Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2007., 15:43   #221
i meni došla prijavnica za izbore s novim prezimenom... pitam ja dragog a tko je ta ....ja danas bila vrijedna i podnijela zahtjev za promjenu osobne, putovnice i vozačke koja mi je odmah bila gotova.. dobila sam potvrdu da mi je promjena u tijeku tako da s njom mogu dalje rješavati ostale dokumente.......mislim da na izborima će trebati osobna s promijenjenim prezimenom al vjerojatno prihvaćaju i vjenčani list....
__________________
www.artmotiv.eu
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 17:33   #222
Meni danas došla obavijest za izbore, sa starim prezimenom a ja štreberica sve dokumente odmah promijenila pa im sad moram pisati pismo neka si ažuriraju podatke. Ja sam mislila da oni uzimaju iz MUPa podatke, tamo su me odmah ažurirali. Ah, ta naša birokracija...
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 09:44   #223
Čudno da ti nije poziv došao na novo prezime.Ja sam isto dobila jučer i pukli smo svi od smijeha kad smo vidjeli novo prezime a apsolutno ništa nisam promjenila od dokumenata a vjenč, je bilo 29.09.
Nekako mi se baš neda .
maaalaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 11:03   #224
Bome je i meni došlo sa novim prezimenom, no već i imam i novu osobnu i vozačku. Zanimljivo da kad sam došla u MUP trebala mi je samo stara osobna, već su oni u kompu imali moje novo prezime, matični odmah njima šalje promjenu podataka. al' sam se jako iznenadila kad sam si u regosu htjela promijeniti podatke preko neta, već su bili promjenjeni, sad ne znam s kim su oni povezani da su sami to napravili, možda s bankom, jer sam htjela promjeniti prezime čim sam došla iz banke gdje sam podnijela zahtjev za promjenu podataka. no u mirovinskom osiguranju sam sama morala. meni je još ostalo samo promijeniti poreznu karticu, još čekam da mi ju poslodavac pošalje. čak sam i radnu knjižicu promijenila, a onda mi poslodavac mora zdravstvenu, bar mislim tako. putovnicu neću, jer moramo mjenjati stan, zapravo kupiti svoj pa ću onda, a i za sad nikuda ne putujemo. mene je osobno bilo strah da me negdje ne zaustavi policija pa sam zato mjenjala odmah osobnu i vozačku, nikad ne znaš na kakvog ćeš policajca naletiti.
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 14:31   #225
Evo moje procedure:
Prijava na novu adresu:
1. odjava iz prethodnog mjesta prebivališta
2. osoba koja je vlasnik stana/kuće gdje selite mora biti s vama zajedno sa svojim vlasničkim listom (zbog toga smo mi morali natrag doma!!!)
3. stara osobna
Za osobnu:
1. potvrdu o prijavi na novu adresu stanovanja
2. od papirologije: zahtjev za izdavanje osobne, stara osobna, 2 fotke, uplatnica na 48,50kn
3. vjenčani list na uvid
4. stara osobna
Za putovnicu:
1. potvrda o novoj osobnoj
2. 2 fotke, stara putovnica, obrazac5 (žuti), uplata 150kn, 70kn biljega
3. Zahtjev se može predati samo i isključivo osobno
Za zdravstvenu:
1. Pošto sam ja izgubila zdravstvenu (koja je danas nađena kod moje dr ) prvo sam to morala prijavit u Narodne novine (cca30kn) i taj se račun mora priložit uz prijavu za zdravstveno
2. Prvo morate izmijeniti prezime u radnoj knjižici u uredu nadležnom za dio grada u kojem vam je firma (za Sesvete se npr. to obavlja u Dubravi ). Tamo morate odnijeti na uvid vjenčani list i novu osobnu ili potrvdu o novoj osobnoj i staru uz nju
3. Zatim se treba promjena napravit prvo na mirovinskom(e zaboravila koja je tiskanica mislim 5 ali to provjerite) koja prethodno mora biti poštambiljana i potpisana u frimi, pa tek onda na zdravstvenom
4. Tiskanica 2 u kojoj se naznači promjena, tiskanicu potvrditi u firmi, otić na HZZO i prijavit se
5. To vam sve može firma napravit, osim radne knjižice, ali moraju imat kopiju osobne i vjenčanog lista
ZA IZBORE:
Ste trebale otić u novu općinu se prijavit s novom osobnom i potvrdom o novom prebivalištu (tako sam ja). Ako nemate novu osobnu a u biračkom popisu ste s novim prezimenom, nemam pojma šta trebate, ali kako god sad je već kasno ionako
E sad neka meni neka od vas kaže što trebam za vozačku obavit i koliko para to košta
EDIT: Zaboravih napisati da ako ste trudnica ništa ali ništa ne morate čekati, samo dođete na šalter i kažete trudnica sam, eventualno pričekate da obrade stranku do kraja... I ne nema vam šta biti neugodno, meni je to bilo pod mus jer sam inače na mirovanju pa drugačije ne bi ni išla to obavljat sve, pomisao od Petrinjske mi sledi krv u žilama
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 15:01   #226
Za vozačku su meni trebale 2 slike, uplatit nekih 70-ak kuna (ne sjećam se točno) i osobna, i stara vozačka i to je bilo to, za minutu sam dobila novu . Al to je tak kod mene u malom mjestu, jedva sam dočekala da se odjavim u Petrinjskoj nakon vjenčanja (i za to sam čekala 2 sata ). Sad mi je toliko lakše, ovdje sam uspjela prijavit boravište, i promijeniti radnu knjižicu, osobnu, vozačku i putovnicu, te promijeniti sve na mirovinskom i zdravstvenom u 2 sata . Eto što ti je prednost manjeg mjesta...
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 11:47   #227
zna li netko nešto o žurnoj promjeni dokumenata. bit ću na jedan dan u zagrebu pa bih to iskoristila da se pokušam legalizirati.
na koji šalter u mupu trebam otići? treba li se najaviti? plaća li se to nešto više od običnog izdavanja dokumenata? trebam i putovnicu i osobnu.
koji je dovoljno dobar razlog? službeno putovanje?
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 11:50   #228
Kiso, ja bi samo napomenula da se nemoj previse veselita da ces sve obaviti u jednom danu...Ja imala potvrdu da moram nazad u skolu u inozemstvo i nisu mi htjeli prije napraviti putovnicu...tak da ne znam...ali zato je moja mama zvala sefa murije koji joj je to sredio i dobila je sve sredeno u sekundi...Ha ha
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 12:21   #229
zeljka, a placa li se to sto dodatno?
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 12:26   #230
Milsim da moras imati neku potvrdu da je zurno, barem je to slucaj u slucaju putovnice. Tipa putni aranzman ili potvrdu od poslodavca da ti hitno treba nova putovnica jer ides na poslovni put.
Sretno!!
__________________
Dragunlije
banana ikebana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 12:54   #231
Ja nisam nista posebno platila, ono dodatno...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 14:10   #232
Postoji li neki rok u kojem se mora obaviti promjena dokumenata?Od mog vjenčanja prošla su skoro 2 mj, a ja nisam još ništa pokrenula. Opravdano nažalost; zdravstveni problemi.
marpet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 14:55   #233
Quote:
marpet kaže: Pogledaj post
Postoji li neki rok u kojem se mora obaviti promjena dokumenata?Od mog vjenčanja prošla su skoro 2 mj, a ja nisam još ništa pokrenula. Opravdano nažalost; zdravstveni problemi.
Ja sam tek jučer pokrenula stvar sa promjenom dokumenata iako je i meni prošlo dva mj . od vjenčanja.
Ne stvaraju nikakve probleme-Meni člak nitko nije ni spomenuo datum vjenčanja.
Može ti samo neki murjak naplatiti kaznu ako te zaustavi po cesti ali sumljam da bi.
maaalaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:09   #234
Quote:
marpet kaže: Pogledaj post
Postoji li neki rok u kojem se mora obaviti promjena dokumenata?Od mog vjenčanja prošla su skoro 2 mj, a ja nisam još ništa pokrenula. Opravdano nažalost; zdravstveni problemi.
prelistaj malo ovaj topić!
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:10   #235
Quote:
purpurna kiša kaže: Pogledaj post
zna li netko nešto o žurnoj promjeni dokumenata. bit ću na jedan dan u zagrebu pa bih to iskoristila da se pokušam legalizirati.
na koji šalter u mupu trebam otići? treba li se najaviti? plaća li se to nešto više od običnog izdavanja dokumenata? trebam i putovnicu i osobnu.
koji je dovoljno dobar razlog? službeno putovanje?
Ja ovo kišice ne razumijem?? Ti živiš u OS a mijenjaš dokumente u ZG... Prijavljena si u ZG i nećeš se odjavljivat ili?
Da bi promijenila prezime, a time i putovnicu prvo moraš promijeniti osobnu... dobiješ potvrdu o promjeni i onda s time možeš dalje putovati sa starom putovnicom dok ti nova ne bude gotova! A ako ti je istekla putovnica, najbrži i jedini način je da od firme dobiješ potvrdu na memorandumu da moraš hitnona službeni put recimo u Beč (ili kaj vam bolje odgovara, a da treba putovnica) sa navedenim datumom putovanja i potpisom i žigom i to odneseš na šalter za žurno izdavanje putovnica!
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:21   #236
hej mala. ma ostajem ja i dalje u osijeku, samo sam htjela kad već idemo poslovno u zagreb, a idući tjedan doista
dem na put, odmah srediti dokumente na žurnom odjelu (kod nas ga nema, nego sve ide preko Zagreba) i ići
s važećom putovnicom, ovako ću se morati posljednji put prešvercati sa starom, ali stvarno mi je već dojadilo
biti podvojena ličnost i početkom 12. mj. definitivno idem promijeniti dokumente. sutra neću uspjeti jer nisu sigurni
mogu li mi napraviti putovnicu za jedan ili dva dana, a ja se moram vratiti isti dan, a trebala sam već predati za osobnu,
pa onda predati taj žuti papirić kad pravim putovnicu.
tako da ništa od toga. možda neki drugi put kad se budem ponovno udavala ili kad dragi i ja odlučimo uzeti
neko treće prezime
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 12:06   #237
Ja sam nedavno išla mjenjati dokumente... a inače, stvarno nemam kada ići, nemam pauzu na poslu, a slobodan dan za to ne mogu uzeti...
uglavnom, samo da se izjadam kako sam se naljutila kad sam skužila kako to sve košta...
znači, u prekršaju si ako to ne napraviš i kao moraš osobne dokumente promijeniti... pa dođeš tamo na šalter i ona nervozna baba ti počne s.... ako platiš uplatnicu internetom...
uglavnom, ja sam htjela sve propisno obaviti i išla na sud pitati što mi treba za promijeniti u vlasničkom listu... i ništa. samo 100kn...i naravno original vjenčani ili rodni koji isto vj nešto koštaju...
onda dođem u 1 banku i uredno mi promijene, bez naknade...jer, naravno svugdje mi naplaćuju, a oni mi ionako mjesečno uzimaju 40kn...
i dođem u drugu i gospodična onako bezobrazno, da se promjena naplaćuje 50kn...
lipo sam uzela staru karticu...i nema šanse da promijenim.dok mi ne daju besplatno.
ovo je užas.
zašto muški nemaj upola ovih sr.... šta nosi to prezime.
colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 00:29   #238
da ovo malo izvadimo iz naftalina..ako netko želi promjeniti prezime, čisto zato jer to želi, ne udaje se, ili tak nešto..koji je postupak?
Tyler_Durden01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 22:25   #239
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Evo ja se udajem usred faxa. I mislila sam da moram mijenjat cijeli index, ali ne moram!!! Žena u referadi rekla mi je da samo donesem vjenčani list - moje staro prezime će staviti u zagradu i dopisati novo.
ja sam nekidan isla pitat isto (naime, svadba je ravno 5 dana prije predaje i obrane diplomskog ), pa mi je teta u referadi rekla da nije nuzno niti zakonom odredeno hocemo li mijenjati prezime na dokumentima od faksa - to je cisto nasa odluka (ja sam odlucila ne mijenjati, ionak sam prostudirala sve pod djevojackim, a i samo bi zakomplicirala zivot i sebi i njoj sa hrpom papira i prepisivanjem indeksa i ocjena i tako to)...
Bisqit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 22:53   #240
Promijenila prvo osobnu iskaznicu pa
kartice (uključujući štednju u stambenoj)
pretplatu za mob i na svim računima koji su na mene - voda, struja
vlasnički list
zdravstveno, i sve u vezi posla (porezna kartica, mirovinsko, radna knjižica)
putovnicu i vozačku
domovnicu (tu sam bila gotova u par minuta, nije mi trebala ni osobna za to)
novi rodni list (ostaje djevojačko samo u primjedbe stave novo prezime zbog
udaje)

Diplomu neću mijenjati, na sandučiću je i djevojačko i udano, i još uvijek skoro 6 mjeseci kasnije dođe pošta na djevojačko, katalozi uvijek
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.