Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2017., 15:04   #141
Bok,
Molio bi sve one koji su imali slicne probleme a narocito one od struke, da mi pomognu sa uputama.
Prije 4 tjedna sam imao upalu pluca i na samo pocetku upale i upalu gornje vilice iznad prednjih zuba. Dobio sam antibiotike od kucnog lijecnika tako da je upala pluca nakon sedam dana sanirana, medjutim kada sam otisao kod zubara on je i pored snimaka zuba i snimka kompletne vilice konstatovao da otok ne dolazi od zuba i da ne moze nista da vidi na snimcima pa me je uputio u bolnicu kod kirurga. Tamo su opet snimli komplet vilicu i konstatovali da ima apces iznad prednjih zuba, pa su napravili drenazu istoga. Danas su izvadili konce i dren nakon tri dana. Ponovo su mi zakazali za 2 tjedna kada se smiri upala kako bi uradili operciju ciste kako bi vidjeli o cemu se radi. Navodno je moguce da se cista nalazi u samoj kosti pa ce morati da otvaraju i samu kost itd.
Interesuje me da li se mora gornja usna komplet isjecati sa unutrasnje strane kako bi dosli do kosti ili se to radi odma iznad zuba. Posto zivim u inostranstvu- Belgija, zelio bi vise savjeta jer imam osjecaj da mi nesto kriju. I dalje poslije otoka osjecam neko zadebljanje ispod gornje usne i slabiji bol kada pritisnem sa strane na donoj strani nosa.Nije mi jasno da zubar nije mogao nista da vidi na snimku a oni jesu.
Da li bi prije operacije trebalo zahtijevati CT scan pa onda tek raditi operaciju.

unaprijed hvala na savjetima
KokeKokic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:52   #142
Ima li koga da je radio frenulektomiju jezika u odrasloj dobi? Obično svi to naprave dok su još bebe ili mala djeca pa se ne sjećaju kako je bilo.
Meni je mama bila protiv toga i tako sad imam 29 godina i problem kad idem popravit zube- zubarica mi se žali da joj smeta moj slabo pomični jezik i da se boji da ga ne takne bušilicom, pa bi bilo dobro da to precvikam.
Radi li se to u lokalnoj anesteziji, je li u pitanju paljenje tkiva ili rezanje pa šavovi, kakav je oporavak i tako to?
__________________
A fine line separates the weary recluse from the fearful hermit.
Finer still is the line between hermit and bitter misanthrope.
Eta-Carinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:35   #143
dal mi moze netko reci koje snimke treba priloziti kod dogovora o vadenju umnjaka? Help please
defiance0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:41   #144
defiance0 Trebas ponjet ortopan.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:48   #145
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
defiance0 Trebas ponjet ortopan.
hvala na pomoci...
defiance0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:30   #146
Quote:
Eta-Carinae kaže: Pogledaj post
Ima li koga da je radio frenulektomiju jezika u odrasloj dobi? Obično svi to naprave dok su još bebe ili mala djeca pa se ne sjećaju kako je bilo.
Meni je mama bila protiv toga i tako sad imam 29 godina i problem kad idem popravit zube- zubarica mi se žali da joj smeta moj slabo pomični jezik i da se boji da ga ne takne bušilicom, pa bi bilo dobro da to precvikam.
Radi li se to u lokalnoj anesteziji, je li u pitanju paljenje tkiva ili rezanje pa šavovi, kakav je oporavak i tako to?
Nisam sigurna govorimo li o istom ,ali ja sam prije 6-7 godina u dobi s 15 godina išla na oralnu kirurgiju u Perkovčevoj na rezanje/uklanjanje tankog opnastog tkiva koje mi je jezik s donje strane povezivalo s tkivom ispod njega i nisam mogla jezikom gore taknuti gornju čeljust pa sam imala manjih problema u izgovoru nekih slova tako da mislim da na to misliš.Radila sam to kod dr.Johmana ,zahvat je trajao svega 15-20 minuta.Prvo dobiš,lokalnu anesteziju ispod jezika i to je najneugodniji dio operacije,kasnije ti prereže tu opnicu i zašije i to ne osjetiš i to ne boli.Kasnije dan -dva zna boljeti,ali normalno kao i kod operacije zuba uzmeš jaču tabletu protiv bolova,i hladiš ledom taj dio,jedeš kašasto i ne piješ vruće.Osobno mi to nije bilo strašno niti ne pamtim da mi je to zadavalo neke velike bolove osim dan-dva ,ali uz jače tablete i mirovanje to preživiš. Ma da koliko sam vidjela ,danas postoji i lasersko uklanjanje toga ako sam dobro upućena.
Ribica00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 12:19   #147
Bok svima,
zanima me jedna informacija. Naime, vadila sam gornju šesticu prije 8 dana, samo vađenje je bilo dosta grubo pa mi se nakon toga upalilo kompletno zubno meso na toj strani (čak su me zdravi zubi boljeli) te sam dobila antibiotike kod svog stomatologa, koji je i potvrdio da je razlog upali trauma od grubog vađenja. Rana je normalno zarastala i nije me boljela, ugrušak je bio kako treba i stvorio se gornji bijeli sloj kako je i upućeno da treba biti. S terapijom antibiotika sada već ne osjećam bol u zubnom mesu i oteklina istog se smanjila.. no, pri pregledu rane preksinoć, vidjela sam da mi je nestao taj bijeli sloj na rani i sada je ostala samo duboka rupa koja je normalne roze boje kao i zubno meso.. pa me zanima da li je to normalan proces pošto po internetu samo nalazim kako rana treba izgledati kroz 3-4 dana?? A glupo mi je zbog toga opet ići stomatologu jer bolova nemam...
Hvala unaprijed.
RedWoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:35   #148
Zna li netko radno vrijeme oralne kirurgije u Perkovcevoj ?
(Nitko se ne javlja na tel, klasika )
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 21:39   #149
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
Zna li netko radno vrijeme oralne kirurgije u Perkovcevoj ?
(Nitko se ne javlja na tel, klasika )
Piše na njihovoj stranici.

Radno vrijeme Oralne kirurgije je: 07-21 h
Preporučeno vrijeme Vašeg dolaska je :
07:30-12:00h prije podne
14:00 -18:00h poslije podne
__________________
It's black and blue!
Eliann is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2021., 14:08   #150
Quote:
Eliann kaže: Pogledaj post
Piše na njihovoj stranici.

Radno vrijeme Oralne kirurgije je: 07-21 h
Preporučeno vrijeme Vašeg dolaska je :
07:30-12:00h prije podne
14:00 -18:00h poslije podne
Ni slucajno ne ići kod dr Vanje Vuksana. Ja bio kod njega, vadio mi 5 i 6. donju (korijen samo). Peticu je dobro zašio al je na šestici ostavio rupu, vjerojatno jer je bio veći korijen. Jedino što mi je rekao da nesmijem jesti nista vruce, i da hladim. Nista nije rekao kako da se brinem o rupi u koju hrana samo tak moze upast a i je upadala jer kak ces sad gurat unutra neku vatu il papir jer se onda rana jos vise ometa, jeo sam stalno na drugu stranu nemres uvijek 100% da nit jedna trunka ne dodje tam, ak ostane na jeziku itd pa se prebaci na drugu stranu, stavio ti i vatu moras ju maknut kad tad.

Kada sam isao vadit konce, zaboravio mi je izvadit konce na donjoj čeljusti, izvadio je samo na gornjoj čeljusti koju sam vadio par dana prije nek te donje. Da ga nisam pitao kad idem vadit te na donjoj otiso bi doma s koncima, na to je ženska koja je pisala na kompu u ordinaciji rekla kao da se ja trebam brinut za to, znaci pazite ja se moram brinut dali oni odrađuju svoj posao kak spada? Jos najbolje da idem ucit kirurgiju pa da provjerim dal su nekaj zeznuli, kak su bahati, misli ona da zato kaj ja nemam 40-50g da me moze tretirat ko dijete da prebacuje krivnju na mene. I kada sam pitao dal rana normalno zarasta reko je dr Vuksan da da, i kad sam pitao jel normalno da je ugrusak opao najednom samo nakon nekoliko dana od vadjenja- rekao je da da. A na hitnoj su mi rekli suprotno, jer sam tam isao jer sam bio siguran da mi se u rani nakupilo hrane i ko zna ceg jos.

Stavili su mi neki lijek unutra na hitnoj i malo ocistili ranu, malo se prokrvila al danas je opet nakon vremena opet rupa ko prije al nije duboka prije tijekom dana. Rekli su mi i tamo da zalijevam s kaduljom, sto i jesam radio, sam mi nije jasno kak ce to na kraju sve normalno zarast jos uz to zalijevanje, trebalo bi to ponovno prokrvit i ovaj put zašiti da nemre hrana upadat unutra a i da se tkivo međusobno lakse spoji. Kak mi izgleda najbolje da i nisam vadio te korijene jer imam sad hrpu problema dok prije bar hrana nije upadala.
bigultramovies is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2021., 21:58   #151
Izvodi li itko na ovom području SARPE operaciju?
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2023., 18:28   #152
Je li tko vadio impaktirani očnjak koji je po riječima dva specijalista oralne kirurgije jako visoko da bi se izvlačio, niti imam mogućnost
da stavim aparatić(vuča zuba) a i fali mi masu zubi, nemam trice ni četvorke gore, i nije moguće nego vađenje jer je skroz kod nosa
gore na ortopanu, moram ga vaditi jer se javio, mirovao je sve ove godine, valjda je dobio impuls za rast i udara mi svugdje, stalno mi
pritisak u nepcu i na drugim zubima.

Prvi oralni kirurg mi je rekao da ćemo pokušati jer je jako visoko, pa ja nisam ni došao na operaciju, to je bilo tamo negdje 2012 g. (Zadar)
a drugi nije ni htio vaditi, ne usudi se ... jedino ići u Zagreb gdje imaju više iskustva s takvim zubima, nisam pametan a ne mogu ni
ovako kad me boli još od prvog mjeseca, smiri se malo pa opet.

Bio sam 2013 g. u ZG u poliklinici Krhen, tada su mi rekli da ne moram vaditi ako neću, samo što tada nisam imao simptome,
sad imam stalno. -.-

https://www.youtube.com/watch?v=2r6PBXyuZuw&t=188s
__________________
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2023., 13:30   #153
Trebam savjet. Vadio sam zub te mi je nakon nekog vremena ispao ugrušak. Nisam to ni odmah skužio, mislio sam da sve ide svojim normalnim tokom. Sad mi je bol puno manja i sve je to skoro pa zaraslo. Da li gubim ja išta s obzirom da mi je to zaraslo bez ugruška?
jole0651 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2023., 14:09   #154
Vadio sam na oralnoj kirurgiji donju peticu lijevo, sad više nemam ni jednu peticu , sestra mi držala glavu a doktorica čupala s
kliještima, ne volim taj način vađenja, kad lijevo desno kliještima jer tako sam par puta imao alveolitis(suhu ranu) što je užasno
bolno stanje i dugo mi trajalo, zadnji put negdje 2015 g. kad sam isto na kirurgiji vadio kod nje drugu peticu onda je samo odvojila
zubno meso i polugom ga izvadila, puno manja trauma i brže zacijeljivanje.

Ali stavila mi je u ranu Gelatamp spužvu, vidim da je to super stvar:



Dosada sam samo jednom tu spužvicu dobio kod svoje zubarice kad mi je očnjak vadila, tada mi nikad brže nije zaraslo, nadam se da će
i ovaj put, rana me najviše bolila na dan vađenja i jučer, zadnji put me 5-6 dana rana bolilo poprilično, tu i tamo popijem Lekadol forte 1000 mg.,
rekla je da dođem u utorak ako bude problema s ranom.


Gelatamp sužva:

brzo zaustavljanje krvarenja
stabilizacija krvnog ugruška
nesmetana i potpuna resorpcija
djelotvornost protiv širokog spektra bakterija
dugotrajan depo-efekt sa Gelatamp-om
nema komplikacija u procesu cijeljenja
rana se ne treba ponovno otvarati
štedi se vrijeme

Tako da se stvarno nadam da ovaj put neću imati probleme sa ranom, treći dan mi je, već se dosta stislo .. znam da piše
da se može i ispirati nakon dva dana, ali radije bi pričekao, imam doma Dontodent antibakterijsku vodicu, zube perem normalno,
naravno ranu preskočim.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2023., 21:12   #155
Pozdrav
Neznam da li sam pogodio temu ali mislim da je vezano uz oralnu kirurgiju,ali imam čudan problem konkretno sa donjom stranom usne šupljine pored zubnog mesa,tu mi se stvorila kao nekakva kuglica (cca velicina kao pola golf loptice) koja je tvrda na dodir ali ne boli,što napraviti i da li trebam imati razloga za kakvu bojazan?


Sent from my iPhone using Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2023., 22:15   #156
Traži od svog stomatologa uputnicu za oralnu medicinu.
varicella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2023., 22:35   #157
Quote:
varicella kaže: Pogledaj post
Traži od svog stomatologa uputnicu za oralnu medicinu.

Zahvaljujem


Sent from my iPhone using Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.