Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2008., 17:37   #21
Otidji kod zubara
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 23:06   #22
čišćenje zubnog kamenca, cijene u zagrebu

evo, naslov sve kaže.
imate li neki prijedlog?

hvala unaprijed svima
suncokretka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:43   #23
mislim da je cca 500 kn ciscenje ultrazvukom,ja idem sutra perko kupime.hr u Rijeci za 99 kn pa javim kako je bilo.Inace imam uzasnoosjetljivo meso,dosta ogoljelih,nacetih zubnih dzepova i parodontitis.Vidjet cemo kako cu proci.STrah me al se tjesim da je ultrazvucno pa ne boli??!hmmm
(samo se bojim da me nece stici dobro obraditi jer kod mene ima posla )
p.s. predlozite ovima na kupime.hr da i vama za Zg stave takve akcije,sigurno hoce !
eura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:23   #24
Zapravo, ultrazvuk je agresivniji i neugodniji od zvuka, trazi vise paznje i spretnosti(po meni su zvucni instrumenti tipa sonicflex u prednosti). Ali ne brini, platit ces si anesteziju ako bude boljelo Inace informacije radi, ciscenje zvucnim instrumentom kod ugovornog lijecnika dobijes besplatno 2x godisnje, a jos ako je i savjestan pa to napravi kako se spada..divota Tebi konkretno koliko vidim treba ozbiljna parodontolosko-restorativna terapija kod postenog strucnjaka, jedno ciscenje ne znaci nista
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 15:20   #25
ja ne znam kako vas ne boli to ciscenje kamenca mene je uvijek bolilo ko vrag od tada sam promjenila zubara i sad moram opet na ciscenje kamenca na par zuba i strah me , inace mi je rađeno tom sitnom brusilicom i boliiiiii!!!!
sta vama ne rade sa brusilicom ??
__________________
Prodaja robice
frkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 16:07   #26
Boli svakoga ako su goli zubni vratovi ili ako se malo ode pod meso. Sitna brusilica je zapravo tanki nastavak koji vibracijama razbija naslage, uvijek se radi s tim
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 11:24   #27
Obavila sam to ciscenje kamenca privatno i stvarno sam odusevljena,to je i do stomatologice koja je toliko ljubazna i ugodna. MEne,koju je uvijek uzasno bolljelo to ciscenje kod socijalne stomatologice,koja mi je picila injekicije koje nisu nista pomagale,ovaj put je bolilo skoro nista,je malo oko najgorih mjesta,ali nista naspram ove moje standardne stomatologice.Nije mi ova ni injekicije dala niti nista,jednostavno sam uzivala a zubici bijeli i cisti.Ne mogu vjerovati.Mijenjam zubara definitvno.Znam da moze besplatno 2 puta godisnje kod socijane stom.ali ova moja mi se nije nista posvetila,nista ocistila a boli ko sam vrag.Sad sam u potrazi za dobrim socijalnim zubarom u Rijeci,pa ako tko zna nekogsuper,plllllliiz javite.
Ljudi koristite cestkice CURAPROX, odlicne su,i najnovija istrazivanja kazu da zube treba prati sa doista laganim pritiskom,u biti bi se trebali prati drzeci cetkicu sa samo dva prsta ruke,tako lagani pritisak.I pod kutem od 45 stupnjeva .(to mi bas nije jasno kako45 stupnjeva ali dobro... )
eura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 23:08   #28
pogledaj topic sa cetkicama
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 23:56   #29
wow Juji ,bas ti hvala,ne bih se sjetila da i o tome ima ovdje Ma sve ste raspravili,zakona sad se bacam na pravilno cetkanje!
eura is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 23:47   #30
Quote:
eura kaže: Pogledaj post
Obavila sam to ciscenje kamenca privatno i stvarno sam odusevljena,to je i do stomatologice koja je toliko ljubazna i ugodna. MEne,koju je uvijek uzasno bolljelo to ciscenje kod socijalne stomatologice,koja mi je picila injekicije koje nisu nista pomagale,ovaj put je bolilo skoro nista,je malo oko najgorih mjesta,ali nista naspram ove moje standardne stomatologice.Nije mi ova ni injekicije dala niti nista,jednostavno sam uzivala a zubici bijeli i cisti.Ne mogu vjerovati.Mijenjam zubara definitvno.Znam da moze besplatno 2 puta godisnje kod socijane stom.ali ova moja mi se nije nista posvetila,nista ocistila a boli ko sam vrag.Sad sam u potrazi za dobrim socijalnim zubarom u Rijeci,pa ako tko zna nekogsuper,plllllliiz javite.
Ljudi koristite cestkice CURAPROX, odlicne su,i najnovija istrazivanja kazu da zube treba prati sa doista laganim pritiskom,u biti bi se trebali prati drzeci cetkicu sa samo dva prsta ruke,tako lagani pritisak.I pod kutem od 45 stupnjeva .(to mi bas nije jasno kako45 stupnjeva ali dobro... )


evo, ja sam baš naišla na sličnu ponudu, ali na Ponudi dana. Pa ako nekoga zanima i traži takvu jeftiniju uslugu u Zagrebu, može pogledati linku: http://www.ponudadana.hr/r/o/U3PPSJU3

znači cijeli stomatološki pregled, uklanjanje kamenca, poliranje i interdentalno čiščenje za samo 95kn.
AnnDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 16:33   #31
Zubni kamenac

Zanima me imate li vi s tim problema? Meni se to pravi od puberteta usprkos što redovno perem zube. Sad dok nosim aparatić vidim da se još češće stvara unatoč tome što perem zube odmah nakon jela i koristim interdentalne četkice...Najviše na prednje zube.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 21:50   #32
Quote:
momak_20 kaže: Pogledaj post
Zanima me imate li vi s tim problema? Meni se to pravi od puberteta usprkos što redovno perem zube. Sad dok nosim aparatić vidim da se još češće stvara unatoč tome što perem zube odmah nakon jela i koristim interdentalne četkice...Najviše na prednje zube.
Nikad ne peri zube odmah poslije jela !
Sacekaj jedno 30 minuta nakon jela i operi, a ako si pio nesto gazirano onda probaj i 1 sat.
44nazgul44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 21:54   #33
Nego, moze li meni neko reci ili jos bolje kada bi bio video snimak kako pravilno prati zube ?

Ja bas sporo perem zube zadnju mozda godinu, sve detaljno perem dok sam prije bio gotov za minut, dva sada mi treba najmanje 5 minuta...

Mislim da malo pretjerujem, moja "tehnika" je da prvo iscetkam prednje sve zube, zatim gornju vilicu pa predjem na donju, jel to OK ? Ali posto dugo perem moram da ispljunem 2,3 puta jer se nakupi paste/pljuvacke
44nazgul44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 01:11   #34
Quote:
44nazgul44 kaže: Pogledaj post
Nikad ne peri zube odmah poslije jela !
Sacekaj jedno 30 minuta nakon jela i operi, a ako si pio nesto gazirano onda probaj i 1 sat.
Gdje si to čuo? Prvi put za to čujem. Perem odmah jer mislio sam da je bolje zbog aparatića.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 03:21   #35
Ovo vrijedi ako jedes nesto kiselo sto rusi ph u ustima (voce, gazirana pica i sl). Dok slina ne neutralizira kiselinu, caklina je podloznija trosenju (ribanje cetkom). Preporuca se cekati 15 min do pola h.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 14:09   #36
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ovo vrijedi ako jedes nesto kiselo sto rusi ph u ustima (voce, gazirana pica i sl). Dok slina ne neutralizira kiselinu, caklina je podloznija trosenju (ribanje cetkom). Preporuca se cekati 15 min do pola h.
znači ako jedem "običnu" hranu trebam četkati direktno nakon jela, a ako sam bio gazirano piće ili jeo voće od 15 min do pola sata?
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 11:30   #37
Quote:
momak_20 kaže: Pogledaj post
Gdje si to čuo? Prvi put za to čujem. Perem odmah jer mislio sam da je bolje zbog aparatića.
Procitao sam na dosta portala, (nasih, stranih) i svugdje je to pisalo i pitao sam to svoju zubarku takodjer da li treba tako, ona mi je potvrdila.
44nazgul44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 10:47   #38
Pozdrav,

Zanima me dali je skidanje kamenca još uvijek besplatno 2x godišenje kod zubara koji rade sa HZZO-om. ? Meni je moja prošli put nekaj trkeljala da kao više nema besplatnog čišćenja ultrazvukom nego neka druga starija metoda koja boli. E sad volio bih imati nekakav pisani dokaz da je to još uvijek besplatno (ako zbilja je) da joj gurnem pod nos kad dođem slijedeći put.
audio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 11:12   #39
ja ga čistim od 2008. kod svog doktora koji jest HZZO i plaćam 80kn uvijek.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 11:58   #40
hmmm, ja kod svoje do Uskrsa ove godine nisam ništa plaćao.
audio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.