeren da se radi o traumatskoj cisti koju sam imao ima 3 godine i koju je oralni kirurg odstranio nakon sta sam je dirao , stiskako i tako povecao te ju je morao odstraniti, imao sam tad 6 šavova i nakon analize je utvrđeno da je to bila traumatska cista.

dakle, mislim da mi se pojavilo isto, ima 10-tak dana je izašlo, ovaj put to ne diram,npr... dva dana je skroz sitno pa se jedan dan poveca malo. i tako ukrug.

mislin da cu odmah traziti uputnicu za oralnog iako zubarica je tvrdoglava


zanima me da li postoje neki nacini ljecenja osin da mi to odstrani se...kroz antibiotike, cajeve...nesto...

Zadnje uređivanje mozakipo : 06.12.2012. at 10:36.
mozakipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 20:56   #63
Pozdrav,

imam 28 godina i prije 2 mjeseca sam slikao zube........iznad gornje šestice (lijeva strana) mi se vidi velika cista (najvjerojatnije cista).... naručen sam 28.7.2014 na operaciju.....vađenje zube (pošto mu nema spasa) i čišćenje te ciste.... od kada su mi se pojavili bolovi toga zuba prije cca 3 mjeseca....također me je ista strana počela boljet u predjelu uha i neposredna blizina (glava)....napravio sam CT glave, EEG i dr testove......uglavnom sve je ok.......uho me prije nikada nije boljelo a sada gotovo konstantno (sijevajući bolovi)........bio sam na ORL dva puta i doktorica kaže da se ništa u uhu ne vidi...znači nema upale uha! prije toga sam se stalno žalio doktorici opće prakse da me uho boli i popio hrpu antibiotika i kapao svašta u uho međutim ništa ne pomaže.....

problem sa bolovima u uhu je počeo kada i bolovi sa zubom! isključena je neuralgija....kaže neurolog da nema simptoma neuralgije.......međutim ja mislim da ima...... zbog bolova u zubu i ciste iznad njega mislim da se proširilo i na živce u neposrednoj blizini uha pa me iz tog razloga ta cijela strana boli.......

također sam naručen za MR mozga, pa ćemo vidjet.....

molim ako ima netko slična iskustva ili bilo kakvu informaciju o tome da se javi....

nadam se kad izvadim zub i očistim cistu da će i bolovi prestat, jer ovo je strašno......

molim ovdje odgovor ili na pm

pozdrav
simon2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 14:35   #64
Uklanjanje ciste je rutinska operacija koju možeš obaviti već u ponedjeljak kod prvog privatnog kirurga; dakle požuri na operaciju i tako ćeš odmah isključiti da su bolovi od zuba. Prije same operacije bih napravio CBCT same ciste odnosno cijele te regije (CT glave vjerojatno nije ulovio to što nas interesira)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 15:11   #65
Pozdrav
Već dva tjedna liječim upalu iznad gornje petice, svaki put čišćenje kanala i sl, no nije se još skroz povuklo pa zubarka sumnja na cistu, sad me poslala na slikanje...pa me zanima ako je cista, kakva je procedura zahvata, i da li boli (napomena da je taj zub mrtav a i da se ta kvržica dosta smanjila od početka)?
Hvala
Horoscope is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 16:50   #66
Quote:
Horoscope kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Već dva tjedna liječim upalu iznad gornje petice, svaki put čišćenje kanala i sl, no nije se još skroz povuklo pa zubarka sumnja na cistu, sad me poslala na slikanje...pa me zanima ako je cista, kakva je procedura zahvata, i da li boli (napomena da je taj zub mrtav a i da se ta kvržica dosta smanjila od početka)?
Hvala
Ja sam imao cistu dolje desno ispod 6 zuba. Također je doktorica čistila i poslala na slikanje, kada sam joj donio slike odmah me je poslala za operaciju. Operacija je obavljena i bila je potpuno bezbolna. Samo osjetis da nesto radi ali ne boli nista. Medjutim ta moja cista se svakodnevno povecavala pa je na kraju osim 6-ice zahvatila cijelu 7-icu, polovicu 5-ice i mali dio 8-ice. Sada ne znam ako se to smanjilo je li onda cista ali na slici se (ako je cista) vidi crni krug. Javi sto je i kako je!
zaky12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 23:08   #67
Prava cista ni nakon korektnog endodontskog zahvata ne prolazi već i dalje raste neovisno o okolini i uništava priležeću kost...teže ju je dijagnosticirati isključivo radiološki jer sliči ostalim procesima
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 12:15   #68
Pozdrav,
molila bih ako mi netko može pomoći. Naime, u donjoj desnoj strani čeljusti (sa strane lica, u predjelu umnjaka i kutnjaka) osjetim na dodir kvržicu, bezbolna je i kao lagano pomična, zubi su mi na toj strani u redu. Na sami pogled na lice se ne primjeti, ali se primjeti nešto poput laganog otoka bliže bradi, opet na čeljusti. Nisu limfni čvorovi u pitanju jer smatram da bi se onda ispod čeljusti osjetilo, točnije u predjelu vrata. U srijedu idem kod stomatologa pa ću ga priupitati za to, iako sam već svoju doktoricu OM pitala i ona mi je samo na brzinu odgovorila da mi je to zglobni mišić (?!?). Kako meni to baš i ne djeluje kao zglobni mišić, molila bih ako je netko imao sličnih iskustava da mi objasni što bi moglo biti u pitanju? Jer vidim da pišete o cistama i najviše mi sliči na to :/
RedWoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 01:44   #69
Quote:
RedWoman kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
molila bih ako mi netko može pomoći. Naime, u donjoj desnoj strani čeljusti (sa strane lica, u predjelu umnjaka i kutnjaka) osjetim na dodir kvržicu, bezbolna je i kao lagano pomična, zubi su mi na toj strani u redu. Na sami pogled na lice se ne primjeti, ali se primjeti nešto poput laganog otoka bliže bradi, opet na čeljusti. Nisu limfni čvorovi u pitanju jer smatram da bi se onda ispod čeljusti osjetilo, točnije u predjelu vrata. U srijedu idem kod stomatologa pa ću ga priupitati za to, iako sam već svoju doktoricu OM pitala i ona mi je samo na brzinu odgovorila da mi je to zglobni mišić (?!?). Kako meni to baš i ne djeluje kao zglobni mišić, molila bih ako je netko imao sličnih iskustava da mi objasni što bi moglo biti u pitanju? Jer vidim da pišete o cistama i najviše mi sliči na to :/
slikaj da budeš sigurna
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 10:43   #70
Vidim da ova tema nije aktivna već neko vrijeme, al možda se netko javi...
Naime, imam cistu ispod donje četvorke i zubarka mi je dala uputnicu za oralnog kirurga i rekla da je to uobičajeno i rutinski se izvadi van.
Kad sam došla kod kirurga rekao mi je da je cista na nezgodnom mjestu i da se može destiti vrlo vjerojatno kad je vadi da mi ošteti živce brade i usnice. A moram je izvaditi van. Jako me to brine jer ne želim da imam problema cijeli život sa trncima u bradi. Da li neko zna za takav slučaj?
__________________
Starenje je neizbježno, odrastanje opcionalno
mean girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 12:07   #71
Cista iznad zuba - kirurski zahvat

Pozdrav

Ovome se pisalo vise puta, citao sam neke postove ali nisam nasao odgovor na sva pitanja pa stoga otvaram novu temu.

Ukratko, vec 10tak godina imam cistu iznad zuba jedinice koji je ponako dosta veliki. Sve je bilo ok dok je zub bio onako poluodradjen, vidjelo se da je izumrio zivac, poceo je crniti i slicno, no tada nisam imao nikakve komplikacije sa cistom koja je bila cijelo vrijeme prisutna.
Problem je nastao kada je jedne prilike zub pukao i tadasnja plomba ispala. Onda sam nanovo uradio zub sa tim da su mi tada lijecili i korijen zuba. Eh tada su pocele komplikacije sa citom. Evo vec 4. put dobijam upalu i bolovi su takvi da najradije ne bih da vam pricam o tome i samo bih zelio da nikada nikoga ovako nesto ne zadesi. Lijecnik mi je govorio do zadnje upale da se sa tim moze zivjeti i da eventualna upala zavisi od mnogo faktora a presudni su moj imunitet i opce stanje. To je tocno. Predlagao je da nista ne radimo dok cista miruje, no nakon 3. uae mi je rekao da pocnem razmisljati o kirurskom zahvatu. Uglavnom prve tri upale sam suzbio antibiotikom. Eh sada je nastupila i 4. i najjaca do sada upala. Vise se nema ovdje o cemu razmisljati i mora se ici na kirurski zahvat. Zub mi je izlijecen i zdrav, i citao sam ad se mi odrezati korijen zuba, odstraniti cistu i sve to ponovo napuniti sa nekim i zatvoriti.

Zanima me sljedece:
-koliko vremenski traje sam kirurski zahvat, da li je jaka bol, mada mi to vise ne igra neku ulogu jer me bol toliko razara da bih sada sjeo na stolicu...
- koliko vremenski traje oporavak? nakon toliko mogu poceti jesti, krenuti sa normalnim aktivnostima?
-koje su moguce komplikacije tijekom operacije?
-kolike su sanse da cu to jednom zauvijek rijesiti a kolike pak sanse da ce mi se to vratiti i ponavljati?
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:12   #72
Molim vas za misljenje. Nakon sto mi je pukao zub,pet gore lijevo,u dogovoru sa stomatologinjom sam odlucila tu raditl implantat.
Prvo sam otisla do paradentologa koji mi je rekao da je zubno meso ok. Onda sam novi ortopan odnijela oralnom kirurgu gdje sam dozivila sok. Na ortopanu je vidljivo da na drugoj strani,gore desno iznad sestice i sedmice imam ogromnu cistu. Kirurg mi je rekao da buduci da je cista ogromna moram vaditi ta dva davno lijecena zuba.
No,tu nije kraj. Imam na toj gornjoj lijevoj strani i impaktiranu devetku koja tkd. mora van.
Koliko sam shvatila on sve to planira napraviti u jedom danu.
Rekao mi je dan ranije uzmem Klavocin. Bila sam kod jos jednog kirurga koji se slaze sa prvim misljenjem.
Zanima me ima li netko ideju koliko bi trebao trajati oporavak nakon toga zahvata i da li mislite da u doktorice trebam uzeti neke jace painkillere od Neofena? Sto mislite koliko cu morati biti odsutna sa posla,tjedan dana?
Svakako ,unaprijed me uhvatila panika..
Mala Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:11   #73
Quote:
Mala Rita kaže: Pogledaj post
Molim vas za misljenje. Nakon sto mi je pukao zub,pet gore lijevo,u dogovoru sa stomatologinjom sam odlucila tu raditl implantat.
Sto mislite koliko cu morati biti odsutna sa posla,tjedan dana?
Svakako ,unaprijed me uhvatila panika..
Probaj to prebaciti na četvrtak ili petak i mogla bi u ponedjeljak već biti na poslu.Neofen će ti biti dosta,a nabavi si i vodicu za ispiranje usne šupljine nakon vađenja zubi i drugih oralnih zahvata,kao Paradontax ili Corsodyl koje sadrže klorheksidin diglukonat.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 00:33   #74
Super,hvala na odgovoru,nadam se da ce tako i bit.
Iako se ja bojim dosta tog oporavka,jer navodno je ta cista dosta velika,zahvacena je kost,kirug mi je spominjao rekonstrukciju kosti,pa kad sam jos procitala sve po forumu..
Rucunam da cu imat punte kod te devetke bar..pa sam zato mislila da sve to zateze dok se oni ne skinu..
Uzela sam unaprijed brufene,plavl Paradontax,Lidokain sprej,caj od kadulje..

Zadnje uređivanje Mala Rita : 07.10.2017. at 00:49.
Mala Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 10:19   #75
Pozdrav,

Da li bi ovo (po izgledu) bila cista?
Dijete 10 godina, zubi kod ciste su zdravi, ne boli je ništa...
Sutra ide kod zubara ali njena mama se brine

KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 11:19   #76
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Da li bi ovo (po izgledu) bila cista?
Dijete 10 godina, zubi kod ciste su zdravi, ne boli je ništa...
Sutra ide kod zubara ali njena mama se brine

Dal su dvojke i trojke trajne ili miljecne?

Ako su mlijecne onda to izlazi trajni zub - identicno je izgledalo mojoj malo kada joj je izlazila cetvorka
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 11:40   #77
Dvojke i trojke su trajne a nešto dalje izbija trajni (mislim da mi je spomenula 5.)...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2019., 19:06   #78
Quote:
Melon kaže: Pogledaj post
Ja sam imala cistu u zubnom mesu iznad jedinice i dvice, na operaciju sam isla oralnom kirurgu, dobila lokalnu anesteziju (po nekoliko uboda u nepce i po nekoliko uboda u zubno meso), unatoc tome sve sam osjetila...rezanje zubnog mesa, vadenje ciste, sivanje.
20tak minuta nakon sto me zasila, pocela sam oticati i poceli su jaki bolovi, nitko me nije upozorio na to tako da si nisam pripremila tablete protiv bolova, nego sam trpila sve to sat vremena dok me nisu doveli doma.
Ta strana lica gdje je bila cista je toliko otekla da sam bila neprepoznatljiva, sljedeca 3 dana sam samo lezala i drzala hladne obloge, sjecam se da sam jela iskljucivo sladoled i to puno sladoleda, samo mi je on odgovarao
4.dan sam se vratila u skolu, vise me nije bolilo, a i oteklina je malo splasnula; nakon par dana vadila sam konce, oziljak imam kao uspomenu
Nakon 2-3 godine i jedinica i dvica iznad koje je bila cista su mi umrle, moja zubarica misli da je povezano.
To je apikotomija, danas sam je odradio pa možda bolje da ništa ne spominjem da se ne ureknem.

Dao mi je anesteziju, nisam ništa osjetio, čuo sam zujanje ali mnogo blaže i manje nego kod klasičnog popravka zuba. Nije trajalo dugo 20tak minuta, s tim da je meni napravio dvije apikotomije (na dva zuba). Čitao sam prije o tome i poprilično se ustrtario, većina je trpila bolove pa sam pripremio led, neofene 400, ketonal, voltaren rapid i bocu viskija ako sve drugo ne pomogne. Odmah nakon operacije mi je dala inekciju u rame (ne znam zašto tj. jel protiv bolova ili nešto drugo), neofen, par vrećica leda (onaj kamperski) te recept za klavocine. Nije me ništa bolilo, led nisam stavio odma (trebao vozit doma, usput svrtio u ljekarnu po klavocine), popio klavocin i otišao spavat. Neki kažu da led treba stavit odmah, neki kad anestezija krene popuštat (ne znam kad bi to bilo jer ona lagano popušta kroz par sati tj. imaš feeling umrtvljene usne) i stavljat ga svakih sat vremena po 20min, znači 20min led, 40min ništa i tako 12-18h. O tome ovisi hoće li bit otekline itd. Svakako, popio klavocin, legao u krevet i spavao 5-6 sati, kad sam se probudio potpuno me ništa nije bolilo, niti sad boli, čak ni oticanje nije veliko (treba se zagledat da se primjeti). Doktor mi je rekao da će nateć danas, sutra malo više, preksutra još više.. a onda bi trebalo počet opadat.

Možda je prerano za donosit zaključke, ali zasad potpuno nikakvih problema, osjećam se 100% ok za uobičajene zadatke (ić radit, trenirat itd..).

ps. čisto informativno, ja sam za taj granulom, cistu ili što je već doznao poprilično davno, ima cca. 12g. Zubar mi je rekao da će probat spasit zub, ali će najvjerojatnije trebat ić na apikotomiju (rezanje mesa, brušenje kosti itd..) što me prestrašilo pa sam odgađao iz tjedna u tjedan, godine u godinu i tako cca. 12-13g. Nikad nisam osjetio bol ili bilo kakve druge simptome, skroz sam zaboravio na to da nisam otišao u dental centar pitat za krunice, gdje su mi rekli da moram napravit te dvije apikotomije. Kako mi je to bilo predugo jer radim u inozemstvu, rekao sam da cu odgodit, pa su mi onda rekli da ne moram radit apikotomije sad, to mogu bilo kad, sad ćemo krunice. Na kraju sam ipak odlučio ono što sam prvi tren skužio da treba ić po redu, apikotomije pa kad se to smiri krunice. Prvo su mi rekli apikotomija, pa mjesec-dva čekat pa krunice. Sad kažu da mogu krunice već za tjedan, ali ok. Ono što me zaintrigiralo, s obzirom da tih cca. 12g. nisam imao nikakve probleme, što bi se dogodilo da nisam radio apikotomiju tj. da li je ona bila nužno potrebna pa je izbacio da ne izgubi pacijenta kad sam rekao da ne mogu toliko čekat, ili nije bila baš nužna s obzirom da se nije aktivirala toliko dugo, već je nije loše napravit?
Markonni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2019., 12:11   #79
Postoji li ikakvo alternativno liječenje upale? ili jedino rješenje vađenje zuba?
niqa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2019., 08:16   #80
Cista

Evo čisto informativno ako će itko imati sličan problem kao i ja..

Na nepcu (više prema korijenu jedinica i dvojki) mi se pojavila kvržica, nije bila bolna, tu i tamo sam je osjetila. Nakon par mjeseci sam je sve više osjetila, počela mi je smetati, počela sam osjetiti bol u predjelu korijena nosa.
Otišla sam kod svoje zubarke koja me uputila na rendgen - zubi su bili živi, svi, nisu bili bolni, samo mi je lijeva jedinica bila lagano pomična (ali to je bilo od traume koju sam imala još kao dijete). Otišla sam napraviti rendgen samo gornjih jedinica i ispostavilo se da se vidi određena masa, bila sam upućena u Perkovčevu.
Tamo su mi rekli da je vjerojatno cista i da moram napraviti ortopan i CBCT jer se ne vidi točna pozicija. Naravno, CBCT ne možete napraviti preko HZZO-a već isključivo privatno i tako sam ja tražila gdje ga uopće napraviti.
Pronašla sam jednu doktoricu na istočnom dijelu Zagreba koja mi je to napravila i mrtvo hladno rekla da to jako ružno izgleda, da je na nezgodnoj poziciji i da će vjerojatno obje jedinice, moguće i dvojke, morati ići van!! Umrla sam od straha, oblio me hladan znoj (imam 32 godine, žensko sam, imam zdrave zube, gotovo nigdje karijesa, a oni meni žele vaditi zube!!).. Rekla je da ona to nikako ne bi radila i uputila me u KB Dubrava na oralnu kirurgiju. - Cista je u promjeru bila 1,5cm, smještena na korjenu lijeve dvojke, gurala je korijene kompletnih prednjih zuba svaki na svoju stranu.
Slomila sam se psihički, baš me to jako dotuklo, volim svoje zube i nikako nisam htjela ostati bez njih.. Znam da u današnje vrijeme postoje implantati, mostovi, štiftovi i svakakva čuda, ali ništa ne može zamijeniti tvoje zube..
Odlučila sam potražiti još jedno mišljenje. Odnijela sam sve svoje papire i čovjek je bio ultra profesionalan, ljubazan i tješio me da nije baš tako strašno i da će napraviti sve da mi zubi ostanu na mjestu.
Da je bilo jednostavno - nije, došao je kirurg koji me operirao uz njegovu asistenciju. Napravljena mi je apikotomija jedinica i dvojki - uz lokalnu anesteziju - nisam apsolutno ništa osjetila. Osjećaj nakon toga je bio čudan, dobila sam antibiotik i bila za 2 dana naručena na operaciju.
Sjela sam na stolac i čekala anesteziju, najviše od cijele operacije, boljela je injekcija anestezije u nepce.. Mislila sam da mi mozak trne i da će mi eksplodirati cijela glava. Operacija je trajala dosta dugo (cca 1h), rezali su mi desni od trojke do trojke, skratili korijen lijeve dvojke i stvarno se izuzetno namučili da to sve očiste detaljno i temeljito. Strugali su mi nepčanu kost i nadograđivali je. Nije me ništa boljelo, ali sam sve osjetila, svako struganje, čupkanje, rezanje, boljeti je počelo tek kad su me počeli šivati – jer je anestezija počela popuštati.
Krvarilo je minimalno nakon operacije, ali sam jako počela oticati. Gornja usna mi je bila 5x veća od normalne veličine, sve je bilo puno tekućine, počela sam plaviti. Hladni oblozi, non stop, uz pauze po 15 minuta. Ležala sam u polusjedećem položaju da mi otok ne ide na oči, nakon 6-7 dana se otok počeo smanjivati. Bila sam ukupno 10 dana na bolovanju. Jesti sam mogla samo tekuću hranu, morala sam paziti da ne jedem ništa što bi moglo zapeti u ranu. Čokolino, razno-razno smoothiji i juhice su bila moja glavna prehrana.
Evo prošla su 4 mjeseca od operacije, još to nije sve sjelo na svoje – zubi su mi iznutra povezani žičicom da bi se što manje micali. Ne smijem trgati hranu prednjim zubima, ne jedem ništa što treba jako zagristi, uglavnom pazim što i kako grizem.
Moja poruka svima je - čim osjetite i najmanju kvržicu, bolnu ili ne – tražite ortopan, napravite CBCT i riješite to dok je još mala!
zubzub is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.